Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Διαβαστε το post και απαντηστε:Διαολι ή Αγγελακι
Διαολι 7 31,82%
Αγγελακι 15 68,18%
Ψήφισαν: 22. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-04-05, 03:05
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
316 Ε36 vs Hyundai Coupe 1.6

Λοιπον για να μην μακρυγορω,θα σας πω με 2 λογια τι εγινε σημερα και θελω την αποψη σας γιατι εχω "προβλημα"
Πηγαινοντας το μεσημερι Χαλκιδα ηρθε απο πισω μου ενα coupe 1.6.Πηγαινα με 160 εκεινη την ωρα.Ειπα να δωσω γκαζι να φυγω.Αλλά ματαια.Το Hyundai με πηγαινε προφυλακτηρα μεχρι και τα 200 κοντερισια δικα μου.Επαθα πλακα.Λεω δεν ειναι δυνατον.Με 185 τελικη που εχει,πως μπορει και με ακολουθει???Σε καμια ομως στιγμη δεν με περασε στα ισια,παρα μονο οταν εβγαλα φλας δεξια και εκοψα απο μονος μου.(χωρις να μου παιξει φωτα).Πιθανολογω οτι επειδη μου ειχε παρει το σλιπ στριμ,κοινως του εκοβα την αντισταση του αερα,γι'αυτο και δεν μπορουσα να του ξεκολλησω.
Ολο αυτο κρατησε κανα 5λεπτο μεχρι τον Σιριο.Οσο θυμαμαι το γεματο ειρωνικο γελακι του οδηγου καθως τον κοιταζα απτον καθρεφτη μου,νευριαζω.Και νευριαζω πολυ.

Και εδω θελω την αποψη σας.
Ολες αυτες τις ωρες λοιπον που εχω φαει το ξενερωμα της ζωης μου,αντιμετωπιζω το εξης διλλημα.

Εχω το διαολι στον εναν ωμο να μου λεει:Νααααααααααα βλακα,πιπ@-κ@λο σε πηγε το Coupe.Ουτε Hyundai δεν μπορεις να περασεις.Αντε πανε πετα το,αλλιως αλλη φορα δεξια λωριδα και οχι πανω απο 80.

Και στον άλλο ωμο,εχω το αγγελακι που μου λεει:Ρε συ,ασε τον τυπο να παει να πνιγει.Μια ζωη Χιουνται θα ειναι το αμαξι του.Και στην τελικη αυτος μπορει και να επαιζε με Φ.Π.Ε (φιλτρο,προγραμμα,εξατμιση)-εξατμιση παντως ειχε αλλαγμενη σιγουρα,το ειδα οταν εκανα δεξια- και τι καταφερε???Να πηγαινει το ιδιο με ενα αμαξι ιδιων κυβικων,που ειναι πολυ πιο παλιο,εντελως εργοστασιακο,πολυ πιο βαρυ απο το δικο του και σιγουρα με εναν κινητηρα που μονο φωτια στο δρομο δε βαζει


Σας παρακαλω πεστε μου την γνωμη σας γιατι κοντεβει να μου στρειψει
Διαολακι ή Αγγελακι???

P.S.-Μιλαμε για το τελευταιο Hyundai Coupe 1.6 το οποιο βγαζει 105 αλογα,14.6 κιλα ροπης,0-100 σε 11.9 και τελικη 185
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Geo_3D : 24-04-05 στις 03:11
  #2  
Παλιά 24-04-05, 03:27
Το avatar του χρήστη Akaliptos
Akaliptos Ο χρήστης Akaliptos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-10-2004
Μηνύματα: 35
Akaliptos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από geo_2_2003
Μια ζωη Χιουνται θα ειναι το αμαξι του.

