Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-12-05, 14:35
Το avatar του χρήστη E36M3ZF
E36M3ZF Ο χρήστης E36M3ZF δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-07-2005
Μηνύματα: 471
E36M3ZF is on a distinguished road
Ψάχνω για ηθοποιούς.........

Επειδή απο μικρό παιδί ......( τότε το...46 ) πάντα ήθελα να φτιάξω μια ταινία .....νομίζω πως πλέον μετά την σημερινή βόλτα σε πολύ γνωστή , μεγάλη , μάντρα με " καλομεταχειρισμένα " αυτοκίνητα Γερμανικής ανταγωνιστικής αυτοκινητοβιομηχανιας με το σημα της ειρήνης μπροστα, στα βόρεια προάστεια και συγκεκριμένα σε σημείο που έχουν κατα καιρούς γίνει πολλά meeting πριν απο εκδρομές...( ονόματα δεν λέμε , υπολήψεις δεν θίγουμε...κακός βέβαια ) , είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω πως ....ΝΑΙ .....το ονειρό μου να γίνω ο νέος Καρπεντερ θα γίνει πλεον πραγματικότητα και απλά θα ξεκινήσω την καριέρα μου με ενα redux της κλασικής και πολύ αγαπημένης CHRISTINE του θεού Κίνγκ αλλά όχι ομως με το κλασικό αυτοκίνητο, το φανταστικό κόκκινο εκείνο της κλασικής ταινίας αλλά με μια πολύ όμορφη μαύρη ΒΜW ( εξωτερικα ) E46 cabrio 2.200 cc με τα 170 hp 2002 μοντ. ( έτσι λεει το χαρτί της ) με Look M ,με 18'' BBS , θερμαινόμενα και ηλεκτρικα καθίσματα, χωρίς radiocd αλλά με κασσετόφωνο ( ίμαρτον ) όπως αλλωστε και η κλασική CHRISTINE , που να βρεθει τότε cd player αλλωστε , ΚΑΙ ΜΕ 47999 χλμ. Μ Ο Ν Ο......Ψάχνω λοιπόν ηθοποιούς που θα πλαισιώσουν την προσπαθεια μου αυτή προς τον θρίαμβο ΑΛΛΑ προειδοποιώ......πιθανότατα η ταινία προς το τέλος να βγεί αληθινή....και όχι στο σημείο που αρχίζει να ξαναφτιάχνετε η CHRISTINE απο μόνη της καθώς είναι λιωμένη στα σκουπίδια αλλά στο σημείο που όταν ο χιλιομετρητής που κατεβάζει χιλιόμετρα μηδενίζει ο αγαπητός πρωταγωνιστής πεθαίνει.Και τι ακριβώς εννοώ ? Πάω λοιπόν .....καθώς έπρεπε για να ξεκινήσουν τα γυρίσματα , να βρώ το αυτοκίνητο που θα πρωταγωνιστήσει ΄σημεα το πρωί στην γνωστή αυτή μάντρα " καλομεταχειρησμένων " αυτοκινήτων που είπα και πρίν να βρώ αυτό που μου ταιρίαζει. Πραγματικά ...το βλέπω και είναι κουκλα . Φίλος που δουλέυει εκεί προθυμοποιήτε να μου ανοίξει το αυτοκίνητο να το δώ χωρίς να μου πεί πολλά γιατί ήταν και οι προισταμενοί του μπροστά.....Αλλά το ατυχές γεγονός συνεχίστηκε γιατί μάλλον κατάλαβαν πως ειμαστε φίλοι και ένας απο τους μεγάλους ακολούθησε......