Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 16-05-14, 10:37
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
το θεμα ειναι οτι καρφωθηκε ενας που δ εδωσε τα λεφτα στο μεγαλοεργολαβο...τα παραλογα διοδια.απο εναν απο εμας...που εγινε ακομα κ νομος για να υπερασπιστουν τα συμφεροντα...αντι να πιεζουμε για μειωση εμεις να καρφωνουμε.
Εντάξει, ΟΚ, ας μην υπερασπιζόμαστε αυτή την συμπεριφορά. Αν το καγκούρι είχε στοιχειώδη αξιοπρέπεια θα πέρναγε τις μπάρες ρισκάροντας φωτογραφία, και σίγουρα δεν θα προσπαθούσε να την κάνει με αυτό τον τρόπο...
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 16-05-14, 11:38
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Δεν θα κρίνω την στάση του φίλου συμφορουμιτη αν ήταν σωστή η λάθος στο συγκεκριμένο περιστατικό , θα επανέλθω όμως στο αρχικό θέμα του thread .
Αδήλωτη μετατροπή λοιπόν . Έχω μαζέψει από όλο το φόρουμ τα ονόματα και τα αυτοκίνητα όλων όσων έχουν κάνει μετατροπή με αύξηση κυβισμού και δεν την έχουν δηλώσει . Έχω έτοιμο το pdf αρχείο . Να το στείλω στην αρμόδια υπηρεσία; Ποιος είναι μαζί μου .
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 16-05-14, 12:21
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Κανένας δεν είναι μαζί σου και ούτε εσύ θα το έκανες γιατί πολύ απλά δεν είσαι στην Αγγλία αλλά στην Ελλάδα και θα βρεθείς τεμαχισμένος σε χαντάκι.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 16-05-14, 12:26
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Χαχαχαχα τι λέτε ρε παιδιά



__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 16-05-14 στις 12:29
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 16-05-14, 12:54
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανένας δεν είναι μαζί σου και ούτε εσύ θα το έκανες γιατί πολύ απλά δεν είσαι στην Αγγλία αλλά στην Ελλάδα και θα βρεθείς τεμαχισμένος σε χαντάκι.
Εγώ πάλι νομίζω ότι κανείς δεν φοβάται το χαντάκι... απλά κανείς δεν είναι μαζί του (ευτυχώς)!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 16-05-14, 13:32
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Εγω ξερω οτι αν ειχα αδηλωτη μετατροπη θα ημουν ΠΑΝΑΓΙΑ!

Δεν θα προκαλουσα κολλωντας προφυλακτηρα στον αλλο στα διοδια.
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 16-05-14, 13:56
Μ5V8 Ο χρήστης Μ5V8 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 127
Μ5V8 will become famous soon enoughΜ5V8 will become famous soon enough
Και εγώ ξέρω κόσμο που έχει αδήλωτο το αυτοκίνητο....

Ναι πολλές φορές αισθάνομαι χαζός, που δηλώνω 5000 κυβικά , πληρώνω 5000 κυβικά κλπ κλπ.
Δεν είμαι τέλειος, άφθαρτος, αναμάρτητος κλπ .

Πριν αναφερθήκατε αν πρέπει να γράψουν αυτόν που πηγαίνει πάνω από το όριο. Ναι πρέπει και αυτόν, και εμένα, και αν κάνω μπάντες....
Τι θα πει εγώ το ελέγχω... Οτιδήποτε μπορεί να συμβεί ανά πάσα στιγμή. Καλά είναι να είμαστε νόμιμοι. Σε όλα. Όχι μόνο σε αυτά που μας συμφέρει.

Δεν έχω μπει στη διαδικασία να καταγγέλλω... Μήπως θα έπρεπε ;
Φυσικά θα πρέπει να περιμένω το ίδιο και από τους δίπλα μου , για τις "δικές" μου βλακείες.

Πριν 2 χρόνια, κάναμε μία γεώτρηση με άδεια, για να κάνουμε γεωθερμία. Κάποιος "καλοθελήτης" γείτονας - έτσι τον χαρακτήρισα τότε, έκανε καταγγελία και ήρθε η αστυνομία, η οποία αφού είδε την άδεια, έφυγε. Θα μπορούσε ο γείτονας, να ρωτήσει πρώτα. Θα μπορούσα και εγώ να κάνω καταγγελία για όσα παράνομα έχει στο σπίτι του , μιας και εγώ στο δικό μου τα ήθελα όλα νόμιμα.... Το κράτος θα εισέπραττε ... Και όμως δεν το έχω κάνει.

Έχουμε μία περίεργη συμπεριφορά. Συναίσθημα, υπερηφάνεια, ωχαδερφισμός ... δεν ξέρω πως να την χαρακτηρίσω, αλλά τελικά βοηθάει να συντηρούνται τα περισσότερα από τα πολλά κακώς κείμενα της χώρας.

