Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-03-12, 21:49
petroszoulou Ο χρήστης petroszoulou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 26-02-2012
Μηνύματα: 22
petroszoulou is on a distinguished road
Υψηλη τιμή για xenon!

καλησπερα παιδια! θα ηθελα ακομα μια βοηθεια σας ως μελος του forum!
ενδιαφερθηκα για φωτα xenon! πηγα ρωτησα σε εναν μαστορα και η απαντηση του ηταν 120Ε και σε αλλον ενα στα 115..μπορειτε να μου πειτε εμπειρικα αν εχετε κανει μια τετοια αγορα ποσο παει περιπου το μαλλι?! μου ειπε οτι θελει αλλα ντουι οτι θελει ανταπτορα να μην μου αναβει λαμπακι μεσα κλπ. μου φανηκαν πολλα!! καντε εναν κοπο να μου πειτε καποιες τιμουλες "να ξερω που να παιξω"! Ευχαριστω πολύ!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-03-12, 22:12
Το avatar του χρήστη antreas
antreas Ο χρήστης antreas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 114
antreas is on a distinguished road
καλή είναι η τιμή που σου είπε.
Εχει και με 60 ευρω αλλά εάν τα βάλεις
την πατησες μεγάλε.
Μεχρι που καις και κρύσταλο απο φανάρι
__________________
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-03-12, 22:29
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Άμα σε ενδειαφέρει να σου δώσω το τηλέφωνο ενός φίλου ηλεκτρολόγου να πάρεις πληροφορίες...
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-03-12, 22:34
petroszoulou Ο χρήστης petroszoulou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 26-02-2012
Μηνύματα: 22
petroszoulou is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sierra Εμφάνιση μηνυμάτων
Άμα σε ενδειαφέρει να σου δώσω το τηλέφωνο ενός φίλου ηλεκτρολόγου να πάρεις πληροφορίες...
ναι φιλε μου αν μπορεις θα με βοηθουσες πολυ! στειλε μου στα προσοπικα αν δεν θες εδω! ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-03-12, 22:47
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Όπως έχει ειπωθεί και σε άλλο thread, όλα τα aftermarket κιτ xenon που κυκλοφορούν είναι made in china. Υπάρχουν λοιπόν με 60 που είπε ο φίλος και υπάρχουν με 75-80 με υποστήριξη can-bus. Πολλοί δίνουν εγγύηση 1-2 χρόνια στο κιτ τους. Πολλά παιδιά άπο εδώ όπως ο Leo328 έχουν αντίστοιχης ποιότητας στο αυτοκίνητό τους εδώ και 5 χρόνια χωρίς πρόβλημα. O ηλεκτρολόγος σου τέτοια ποιότητα θα σου βάλει με τα 120 ευρώ, όχι τίποτα καλύτερο. Απλά στην τιμή εχει ενσωματώσει εργασία-ρύθμιση φώτων, ίσως και κάποια προμήθεια γιατί θα το αγοράσει χονδρική από κάποια αποθήκη.
Τώρα η ατάκα του Ανδρέα για το μελλοντικό πρόβλημα στα κρύσταλλα δεν ξέρω αν ισχύει. Δεν έχω ακούσει ή διαβάσει τίποτα τέτοιο για όλα τα κινέζικα κιτ. Το πρόβλημα που συνήθως υπάρχει είναι:
α) Κακορυθμισμένα κιτ που τυφλώνουν τους απέναντι. Για το λόγο αυτό τα κιτ σε διάφορες ευρωπαικές χώρες επιτρέπονται μόνο με φώτα τύπου projector,
β) Φθορά στα ballast όταν τοποθετούνται λάθος ή χαμηλά στον προφυλακτήρα και ποτίζουν υγρασία (μερικοί βάζουν xenon ΚΑΙ στα προβολάκια...)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-03-12, 15:58
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
ολο το κιτ ενος καλου σχετικα xenon μαζι με εργασια-ρυθμιση δεν κοστιζει τωρα πανω απο 100ε.και με μαρκες τυπου philips μην κολλατε.και αυτα made in china ειναι.με λιγα λογια ολα στον ιδιο καζανι βραζουν.συμφωνω με gearboxer σε αυτα που ειπε.πιστευω με 100ε βαζεις ενα καλο κιτ.δεν χρειαζεσαι κατι πιο ακριβο ουτε θα σου προσφερει κατι παραπανω....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-03-12, 16:10
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
ολο το κιτ ενος καλου σχετικα xenon μαζι με εργασια-ρυθμιση δεν κοστιζει τωρα πανω απο 100ε.και με μαρκες τυπου philips μην κολλατε.και αυτα made in china ειναι.με λιγα λογια ολα στον ιδιο καζανι βραζουν.συμφωνω με gearboxer σε αυτα που ειπε.πιστευω με 100ε βαζεις ενα καλο κιτ.δεν χρειαζεσαι κατι πιο ακριβο ουτε θα σου προσφερει κατι παραπανω....
Έτσι ακριβώς LEO..και προσοχή ό,τι κιτ λέει επάνω BOSCH ή PHILIPS είναι μαϊμού. Οι εταιρίες αυτές ΔΕΝ βγάζουν μάγκες xenon kit γιατί απαγορεύεται από την νομοθεσία xenon φανάρι χωρίς σύστημα πλύσης και αυτόματη ρύθμιση δέσμης για τις λακούβες. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος αλλά εγώ αυτό έχω διαβάσει...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-03-12, 20:57
petroszoulou Ο χρήστης petroszoulou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 26-02-2012
Μηνύματα: 22
petroszoulou is on a distinguished road
καλησπερα ! βρηκα με εγγυηση γραπτη 2 χρονια με 45 ευρο 6000κ canbus κιολας για το λαμπακι στο καντραν! οποιος ενδιαφερθει να του στειλω μηνυμα που ειναι το καταστημα.εχει και ηλεκτρονικη διευθηνση!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.