Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 01-05-09, 20:47
arisk Ο χρήστης arisk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 231
arisk is on a distinguished road
Ας το ελπίσουμε... Thnx!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 01-05-09, 20:52
Το avatar του χρήστη ///M_Spartan
///M_Spartan Ο χρήστης ///M_Spartan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 550
///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice
Eλα ρε ξεκολλα...οχι και μπεζ πατσαβούρα πεταμένη και στραβοβαλμένη.Στο βιντεακι ειμαι μια χαρα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 01-05-09, 21:50
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από arisk Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας το ελπίσουμε... Thnx!
καλα ρε αρη θα παρεις τον κουκλι και θα κολησεις αν το καθισμα ειναι το σπορ η οχι... αν ειναι το αλλαζεις μετα σιγα.... μην κολας σε αηδιες....!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 01-05-09, 22:01
arisk Ο χρήστης arisk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 231
arisk is on a distinguished road
δεν ειναι οτι κολλαω καπου αλλα οταν πληρωνεις σχεδον 8000 ευρω σε εξτρα και συνολικα κοντα 60000 θελεις ολα να ειναι στην εντελεια...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 01-05-09, 23:36
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από arisk Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ειναι οτι κολλαω καπου αλλα οταν πληρωνεις σχεδον 8000 ευρω σε εξτρα και συνολικα κοντα 60000 θελεις ολα να ειναι στην εντελεια...
Ναι σε αυτό δε φταίει η BMW όμως αλλά το ότι εσύ δεν έψαξες να δεις τι ΑΚΡΙΒΩΣ έχει το όχημα.


Όπως λες και εσύ 60.000€ θα δώσεις, είναι τουλάχιστον αμέλεια να μην ξέρεις και την παραμικρή λεπτομέρεια. Δε ξέρω κάτω από ποιες συνθήκες δόθηκε η παραγγελία, αλλά αν κρίνω από το παρών νήμα, μου φαίνεται για ΜΕΓΑΛΗ αμέλεια.

Αλλά από την άλλη δε νομίζω να είναι και κάτι τραγικό να αλλάξουν μετέπειτα.

Επίσης δε νομίζω να είναι τόσο άθλια όσο περιγράφεις. Από το video μέτρια μου φαίνονται, όχι άθλια.

