Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > BMW Links

BMW Links Εδώ δημοσιεύουμε links (συνδέσμους) από ιστοσελίδες που αφορούν αποκλειστικά BMW!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1011  
Παλιά 03-03-17, 19:16
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν το βρήκα σε αγγελία αλλά φαντάζομαι πωλείται αφού δεν έχει πινακίδες.

Πείτε ότι θέλετε για Mustang και καινούρια και παλιά BMW. Όμως μερικά αυτοκίνητα δεν ξαναβγαίνουν. Μπορεί να μην είναι τέλειο, μπορεί η μούρη να σηκώνεται κατά την επιτάχυνση και να ελαφραίνει το μπροστά μερος πάνω από 200χλμ/ωρα αλλα όταν σκέφτομαι αντρική BMW το μυαλό μου πάει σε 3 αμαξια (Μ3 Ε30, Ζ3 Μ Coupe, Ζ4 Μ Coupe).

Πλέον έχει καταντήσει κακό να ονειρεύεσαι στην Ελλάδα...

Σάλια τρέχανε το πρωί έξω από τον Σπανό γλυφαδα....




Το συγκεκριμένο είναι από προηγούμενη εβδομάδα εκεί...
Είναι το 2ο αυτοκίνητο του ιδιοκτήτη και δεν το κυκλοφορεί συχνά (μένει λίγο παρακάτω)
Δεν το πουλάει ΠΟΤΕ και φυσικά δεν το χει για να φορτώνει οικογένεια ! Χαχα
Υπάρχει και καλύτερο Ζ4 Μ στο ίδιο χρώμα με λιγότερα χλμ και αυτό στη Γλυφάδα
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #1012  
Παλιά 04-03-17, 10:36
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα αυτοκίνητα ρημάζουν στην Ελλάδα με τους κακούς δρόμους, τους κακούς οδηγούς τον κακό καιρό (εννοώ πολύ ζέστη και ήλιος) τα κάκιστα συνεργεία και πλέον τα ρηχά ελληνικά πορτοφόλια.

Όλα τα αυτοκίνητα ανεξαιρέτως μάρκας στην Γερμανία πχ είναι σε τέλεια κατάσταση με τα τριπλάσια χλμ.

Για εμένα μόνο όποιος το είχε από καινούριο ή από BMW premium selection από την Γερμανία μπορεί να έχει λόγο στην συντήρηση σε σχέση με τα χλμ. του αυτοκινήτου. Όλοι οι υπόλοιποι, και βάζω και τον εαυτό μου μέσα μιας και τα έχω κάνει όλα όσα αναφέρω, δεν ξέρουν πόσα πραγματικά χλμ. έχει το αυτοκίνητό τους.
Εμένα το αυτοκίνητό μου είναι στα χέρια της οικογένειάς μου από καινούριο...Στα δικά μου χέρια διανύει τον 9ο χρόνο....Εχω γκρινιάξει πολλές φορές εδώ για το αυτοκίνητο ξεχνώντας ένα πράγμα κάποιες φορές...Το αμάξι ΓΕΡΑΣΕ!!!Τον Ιούλιο θα κλείσει 18 ολόκληρα χρόνια από την ημέρα που πρωτοκυκλοφόρησε...Μπορεί να μην έχει τα πολλά χιλιόμετρα(174000 αυτή τη στιγμή που μιλάμε),αλλά κυκλοφορεί κάθε μέρα στο 90 τοις εκατό των περιπτώσεων εντός πόλης,είναι ακόμη(μακριά από μας) ατρακάριστο και αν δε μου έσπαγαν τα νεύρα κάποια προβλήματα που βγάζουν ΟΛΑ τα 46άρια δε θα έλεγα κάτι...
Φταίει το αυτοκίνητο????Σίγουρα ΟΧΙ...Φταίω εγώ που δεν το αντικατέστησα 7-8 χρόνια πριν...Γιατί αν είχα τη δυνατότητα να το κάνω τότε,μη γελιόμαστε,πάλι αυτοκίνητο της φίρμας θα έπαιρνα γιατί μέχρι τότε ήταν κυριολεκτικά ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ...Οπως και το παλιό 36άρι της οικογένειας και άλλα BMW που πέρασαν και αλλάζονταν σε 6-7 χρόνια το πολύ πάντα με καινούριο...
Εγραψα και στο προηγούμενο ποστ μου στον Στέλιο πως αν κάνεις λίγα χιλιόμετρα το χρόνο και εκτός πόλης είναι τέλειο αυτοκίνητο.Εχω περάσει και από το στάδιο να κάνω 5-6000χλμ το χρόνο και 15000 το χρόνο που κάνω τώρα και το βλέπω στην πράξη...
Απάντηση με παράθεση
  #1013  
Παλιά 04-03-17, 23:00
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Οι ρεπλικες Μ3 Ε30 στην Ελλαδα στα 18000ευρω....

http://suchen.mobile.de/auto-inserat...action=vipReco


Στην Ουγγαρια....9999ευρω...