Μπαίνουμε λοιπόν στο αυτοκίνητο που έχει μείνει απο μπαταρία , το κοιτάζουμε, φερνουνε κατευθείαν starter να το βάλουν μπροστά να το δεί ο πελάτης , δεν δουλεύει το starter, φέρνουν καλώδια...είναι κομμένα και δεν δίνουν ρευμα, φέρνουν καινούρια καλώδια και τελικά μετα απο πολύ προσπαθεια το αυτοκίνητο παίρνςει μπροστά.Οι δίσκοι ....εντάξει λογικό είναι είναι σκουριασμένοι καθώς το αυτοκίνητο είναι 4 μήνες ακίνητο και οι δισκόπλακες ψιλοστραβές ( με 47999 χλμ μονο? πως γίνεται αυτό? ) Μπάινουμε λοιπόν μέσα σε ένα πολύ όμορφο σαλόνι μαυρο με γκρι , sport buget , και πατάω απλά το γκάζι να ακουσω την μελωδία των 170 αλόγων.....Πραγμαμτικά ήταν μελωδικός ο ήχος αλλά όση ώρα το είχαμε αναμένο τα διαφορα λαμπάκια το ταμπλό αναβαν - εσβηναν - τρεμοπαιζαν και αλλα τετοια όμορφα ώσπου ξαφνικά.....Σβηνειιιιιιιιιιιιιιι.....Άντε πάλι να φέρουν τα καλώδια , άντε πάλι να μετακινηθει η διπλανή Ε46 4 door ώστε να φτάσουν τα καλώδια και όταν ξαφνικά ο φίλος πατάει καταλάθος και ανοίγει όλα τα παράθυρα της 4 door, το αποτέλεσμα είναι το πίσω δεξιά να μέινει μόνιμα ανοιχτό και να μην ξανακλείσει ποτέ.Τελικά ξαναβάζουμε μπροστά την " κουκλα " με αποτέλεσμα....τα λαμπάκια πάλι να τρεμοπαίζουν να αναβουν να σβήνουν και αλλα όμορφα. Και είχε ερθει λοιπόν η στιγμή να πάθω το πρώτο εγκεφαλικό.....τα χιλιόμετρα ως δια μαγείας....ήταν πλέον 47993 και το αμάξι κουνήθηκε μόλις 200μ. οπότε αντί να ανέβουν κατα 200μ ...ΚΑΤΕΒΗΚΑΝ κατα 6 χλμ.Καλό εεε? Άντε λοιπόν και ήρθε η ώρα να πάμε και για ένα test drive αλλα ευτυχώς μόνο με τον φίλο μου μέσα....Ξεκινάμε λοιπόν και μου λεει πως ειλικρινά δεν το ξέρει καθόλου το αυτοκίνητο και τον πιστευω γιατι μου ειπε να μην το πάρω με αυτα που ειδαμε μαζί.Πάμε παραπάνω....αλλάζουμε θέσεις.....ξεκινάω.....τιμονι δεξια στριβεις εσυ αλλά αυτό αρνηται κατηγοριματικά να στρίψει.Έτσι βέβαια συμπεριφεροταν και η CHRISTINE . οπότε δεν έχω παράπονο. Άντε και να τραβήξω το χειρόφρενο αλλά ....ματαια......δεν σταμάτησε ποτε.Σαν να μην το είχα τραβήξει αλλά το λαμπάκι στο ταμπλο αυτό έλεγε. Γυρίσαμε πίσω όπου μας πείμενε ο προισταμενος με το χαμόγελο της επιτυχίας και του " τι κελεπουρι σου πουλάω και σε τι τιμή εεε ? " και με ρώτησε αν το αυτοκίνητο με ευχαρίστησε. Του είπα....καλό ειναι αλλα τρεμοπαίζουν τα λαμπάκια ...γιατί ? ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ είναι επειδή έχει πέσει η μπαταρία....αλλά σαν καλή μάντρα που είναι έφερε αμέσως καινούργια απο ενα SL 500 αλλά και πάλι.....τα λαμπάκια και με καινούρια μπαταρία ...