Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 13-01-09, 10:00
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Inferno Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιας και σε λίγες μέρες αλλάζω λάστιχα, τι παίζει με το vredestein? πολύ ωραίο πάντως.. εγω βρήκα το WINTRAC XTREME: http://ssl.delti.com/cgi-bin/reifenb...119180&dsco=37
κοιτάξτε το τεστ!!!!.. το δίνει ως χειμερινό ελαστικό, δλδ στο χιόνι πας χωρις αλυσίδες??
στο σεγνό τι γίνεται? έχει την ίδια συμπεριφορά με τα θερινά?
Καλημέρα,

Σήμερα θα βάλω τα Vredestein Quatrac 3 RFT τα οποία είναι All Weather, θα σου πώ εντυπώσεις σε λίγες μέρες.....
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 13-01-09, 10:23
Το avatar του χρήστη stefos
stefos Ο χρήστης stefos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-01-2006
Μηνύματα: 715
stefos will become famous soon enoughstefos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwologos Εμφάνιση μηνυμάτων
continental sport contact 2 kαι 3 κορυφη.δεν τα αλλαζω με τιποτε και με κανενα λαστιχο.τωρα φιλε πως ετυχε σε εσενα να σκασει μαλλον κατι θα φταιει.λιγο το οτι ειχαν στην γομα τους 25000 χιλιομετρα λιγο να ελειπε ο αερας ο σωστος και λιγο προβλημα στα λινα του ε δεν θελει και πολυ.
Συμφωνώ 100% με το φίλο... και για εμένα αποτελούν την πρώτη και μόνη επιλογή. Από εκεί και πέρα ακόμα και τα κορυφαία ελαστικά, λόγω αστοχίας, λόγω λακούβας, λόγω πρόκας κλπ. κλπ. μπορεί να σκάσουν.
__________________

Μεγάλωσα αλλά δεν έγινα 330....
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 13-01-09, 10:26
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα . . .

Στο Vredestein ειχα εναν ενδυασμο καθε φορα οπως κ στο Yokohama . . .

Ειναι για ελαχιστα χλμ . . .

Στο χειμερεινο δεν το συζηταω πολυ καλο αλλα οχι οσο το nokian(δεν ειναι κινητο) . . .

Οσον αφοτα τα conti ημουν χρονια οπαδος τους αλλα με εκαναν την εξης ιστορια οχι μονο

σε εμενα αλλα σε παρα πολλους φιλους γνωστους . . .

Επηδει ειναι ιδιαιτερα μαλακο απο μετα αρχιζει και ανοιγει(απο μεσα) με αποτελεσμα να ειναι το λαστηχο

για πεταμα κ το χειροτερο δεν υπαρχει αποζημιωση για τιποτα . . .

Ηρθε ο καιρος με συζητησεις κ ξανα συζητησεις για τα TOYO T1-R τα εβαλα στο 330 μου . . .

Τα εβαλε φιλος σε evo 8 600+++ τα εβαλε ο alexcsl με τερατωδες διαστασεις(285-30-19) . . .

Απο εμενα μεχρι τον φιλο μου μεχρι τον Αλεξη που κ τα δυο αυτοκινητα εχουν διαφορετικο

πατημε με διαφορετικη χρηση . . .

Ακουσα τα καλυτερα λογια . . .

Απο εκει και μετα 2 χρονια+++ μεχρι σημερα δεν εχω στο μυαλο μου να αλλαξω μαρκα . . .

Διοτι δεν με προδοσαν οπως τα conti . . .

Ασε που οτι κ να παθω με καλυπτει επισημα με 2 χρονια εγγυηση . . .

Κ γι'αυτο τα προτεινω ανεπιφυλακτα . . .
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 13-01-09, 11:16
Το avatar του χρήστη agrotis328
agrotis328 Ο χρήστης agrotis328 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 840
agrotis328 will become famous soon enoughagrotis328 will become famous soon enough
χρηστο τι εννοεις ανοιγει απο μεσα?απο τη μερια που δεν βλεπουμε η απο το εσωτερικο που εχει τον αερα και χρειαζεται να βγει το λαστιχο για να το δουμε?γιατι εχω 35000 χιλιομετρα και αρχιζω και φοβαμαι
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 13-01-09, 11:18
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
χρηστο τι εννοεις ανοιγει απο μεσα?απο τη μερια που δεν βλεπουμε η απο το εσωτερικο που εχει τον αερα και χρειαζεται να βγει το λαστιχο για να το δουμε?γιατι εχω 35000 χιλιομετρα και αρχιζω και φοβαμαι
Aπο την μεσα μερια φιλε που δεν βλεπουμε στο προφιλ . . .

