Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-08-09, 10:14
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
oldcar σαν να εχεις δικιο..πραγματι αν θες να φορτωσεις λιγο το αμαξι τοσο θα το φτασεις.
ακριβως γιαυτο το λογο πρεπει να ειναι και αξιοπιστα τα ανταλλακτικα του!!!
50000 για ενα αμαξι και να σου μεινει το σασμαν στα χερια....
οσο για τους αυτοματισμους και τα εξιδεικευμενα κυκλωματα των καινουριων αυτοκινητων.....καλυτερα χωρις...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-08-09, 11:10
leyteris Ο χρήστης leyteris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 366
leyteris is on a distinguished road
θα σας πω κατι παρομοιο.Στο smart που αγορασα για δευτερο αμαξι εγινε το ιδιο προβλημα και μιλαμε για το καινουργιο μοντελο 2008 το οποιο ξαφνικα δεν επαιρνε ουτε οπισθεν ουτε τιποτα. το πηγαμε αντιπροσωπεια και ειπαν προβλημα σαζμαν.Ευτυχως το περασαν στην εγγυηση και ολα οκ.Βεβαια απο εκεινη την μερα δεν δουλευει και τοσο τελεια και φοβαμαι οτι πιθανον θα βγαλει προβλημα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-08-09, 11:50
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παιδιά, ας μην τρελαινόμαστε παρακαλώ.
Το διαστημικό λεωφορείο έκανε μπαμ μπροστά στα μάτια της ανθρωπότητας, ένα σασμάν αυτοκινήτου δεν έχει δικαίωμα να χαλάσει ?

Τα αυτόματα σασμάν έχουν καλή αντοχή.
Άν ο φίλος που το έχει δεν έχει κάνει κάτι που να κατέστρεψε το σασμάν (π.χ. να το ρυμουλκήσει και να τσουλάει με το μοτέρ σβηστό / ή έχω ακούσει ότι άλλος πατινάρει στο φανάρι με γκάζι+φρένο για να ξεκινάει πιο γρήγορα) είμαι σίγουρος ότι η bmw θα βοηθήσει την κατάσταση.
Το κόστος ενός αυτοκινήτου δεν λέει τίποτα στο θέμα βλαβών.
Και ένα gallardo superleggera κάνει 200 χιλ ευρώ και θέλει συμπλέκτη κάθε 10χιλ χλμ. Μάλλον θα είναι μαλακία αυτοκίνητο...
Και εγώ είχα πρόβλημα με το vanos στο CSL και η BMW με κάλυψε στο κόστος των ανταλλακτικών γιατί αναγνώρισαν ότι δεν έπρεπε να χαλάσει το ανταλλακτικό σε τόσα χλμ.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-08-09, 09:36
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ είχα πρόβλημα με το vanos στο CSL και η BMW με κάλυψε στο κόστος των ανταλλακτικών γιατί αναγνώρισαν ότι δεν έπρεπε να χαλάσει το ανταλλακτικό σε τόσα χλμ.
γκουχ γκουχ Αλέξη αν δεν αναγνωρίσουν και σε εσένα τότε να το κλείσουμε το μαγαζί χαχαχαχαχα
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-08-09, 21:18
Το avatar του χρήστη sofos 2.8i
sofos 2.8i Ο χρήστης sofos 2.8i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2008
Μηνύματα: 409
sofos 2.8i is on a distinguished road
Αυτα ειναι!Αυτοματα σασμαν και λαλακιες.Χρονια τωρα το φωναζω(γουδοχερι και παλι γουδοχερι)οτι οσο και να μου λενε υπερ για τα αυτοματα,το μονο που εγω αναγνωριζω ειναι οτι ξεκουραζεις το αριστερο σου ποδι στο foot rest.Ενω με ενα μηχανικο θα μπορουσες να το ανοιξεις που λεει ο λογος και να αλλαξεις ενα εξαρτημα(γραναζι,συγχρωνιζε,ρουλεμαν κτλ).Εδω τωρα τι να ανοιξεις και τι να φτιαξεις?Αρα πας για ολοκληρο και πληρωνε ερημε ιδιοκτητη!!!Θα μου πεις τωρα η τεχνολογια παει μπροστα.Τι να το κανω εγω που βλεπω πως καθε περσι και καλυτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 16-08-09, 21:53
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
.

Οντως τα αυτοματα ειναι πιο παθιαρικα αλλα κανουν και την οδηγηση πιο ξεκουραστη.
Απο την αλλη και τα 7000 ειναι παρα πολλα γι αυτο σκεψου και τη λυση καποιου μεταχειρισμενου.
Δεν ανεφερες καθολου ποσα χλμ εχει το αμαξι;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kplc16 : 16-08-09 στις 22:02
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 16-08-09, 22:36
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
γκουχ γκουχ Αλέξη αν δεν αναγνωρίσουν και σε εσένα τότε να το κλείσουμε το μαγαζί χαχαχαχαχα
Γιατί το λες αυτό ?
Ένας νορμάλ πελάτης BMW είμαι, τίποτε περισσότερο και τίποτε λιγότερο.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 16-08-09, 22:39
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Το ίδιο πρόβλημα γνωστός μου με Χ5! 6500 euro η ζημιά! Αφού το πρόβλημα υπάρχει και είναι γενικότερο (και απότι κατάλαβα στα Χ) δε θα έπρεπε να κάνουν μία γεναία έκπτωση...ή έστω να αναγνωρίσει η μαμά BMW οτι κάτι τρέχει!? Σκάς ΠΟΛΛΑ και "ξέρεις" οτι σε λίγα χρόνια θα θές σαζμάν?!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-08-09, 02:56
Το avatar του χρήστη george kaleas
george kaleas Ο χρήστης george kaleas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 500
george kaleas is on a distinguished road
εγω παντως δεν το δικαιολογο με τιποτα!! να ψαξεις να βρεις ενα μεταχηρισμενο κανονικα
σαζμαν οχι αυτοματο να πας σε ενα καλο μα στορα να στο βαλει και τελειωσε... τη να κανουμε κριμα να πας να δοσεις 7000χι να το φτιαξεις ειναι κριμα ειναι πολλα και ξεψου να το ξανα παθεις 1%?
καντο χηροκινητο να βρεις τη υγεια σου!! και βαλε και ενα καλο μεταχηρισμενο..(εαν γινετεαι χειροκινητο τωρα)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-08-09, 14:03
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
φιλε μου για ψαξε να δεις αν υπαρχει κανενα κιτ επισκευης απο την bmw
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.