Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-03-11, 20:30
Το avatar του χρήστη nick7837
nick7837 Ο χρήστης nick7837 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 134
nick7837 is on a distinguished road
E90 320i N43 Πολλαπλασιαστες,αισθητηρας ΝοΧ και Μπεκ

Καλησπέρα όπως γράφω και στον τίτλο του thread έχω το 320i με τον N43 και μέσα στο τελευταίο τρίμηνο με άφησε τρεις φορές στην μέση του ταξιδίου με τις εξής βλάβες :
1.Πολλαπλασιαστές πρώτα ο Νο 3 μετά ο Νο 2 και τέλος ο Νο 4 και από μόνος μου προληπτικά ζήτησα την αλλαγή και του Νο 1
2.Αισθητήρας ΝοΧ ο οποίος ευτυχώς ήταν εντος εγγύησης γιατί είχε αλλαχτεί πάλι στις 9/7/2009
3.Και τέλος μπεκ 3ου κυλίνδρου το οποίο ήταν και αυτό εκτός εγγύησης και πάλι με άφησε στην μέση του δρόμου.
Μετά από όλα αυτά και αφού το αμάξι δεν πάει παρά μόνο σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία πείτε μου τι να κάνω γιατί έχω απηυδήσει και έχω βαρεθεί να πληρώνω ζημίες που κατά την γνώμη μου είναι αδικαιολόγητες για ένα αμάξι τέτοιας ποιότητας και άξιας.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-03-11, 00:31
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
ακριβως τα ιδια με Ν43 και εγω μονο που για να με φτασεις πρεπει να καψεις και εναν αισθητηρα λ...
θα σου πω εγω τι να κανεις... πρεπει να κανεις υπομονη να περαουν αλλα 3-4 χρονια να ξεπερασουμε την κριση μπας και πιασει λιγο αξια το αμαξι και να του βαλεις ενα εμπλαστρο στην μηχανη, να βαλεις το καλο σου το κουστουμι εσυ και να το σπρωξεις να παρεις κανα Μερσεντες η κανα βαγκ γκρουπ μηπως και σωθεις και εσυ...
ακρη δεν θα βγαλεις οσο και αν το τρεξεις ολο μακακιες θα σου λενε απο την απαραδεκτη bmw hellas οι γερμανοι θα κανουν πι-πι το παπι και ολα θα ειναι μελι γαλα γι αυτους που σου πηραν τα λεφτα και εσυ θα βραζεις στο ζουμι σου....

στα λεω γιατι και εγω 3 φορες εμεινα απο αυτα που λες και σου λεω και πιστεψε με δεν εχω λογο να σε κοροιδευω...το σαλιο σου χαλας και τα νευρα σου σπας...ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΖΗΜΙΑΡΙΚΑ ΤΑ ΑΜΑΞΑΚΙΑ ΑΥΤΑ.
φιλικα Παναγιωτης
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-03-11, 14:38
ntinos Ο χρήστης ntinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2006
Μηνύματα: 120
ntinos is on a distinguished road
Συμφωνω και επ'αυξανω.

Ειναι προβληματικα.

Εχω ενα 320si (E90), και ενα 116i η γυναικα μου.

Εχουμε αλλαξει 6-7 πολλαπλασιαστες και οι δυο μαζι.

Καθε φορα που τα παμε συνεργειο (εξουσιοδοτημενο, και παντα στο ιδιο) υπαρχουν τουλαχιστουν 2-3 αυτοκινητα μεσα (καινουργια) με διαφορων ειδων προβληματα, στανταρ καποια με προβλημα στους πολλαπλασιατες.

Οι ιδιοι οι υπευθυνοι που εργαζονται εκει εχουν παραδεχτει οτι ειναι προβληματικα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-03-11, 14:49
cop01nt Ο χρήστης cop01nt δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 17
cop01nt is on a distinguished road
Φίλε συνήθες το προβλημά σου, κια εγώ τα ιδια τράβηξα όλο τον Γενάρη.
Ρε παιδιά δεν θα έπρεπε η BMW Hellas να ανακαλέσει όλα τα αυτοκίνητα και να αλλάξει προληπτικά τους πολλαπλασιαστές ; Είναι ένα πρόβλημα που εχούν σχεδόν όλα τα Ε90.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-03-11, 16:16
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
τι να κανει η μπε εμ βε ελλας.....πλακα κανεις
μας δουλευει η μαλλον νομιζει οτι μας δουλευει...
κραχτε τους οπως το εκανα και εγω μην περιμενοντας τιποτα ομως
απλα κραχτε τους και αν μας ξαναδουν σαν πελατες να μας γραψουν και μην ακουω λαμακιες οπως σε ολα συμβαινουν γιατι εχω εμπειρια και απο μερκ και απο βαγκ γκρουπ τα οποια δουλευουν μονο με βενζινη και τα τυπικα σερβις...η υπογραφη μου τα λεει ΟλΑ
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-03-11, 18:21
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από cop01nt Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε συνήθες το προβλημά σου, κια εγώ τα ιδια τράβηξα όλο τον Γενάρη.
Ρε παιδιά δεν θα έπρεπε η BMW Hellas να ανακαλέσει όλα τα αυτοκίνητα και να αλλάξει προληπτικά τους πολλαπλασιαστές ; Είναι ένα πρόβλημα που εχούν σχεδόν όλα τα Ε90.
Για την ακρίβεια, όλα τα Ε9Χ με e.d. κινητήρα.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-03-11, 20:03
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Για να καταλάβω ο Ν43 είναι ο κινητήρας με τα 170 άλογα ενώ ο Ν42 με τα 150 σωστά?
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-03-11, 20:29
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Sorry Ν46 ο κινητήρας με τα 150 άλογα..
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-03-11, 17:50
Το avatar του χρήστη nick7837
nick7837 Ο χρήστης nick7837 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 134
nick7837 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από cop01nt Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε συνήθες το προβλημά σου, κια εγώ τα ιδια τράβηξα όλο τον Γενάρη.
Ρε παιδιά δεν θα έπρεπε η BMW Hellas να ανακαλέσει όλα τα αυτοκίνητα και να αλλάξει προληπτικά τους πολλαπλασιαστές ; Είναι ένα πρόβλημα που εχούν σχεδόν όλα τα Ε90.
Μαλλον θα επρεπε να το ειχαν κανει ηδη αλλα που ???? για ολα λενε φταιει η Ελληνικη βενζινη και τιποτα αλλο.Η απαντηση που μου εδωσαν στο mail που εστειλα ειναι :
"Δυστυχώς το ερώτημά σας δεν μπορεί να απαντηθεί από την BMW Hellas, από τη στιγμή που δεν έχουμε εικόνα της κατάστασης και των λειτουργιών του οχήματός σας, για να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε.

Πλέον αρμόδιοι να σας εξυπηρετήσουν για θέματα τεχνικής φύσεως και να αποκαταστήσουν την όποια βλάβη εφόσον αυτή διαπιστωθεί, είναι οι τεχνικοί των Εξουσιοδοτημένων Επισκευαστών του δικτύου μας, κατόπιν ελέγχου του αυτοκινήτου.


Με εκτίμηση
Για τη BMW Hellas

Μαίρη Χατζίνα
Τμήμα Επικοινωνίας Πελατών"

και τους εγραψα οτι και σε εσας εδω εδω στο forum αλλα δεν ηταν κατανοητα μαλλον!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-03-11, 17:59
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Sorry Ν46 ο κινητήρας με τα 150 άλογα..
Ναι. O N46B20.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.