Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 7 > Σειρά 7 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-09-09, 23:04
putz36 Ο χρήστης putz36 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 22-09-2009
Μηνύματα: 1
putz36 is on a distinguished road
bmw 740i lang

κυριοι χαιρετω το forum και τα μελη του.αφορμη ολων πριν μια βδομαδα πηραμε απο γερμανια μια bmw 740ι του 2006,με 48760κμ.o αδελφος μου ο μεγαλος που ειναι γερμανια μας την εφερε κερκυρα μας ειπε τα σχετικα και γυρισε παλι εκει.ομως το αμαξι το πηρε ο μικρος αδελφος και απο εκεινη την ωρα δεν μου δουλευει η οθονη ουτε με τις ηχιτικες εντολες ουτε απο το menou manual καθως και ο περιστοφικος διακοπτης i drive γυριζει ελευθερα χωρις ιχνη αντιστασης.μπορει καποιος κυριος να μας δωσει καποια κατευθυνση επι του προβληματος τουτου.ευχαριστω πολυ Νικος παμφιλης.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-02-11, 09:41
vour Ο χρήστης vour δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-06-2004
Μηνύματα: 30
vour is on a distinguished road
Αγαπητέ Νίκο από την πανέμορφη Κέρκυρα, θα μας βάλεις φωτογραφίες από το αυτοκίνητό σου στο Γκαράζ να το δούμε κι εμείς?

Το πρόβλημα πρέπει να είναι θέμα ρυθμίσεων, καθώς το iDrive είναι λίγο πολύπλοκο. Καλό θα ήταν να αναφερθείς στο εγχειρίδιο με τις οδηγείες χρήσης του iDrive που θα είναι μαζί με όλα τα εγχειρίδια που σας έδωσαν με το αυτοκίνητο. Όσο για τον περιστροφικό διακόπτη, απ' όσο γνωρίζω είναι αρκετά "μαλακός" στη χρήση του, έχοντας μια πολλή ανάλαφρη διακεκομμένη κίνηση. Αν όμως δε λειτουργεί, και περιστρέφεται δίχως αυτή τη διακεκομμένη κίνηση, τότε προφανώς χτυπήθηκε ή ζουλίχτηκε δυνατά με αποτέλεσμα να φύγει κάποια ασφάλεια που έχει από μέσα η οποία τον κάνει να έχει αυτή τη διακεκομμένη κίνηση. Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο συνεργείο της BMW.
__________________
Vour
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-02-11, 14:56
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
πατρίδα την 7άρα που είναι στου σολάρι έχεις?
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-02-11, 15:06
vour Ο χρήστης vour δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-06-2004
Μηνύματα: 30
vour is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
πατρίδα την 7άρα που είναι στου σολάρι έχεις?
Αν ρωτάς εμένα, όχι. Το δικό μου 7άρι είναι Ε38 αγορασμένο από εμένα το 1998 από το Σπανό και το έχω ακόμα στο...γκαράζ μου (του σπιτιού μου)!

Με φιλικούς χαιρετισμούς.
Παναγιώτης
__________________
Vour

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 02-02-11 στις 16:16
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.