Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-01-09, 19:11
Το avatar του χρήστη Leonidas_Thess
Leonidas_Thess Ο χρήστης Leonidas_Thess δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2008
Μηνύματα: 558
Leonidas_Thess will become famous soon enough
Talking Εντυπωσεις απο τα VREDESTEIN ULTRAC SESSANTA

Μπορω να πω οτι μετα απο μια περιπετεια που ειχα με τα Continental Sport Contact 2 (Εσκασε το πίσω δεξι λαστιχο με 170 χιλιομετρα πάνω σε αριστερη στροφη) σε ενα ταξιδι που εκανα και ενω ειχα μεινει ικανοποιημενος με τα εν λόγω λάστιχα σε όλους τους τομεις και επειδή εχω μάθει απο την εμπειρια μου σαν οδηγος οτι το θεμα ελαστικο επάνω στο αυτοκινητο ειναι το Α και το Ω ,αναγκαστικά πήγα για αλλαγή ελαστικων.Μετά απο αρκετη ωρα συζητησης με τον λαστιχά μου καταλήξαμε στα VREDESTEIN ULTRAC SESSANTA. Μπορώ να πώ οτι εντυπωσιάστικα με το πέλμα των ελαστικών σε σημειο που τα ερωτευτηκα. Φυσικά δέλεαρ ηταν και η τιμή τους (600€ για 225/45/17). Βάζοντας τα το σάββατο την κυριακη ξεκινησα για ταξιδι παλι (Θεσσαλονικη - Σκύρος) και εμεινα αφωνος με την συμπεριφορα τους ιδιως στα κλειστα κομματια απο Χαλκίδα για Κυμη σε σημειο που νομισα οτι οδηγαω αλλο αυτοκινητο ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στους ολλανδουσ και στον Giorgiaro για την ποιοτητα των ελαστικων.

__________________

Οι βλάκες και οι ηλίθιοι είναι ανίκητοι
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-01-09, 19:17
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Πρώτη φορά στη ζωή μου ακούω αυτή τη μάρκα φίλε μου.heheh!!!Πάντως χαίρομαι που σου βγήκε καλή η επιλογή και το μοιράστηκες μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-01-09, 19:19
Το avatar του χρήστη georgiou
georgiou Ο χρήστης georgiou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-03-2008
Μηνύματα: 1.015
georgiou has a spectacular aura aboutgeorgiou has a spectacular aura about
παντως και εγω επειδη ειμαι για λαστιχα.. μου τα προτεινανε για καλα αυτα που εβαλες OTINANAI33..

αλλα ελεγα για continental cs3+ michlein ps2

και με το παραπανω που αναφερεις παω σουμπιτος για ps2!!!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη georgiou : 12-01-09 στις 19:23
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-01-09, 19:21
Το avatar του χρήστη Leonidas_Thess
Leonidas_Thess Ο χρήστης Leonidas_Thess δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2008
Μηνύματα: 558
Leonidas_Thess will become famous soon enough
Φιλε Bill007 εχεις δικιο δεν ειναι γνωστη αλλα δεν περιμενα να με πουλησουν τα Continental με 25000 χιλιομετρα στην γομα τους



Μπειτε εδω να δειτε http://www.ikaros.gr/ikaros/el/produ...20SESSANTA.pdf
__________________

Οι βλάκες και οι ηλίθιοι είναι ανίκητοι

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Leonidas_Thess : 12-01-09 στις 19:24
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-01-09, 19:24
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Ολλανδικά είναι...

Δοκιμάστε και άλλα λάστιχα εκτός από τα πολύ γνωστά σε μάρκα. BF Goodrich είναι κορυφή στην Αμερική.
Falken στην Γερμανία και πάει λέγοντας.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-01-09, 19:45
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
continental sport contact 2 kαι 3 κορυφη.δεν τα αλλαζω με τιποτε και με κανενα λαστιχο.τωρα φιλε πως ετυχε σε εσενα να σκασει μαλλον κατι θα φταιει.λιγο το οτι ειχαν στην γομα τους 25000 χιλιομετρα λιγο να ελειπε ο αερας ο σωστος και λιγο προβλημα στα λινα του ε δεν θελει και πολυ.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-01-09, 19:51
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Έχω αγοράσει 3 σετ vredestein wintrac extreme.
Είναι ελαστικό χειμώνα, για σπορτ αυτοκίνητα.
Στο CSL και στο Mini αυτά έχω τώρα.
ΑΠΛΑ ΑΨΟΓΑ έχω να πω.

Τα vredestein έχουν γίνει τεστ από το TCS (Ελβετίας) και είναι το καλύτερο ελαστικό χειμώνα με μεγάλη διαφορά. Από την άλλη... δεν στοιχίζουν ακριβά.

Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-01-09, 20:03
Το avatar του χρήστη panagakiss
panagakiss Ο χρήστης panagakiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2008
Μηνύματα: 438
panagakiss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από OTINANAI33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Bill007 εχεις δικιο δεν ειναι γνωστη αλλα δεν περιμενα να με πουλησουν τα Continental με 25000 χιλιομετρα στην γομα τους
Ρε παιδια συγνωμη αν πω βλακια γιατι δεν ειμαι και πολυ εμπειρος, αλλα με 25000 χλμ και ειδικα με τα sport contact 2 (τα οποια φοραω και σκοπευα ετσι κι αλλιως να τα αλλαξω στην επομενη αλλαγη) που ειναι και ευαισθητα, λογικο δεν ειναι να μην αντεξει?
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-01-09, 20:04
Το avatar του χρήστη sv2
sv2 Ο χρήστης sv2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Μηνύματα: 154
sv2 will become famous soon enough
Εγώ την Παρασκευή φόρεσα τα παραπάνω χειμερινά της Vredestein σε 235 65 /17.Διάβασα τα καλύτερα στο internet.Περιμένω να οδηγήσω σε χιόνι για να το διαπιστώσω.....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-01-09, 20:16
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Και εμένα όταν βάλω ζάντες μεγαλύτερες με βλέπω για τέτοια... Mου αρέσει και εμένα το πέλμα που θυμίζει πολύ τα ελαστικά τα F1 και πολύ καλή τιμή!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.