Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #501  
Παλιά 25-09-10, 23:42
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
rapid...συγνωμη γιατι ισως να μην το καταλαβα αυτο που λες...αλλα λες οτι οταν ειναι εν λειτουργια συμβαινει η δυσλειτουργια αλλα θα μου την βγαλει οταν το σβησω και το ξαναναψω...γιατι ομως οταν ειχα προβλημα με μπεκ μου το εβγαλε σε λειτουργια;
επικοινωνησα με το κινητο σερβις μπε εμ βε γιατι σημερα δουλευουν(χτες βραδυ μου ειπαν οτι σχολασαν...καλα για 24ωρο δεν μας το μοστραρουν)και μου ειπαν οτι αφου δεν εχω κομπιασμα η μειωμενη αποδοση κατα 90% ειναι η βενζινη(που αλλου θα το εριχναν)και οτι να παω να βαλω και αλλου καλη(ρωτησα ποια ειναι η καλη και μου ειπαν ...εεε τι να σου πουμε στην τυχη βαλε)και οτι ισως σβησει αλλιως την δευτερα σε διαγνωστικο για να κανουν ρεσετ τον λ...θα δειξει την δευτερα λοιπον...παντως η βενζινη που ειχα βαλει ηταν βι παουερ...οχι η ρεισινγκ αλλα ουτε η απλη...αντε τωρα να βρω καλη;;;;
Καλά κατάλαβες..
Οι σποραδικές βλάβες, καταγράφονται, αλλά δεν ανάβουν το λαμπάκι αμέσως..
Πρέπει πρώτα να σβήσεις..
Το μπέκ, προφανώς δεν ήταν σποραδική βλάβη, αλλά είχε περισσότερες απο μία
αναφορές...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
  #502  
Παλιά 25-09-10, 23:43
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
ooooooox........αρχισε να ρεταρει στα χαμηλα μεταξυ 1500 και 25000 στροφες...δεν το ξανακουναω ως την δευτερα....
Πόσες????
Αχ, ρε το μοτέρ σου να είχαμε....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
  #503  
Παλιά 26-09-10, 10:40
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
rapid....εισαι αστεριας μεχρι και τυπογραφικα λαθη πιανεις.......2500 γιατι αν ηταν χαμηλες στροφες το 25000 τοτε τηα ειχα φαντομ οχι μπεμπα...υπαρχει περιπτωση να ειναι απο αισθητηρα εκεντροφορου ή κατι τετοιο?
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
  #504  
Παλιά 26-09-10, 23:36
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Πριν κανα δυο χρονια ειχε γινει σερβις στη μιζα γιατι αυτη εκανε θορυβο κατα την εκκινηση ειδικα οταν το μοτερ ηταν κρυο, απο τοτε δε μου ειχε παρουσιασει κατι και τελευταια την ακουω παλι να κανει τον ιδιο θορυβο αλλα πλεον οταν το μοτερ ειναι ζεστο! Κανει σα μεταλλικο γρατζουνισμα ισως κατα την αποσυμπλεξη της αφου εχει παρει το μοτερ. Να σημειωσω πως ποτε δεν ειχα προβλημα εκκινησης απο μιζα, μονο μια φορα αλλα απο μπαταρια ομως. Ειμαι παλι για σερβις στη μιζα ή μπορει να γινει κατι χωρις να κατεβει απ το μοτερ, οχι τιποτ'αλλο εκει ειναι τα πολλα εργατικα!
  #505  
Παλιά 27-09-10, 07:52
Το avatar του χρήστη Daemonos
Daemonos Ο χρήστης Daemonos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-07-2009
Μηνύματα: 31
Daemonos is on a distinguished road
Παίδες συγνώμη που ρωτάω αυτό όσο παράξενο και αν σας φαίνεται... έχει ρεζέρβα ζαντολάστιχο ο άσσος? το δικό μου έψαξα στο πορτ μπαγκάζ και δεν βρήκα...
__________________
Ride on...
