Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-10-10, 22:39
weiss320i Ο χρήστης weiss320i δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 3
weiss320i is on a distinguished road
320i 06' κουνάει στο δρόμο

Γειά σας παιδιά!!
Εχω εδώ και λιγες μέρες που πήρα ενα 320ι 06' 79000xlm.....αλλα επειδή είναι η πρώτη φορα που καβαλάω bmw διαπιστώνω το εξής...και δεν ξέρω αν είναι φυσιλογικό........όταν πηγενώ με μεγάλη ταχύτητα και πέφτω σε ανωμαλίεσ του οδοστρώματος νιώθω τον κόλο του bmw να μου γλυστρά.....χωρις να γλυστρα βεβαια πραγματικα......αλλα κανει ένα χαζο κούνημα......οταν πηγενω σιγα δεν το κάνει τοσο έντονα...έως και καθόλου......με τον πρωιν ιδιοκτήτη που μήλησα μου είπαι οτι εχει αλάξει και τα αμορτισέρ και ότι αυτο το κάνουν όλα τα bmw απλά θέλω λίγω τις απόψεις σας μιας και εδώ μεσα είστε πολλοί που οδηγείτε χρόνια bmw. φιλικά babis!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-10-10, 22:44
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Η πιεση του αερα στα ελαστικα ειναι καλη?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-10-10, 23:11
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Και όταν νιώθεις το κούνημα,
εμπλέκονται και τα ηλεκτρονικά??
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-10-10, 23:14
weiss320i Ο χρήστης weiss320i δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 3
weiss320i is on a distinguished road
πηγα σε λαστιχά και το τσεκαρε ......αλλα μηπως ξερεισ να μου πεις πόσο πρέπει να έχουν????
δεν ξέρω αν πεζει ρόλο φοράει 205/55/16....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-10-10, 23:18
weiss320i Ο χρήστης weiss320i δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 3
weiss320i is on a distinguished road
τα ηλεκτρικα δεν εμπλέκονται.....απλα νιώθω το κούνημα σαν να μην έχουν αέρα τα ελασρικά..οπως πολύ
καλα τόνισε ο φίλοσ Γιάννης.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-10-10, 23:20
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Σε βλέπω για αλλαγή αμορτισέρ..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-10-10, 23:26
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
πηγαίνε κάνε μια μέτρηση στα αμορτισέρ να είσαι σίγουρος πριν τα αλλάξεις!!!!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-10-10, 23:56
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Πάντως έχω διαπιστώσει ότι όλα τα μοντέλα από την e60 και έπειτα, έχουν περίεργες ρυθμίσεις στην ευθυγράμμιση.
Τόσο που νοιώθεις μια μικρή τάση πλεύσης στα τριψήφια χιλιόμετρα.
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-10-10, 23:56
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Το πιο πιθανο ειναι να θες σινεμπλοκ πισω αξονα και οχι αμορτισερ....Αν το κουνημα ειναι δεξια-αριστερα σαν τραβηγμα μαλλον αυτο φταιει...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-10-10, 00:13
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως έχω διαπιστώσει ότι όλα τα μοντέλα από την e60 και έπειτα, έχουν περίεργες ρυθμίσεις στην ευθυγράμμιση.
Τόσο που νοιώθεις μια μικρή τάση πλεύσης στα τριψήφια χιλιόμετρα.
Συμφωνώ απόλυτα.

Δε γνωρίζω τι συμβαίνει στα άλλα μοντέλα, αλλά οι τάσεις πλεύσεις στις υψηλές ταχύτητες κάνουν έντονη την εμφάνισή τους στην Ε90 μου αλλά και σε κάποια Ε9Χ γνωστών μου.

Πιθανόν να φταίει το τιμόνι με την ακριβή πληροφόρηση που διαβάζει τις ανωμαλίες του δρόμου, πάντως σε ευθείες και με υψηλές ταχύτητες δεν αισθάνομαι και πολύ ασφαλής (σαν αίσθηση, αφού στην πράξη το αυτοκίνητο πάει μια χαρά).
Και δεν είναι σίγουρα θέμα ανάρτησης καθώς δεν έχω πολλά χλμ (36.000) αλλά και το φαινόμενο αυτό παρουσιαζόταν από τον πρώτο καιρο.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.