Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Αγώνες > Track, Drift και άλλα οδηγικά θέματα!!

Track, Drift και άλλα οδηγικά θέματα!! Εδώ ασχολούμαστε με ότι έχει να κάνει με εμπειρίες, απορίες, συμβουλές για οδήγηση στην πίστα ή στον δρόμο!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-01-08, 09:15
Το avatar του χρήστη E36 M POWER
E36 M POWER Ο χρήστης E36 M POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-09-2007
Μηνύματα: 1.044
E36 M POWER will become famous soon enoughE36 M POWER will become famous soon enough
Ενα απογευμα στη πιστα.

Ηταν μεσημερακι κατα τις 12, οπως καθομουνα στο γραφειο μου και συλογιομουνα τον 1ο αγωνα drift της χρονιας που θα ηταν και ο 1ος μου αγωνας. Περνουσαν οι ωρες στη δουλεια και σκεφτομουν τον αγωνα της Κυριακης και πιο πολυ τις ωρες που θα περνουσα μεσα στη πιστα με τη μαυρη καλλονη, προσπαθοντας να προετοιμαστουμε και να αποκτεισουμε οση περισσοτερη εμπειρια προλαβαιναμε μεσα σε 2 απογευματα!

Και ερχεται η ωρα πο θα σχολασω! μιλαμε με τον αδερφο μου για τις προετοιμασιες της ημερας, για μερικους γυρους το απογευματακι μεσα στη πιστα! Κανονιζουμε τα παντα. Λαστοιχα, βενζινη, λεφτα, τα παντα και οδευουμε αποφασισμενοι προς την οικια της μαυρης αττιθασης γαζελας του δρομου! Αφηνοντας με ο αδερφος μου μπροστα στη κουκλα μου φευγει χωρις δευτερη σκεψη ωστε να ετοιμασει τα μεταχειρισμενα λαστοιχα στο βουλκανιζατερ να παω να τα περασω!

Στριβω το κλειδι της κλειδαριας και τη ξυπνω! Καθομαι στο αναπαυτικο, υφασματινο ημιμπακετ καθισμα της καλλονης και κλεινω τη πορτα στα αριστερα μου! Δενω τη ζωνη ασφαλειας και νιωθω εκεινη τη στιγμη να απλωνει τα χερια της και να με κραταει σφιχτα δινοντας μου μια αισθηση σιγουριας και ασφαλειας. Γυριζω το κλειδι και αυτο ητανε! Ακουω και παλι τη φωνουλα της, τη γλυκια αλλα ταυτοχρονως επιβλιτικη απειραχτη φωνη της, που κανει πολλους στο περασμα της να μενουν πισω και να τη χαζευουν!

Με ενα χαμογελο πλεον στα χειλη βγαινουμε σιγα σιγα απο την οικια της και οδευουμε για τη προετοιμασια της!

Φτανοντας πλεον στη πιστα, αφου ειχε ξυπνησει για τα καλα (ειχε ανεβει η θερμοκρασια λαδιου στη κανονικη της θερμοκρασια!) και αφου ειχε εφοδιαστει με τα καταλληλα (βενζινη, μτχ λαστοιχα, κ.α.) ερχετε η μεγαλη στιγμη να μπει μεσα στη πασαρελα της, στο χωρο που θα εκφραστει ανετα, χωρις κανενα φοβο και εμποδιο!

Ξεκινοντας για το γυρω της προθερμανσης με τη δυναμη της φωνης της μου εδινε θαρρος, σαν να μου ελεγε: << παμε, παμε ειμαι ετοιμη για τα γουστα σου!>>. Αμεσως μετα, στις πρωτες στροφες μου εφερε τις πρωτες αντιρρησεις, γυρνωντας μου τα ομορφα μουτρακια της εξω απο τη στροφη! Ειναι πεισματαρα και το ξερω. Αλλα ειμαι και εγω! Μετα απο 2-3 δυσκολους γυρους, απελπισμενος πλεον, βγαινουμε απο τη πιστα και αλλαζω τα μπροστινα, παλια, μτχ 17αρια ζαντολαστοιχα αντικαθιστοντας τα με τα καλα της 18αρια ζαντολαστοιχα που της φοραω στις βολτες της!