δεν εστρωσαν.....Να δοκιμάσω λίγο την κουκούλα? ρωτάω.....βεβαίος απαντάει...Ματαια....τα παράθυρα και με καινούργια μπαταρία ανοιγαν ελάχιστα κάθως παταγες το κουμπί της κουκούλας και η κουκούλα δήλωνε αρνηση ώστε να ανοιξει.....Σημείωση...Η κουκούλα ανοίγει με το χερούλι απο μέσα .....σαν το δικό μου δηλαδή....δεν είναι full ηλεκτρική....( Άγγελε - Μιχαλή τελικά υπάρχει απλά δεν ειναι 2002 μοντ...ειναι τα πρώτα που βγήκαν ) .....Αρνηση λοιπόν και απο την κουκούλα να ανοιξει....Γιατι μαστορα μου δεν ανοιγει η κουκούλα? ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ δεν ξέρω ...καλος....Ρωτάμε λοιπόν τον Άγγελο....μας λέει τα όμορφα για την τρόμπα.....1600 € κάνει Άγγελε μεταχειρισμένη , ρωτησα κατευθείαν σε bmw επίσημη και το εμαθα και αν βρουμε μεταχειρσμένη αλλιώς υπολόγισε κανα 2500 € για καινούργια ......και αφού τελικά τα ξεπερνάμε όλα τα ωραία.....φτανουμε και στο οικονομικόοοοοοοοοοοοοοο......Λοιπόν....θέλω καλή τιμή αφού δεν θα πάρετε και το δικό μου ανταλαγή καθώς είναι ΠΑΛΙΟ και δεν θα πουληθεί ευκολα........36.000€ Α Κ Α Τ Ε Β Α Τ Α...Μα ούτε 35.500 ρε παιδιά ? Ο φίλος μου δεν μιλαγε καθόλου.....Δεν γίνεται τίποτα καλύτερο κύριε μου λέει ο προισταμενος...πάμε για 1000 με 1500€ στο αυτοκίνητο οπότε τι να σου κόψουμε....κανονικά αυτά τα πουλάνε για 40.000€ και πανω ( Τιιιιιιιιιιιιι μου λες ? ) Ωραια....το σέβομαι...δικο σας είναι ΑΛΛΑ.....θελω τσιμα τσιμα 2000 για την τρομπα για την κουκούλα....1000 € για radiocd καθώς μας έχουν τελιώσει οι κασσετες , 1000€ για λάστιχα καθώς 18'' , 1000 € το λιγότερο για νέες δισκόπλακες καθώς αυτές είναι στραβες και κατι ψηλά για ενα βαξιματάκι στο εμπρος αριστερο φτερό που έχει ξεφτίσει.....συνολο 5500€ μονο με αυτα που είδα απεξω και άσε τι αλλο θα ανακαλύψουμε στην πορεία.....Η απαντηση....
- Και εμείς θα τα πληρώσουμε αυτά?
( Σωστα....το θύμα θα τα πληρώσει εεεε? τεσπα.....)
- Όχι φίλε μου δεν είπα κάτι τέτοιο αλλα ....δεν πρέπει να μοιραστούμε την ζημιά λοι μαζί?
- Δεν πάει έτσι κύριε.....αλλά για να τελιώνουμε όμως (τον κουράσαμε τον τυπο κιόλας ) για πόσα λεφτά κοστολογήτε εσείς το αυτοκίνητο καθώς σας βλέπω πως έχετε σχέση με τα bmw ?
- Φίλε μου για να μην κουραζόμαστε άλλο....Δίνω το πολύ 26.000€ τώρα .... Ούτε 1€ παραπάνω
Μιδίασμα....
- Όχι κύριε....δε γίνεται...σε αυτη την τιμή δεν το δίνουμε
- Οκ ευχαριστώ πολύ Το τηλέφωνό μου το έχετε.....καλή σας μέρα.
- Καλή σας μέρα.

