Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-11-17, 21:01
peris Ο χρήστης peris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2016
Μηνύματα: 48
peris is on a distinguished road
Μίζα σε Ε36 1600 coupe

Καλησπέρα. Πριν κάποιες μέρες πήγα Ν.βάλω Μπρος στο Ε36 1600 coupe που έχω. Πάω να γυρίσω μίζα και μου κάνει κάτι γκαπ γκαπ. . Και μου έπεσε η μπαταρια ταυτόχρονα. Λέω να τελείωσε η μπαταρία. . 6 χρονιά την έχω λογικό είχε αρχίσει κιόλας να Τ φτύνει βάζω καινούργια επάνω. . Πάλι το ίδιο. . Το κυλαω Ν το βάλω Μπρος με ταχύτητα το.σκάω τη μια δεν παίρνει. Κοιτάω πάλι από.περιέργεια τη μίζα Τσάφ πηρε όλα κομπλέ. . Μετά από 3 4 μέρες σημερα πάλι μου κάνε αυτο.το γκαπ. .όταν γύριζα τη μίζα. . Ανοίγω καπό απλά γύρισα λίγο το γρανάζι του Δυναμό και όταν πήγα Ν ξαναβάλω πήρε κανονικά. . Ο μάστορας που το.πήγα μου πε πως η μίζα μου ακούγεται μια χαρά ούτε να κρασαρει τίποτε. Μπαταρία καινούργια και Δυναμό μια χαρά επάνω. . Τη στο καλό παίζει. . Ο μάστορας μου πε πως καμια φορά κολλάει λέει το Μπουτον της μίζας Μου πρότεινε να την ανοίξουμε Ν την δει ηλεκτρολόγος και να τη καθαρίσει και να αλλάξει μπουτον και καρβουνακια και έναν καθαρισμό. . Λέει πως αν είναι Ν χαλασει5θα χαλάσει και δεν θα γυρνάει. Δεν γίνεται να φτιάχνει τη μια και να χαλάει την άλλη. Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο και τη ζαλάδα... ευχαριστώ εκ Τον προτέρων. Όποιος ξέρει η είναι παθον τη γνώμη μου γιατί με τρέλανε αυτή μιζα ..
__________________
Έχει γεμίσει ο τόπος σκιτζηδες και ανιδεους μαστορους.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-11-17, 14:23
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
καλα σε ειπε το μαστορι.αυτο το μπουτον,ειναι αναλωσιμο.αν βγαλει προβλημα πχ αν κολλησει στο on,μπορει να παρταλιασει την μιζα.καλο ειναι να βγαλεις μιζα για πληρη ελεγχο,και εννοειται αλλαγη δαχτυλιδιων και μπουτον.υποψην ,στο κυλινδρακι του μπουτον,δεν βαζουμε τπτ.....ουτε λαδι ουτε γρασο........
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-11-17, 16:30
peris Ο χρήστης peris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2016
Μηνύματα: 48
peris is on a distinguished road
Κατάλαβα. Δεν το χει ξανά κάνει πάλι. Αλλά εφόσον ξεκίνησε πρέπειΝ το κοιταξω και να το τσεκάρω. Ελπίζω το κόστος σχετικά να αξίζει το κόπο σε σχέση με τι τιμή μιας καινούργιας. Ευχαριστώ πολύ Σταυρο. Θα το βάλω στο πρόγραμμα άμεσα. Γιατί έχω μπείτε σε άλλη περιπέτεια. . Έχει κάψει φλατζα και σηκώνει πιεση και πρηζονται τα κολάρα νερού. . Βγάζει και λευκό καπνό. . Ατμούς δηλαδή. .. καιπρέπει να μπει άμεσα γιατί κάθελίγο μου σηκώνει θερμοκρασία η μου σπάει σωληνάκι από την πίεση. Ευχαριστώ φίλε.
__________________
Έχει γεμίσει ο τόπος σκιτζηδες και ανιδεους μαστορους.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-11-17, 18:47
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από peris Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει κάψει φλατζα και σηκώνει πιεση και πρηζονται τα κολάρα νερού. . Βγάζει και λευκό καπνό. . Ατμούς δηλαδή. .. καιπρέπει να μπει άμεσα γιατί κάθελίγο μου σηκώνει θερμοκρασία η μου σπάει σωληνάκι από την πίεση. Ευχαριστώ φίλε.
Παίρνει μπροστά εύκολα ή ζορίζεται? Και οταν βγαζει τους ατμούς, ρετάρει κι όλας?

Να φανταστώ συμπληρώνεις και νερά στο ψυγείο, ε?
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-11-17, 19:27
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
πως καταφερες τετρακιλυνδρο να καψεις φλαντζα;οποιος ανοιξει την κεφαλη,να την πρεσαρει πρωτα για κανα ραγισμα,και αν ειναι οκ,κανεις και το πλανισμα.μην τσιγκουνευτεις αυτα τα σταδια,αλλιως θα κανεις διπλη δουλεια.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-11-17, 21:03
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stauros772000 Εμφάνιση μηνυμάτων
πως καταφερες τετρακιλυνδρο να καψεις φλαντζα;
Μπα, ευκολάκι έχουμε καταφέρει και το καπάκι παρέα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-11-17, 00:52
peris Ο χρήστης peris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2016
Μηνύματα: 48
peris is on a distinguished road
Ναι παίρνει εύκολα μπροστά Rulles. .. Απλά πρήζει τα κολάρα πολυ ομως. Και.νεράκι στο ψυγειο.. Εννοείται ναι Σταύρο θα τα κοιταξω όλα για να γίνει μια σωστή δουλειά. Τβραβπως κατάφερα τι να σου. Στον πολυ απότομο. Βασικά κανα δυο τρεις φορές μου χε σηκώσει θερμοκρασία. Αλλά όχι κόκκινα εκτός απο μια φορά που έφτασε κοντά. Γιατί είχε χαλάσει η βαλβίδα του βεντιλατερ που παίρνει σήμα καινή φύσα του μετά. Μπήκαμε σε περιπέτειες.
__________________
Έχει γεμίσει ο τόπος σκιτζηδες και ανιδεους μαστορους.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.