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...er=1&fnai=prev
__________________
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία._Ισοκράτης.
Απάντηση με παράθεση
  #1014  
Παλιά 05-03-17, 00:46
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Το συγκεκριμένο είναι από προηγούμενη εβδομάδα εκεί...
Είναι το 2ο αυτοκίνητο του ιδιοκτήτη και δεν το κυκλοφορεί συχνά (μένει λίγο παρακάτω)
Δεν το πουλάει ΠΟΤΕ και φυσικά δεν το χει για να φορτώνει οικογένεια ! Χαχα
Υπάρχει και καλύτερο Ζ4 Μ στο ίδιο χρώμα με λιγότερα χλμ και αυτό στη Γλυφάδα
Aπό προσωπικό ενδιαφέρον τι κάνει έαν Z4M καλό σύμφωνα με την γνώμη σου?
Απάντηση με παράθεση
  #1015  
Παλιά 05-03-17, 22:47
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
Aπό προσωπικό ενδιαφέρον τι κάνει έαν Z4M καλό σύμφωνα με την γνώμη σου?
Εξαρτάται τι απαιτήσεις έχει ο καθένας από το οποιοδήποτε αμάξι...
Αυτό είναι υποκειμενικό δεν μπορώ να σου πω κάτι στάνταρ γιατι θα θεωρηθώ υπερβολικός
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #1016  
Παλιά 05-03-17, 23:33
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
Aπό προσωπικό ενδιαφέρον τι κάνει έαν Z4M καλό σύμφωνα με την γνώμη σου?
Εάν δεν κάνω λάθος και να με διορθώσει ο Στεφανος αν κάνω, νομίζω ένα καλό αμάξι για τον Στέφανο είναι εάν είναι στην κατάσταση κατά 95% που ήταν οταν βγήκε από το εργοστάσιο. Καθίσματα, χρωμα, συντήρηση μηχανολογική. Και όμως υπάρχουν τέτοια, συνήθως είναι garage queens και οι ιδιοκτήτες τους τα απολαμβάνουν κάποια ΣΚ.
Απάντηση με παράθεση
  #1017  
Παλιά 06-03-17, 00:31
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
Eυχαριστώ για την απάντηση. Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει πως θα μπορούσα να κρατήσω το αμάξι μου στην καλύτερη δυνατή κατάσταση και έχει ενδιαφέρον να ακούς τις γνώμες διαφορετικών ανθρώπων.
Απάντηση με παράθεση
  #1018  
Παλιά 06-03-17, 13:40
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Εξαρτάται εαν το αμάξι το παίρνεις για καθημερινή χρήση στο κέντρο της Αθήνας, που το παρκάρεις, πόσο καιρό το αφήνεις εκτός γκαράζ (αν το αφήνεις κλπ)
Υπάρχει και κόσμος που συντηρεί ΑΡΙΣΤΑ αυτοκίνητα και τα οδηγέι σε καθημερινή βάση ακόμη και στο κέντρο της Αθήνας.
Απλά έχει μόνιμη θέση parking και από εκεί και μετα ακολουθεί ευλαβικά τα service και αντικαθιστά άμεσα οτιδήποτε δεν αρχίζει να φθείρεται κλπ
Είναι υποκειμενικά όλα...
Το να έχει ένα φτερό και ένα προφυλακτήρα βαμμένο δεν είναι κακό, το να είναι ένα αμάξι βαμμένο όλο και το κάθε κομμάτι να είναι διαφορετικής απόχρωσης σε καμία περίπτωση δεν θα ήταν του γούστου μου.
Και πάλι υπάρχει κόσμος που δεν τον νοιάζει τίποτα και αγοράζει τέτοια αμάξια αρκεί πχ να είναι οκ μοτεριακά.
Περι ορέξεως, τπτ δεν κατηγορώ μιας και όπως προανέφερα είναι υποκειμενικό κάτι τέτοιο...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #1019  
Παλιά 06-03-17, 14:37
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Όλα αυτά είναι συνάρτηση της τιμής Στέφανε. Αν είναι βαμμένο θα είναι πιο φθηνό. Απλά υπάρχουν άνθρωποι που δεν δέχονται ούτε έναν προφυλακτήρα βαμμένο, πόσο μάλλον φτερό. Δεν αναφέρομαι σε Ζ4Μ που είναι πιθανό να κινούνται από ελάχιστα έως λίγο αλλά και απλά καθημερινά αυτοκίνητα που στατιστικά να το πάρεις είναι πολύ πιο πιθανό να έχουν κάποιο ατύχημα.

Πάντως αν δείτε πως χαρακτηρίζεται ολική καταστροφή ένα αυτοκίνητο στην Γερμανία θα γελάστε με αυτά που επισκευάζουμε εμείς εδώ!!!!
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #1020  
Παλιά 06-03-17, 15:52
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Bmw M5 SMS ll

SMS & MMS

https://www.car.gr/9701827-bmw-m5-sms-ll
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.