Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 09-03-18, 17:49
manos m Ο χρήστης manos m δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-01-2018
Μηνύματα: 14
manos m is on a distinguished road
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο και τις συμβουλές σου.. την δευτέρα πήγα το αυτοκίνητο για ελενχο στο χρονισμα και όντως είχε φύγει λίγο.. μετά ενω όλα έδειχναν πως θα είναι καλύτερα από πριν για κάποιο λόγο δεν έπαιρνε μπροστά, τελικά την άλλη μέρα πήγε σε ηλεκτρονικο μαζί με τον μάστορα τον δικό μου και μέχρι εχθές το πάλευαν, βρήκαν τα γρανάζια της γλυστιερας ανάποδα (δηλ της εισαγωγής στην εξαγωγή και επίσης ο μάστορας που την άλλαξε δεν αντικατέστησε τις δυο βίδες! Ευτυχώς δεν κόπηκαν στους εκκεντροφόρους ) αλλά και πάλι η συμπίεση μετρήθηκε με ζεστό μοτέρ και έδειξε 8 αν θυμάμαι καλά, ο κινητήρας χτυπάει και από την καδένα η οποία είναι καινούργια αλλά και από την μπιέλα απ'ότι μου λένε, την δευτέρα θα πιέσουμε τους κυλίνδρους να δούμε, από που χάνουν και θα βγάλουμε Κάρτερ να δούμε κουζινετα μπιελας, φυσικά κοιτάω για άλλο μοτέρ, μου έχει φάει σχεδόν 1500€ και πάλι είναι χάλι.. ο άλλος ρε παιδιά πήρε 650€ για σετ καδένας, φίλτρο αντλίας λαδιού, βάσεις μηχανής κ κάτι άλλα ψιλά και μου άφησε τις παλιές βίδες στους εκκεντροφόρους! Δηλ εντάξει έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά
__________________
Κανένας μάστορας δεν θα το προσέξει περισσότερο από εσένα..
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 10-03-18, 20:18
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manos m Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο και τις συμβουλές σου.. την δευτέρα πήγα το αυτοκίνητο για ελενχο στο χρονισμα και όντως είχε φύγει λίγο.. μετά ενω όλα έδειχναν πως θα είναι καλύτερα από πριν για κάποιο λόγο δεν έπαιρνε μπροστά, τελικά την άλλη μέρα πήγε σε ηλεκτρονικο μαζί με τον μάστορα τον δικό μου και μέχρι εχθές το πάλευαν, βρήκαν τα γρανάζια της γλυστιερας ανάποδα (δηλ της εισαγωγής στην εξαγωγή και επίσης ο μάστορας που την άλλαξε δεν αντικατέστησε τις δυο βίδες! Ευτυχώς δεν κόπηκαν στους εκκεντροφόρους ) αλλά και πάλι η συμπίεση μετρήθηκε με ζεστό μοτέρ και έδειξε 8 αν θυμάμαι καλά, ο κινητήρας χτυπάει και από την καδένα η οποία είναι καινούργια αλλά και από την μπιέλα απ'ότι μου λένε, την δευτέρα θα πιέσουμε τους κυλίνδρους να δούμε, από που χάνουν και θα βγάλουμε Κάρτερ να δούμε κουζινετα μπιελας, φυσικά κοιτάω για άλλο μοτέρ, μου έχει φάει σχεδόν 1500€ και πάλι είναι χάλι.. ο άλλος ρε παιδιά πήρε 650€ για σετ καδένας, φίλτρο αντλίας λαδιού, βάσεις μηχανής κ κάτι άλλα ψιλά και μου άφησε τις παλιές βίδες στους εκκεντροφόρους! Δηλ εντάξει έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά
Μη σε πιάνει το αγχος..
Το Ε46 έχει θεματάκι με τα κουζινέτα του στροφάλου..
Μετά τα 300.000 / 350.000 είναι η μοναδική αλλαγή που χρειάζεται να κάνεις στο μοτέρ..
Δεν νομίζω οτι πρέπει να κοιτάξεις ακόμα για άλλο μοτέρ..
Δυστυχώς δεν στα έφαγε το μοτέρ, αλλά μάλλον τα συνεργεία..
Λυπάμαι που οι μηχανικοί είναι ότι ναναι...
Είναι ανεξέλεγκτη η κατάσταση πλέον..
Εγώ έχω σηκώσει απο χρόνια τα χέρια ψηλά...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 10-03-18, 21:37
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Μη σε πιάνει το αγχος..
Το Ε46 έχει θεματάκι με τα κουζινέτα του στροφάλου..
Μετά τα 300.000 / 350.000 είναι η μοναδική αλλαγή που χρειάζεται να κάνεις στο μοτέρ..
Δεν νομίζω οτι πρέπει να κοιτάξεις ακόμα για άλλο μοτέρ..
Δυστυχώς δεν στα έφαγε το μοτέρ, αλλά μάλλον τα συνεργεία..
Λυπάμαι που οι μηχανικοί είναι ότι ναναι...
Είναι ανεξέλεγκτη η κατάσταση πλέον..
Εγώ έχω σηκώσει απο χρόνια τα χέρια ψηλά...
Σε πιο μοτέρ αναφέρεσαι?? Γιατί μόλις συμπλήρωσα 305Κ, με τον 1.9 και αγχώνομαι..
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 16-03-18, 22:19
manos m Ο χρήστης manos m δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-01-2018
Μηνύματα: 14
manos m is on a distinguished road
Μπορεί από φαγωμενα κουζινετα να έχει απώλεια συμπίεσης ο κινητήρας; Σήμερα έκανα αλλαγή λάδια φίλτρο και η συμπεριφορά του βελτιώθηκε κάπως, ειδικά στο χτύπημα του κινητήρα..
__________________
Κανένας μάστορας δεν θα το προσέξει περισσότερο από εσένα..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.