Το πεισμα της δεν ηταν πιο μεγαλο απο το δικο μου ελεγα! Αλλα εκανα λαθος! Μετα απο δυο γυρους ειχαμε μια εξοδο πανω σε λαστοιχα (ευτυχως!). Τα πανεμορφα οποισθια της με τις στρογγυλες γεματες καμπυλες της, χτυπησαν! Ευτυχως και για τους δυο μας δεν ειχε παθει ζημια!

Στεναχωρημενος πλεον εγω και αφου με ειχε κυριεψει το πεισμα μου, συνεχιζω με σκοπο να κανω εστω και ενα γυρω οπως το θελω εγω! Μετα απο δυο γυρους παλι, αφου ειχαμε ψιλοσυνελθει και οι δυο απο το πρωτο ψιλοχτυπηματακι, φευγει και πλεον ανημπορος να κανω κατι εχουμε τη δευτερη και τελειωτικη μας εξοδο, με τα μουτρα! Η ζημια μικρη! Η απογοητευση μεγαλη! Οδηγοντας προς την εξοδο, στεναχωρημενοι πλεον ολοι, αποφασισα να τη γυρισω στη πρωσοπικη της στεγη να ξεκουραστει!

Στη διαδρομη προς το γυρισμο καθομουν και σκεφτομουν ολο το απογευμα, απο τη στιγμη που τη ξυπνησα μεχρι τη στιγμη που την επεστρεφα. Δεν ηταν η μερα της! Δεν ηθελε να τρεξει σημερα και μου το εδειξε με τον τροπο της. Με ειχε κυριεψει το πεισμα και δεν εβλεπα τα σημαδια της! Απο τη στιγμη που τη πρωτοεβαλα στη πιστα, εκει που νομιζα πως μου ελεγε πως ηταν ετοιμη, τελικα μου ελεγε το αντιθετο! Δεν ειχε την ορεξη, και τη διαθεση να μου κανει σημερα τα χατηρια!

Απογοητευμενος πλεον και αφου της φορεσα τα καλα της, της εκλεισα τα ματια, αφηνοντας την να ξεκουραστει!

Φυσικα και η σκεψη του αγωνα ειχε εξαφανιστει απο το μυαλο μου, και τη θεση της πηρε η πικρα και η στεναχωρια!

Δεν απογοητευομαστε ομως! Θα φτιαχτει, θα ξαναγινει ομορφη οπως πριν και τοτε θα ξαναδοκιμασουμε παλι, αλλα σε πιο ηπιους, πιο νορμαλ ρυθμους, χωρις πιεση για το απολυτο απλα για κατι καλητερο...
__________________

