Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-06-12, 07:59
artemhs.k Ο χρήστης artemhs.k δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-11-2009
Μηνύματα: 10
artemhs.k is on a distinguished road
bmw 320i μοντελο 2000 κωδικοι p301

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.
ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΑΝΑΒΕΙ ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΜΗΧΑΝΗΣ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΡΕΤΑΡΕΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ . ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΣΦΑΛΜΑ P-301 ,ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ P-302 .ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΛΟΥΦΤ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ..ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ 500 ΕΥΡΩ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΦΑΓΑΝ... ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΜΠΡΙΖΑΚΙ ΤΟΥ ΛΟΥΦΤ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ ΠΟΙΑ ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΜΗΧΑΝΗΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΤΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΥΦΤ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΑΙΩ ΠΕΡΙΣΣ ΒΕΝΖΙΝΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΒΛΑΒΗ .. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ? ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΔΙΝΩ 50 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΩ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.. ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΣΤΡΟΦΑΛΟΥ? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-06-12, 08:13
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
προσπαθησε να γραφεις με μικρα.
Αφου λες οτι βγαζεις το maf και σταματαν τα ρεταρισματα.Μαλλον κατι δε παει καλα με το maf. Μπορει να εχουν βαλει λαθος κωδικο μπορει να ειναι ελαττωματικος. Μετα απο αλλαγη μαφ χρειαζεται προγραμματισμος.
Δοκιμασες επισης να πας σε αλλο συνεργειο; Ειναι δυνατον να αρπαζουν τα 50ρικα χωρις να σου δινουν λυση;
Πες που μενεις για να σου προτινουν τα μελη καποιο καλο συνεργειο.
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-06-12, 08:20
artemhs.k Ο χρήστης artemhs.k δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-11-2009
Μηνύματα: 10
artemhs.k is on a distinguished road
το maf ειναι οκ σιγουρα διοτι δοκιμαστ και σε αλλη bmw φιλου μου οπωσ και το παλιο που ειχα πανω ... μενω στην νικαια ...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-06-12, 09:03
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Μεταχειρο είναι το μαφ που έβαλες?αν ναι τότε όντως μπορεί να είναι ελαττωματικος.
Δεν μωρό να καταλάβω γιατί πληρώνουμε όταν δεν μας κάνουν την δουλειά μας...
Έλεος οι απατεώνες
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-06-12, 09:39
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Κανε ενα ελεγχο στους ''λ'' με διαγνωστικο της bmw και σε ολο το
ηλεκτρικο συστημα του αυτοκινητου-σε ενα αποδεδειγμενα σωστο συνεργειο bmw-
Αν ειναι οκ τοτε πες τους να ριξουν και μια ματια στο δοχειο αναθυμιασεων του λαδιου
που βρισκεται κατω απτη πολλαπλη εισαγωγης.
Αν ηταν αισθητηρας στροφαλου θα εσβηνε τελειως ο κινητηρας.
Καλα περα τουτου,50ευρω ηθελαν στη διαγνωση οι αλητες????
Πανω απ'ολα επελεξε ενα υπευθυνο συνεργειο!!!!Μην πλουτιζεις τους αεριτζηδες!!!
__________________
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία._Ισοκράτης.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-06-12, 09:53
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από artemhs.k Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.
ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΑΝΑΒΕΙ ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΜΗΧΑΝΗΣ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΡΕΤΑΡΕΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ . ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΣΦΑΛΜΑ P-301 ,ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ P-302 .ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΛΟΥΦΤ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ..ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ 500 ΕΥΡΩ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΦΑΓΑΝ... ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΜΠΡΙΖΑΚΙ ΤΟΥ ΛΟΥΦΤ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ ΠΟΙΑ ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΜΗΧΑΝΗΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΤΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΥΦΤ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΑΙΩ ΠΕΡΙΣΣ ΒΕΝΖΙΝΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΒΛΑΒΗ .. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ? ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΔΙΝΩ 50 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΩ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.. ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΣΤΡΟΦΑΛΟΥ? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Προφανώς σπάς πλάκα μαζί μας, ή σπάνε άλλοι πλάκα μαζί σου...
Διάλεξε και πάρε..
Μέχρι τότε, και εύχομαι να μη χρειαστείς εγκέφαλο ή φλάτζα κεφαλής,
καλό είναι να αλλάξεις μπουζί..
Εχω και μια υποψία στο μυαλό μου οτι μπορεί να έχεις υγραέριο στο αυτοκίνητο σου..
Κλείνοντας, ο μηχανικός που πάς είναι για το πουλάκι...
Υ.Γ. 500 φορές συνεργείο Χ 50 ευρώ το διαγνωστικό= 25000 σε διαγνώσεις...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-06-12, 09:57
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Αυτοι οι κωδικοι ειναι απο misfires..
Πολλα μπορει να ειναι..
Εφοσον το Maf ειναι ΟΚ..
Τσεκαρε..
Τα κολαρα που πανε απο το φιλτροκουτι στη πεταλουδα, διοτι με το καιρο σκιζουν και τραβαει αερα.. (αυτο ειναι το πιο φτηνο)
Μετα δες μπουζι, πολλαπλασιαστες, Disa, βαλβιδα αναθυμιασεων..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-06-12, 10:00
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
προσπαθησε να γραφεις με μικρα.
Αφου λες οτι βγαζεις το maf και σταματαν τα ρεταρισματα.Μαλλον κατι δε παει καλα με το maf. Μπορει να εχουν βαλει λαθος κωδικο μπορει να ειναι ελαττωματικος. Μετα απο αλλαγη μαφ χρειαζεται προγραμματισμος.
Δοκιμασες επισης να πας σε αλλο συνεργειο; Ειναι δυνατον να αρπαζουν τα 50ρικα χωρις να σου δινουν λυση;
Πες που μενεις για να σου προτινουν τα μελη καποιο καλο συνεργειο.
Νικο, βγαζοντας το Μαφ, ο εγκεφαλος διορθωνει.. Δεν χρειαζεται προγραμματισμος.. απλα πρεπει να δουλεψει λιγο για να κανει adaptation-προσαρμογη..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-06-12, 18:36
Το avatar του χρήστη OASIS
OASIS Ο χρήστης OASIS δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-03-2011
Μηνύματα: 32
OASIS is on a distinguished road
'Αλλαξε συνεργείο!Άντε μια φορά να μην πέσουν μέσα άλλα όχι ξανά και ξανά. Άκου διάγνωση και 50ρικο!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.