Συμφωνω απολυτα...και 1000 αλογα να το κανει αυτο Χιουνται θα παραμεινει.
__________________
Πισωκούνα...και άγιος ο θεός.
  #3  
Παλιά 24-04-05, 03:29
xstassi Ο χρήστης xstassi δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-04-2005
Μηνύματα: 47
xstassi is on a distinguished road
Αν μπορεις να μου πεις και τι χρωμα ηταν ισως μπορω να σε διαφωτισω σε αυτο το μυστηριο...Αν ηταν μπλε σκουρο με 18αρες ημουν εγω,αν ηταν με μαμισιες 16αρες ηταν του φιλου μου του Τασου.
Και αν σου φαινεται περιεργο που σου τα λεω αυτα,ειναι πολυ απλα γιατι το Coupe εχει αρκετα καλη αεροδυναμικη και επειδη το κοντερ μου τερματιζει συνηθως στα 224.....(εχω και πολλες φωτογραφιες για του λογου το αληθες) Το μονο που εχω αλλαξει ειναι το μεσαιο σιλανσιε και το τελικο με μια της ZanSpeed.Επισης εχω βγαλει τον πνιχτη απο το εργοστασιακο φιλτρο.
Την επομενη φορα που θα βρεθεις στην εθνικη με ενα τετοιο,προσεξε γιατι καποιοι φιλοι στο κλαμπ ( www.hhcc.gr του οποιου ειμαι και μελος του προεδρειου ) εχουν τουρμπισει κινητηρες και μυαλα και ειναι δυσκολο να τους ακολουθησεις.
Ο λογος που πηρα Hyundai Coupe ηταν τυχαιος αλλα δεν το μετανιωσα απο τοτε.Με το BMW ειχα τρελαθει στα προβληματα και στα σχετικα τσουχτερα σερβις.Δεν ηταν οικονομικο το ζητημα αλλα ο καθε μηχανικος επαιρνε οτι γουσταρε λογο ονοματος.Και επειδη ηθελα παλι να παρω ενα BMW και να το κανω καλυτερο απο καινουργιο προτιμησα ενα 1502.Θα κοστισει αρκετα αλλα δεν πειραζει,αγαπη ειναι αυτη.Τωρα οσον αφορα το κουπε..... προσεχε την επομενη φορα...

Φιλικα ενας γνωστης Tuscani.....
  #4  
Παλιά 24-04-05, 03:34
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
δεν χρειάζεται να σκας...ο κολλητός μου έιχε τέτοιο δυο χρόνια και είχαμε ανοίξει βούτα δυο τρεις φορές και πάντα ήμουν 1 κολόνα μπροστά.Ακόμα και όατν έβαλε μεσαίο-τελικό-χοάνη πάλι μπροστά ήμουν.Και με ακόμα 2 τέτοια άσχετα που έχω ανοίξει στο δρόμο,το ένα από στάση κιόλας και του έριξα μια κολόνα πάλι,και το άλλο σε τελικές πάλι μπροστά ήμουν.Αρα να είσαι σίγουρος οτι είχε τουλάχιστον ΦΠΕ.

Υ.Γ. : Μην τα υποτιμάς λέγοντας Hyundai θα είναι πάντα,γιατί παρότι δεν μου αρέσει αυτό το όνομα ούτε εμένα,επειδή έζησα αρκετό καιρό με του κολλητού μου είναι μια χαρά αυτοκίνητο σε όλους τους τομείς!
  #5  
Παλιά 24-04-05, 03:39
xstassi Ο χρήστης xstassi δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-04-2005
Μηνύματα: 47
xstassi is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Akaliptos
Συμφωνω απολυτα...και 1000 αλογα να το κανει αυτο Χιουνται θα παραμεινει.
Σιγουρα θα ειναι και θα παραμεινει πιστο στις καταβολες του και οχι γεματο "ταξικα" κομπλεξ. Οταν θα καταλαβεις καποια στιγμη οτι ολα τα αυτοκινητα ειναι ιδια τοτε θα αισθανθεις και εσυ πολυ καλυτερα.Πιστεψε με, μετα απο 14 αυτοκινητα που εχω αλλαξει, νομιζω οτι μπορω να διαχωριζω το καλο απο το μετριο και το λειτουργικο απο το "εφετζιδικο"...Οποτε αν σε πειραζει το Χιουνται,σκεψου τι αυτοκινητο ειχες πριν απο το ΒMW σου και πες μου πως ενιωθες μεσα σε αυτο.