Heaven above you...
Heaven beneath you...
///M POWER
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-01-08, 09:26
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Μιχαλη ολα καλα φιλε μου!
Ειμαι σιγουρος οτι αυτο το σκοτινο απογευμα θα σου εμαθε καποια πραγματα.
Μην νιωθεις πικρα και στεναχωρια απλα δεν ηθελε παιχνδια εκεινη την μερα!
Ειμαι βεβαιος οτι θα ερθει παλι η μερα που οι δυο σας θα ζωγραφιζετε μεσα στην πιστα!
Αυτη η σχεση παθους θα ξεδιπλωθει και παλι...ειμαι μαζι σου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-01-08, 09:32
Cabriolakias Ο χρήστης Cabriolakias δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 1.321
Cabriolakias will become famous soon enough
Πο πο πο πο... ανατρηχιασα μηλαμε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-01-08, 11:22
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Δώσε καμμιά πληροφορία για το αυτοκίνητο, τυχόν αλλαγές στην ανάρτηση, στις ζάντες και πιέσεις ελαστικών.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-01-08, 11:31
Το avatar του χρήστη mpempas_cabrio
mpempas_cabrio Ο χρήστης mpempas_cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-02-2007
Μηνύματα: 247
mpempas_cabrio is on a distinguished road
καλα η περιγραφει τα σπαει.μην απελπιζεσαι.ολα ειναι θεμα εμπιεριας.ελπιζω να μην ειναι τιποτα σημαντικο οι ζημιες.με το καλο να φτιαχτει να στηθει και να ξαναμπει με καλυτερα αποτελεσματα για σενα
__________________
δεν ασχολουμαι με το μπασκετ, το ποδοσφαιρο,το τεννις γιατι χρειαζονται μονο μια μπαλα....
ασχολουμαι με την οδηγηση με το πλαι γιατι χρειαζονται 2
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-01-08, 11:49
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
ρε συ μιχαλη τι ειναι αυτα που κανεις?θα μας περασουν για ευσυγκινητους ρε εμας τους χανιωτες.ελα ρε πραμα δεν θα επαθε παλι.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-01-08, 12:09
Το avatar του χρήστη E36 M POWER
E36 M POWER Ο χρήστης E36 M POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-09-2007
Μηνύματα: 1.044
E36 M POWER will become famous soon enoughE36 M POWER will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strax Εμφάνιση μηνυμάτων
Δώσε καμμιά πληροφορία για το αυτοκίνητο, τυχόν αλλαγές στην ανάρτηση, στις ζάντες και πιέσεις ελαστικών.
το αυτοκινητο ειναι αυτο που φαινεται στο γκαραζ μου! φοραει Κ&W ρυθμιζομενη καθ'υψος και σκληροτητας και το εχω σφιχτο μπροστα και ψιλομαλακο πισω! τα λαστοιχα ειναι ψευτκα! μεταχειρισμενα!
__________________

Heaven above you...
Heaven beneath you...
///M POWER
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-01-08, 12:13
Το avatar του χρήστη E36 M POWER
E36 M POWER Ο χρήστης E36 M POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-09-2007
Μηνύματα: 1.044
E36 M POWER will become famous soon enoughE36 M POWER will become famous soon enough
να'στε καλα παιδια! το σιγουρο ειναι οτι δεν επαθα μεγαλες υλικες ζημιες και απο οτι καταλαβα θελει τα εξης:
ενα φλας
βαψιμο ο πισω προφυλακτηρας
βαψιμο ο μπροστινος προφυλακτιρας
ενα ψιλο ισιωματακι και τοπικο βαψιμο το δεξι φτερο
__________________

Heaven above you...
Heaven beneath you...
///M POWER
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 31-01-08, 13:03
Το avatar του χρήστη stefos
stefos Ο χρήστης stefos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-01-2006
Μηνύματα: 715
stefos will become famous soon enoughstefos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 M POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
το αυτοκινητο ειναι αυτο που φαινεται στο γκαραζ μου! φοραει Κ&W ρυθμιζομενη καθ'υψος και σκληροτητας και το εχω σφιχτο μπροστα και ψιλομαλακο πισω! τα λαστοιχα ειναι ψευτκα! μεταχειρισμενα!

Χωρις να το παιζω ειδικος, αυτος ήταν και ο λόγος που σου έβγαζε μούτρα. Ήθελες το αναποδο σεταπ για να παιζεις με τον κωλο, μαλακά εμπρός και σκληρά πίσω....
__________________

Μεγάλωσα αλλά δεν έγινα 330....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 31-01-08, 13:07
Το avatar του χρήστη mpempas_cabrio
mpempas_cabrio Ο χρήστης mpempas_cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-02-2007
Μηνύματα: 247
mpempas_cabrio is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefos Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρις να το παιζω ειδικος, αυτος ήταν και ο λόγος που σου έβγαζε μούτρα. Ήθελες το αναποδο σεταπ για να παιζεις με τον κωλο, μαλακά εμπρός και σκληρά πίσω....
+1
__________________
δεν ασχολουμαι με το μπασκετ, το ποδοσφαιρο,το τεννις γιατι χρειαζονται μονο μια μπαλα....
ασχολουμαι με την οδηγηση με το πλαι γιατι χρειαζονται 2
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.