  #506  
Παλιά 27-09-10, 07:54
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Daemonos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες συγνώμη που ρωτάω αυτό όσο παράξενο και αν σας φαίνεται... έχει ρεζέρβα ζαντολάστιχο ο άσσος? το δικό μου έψαξα στο πορτ μπαγκάζ και δεν βρήκα...
δεν έχει γιατί φοράει runflat ελαστικά που επιτρέπουν να κινηθείς χωρίς αέρα για 100-150 χιλιόμετρα με μέγιστη ταχύτητα 80χλμ/ώρα
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
  #507  
Παλιά 27-09-10, 10:08
Το avatar του χρήστη Daemonos
Daemonos Ο χρήστης Daemonos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-07-2009
Μηνύματα: 31
Daemonos is on a distinguished road
τα άλλαξα τα run flat! έβαλα άλλα ζαντολάτιχα... τι να κάνω?
__________________
Ride on...
  #508  
Παλιά 27-09-10, 10:50
thanblan Ο χρήστης thanblan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2009
Μηνύματα: 582
thanblan will become famous soon enoughthanblan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
ooooooox........αρχισε να ρεταρει στα χαμηλα μεταξυ 1500 και 25000 στροφες...δεν το ξανακουναω ως την δευτερα....
βάλε τους να σου μετρήσουν την θερμοκρασία των καυσαερίων σου.
να δω και για αυτό η ποιότητα της βενζίνης θα φταίει....
είναι θέμα που άπτεται του χρόνου ανοίγματος και κλεισίματος των βαλβίδων( μάλλον εξαγωγής). και έτσι δικαιολογούνται και το γεγονός πως ότι έχει να κάνει με αισθητήρα καυσαερίων βγάζει πρόβλημα.
προς τα εκεί, κοντέυω να καταλήξω αρχηγέ μου. δες το.
  #509  
Παλιά 27-09-10, 16:11
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Daemonos Εμφάνιση μηνυμάτων
τα άλλαξα τα run flat! έβαλα άλλα ζαντολάτιχα... τι να κάνω?
Πηγαινε σε ενα λαστιχαδικο και προμηθευσου ενα σετ επισκευης ελαστικων...
Ενα καλο-πχ Continental- κοστιζει περιπου 100 ευρω...
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
  #510  
Παλιά 27-09-10, 18:23
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanblan Εμφάνιση μηνυμάτων
βάλε τους να σου μετρήσουν την θερμοκρασία των καυσαερίων σου.
να δω και για αυτό η ποιότητα της βενζίνης θα φταίει....
είναι θέμα που άπτεται του χρόνου ανοίγματος και κλεισίματος των βαλβίδων( μάλλον εξαγωγής). και έτσι δικαιολογούνται και το γεγονός πως ότι έχει να κάνει με αισθητήρα καυσαερίων βγάζει πρόβλημα.
προς τα εκεί, κοντέυω να καταλήξω αρχηγέ μου. δες το.
καλα πηγες προς τα εκει γιατι τελικα εχει καει η αντισταση του λ...κοστος 280ε και 90ε εργατικα...αλλα επειδη εχω 1 μηνα που βγηκα απο εγκυηση μου αλλαζουν τον λ δωρεαν και πληρωνω μονο εργατικα...σε ερωτηση μου οτι αν και αυτο θα το ριξουμε στην βενζινη...ο αρχοντας μου απαντησε και μπραβο του...οχι ψεματα δεν σου λεω δεν ηταν απο βενζινη,ο αισθητηρας εφταιξε...και επισης μου ειπε ...ρε παναγιωτη το ατιμο οσο το προσεχεις τοσο σε βασανιζει...επειδη ξερει ποσο ψειρας ειμαι με τα οχηματα μου...επειδη υπαρχει απεργια φορτηγων δεν ειχαν λ και αυριο θα κατεβει αθηνα με αμαξι καποιος τεχνικος απο εκει για να μαζεψει ολες τις παραγγελειες μαζι αρα τεταρτη θα ειμαι οκ....για αλλη μια φορα θαναση(thanblan)παναγιωτη(rapid fast)thanks...
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.