Κανε εναν ελεγχο γιατι την ειχα πατησει γμτ . . .
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 13-01-09, 14:19
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από randombk Εμφάνιση μηνυμάτων
Η supersport οδηγηση απαιτει τα πιο πανω ελαστικα που ανεφερα...
thats all folks...
αυτο ποιος το λεει..??

εγω εχω να πω οτι κυκλοφορουν πολλα καλα ελαστικα.....!!!!!!
και πως ο καθε οδηγος αναλογα με τις αναγκες του και τον τροπο που οδηγει κρινει αν καποιο ειναι καλο η οχι.......!!!!!!!!βεβαια το θεμα ειναι αν μπορει να το κρινει....

εγω εβαλα μια φορα conti...τα φοραω τωρα........και δεν προκειται να τα ξανα βαλω....!!!!!
καλο λαστιχο...(κραταει καλα...βροχη δεν ξερω το κυκλοφορο οταν βρεχει)....αλλα δεν ειναι αυτο που θελω.......μαλακα πολυ πλαινα..και εχω την αισθηση οτι το αυτοκινητο ειναι βαρκα(που ειναι δλδ)!!!!

η αγαπη μου ειναι τα potenza...050-060-το 070 δεν το εχω δοκιμασει ακομα..

Michelin PS2 φοραει το ΜB......εχει κανει 7.000 χλμ...και εχω αλλαξει ενα μπροστα....καλη αισθηση ταιριαζουν στο αυτοκινητο....αλλα αν εισαι καφρος δεν θα μεινει τπτ........


Αυτες οι εντυπωσεις μου....τωρα για ποιο λενε οτι ειναι καλυτερο κλπ τα περιοδικα δεν μου λεει τπτ....!!!!!!
κοιταζω πιο βολευει το αυτοκινητο μου...και με ποιο θα εχω καλυτερη ασφαλεια και ευχατιστηση οταν οδηγω...!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη saikoE39 : 13-01-09 στις 14:23
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 13-01-09, 16:14
320 open Ο χρήστης 320 open δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 06-02-2006
Μηνύματα: 468
320 open is on a distinguished road
φοραω τα continental sport contact 3 και εχω μεινει ευχαριστημενος!βεβαια παντα κανω ενα ελεγχο πριν το ταξιδι με το χερι στο εσωτερικο πλαινο για τυχον εξογκωμα λογω χαμηλου προφιλ και greek λακκουβας αλλα στην επομενη αλλαγη ενδεχεται να δοκιμασω και τα toyo καθως εχω ακουσει απο πολλους τα καλυτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 13-01-09, 16:30
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
τωρα καταλαβα γιατι ο χρηστος προτεινει toyo...
χρησταρα, αν και ειμαι ικανοποιημενος απο τα ps2, θα ακολουθησω τη συμβουλη σου.
οταν ερθει η ωρα, κανονιζεις και ανεβαινω για toyo!!!

Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 13-01-09, 16:58
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Ρε παιδια, καλα χρυσα τα Τ1-R, σκεφτομαι κ εγω να τα βαλω... ΑΛΛΑ

εχω ακουσει οτι φθειρονται σχετικα ευκολα... Και ο κολλητος μου που τα εχει, μετα απο μισο χρονο τα πισω ειχαν φαγωθει αρκετα (κανει αρκετά χειροφρενα αλλα οχι και όλη τη μέρα, και εκτος αυτου εχει 2 αμαξια...)

Γιαααααααααααα πειτε γνωμες...

Τα R1-R????
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 13-01-09, 20:06
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Ίσα- ίσα είναι πολύ ανθεκτικά για καφρίλες. Πάντως τα potenza δεν τα πιάνουν σε ακρίβεια ( σε W δείκτη που τα χω δοκιμάσει κ τα 2 ).
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.