Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-09-09, 14:34
Το avatar του χρήστη KiNG
KiNG Ο χρήστης KiNG δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2008
Μηνύματα: 121
KiNG is on a distinguished road
Εδώ μπορείς να δεις τις τιμές στην Γερμανία, mobile.de
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-09-09, 18:07
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Άλλά άλλο να μπαίνεις σε καινούργιο αυτοκίνητο και να μυρίζεις την "καινουργίλα" του και άλλο σε μεταχειρό με την εμφανή ταλαιπωρία του σαλονιού. Γνώμη μου καινούργιο αυτοκίνητο. Αλλά αν μπαίνει το οικονομικό θέμα στην μέση τότε δεν χωράει κουβέντα....

Προσωπικά πιστεύω ότι η αγορά μτχ συμφέρει είτε αλλάζεις όχημα κάθε 2 είτε κάθε 10χρόνια είτε αργότερα.
Και αυτό γιατί (ξανά παράδειγμα εγώ) δε θα έδινα στην παρούσα φάση χρήματα σε 1.5 τόνο σίδερα για να τα βλέπω εκτεθιμένα στις καιρικές συνθήκες και στο κάθε βλ@κ@@.

Το θέμα είναι ότι το μτχ θέλει ψάξιμο και να ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ πάρα πολύ.-

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικα δε θα αγοραζα καινουρια γενια μπεμβε και ιδιαιτερα τον ασσο μεταχειρισμενο....εχουν προβληματα και δεν τα εμπιστευομαι...ο,τι και να αγορασεις, τουλαχιστον φροντισε να εχει απομεινει λιγη απο την εγγυηση....
Στέλλιο έτσι έλεγαν και για τα Valvetronic,αλλά που είναι τα τρομερά προβλήματα;

Εντάξει είχαν θέματα με τους πολλαπλασιαστές αλλά ξεπεράστηκε με καινούρια κομμάτια.

Και πάλι όμως τη ζημιά που θα βγάλει ένα μτχ τη δικαιολογείς, αν την ΙΔΙΑ βγάλει το καινούριο όμως;
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-09-09, 18:36
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
...και κάτι άλλο, 26.000 για 116 είναι πάααρα πολλά λεφτά.
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-09-09, 19:22
Το avatar του χρήστη mr incredible
mr incredible Ο χρήστης mr incredible δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 240
mr incredible is on a distinguished road
αν έχεις την δυνατότητα για καινούργιο πας για καινούργιο αν όχι πας σε μεταχειρισμένο.ότι χάνεις κάποια χρήματα στο καινούργιο με το που βάζεις τις πινακίδες αυτό ίνα γεγονός.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-09-09, 19:26
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
γενικά πάντως και εγώ είμαι υπέρ του καλού μεταχειρισμένου και ας είναι καινούργιο το αμάξι που έχω τώρα
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-09-09, 19:36
Το avatar του χρήστη mr incredible
mr incredible Ο χρήστης mr incredible δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 240
mr incredible is on a distinguished road
και εγώ καινούργια τα περνώ δεν έχω εμπιστοσύνη στους μαντράδες
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 18-09-09, 19:38
Το avatar του χρήστη fast-enough
fast-enough Ο χρήστης fast-enough δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Μηνύματα: 288
fast-enough will become famous soon enoughfast-enough will become famous soon enough
Να προσθέσω και εγώ το σχόλιό μου.
Αγόρασα τον 6/2007 ένα Ε46 Valvetronic από γερμανία, με ημερομηνία κατασκευής 9/2003.
Σας πληροφορώ, πως το αυτοκίνητο, μύριζε "καινουργίλα". Σίγουρα είχε κάποια σημάδια χρήσης, όπως μικροσκασίματα στο δέρμα των σπορ καθισμάτων, αλλά η οικονομική διαφορά από το καινούργιο ήταν τεράστια... Επιπλέον, 2 χρόνια (και) τώρα, ζήτησε μια φορά πολλαπλασιαστές και τίποτα άλλο...
__________________
Bite me
http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=28236
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-09-09, 19:44
Το avatar του χρήστη mr incredible
mr incredible Ο χρήστης mr incredible δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 240
mr incredible is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fast-enough Εμφάνιση μηνυμάτων
Να προσθέσω και εγώ το σχόλιό μου.
Αγόρασα τον 6/2007 ένα Ε46 Valvetronic από γερμανία, με ημερομηνία κατασκευής 9/2003.
Σας πληροφορώ, πως το αυτοκίνητο, μύριζε "καινουργίλα". Σίγουρα είχε κάποια σημάδια χρήσης, όπως μικροσκασίματα στο δέρμα των σπορ καθισμάτων, αλλά η οικονομική διαφορά από το καινούργιο ήταν τεράστια... Επιπλέον, 2 χρόνια (και) τώρα, ζήτησε μια φορά πολλαπλασιαστές και τίποτα άλλο...
δεν λέμε ότι όλα τα μεταχειρισμένα είναι σκάρτα απλως πρέπει να το ψάξεις και να έχεις και λίγο τύχη
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 18-09-09, 21:30
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Δυστυχώς είτε αγοράσεις καινούριο είτε μεταχειρισμένο είναι σκέτο λαχείο. Και σου μιλάω εκ προσωπικής πείρας αφού το δικό μου που το αγόρασα καινούριο (320i 3-2007) μου έχει βγάλει μέχρι στιγμής αρκετά προβλήματα. Ο άσσος μάλιστα από ότι ξέρω εμφανίζει ακόμα περισσότερα (βλέπε και το αντίστοιχο thread). Οπότε η αξιοπιστία είναι περισσότερο θέμα τύχης κατά τη γνώμη μου παρά παλαιότητας. Αν βρεις ένα μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση και η διαφορά τιμής σε σχέση με το καινούριο είναι τουλάχιστον 20-30%, πιστεύω οτι αξίζει να το αγοράσεις. Αλλά φρόντισε να έχει έστω και ένα χρόνο εγγύηση. Αλλιώς μπορεί να βρεθείς προ εκπλήξεων...και μάλιστα δαπανηρών !
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 18-09-09, 22:11
Το avatar του χρήστη antonis7_10
antonis7_10 Ο χρήστης antonis7_10 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2007
Μηνύματα: 143
antonis7_10 is an unknown quantity at this point
Προσωπική μου άποψη κοίταξε και την ελληνική αγορά. Έχει πολλές ευκαιρίες. Αν δεν βρείς κάτι έλα να σου δώσω το δικό μου...15.000 χλμ έχω κανει
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.