Δεν υπάρχει δικαιολογία για να παρανομούμε.

Η παρανομία δεν είναι μαγκιά. Έτσι το καταντήσαμε.
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 16-05-14, 14:55
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsalin Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάλι νομίζω ότι κανείς δεν φοβάται το χαντάκι... απλά κανείς δεν είναι μαζί του (ευτυχώς)!!!!
Εγώ είμαι. Και ξέρετε γιατί? Όχι γιατί κάποιος αποφάσισε να είναι παράνομος. Μπορεί να διαφωνώ κάθετα και να το θεωρώ ένα σωρό επίθετα, αλλά δεν μου πέφτει και λόγος ούτε μπορώ να πως σε κανέναν τι θα κάνει.
Μου τη σπάνε όμως όσοι βγαίνουν και το φωνάζουν να τους θαυμάσουμε. Πως το λένε, με προσβάλουν στα μούτρα. Το έκανα Μ3 ναούμε και είναι δηλωμένο 316. Τώρα θα του βάλω και ζαντικά και το Σάββατο μπουζούκια με τα χρήματα που περίσσεψαν.

Απλά δεν πιστεύω
-πως ο STR το λέει στα σοβαρά και αλήθεια, νομίζω πως κάνει πλάκα περιμένοντας να δει ποιοι θα τσιμπήσουν. Εδώ ο πρώτος, βαράτε. Αν δεν κάνεις πλάκα STR, συγχαρητήρια για το θάρρος και τη στάση σου.
-πως ακόμα και αν γίνει, δεν θα έχει κανένα αποτέλεσμα. Τίποτα. Λες και χρειαζόταν να το κάνει κάποιος από εμάς αυτό, αν ήθελαν θα μπορούσαν να πάρουν με τη σειρά τις αγγελίες στο car.gr, να τους παίρνουν ένα τηλεφωνάκι να κλείσουν ραντεβού και να τους έρχεται από μόνο του το αμάξι...
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 16-05-14, 15:06
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ είμαι. Και ξέρετε γιατί? Όχι γιατί κάποιος αποφάσισε να είναι παράνομος. Μπορεί να διαφωνώ κάθετα και να το θεωρώ ένα σωρό επίθετα, αλλά δεν μου πέφτει και λόγος ούτε μπορώ να πως σε κανέναν τι θα κάνει.
Μου τη σπάνε όμως όσοι βγαίνουν και το φωνάζουν να τους θαυμάσουμε. Πως το λένε, με προσβάλουν στα μούτρα. Το έκανα Μ3 ναούμε και είναι δηλωμένο 316. Τώρα θα του βάλω και ζαντικά και το Σάββατο μπουζούκια με τα χρήματα που περίσσεψαν.

Απλά δεν πιστεύω
-πως ο STR το λέει στα σοβαρά και αλήθεια, νομίζω πως κάνει πλάκα περιμένοντας να δει ποιοι θα τσιμπήσουν. Εδώ ο πρώτος, βαράτε. Αν δεν κάνεις πλάκα STR, συγχαρητήρια για το θάρρος και τη στάση σου.
-πως ακόμα και αν γίνει, δεν θα έχει κανένα αποτέλεσμα. Τίποτα. Λες και χρειαζόταν να το κάνει κάποιος από εμάς αυτό, αν ήθελαν θα μπορούσαν να πάρουν με τη σειρά τις αγγελίες στο car.gr, να τους παίρνουν ένα τηλεφωνάκι να κλείσουν ραντεβού και να τους έρχεται από μόνο του το αμάξι...

Κατάλαβες σωστά ότι κάνω πλακα , αλλά είμαι 100% μαζί σου στο θέμα της παρανομίας . Απλά δεν γουστάρω να κρίνω αυτόν που θέλει να παρανομεί και φυσικά δεν θα είμαι εγώ που θα τον καρφώσω .
Το θέμα το πήρα λίγο ελαφριά και στην πλάκα γιατί για μένα σηκώνει πολύ συζήτηση , καθώς εκτός από κοινωνικό , είναι και οικονομικό και πολιτικό και δεν θα ήθελα με τίποτα να μπλεχτώ σε μια τέτοια κουβέντα μέσα σε ένα φόρουμ . Πολύ ευχαρίστως σε μια συνάντηση να μιλήσουμε και για τέτοια σοβαρά ζητήματα κατ ιδίαν και όχι γραπτά που μπορεί να διαστρεβλωθούν και να παρεξηγηθούν
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 16-05-14, 15:20
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Δεν με αφήνει για θετική (έλεος πια με αυτό το πράγμα με τις θετικές, αυτό δεν είναι το νόημά τους?) ώστε να μην γεμίζω το forum με ανούσια posts, ήθελα να πω απλά πως είσαι πολύ σωστός...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.