Φιλικα παντα..ενας γνωστης Tuscani
  #6  
Παλιά 24-04-05, 04:15
Το avatar του χρήστη TheCondor
TheCondor Ο χρήστης TheCondor δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-04-2005
Μηνύματα: 404
TheCondor is an unknown quantity at this point
Καταλαβαινω την ξενερα που θα εχεις φαει φιλε και ειναι λογικο. Οπως τις προαλλες ενα παλικαρι με μια Μ3 Ε46 που εφαγε τσαι απο ενα S2000 και μετα κοντευε να πεσει κατω απτα κλαματα.

Εγω σε αυτες τις περιπτωσεις απλα λεω ' ενταξει τι να κανεις ' . Ειναι οντως λιγο μα***ια να βλεπεις οτι το Hyundai σε εχει αλλα αν εσυ γουσταρεις με το αμαξι που εχεις ( οχι απαραιτητα BMW ) τοτε εκει τελειωνει το θεμα.

Το θεμα δεν ειναι οτι μια ζωη Hyundai θα παραμεινει, αν και εγω ειμαι αυτης της νοοτροπιας οντας κατοχος BMW αλλα και γνωστης πλεον επειδη εχουμε 25 χρονια BMW και μετραμε 3 αμαξια και μια μηχανη στην οικογενεια, το θεμα ειναι οτι οπως εσυ λες οτι εχεις BMW και νιωθεις καλυτερα, ετσι λεει και οποιοσδηποτε σε πατησει οτι σε πατησε η οτι πατησε μια BMW κτλ κτλ.

Εγω παντως την Hyundai την βλεπω πολυ ψηλα τα επομενα χρονια, ηταν και μεγας χορηγος στους Ολυμπιακους ( δεν ειναι λιγο αυτο ) και γενικα ειναι φθηνα αμαξια με φθηνα ανταλλακτικα και απο φιλους που εχουν χρονια τωρα Hyundai μπορω να πω και αρκετα αξιπιστα σε πολλους τομεις.

Βεβαια το φρονημα και το κομπλεξ ( εγω παραδεχομαι οτι εχω κομπλεξ με τα BMW αν και δεν ειμαι φανατικος με τα αμαξια/μηχανακια και οτιδηποτε μηχανοκινητο ) ποτε δεν φευγουν για αλλους λογους τους οποιους θα θελαμε εβδομαδες και μηνες να αριθμησουμε. ( φρονημα και κομπλεξ με ηπια εννοια )

Φιλε ακαλυπτε καπως ετσι σκεφτονται και αυτοι που εχουν φεραρι πορσε μαζερατι ( ελπιζω οταν αξιωθω να αγορασω μια μαζερατι να εκπληρωσω το ονειρο μου .... ) και τρωνε τσαι απο BMW, γιατι λενε οτι το δικο τους ειναι σπορ εργοστασιακο, ειναι αλλο αμαξι εντελως και ο αλλος με την μπεμπα το εχει κανει τουμπανο για να παταει κατι πορσε φεραρι και μαζερατι ( που τους δινει και περισσοτερη αξια στην τελικη )

