Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 28-11-08, 23:27
billparas Ο χρήστης billparas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Μηνύματα: 505
billparas will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από joseph Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστω παιδια, μαλλον για ΟΜΡ θα παω τελικα, βρισκω ευκολα στην Καλαματα που ειμαι μιας και υπαρχει καταστημα με ΟΜΡ.
Κατι αλλο ακομα η μπαρα πρεπει να ειναι για 318is κουπε η για ολα τα 36αρια ειναι το ιδιο??
Ακομα οσοι εχουν βαλει εχουν δει καμια διαφορα στο πως "κοπαναει" το αμαξι σε καμια λακουβα λογω αυξημενης ακαμψιας? ειναι καλυτερα??
ευχαριστω! περιμενω νεα.
Η διαφορά είναι ότι θα βάλεις μπάρα για τετρακύλινρο, όλες είναι ίδιες κατά τα άλλα.
Πάντως στις ανωμαλίες το αυτοκίνητο θα είναι πιο ακαμπτο και θα εξαφανιστούν και τα τριξίματα στο ταμπλό.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-11-08, 18:52
Το avatar του χρήστη joseph
joseph Ο χρήστης joseph δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-08-2007
Μηνύματα: 513
joseph will become famous soon enough
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billparas Εμφάνιση μηνυμάτων
Η διαφορά είναι ότι θα βάλεις μπάρα για τετρακύλινρο, όλες είναι ίδιες κατά τα άλλα.
Πάντως στις ανωμαλίες το αυτοκίνητο θα είναι πιο ακαμπτο και θα εξαφανιστούν και τα τριξίματα στο ταμπλό.
Ευχαριστω φιλε! περιμενω να ερθει η δευτερα να την παραγγειλω!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-12-08, 12:26
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από joseph Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστω παιδια, μαλλον για ΟΜΡ θα παω τελικα, βρισκω ευκολα στην Καλαματα που ειμαι μιας και υπαρχει καταστημα με ΟΜΡ.
Κατι αλλο ακομα η μπαρα πρεπει να ειναι για 318is κουπε η για ολα τα 36αρια ειναι το ιδιο??
Ακομα οσοι εχουν βαλει εχουν δει καμια διαφορα στο πως "κοπαναει" το αμαξι σε καμια λακουβα λογω αυξημενης ακαμψιας? ειναι καλυτερα??
ευχαριστω! περιμενω νεα.
απο ότι ξερω,ειναι ιδια η μπαρα για ολα τα 4 κυλινδρα και ιδια για ολα τα 6κύλινδρα.\επισης ξέρω ότι υπάρχουν μπαρες που σε περιπτωση(ουουουουμακριαπομαςβοηθαπαναγιαμουσωσωνκ υριετονλαοσου)κακκιας ωρας,αυτες σπανε και δε μεταφερουν τη δυναμη απο τον ενα θολο στον αλλο.
τωρα για το αν κοπαναει...πειτε και σε μενα.και εγω ψηνομαι να βαλω!!!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-12-08, 12:34
Το avatar του χρήστη arecibo
arecibo Ο χρήστης arecibo δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2008
Μηνύματα: 34
arecibo is on a distinguished road
Εγω εβαλα OMP αλουμινιου γιατι ειχα προβλημα στον ενα θολο λογω πολυ σκληρων αναρτησεων και πραγματικα ειναι μεγαλη η διαφορα στο δρομο το αμαξι εδεσε πολυ και πλεον εχει καλυτερη αισθηση το τιμονι εχει γινει ποιο κατευθυντικο. Δεν το περιμενα αλλα ναι εχει διαφορα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 02-12-08, 12:45
lykos_m3 Ο χρήστης lykos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 115
lykos_m3 is on a distinguished road
καλησπερα φιλε μου.δεν ειναι μονο οτι θα βελτιωσεις την στεπτικη ακαμψια του αυτοκινητου και θα δεις σημαντικη διαφορα,αν φορας και σκληρη αναρτηση σε συνδιασμο με τους κακους ελληνικους δρομους θα αποτρεψεις και το σκισιμο των θολων σου.η μπαρα απο τετρακιλινδρο σε εξακυλινδρο δεν ταιριαζει.η μπαρα που ειχα στο Μ3 ε36.την κρατησα και στο αυτοκινητο του πατερα μου 316ι δεν κανει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lykos_m3 : 02-12-08 στις 12:47
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 02-12-08, 16:32
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lykos_m3 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα φιλε μου.δεν ειναι μονο οτι θα βελτιωσεις την στεπτικη ακαμψια του αυτοκινητου και θα δεις σημαντικη διαφορα,αν φορας και σκληρη αναρτηση σε συνδιασμο με τους κακους ελληνικους δρομους θα αποτρεψεις και το σκισιμο των θολων σου.η μπαρα απο τετρακιλινδρο σε εξακυλινδρο δεν ταιριαζει.η μπαρα που ειχα στο Μ3 ε36.την κρατησα και στο αυτοκινητο του πατερα μου 316ι δεν κανει.
αυτο εννουσα.συγνωμη για τη λαθος συνταξη.
οι μπαρες ειναι δυο.για 4κυλινδρα η μια,και 6κυλινδρα η αλλη.δεν μποπρεις να βαλεις μπαρα απο 4κυλινδρο σε 6κυλινβδρο
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 04-12-08, 14:07
Το avatar του χρήστη joseph
joseph Ο χρήστης joseph δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-08-2007
Μηνύματα: 513
joseph will become famous soon enough
Παιδια σημερα μπηκε η μπαρα ΟΜΡ οπως του "arecibo" , οντως η διαφορα ειναι αισθητη, στις ανωμαλιες δεν κοπαναει λογω ακαμψιας και το τιμονι ειναι πιο αμεσο στο στριψιμο, αισθανεσαι το αμαξι πιο συμπαγες.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 25-06-12, 10:28
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Φθηνές μπάρες θόλων όπως αυτή http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E36-19...42737387238532, κάνουν δουλειά ή δεν...
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 25-06-12, 14:21
Το avatar του χρήστη Straight six
Straight six Ο χρήστης Straight six δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-03-2009
Μηνύματα: 922
Straight six will become famous soon enough
ψιλοασχετο με τη κουβεντα αλλα πρεπει να κανει πολυ καλη δουλεια



http://dtmfiberwerkz.com/access/floo...son-p-489.html
__________________
PANAGIOTIS SAYS: Nothing better than a damn S-T-R-A-I-G-H-T S-I-X
engine
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-10-12, 17:26
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Τα Μ44 θελουν αλλη μπαρα θολων απο τα υπολοιπα τετρακυλινδρα λογω υψηλης εισαγωγης απ'οσο γνωριζω. Εχει καποιος με Μ44 θολομπαρα οικονομικη? Αν ναι ποια ειναι αυτη?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.