Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #2091  
Παλιά 23-06-11, 08:51
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Talking ............................

Με δεδομενο οτι θες αλλο μοτερ και οχι S14 (σε αυτο εγω ειμαι καθετος και με βελτιωση εποχης) εγω θα προτεινα να βαλεις οτι τραβαει η ψυχη σου.Γενικα προτιμω κινητηρες απο νεοτερες γενιες Μ3 (Ε36-Ε46) αλλα δεν μπορω να πω οτι δεν εντυπωσιαζομαι με τις τοποθετησεις κινητηρων Μ5 καθε γενιας.

Γενικα παντως οσο μεγαλυτερη η ιπποδυναμη τοσο μεγαλυτερη η καταπονηση στο πλαισιο-σασι εχει δειξει η εμπειρια παντως αναλογα παντα ΚΑΙ ΤΗ ΧΡΗΣΗ!!!!!!!!!

Χθες πηρε το αυτι μου οτι ισως ετοιμαστει και Μ3 Ε30 με V10.......ενω οπως ολοι καταλαβαινουμε οι δαιμονιοι προγραμματιστες-βελτιωτες θα βαλουν προσεχως και τον κινητητρα της Μ3 Ε92 και καπως ετσι θα προχωραει η ζωη το ετος 2302 που θα μπει ο κινητηρας της Μ3 ΕΧΧΧΧΧ!!!!!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2092  
Παλιά 23-06-11, 09:30
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Exclamation

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Φαινεται οτι το 2011 ειναι η χρονια της Μ3 Ε30 στη χωρα μας (ισως και με αφορμη της συμπληρωσης των 25χρονων του μοντελου).

Σε πασιγνωστο συνεργειο που ειδικευεται σε μετατροπες-βελτιωσεις στον Ν.Κοσμο λογω τρελας-αρρωστιας του ιδιοκτητη με τα Ε30 ετοιμαζεται το πιο δυνατο ατμοσφαιρικο Μ3 Ε30 στην Ελλαδα με κινητηρα M5 E39 V8.Χθες ειδα και τη δουλεια ολοκληρωμενη ''απο κατω'' και εψαχνα το σαγονι μου!!!Η λεξη εργοστασιο μαλλον δεν αρκει,το καπω θα κλεινει κανονικα,τα ηλεκτρολογικα ηρθαν απο Γερμανια και η δουλεια ειναι αναλογη εξωτερικου.Ο ψειρας ιδιοκτητης που δεν λυπαται φραγκο σε συνδυασμο με το εμπειρο συνεργειο θα δωσουν φοβερο αποτελεσμα.

Στον ιδιο χωρο,αλλο Μ3 Ε30 φιλου με κινητηρα Μ5 Ε34 3.8 και look sport evo (jet black ρωμα,κοκκινη ριγα,''τσεκουρια ζαντες''-μουν@ρ@) ξεκινησε μια μινι ανακατασκευη και φρεσκαρισμα της καροτσας.Πραγματικα το 2011 ειναι η χρονια απο τις πανεμορφες και κακιασμενες και στριμενες φουσκωτουλες!!!!!!!!!!!

Προχτες το βαλαμε μπροστα και ολα ειναι αψογα. Στο μοτερ δουλευον τα παντα (Vanos, sport button, κλπ) χωρις κομπιασματα και βλακειες. Τον oem εγκεφαλο τον εφτιαξε ενας φιλος μας απο την Γερμανια και μας εφτιαξε και προγραμμα μαζι με Αlpha N. Η δουλεια της τοποθετησης δεν ειναι αναλογη του εξωτερικου αλλα απλα καλυτερη γιατι δεν αλλαχτηκαν καρτερ οπως κανουνε στην Γερμανια και στην Αμερικη. Ολα ειναι stock S62.
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #2093  
Παλιά 23-06-11, 09:41
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων

Σε πασιγνωστο συνεργειο που ειδικευεται σε μετατροπες-βελτιωσεις στον Ν.Κοσμο λογω τρελας-αρρωστιας του ιδιοκτητη με τα Ε30 ετοιμαζεται το πιο δυνατο ατμοσφαιρικο Μ3 Ε30 στην Ελλαδα με κινητηρα M5 E39 V8.
Είχε φτιάξει ένα ίδιο σε κόκκινο για δικό του ο Μάκης στο μαγαζί στην Αλίμου πριν 4-5 χρόνια.
Είχε πέσει πολύ δουλειά και εκεί...

Νομίζω βέβαια είχε κάτι θέματα και δεν δούλεψε όπως έπρεπε.
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #2094  
Παλιά 23-06-11, 09:45
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Είχε φτιάξει ένα ίδιο σε κόκκινο για δικό του ο Μάκης στο μαγαζί στην Αλίμου πριν 4-5 χρόνια.
Είχε πέσει πολύ δουλειά και εκεί...