Αυτα, καληνυχτα σε ολους και ονειρα πισωκινητα ;-)
  #7  
Παλιά 24-04-05, 05:01
Το avatar του χρήστη BMW523i
BMW523i Ο χρήστης BMW523i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 928
BMW523i is on a distinguished road
Κάτι ενδιάμεσο θα έλεγα! Θα παραμείνει μια ζωή Hyundai αλλά έχει κάνει αρκετά βήματα προς τα εμπρός η συγκεκριμένη εταιρία και μπράβο της! Από εκεί και πέρα σε μια κόντρα δεν βγαίνει το καλύτερο πρώτο αλλά το πιο γρήγορο! Δεν χρειάζεται να το βάψεις μπλε φύκια και στην θάλασσα, το αυτοκίνητο σου θα συνεχίσει να σε πηγαίνει από το σημείο Α στο σημείο Β με όποιον τρόπο εσύ γουστάρεις! Και το σημαντικότερο(για μένα) μια ζωή την κίνηση θα την έχει στο σωστό άξονα!!!!!
  #8  
Παλιά 24-04-05, 09:51
alpinakias Ο χρήστης alpinakias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2004
Μηνύματα: 116
alpinakias is on a distinguished road
Kalimera se olous tous filous,
paidia i Hyundai einai mia megali polietniki eteria.i otoni tou computer mou einai hyundai lei kati afto?
kai ego megalosa mesa se ena hyundai sta paidika mou hronia pou ekopse mesa se 7 hronia 240000 km. horis problima.kai simera eho alpinaeinai kala aftokinita.i bmw ehei mia alli glika pou i hyundai den tan tin ehei potes giati ftiahnei aftokinita gia entelos diaforetikous pelates.
oson afora gia ta antalaktikaden nomizo na einai toso ftina i kremagiera sto coupe tou gamprou mou ekane 850 euro kai edo pou rotisa 1050 gia to bmw ta agoraza dio kainourgies kai metahirismenes 5.opios filos endiaferete to Hyundai coupe 97`tou gamprou mou einai gia poulima giati abrio anebenei germania tou brika ena 318 e46 me klima-derma einai pleon orimos kai telei bmw.giati na poume tin aleitia an se pernei i tsepi den odigas hyundai sostaa????
heretismous ALPINAKIAS
  #9  
Παλιά 24-04-05, 10:53
xstassi Ο χρήστης xstassi δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-04-2005
Μηνύματα: 47
xstassi is on a distinguished road
Σωστα και ετσι θα ειναι παντα.Η BMW ειναι μια εταιρια μοναδικη στο χωρο με ... "ονομασια προελευσης"...και ετσι θα παραμεινει.Τα αυτοκινητα τις στοχευουν σε αλλη κατηγορια,πολυ πανω απο το μεσο ορο που ομως δεν ειναι και κατι απιαστο.Η ποιοτητα,η φινετσα (ενταξει δεν ειναι Ιταλικο) και η αισθηση κυριαρχιας των δρομων χαρακτηριζει τους ανθρωπους που την οδηγουν πραγματικα και την σεβονται. Οσοι το κανουν αυτο ειναι πραγματικα αξιοι κατοχοι,ιδιοκτητες αλλα και "εραστες" (της πισω κινησης φυσικα) συναμα.
Δεν υπαρχει λογος να αντισταθμιζουμε καταστασεις συγκρινοντας στο κατω κατω 2 διαφορετικα ποσο μαλλον ανομοια αυτοκινητα.
Οποτε geo_2_2003 δεν υπαρχει λογος να μπεις στο "τριπακι" του αγγελου η του διαολου,δεν υφισταται καποια συγκριση.Κοιτα να κρατας σε καλη κατασταση το BMWακι σου,πειρασμοι και κοντρες παντα θα σου τυγχανουν στο δρομο,απλα ειναι στη διακριτικη σου ευχερια αν θα συμμετασχεις η οχι.... Στο κατω κατω,μπορει να εχω αλλαξει 14 αυτοκινητα( απο VW Kafer και Porsche 924s,ΒΜW Hartge 2.7 εως Ibiza 1.0,Saab 9-3-τωρινο αυτοκινητο,Lancia Fulvia Coupe '72,Hyundai Coupe sorry Tuscani και BMW 1502) αλλα παραμενω λατρης α. της σωστης κινησης και β. του κλασσικου αυτοκινητου

Παντα φιλικα..xstassi...
  #10  
Παλιά 24-04-05, 10:57
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Μια ενσταση: μολις εκανες δεξια και σε περασε, επρεπε να κολλαγες απο πισω του και να εκανες εσυ σλιπστριμινγκ!
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.