Τηλ στην αντιπροσωπεία ASAP, και θα βρεθεί άκρη, μη σκας.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 01-05-09, 23:51
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Δυστυχώς έτσι είναι τα BMW, αν δεν τα σκάσεις τελικά θα πάρεις κάτι πολύ βασικό και απλοικό. Δίνεις τόσα λεφτά και μετά πρέπει να δόσεις +10.000 για να το κάνεις έτσι όπως γουστάρεις με σπορ καθίσματα, καλές ζάντες, καλές ταπετσαρίες, καμιά γκατζετιά, κ.ά. Είναι πραγματικά απογοητευτικό για παράδειγμα να δίνεις (πλέον) 35+ χιλιάρικα για μια 320 coupe και μέσα να έχει τρομερή ποιότητα αλλά να μοιάζει με φτωχό συγγενή. Είχα πέσει από τα σύννεφα όταν ένας πωλητής μου είπε πως η 3αρα για να παίζει mp3 πρέπει να βάλεις το extra στέρεο, όταν ακόμα και τα hyundai το έχουν standard. Αυτή είναι η πραγματικότητα σε bmw και porsche επίσης αλλά έλα μου που αυτές οι μάρκες μας τρελένουν.....
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-05-09, 02:11
arisk Ο χρήστης arisk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 231
arisk is on a distinguished road
Ναι μεν αλλά...
Η μισή αλήθεια είναι ότι όντως δεν είχα το χρόνο να κάνω την απαιτούμενη έρευνα πριν προβώ σε μια τόσο ακριβή αγορά, όμως ενημερώθηκα ημέρα Δευτέρα ότι υπάρχει δυνατότητα παραγγελίας και μπορούσα να ολοκληρώσω την παραγγελία ώς και την Πέμπτη, μέσα σε τρεις μέρες δηλαδή, εφόσον ήθελα να προλάβω τις προθεσμίες ώστε να παραλάβω το αυτοκίνητο Ιούνιο ή το αργότερο Ιούλιο αν υπήρχε και κάποια καθυστέρηση όπως μου είχαν πει. Ετσι δεδομένου ότι δεν παραδίδονται συνήθως αμάξια μεσα στον Αυγουστο "αναγκάστηκα" να κάνω την παραγγελία εσπευσμένα ώστε να προλάβω στα σίγουρα να παραλάβω το αυτοκίνητο μέσα στο καλοκαιρι.
Η άλλη μισή αλήθεια είναι ότι απο τις αρχές Μαρτίου που μπήκα σε αυτή την διαδικασία έως και σήμερα ψάχνω καθημερινά παντού πληροφορίες για το αμάξι και μόλις πριν μερικές μέρες είδα επιτέλους πως είναι το κάθισμα της βασικ'ης έκδοσης, όπως και κάποια άλλα στοιχεία που εντέχνως απροκρύπτει η bmw πως η ζάντα της βασικής έκδοσης και η βασική επένδυση "silver mat aluminium trim" που δεν υπάρχουν σε καμία φωτογραφία πουθενά... Eτσι λοιπόν και ένα μήνα μετά να παρηγγελνα το αμάξι ψάχνοντας διαρκώς πληροφορίες, δεν θα έβρισκα και κάτι σπουδαιο, αφού και τώρα που έψαχνα εφτασε Μαης για να βρω αυτά τα στοιχεία...
Το συμπερασμα...?? Παντα να περιμενεις πριν αγοράσεις ενα καινουριο αυτοκινητο να το δεις πρωτα live...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 02-05-09, 10:56
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχώς έτσι είναι τα BMW, αν δεν τα σκάσεις τελικά θα πάρεις κάτι πολύ βασικό και απλοικό. Δίνεις τόσα λεφτά και μετά πρέπει να δόσεις +10.000 για να το κάνεις έτσι όπως γουστάρεις με σπορ καθίσματα, καλές ζάντες, καλές ταπετσαρίες, καμιά γκατζετιά, κ.ά. Είναι πραγματικά απογοητευτικό για παράδειγμα να δίνεις (πλέον) 35+ χιλιάρικα για μια 320 coupe και μέσα να έχει τρομερή ποιότητα αλλά να μοιάζει με φτωχό συγγενή. Είχα πέσει από τα σύννεφα όταν ένας πωλητής μου είπε πως η 3αρα για να παίζει mp3 πρέπει να βάλεις το extra στέρεο, όταν ακόμα και τα hyundai το έχουν standard. Αυτή είναι η πραγματικότητα σε bmw και porsche επίσης αλλά έλα μου που αυτές οι μάρκες μας τρελένουν.....
Εχεις απολυτο δικηο και εγω πληρωσα 250 ευρω επιπλεον για να βαλω το business cd που μπορει να διαβαζει και mp3 και τοτε δεν μπορουσα να το καταλαβω μιας και με 50 ευρο αγοραζεις παπαδεs ραδιοcd με mp3 usb κλπ.
Ομως σε αυτη την τιμη περιλαμβανει και αλλα πραγματα που τα ανακαλυψα μετα, το πιο σημαντικο η shark fin κεραια και εισοδο aux για να συνδεεις εξωτερικο mp3 player.
Τωρα για τον φιλο με τα καθισματα ισως να μην ειναι αργα ακομα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 02-05-09, 22:42
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Arisk, δεν νομίζω φίλε να φταίει σε αυτό η BMW Hellas
Είμαι σίγουρος ότι πήρες την πλήρη λίστα με τον έξτρα εξοπλισμό (εαν δεν το έκανες, κακό του κεφαλιού σου), από εκεί και μετά εσύ "χτίζεις" αμάξι εσύ βάζεις και τα έξτρα!
Το ότι δεν είδες φώτο φταίει στο ότι παρήγγειλες ένα αμάξι που ουσιαστικά δεν έχει βγει στην παραγωγή, ακόμη κ ο κατάλογος που έφερα απο Μόναχο δεν είναι ο πλήρης απλά σου δείχνει κάποιες εξωτερικές κ εσωτερικές φώτο!
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 03-05-09, 00:55
Το avatar του χρήστη patherhan
patherhan Ο χρήστης patherhan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 187
patherhan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nino x3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις απολυτο δικηο και εγω πληρωσα 250 ευρω επιπλεον για να βαλω το business cd που μπορει να διαβαζει και mp3 και τοτε δεν μπορουσα να το καταλαβω μιας και με 50 ευρο αγοραζεις παπαδεs ραδιοcd με mp3 usb κλπ.
Ομως σε αυτη την τιμη περιλαμβανει και αλλα πραγματα που τα ανακαλυψα μετα, το πιο σημαντικο η shark fin κεραια και εισοδο aux για να συνδεεις εξωτερικο mp3 player.
Τωρα για τον φιλο με τα καθισματα ισως να μην ειναι αργα ακομα...
Ναι ε;;; Nino, εμένα είναι παραγωγής 12/08 με το BMW CD, μάλλον το απλό, αλλά παίζει mp3, έχει είσοδο AUX και κεραιάκι Shark Fin.
Μάλλον κατάλαβαν τη μ@#$α τους... Ακούς εκεί. Να πληρώνεις έξτρα το mp3
__________________
Το κλειδί του "παραδείσου"...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.