Νομίζω βέβαια είχε κάτι θέματα και δεν δούλεψε όπως έπρεπε.
Καμια σχεση το κοκκινο με αυτο εδω.
Το κοκκινο δεν ειχε Vanos, ειχε αγραφο, ειχε ενα αρκουδο καπο & ηταν driftadiko.
Αυτο εδω ειναι για βολτα και ολα πανω του ειναι Stock BMW S62 και εχει και A/C. Aυτη ειναι η επιτυχια σε αυτο το αυτοκινητο το οτι ολα τα ηλεκτρικα ειναι S62.
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #2095  
Παλιά 23-06-11, 09:49
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Talking ......................

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Είχε φτιάξει ένα ίδιο σε κόκκινο για δικό του ο Μάκης στο μαγαζί στην Αλίμου πριν 4-5 χρόνια.
Είχε πέσει πολύ δουλειά και εκεί...

Νομίζω βέβαια είχε κάτι θέματα και δεν δούλεψε όπως έπρεπε.
Ειδες η τεχνολογια μεσα σε λιγα χρονια???Εβαλε και ο Γερμανος το χερακι του και δουλευει ρολοι οπως ειπε ο Δημητρης πιο πανω.Πρεπει να ειναι το καλυτερο με Μ5 Ε39 αυτη τη στιγμη αν σκεφτεις οτι θα ειναι δρομισιο και θα δουλευουνε τα παντα.

Το αμαξι του Μακη ειχε μπλεξιμο τοτε λογω προγραμματιστων και αναποδιων.Παντως ειχε ριξει πολυ μερακι και χρημα απειρο τοτε θυμαμαι.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2096  
Παλιά 23-06-11, 09:59
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειδες η τεχνολογια μεσα σε λιγα χρονια???Εβαλε και ο Γερμανος το χερακι του και δουλευει ρολοι οπως ειπε ο Δημητρης πιο πανω.Πρεπει να ειναι το καλυτερο με Μ5 Ε39 αυτη τη στιγμη αν σκεφτεις οτι θα ειναι δρομισιο και θα δουλευουνε τα παντα.

Το αμαξι του Μακη ειχε μπλεξιμο τοτε λογω προγραμματιστων και αναποδιων.Παντως ειχε ριξει πολυ μερακι και χρημα απειρο τοτε θυμαμαι.
Ο Μακης ειχε ριξει πραγματικα πολλα λεφτα. Το θεμα ειναι οτι στην Ελλαδα τα "παιδια" (Ανδριανακης, κλπ) δεν ξερουν να κανουν δουλειες σε τετοια μοτερ. Με τον Oliver εχουμε γινει πολυ φιλοι και πλεον ο,τι εχει σχεση με ΒΜW M μπορει να μας κανει παπαδες. Προσφατα εφτιαξε τα ηλεκτρικα για ενα 335 μοτερ για ενα Ε30. Μολις του ειπα του Κωστα οτι εχω ανθρωπο εγγυημενο αμεσως μου εδωσε τον εγκεφαλο και τον εστειλα επανω.
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #2097  
Παλιά 24-06-11, 11:13
aggelos_xr Ο χρήστης aggelos_xr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μηνύματα: 246
aggelos_xr is on a distinguished road
Ρε συ Γιάννη εσύ που είχες Μ3 Ε46 και τώρα έχεις Ε30,δεν σου λείπει λίγο η δύναμη και το αρπαγμα το S54?Είσαι οκ δηλαδή με το S14?
Ξέρω ότι είσαι του μαμά αλλά δεν πιστεύεις ότι ενα m3 e30 με s54 είναι πιο ολοκληρωμένο?
Το ουρλιαχτό του straight six με csl εισαγωγή δεν το συκρίνω με τίποτα!!!

Γνώμη μου ότι v8 -v10 δεν θα πρέπει να μπαίνουν σε e30.
Απάντηση με παράθεση
  #2098  
Παλιά 24-06-11, 11:24
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aggelos_xr Εμφάνιση μηνυμάτων
Γνώμη μου ότι v8 -v10 δεν θα πρέπει να μπαίνουν σε e30.
Τα V παντως ειναι πιο ζυγισμενα απο τα 6cyl. Τα Γερμανακια & τα Αμερικανακια αυτο λενε. Και εμενα ο S54 μου αρεσει και μπορει στο μελλον να τον βαλω στο Cabrio αλλα τα V εχουν τρελη δυναμη.
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #2099  
Παλιά 24-06-11, 11:50
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παντως οντως σε παρα πολλα απο τα συνεργεια που περναω ή εχω μπει προσφατα βλεπω και ενα Μ3 Ε30 γυμνο!
Απάντηση με παράθεση
  #2100  
Παλιά 24-06-11, 14:22
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντως οντως σε παρα πολλα απο τα συνεργεια που περναω ή εχω μπει προσφατα βλεπω και ενα Μ3 Ε30 γυμνο!
Τέτοιο γυμνό εννοείς??? Και που είπαμε είναι αυτό το συνεργείο???
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg _______________________944.jpg (135,6 KB, 64 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
m3 30


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.