Μένω στα 2 χλμ μακρυά απο την αντιπροσωπία.....πόσο έκανα να φτάσω στο σπίτι? 10 λεπτά με κίνηση ?.....
Ντριιιιιν το τηλέφωνο....
- Κύριε Ανδριόπουλε ο κυριος ...........ταδε......είμαι....Θέλετε να ξανασυζητήσουμε την προσφαρά σας ?
- Εγώ συνεχίζω να δίνω τα ίδια χρήματα....ούτε 1€ παραπάνω..Σας ενδιαφέρει ?
- Να γυρίσει το μέγάλο αφεντικό απο εβδομάδα και να το συζητήσουμε ?
- Βεβαιότατα...όποτε θέλετε πάρτε με τηλέφωνο ξανά.Ευχαριστώ καλημέρα σας.

Τώρα βέβαια όταν με πάρουνε...γιατί στάνταρ θα με πάρουνε τηλ...η προσφορά μου θα κάτεβει στα 25.000€. και πάλι για πολλά τα κόβω .

Οπότε λοιπόν...τωρα με όσα ξέρετε....ξαναρωτάω.....ποιος θέλει να πρωταγωνιστήσει στη νέα μου ταινία....έχει πολλούς ρόλους.....
1) Πρωταγωνιστής αλλα με αβέβαιο μέλλον
2) Συμπρωταγωνιστρια που θα είναι αναγκασμένη να μπεί για βόλτα στο αυτοκίνητο
3) Φίλοι του πρωταγωνιστή που και αυτοί θα κάνουν βόλτα με το αυτοκίνητο
4) Κομπάρσος 1
5) Κομπάρσος 2
6) Κομπάρσος 3 ( αυτός θα είναι ο καλός....θα σπάσει τα μούτρα του πωλητή του αυτοκινήτου )
7) Παρκαδόρος...και αυτός θα κάνει βόλτα το αυτοκίνητο

Για διαλέξτε αυτό που σας ταιριάζει.....Βιογραφικά σημειώματα στην γνωστή μας μάντρα και καλου κακού πάρτε μαζί σας και ενα κοντοστίλιαρο....

Τάδε έφη
Κώστας
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg Christine-cd.jpg (52,8 KB, 19 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-12-05, 14:57
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Δεν ξερω πως την παλευεις και καθεσε και ακους αυτα που σε λενε.
Δεν ανεβαζεις πιεση;Σε κοροιδευει προστασου.ΕΛΕΟΣ.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-12-05, 15:16
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Χαλαρα τον κομπαρσο Νο.3.Νομιζω οτι μου ταιριαζει γαντι ο ρολος
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-12-05, 15:25
Το avatar του χρήστη ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer Ο χρήστης ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-12-2005
Μηνύματα: 588
ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer is on a distinguished road
Ολε ολε και πάλι ολε!! τι m3 και 850 αυτό ειναι dream car!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-12-05, 15:53
Το avatar του χρήστη doria
doria Ο χρήστης doria δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2005
Μηνύματα: 220
doria is on a distinguished road
εγώ να κάνω την μακιγιέρ μιας και σύγουρα θα την χρειαστείς ρε κώστα είναι και η δουλειά μου και για σένα θα το κάνω αφιλοκερδός!για να μην γυαλίζετε στον φακό!

χαχαχα!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-12-05, 17:36
Το avatar του χρήστη DaRk_AnGeL
DaRk_AnGeL Ο χρήστης DaRk_AnGeL δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 215
DaRk_AnGeL is on a distinguished road
Εγώ θα κάνω τον Κινέζο και θα γελάω... χαχαχαχα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-12-05, 17:58
Το avatar του χρήστη NotiS
NotiS Ο χρήστης NotiS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2005
Μηνύματα: 145
NotiS is on a distinguished road
Καλα εχω πεθανει στα γελια! Πωπω κελεπουρι.....
__________________
Coventry University Mechanical Engineering student.
IMech Affiliate member.

''We spend the best years of our life to study in this cloudy, cold and miserable country...''

BMW E36 325i ///M Power
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-12-05, 21:42
papajim Ο χρήστης papajim δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2005
Μηνύματα: 697
papajim is on a distinguished road
Φίλε Κώστα,είναι η δεύτερη φορά που θα σε συγχαρώ για τις αφηγήσεις σου.Να σαι καλά.
Πάντως το αμάξι μάλλον προσβάλει την Christine,παρά μπορεί να της κλέψει το ρόλο.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-12-05, 21:45
Το avatar του χρήστη Fad3In
Fad3In Ο χρήστης Fad3In δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-10-2004
Μηνύματα: 720
Fad3In is an unknown quantity at this point
Exclamation

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36M3ZF
Επειδή απο μικρό παιδί ......
Τάδε έφη
Κώστας
Ελεος!!!
Βαλε παραγραφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοους!!!
Το περιεχομενο οπως παντα γλαφυροτατο! χεχε
Ν.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-12-05, 14:19
Το avatar του χρήστη sheriff
sheriff Ο χρήστης sheriff δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-03-2005
Μηνύματα: 452
sheriff is on a distinguished road
δεν παιζεσαι συνονοματε,καλα θες να παρεις bmw απο τους κακους-βαρβαρους???
__________________
το γαμπριατικο...

http://i14.photobucket.com/albums/a3...n/12213443.jpg
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.