Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-02-18, 17:28
nikos_m3 Ο χρήστης nikos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-08-2016
Μηνύματα: 31
nikos_m3 is on a distinguished road
Question Ζάντες από e39 σε e36?

καλησπέρα παιδιά έχω βρει κάτι ζάντες από e39 και θέλω να τις πάρω για το 36αρι μου το πρόβλημα μου είναι αν μπαίνουν κουτί ή χρειάζεται κάποια πατέντα για να μπούν???έχω ακούσει ότι τα e39 έχουν μεγαλύτερο σε διάμετρο μουαγέ από τα e36 ισχύει αυτό ή όχι τελικά??...Οι ζάντες είναι 17αρες 8,5 φάρδος και 13offset
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-02-18, 18:08
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Εκτος του οτι θα χρειαστεις δαχτυλιδια γιατι οντως εχουν διαφορετικο μουαγιε (διαμετρο), οι ζαντες με ΕΤ13 ΔΕΝ μπαινουν..
Εδω δεν μπαινουν σε Μ3 Ε46 που εχει τα φουσκωμενα φτερα.. ποσο μαλλον σε απλη 3αρα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-02-18, 18:47
nikos_m3 Ο χρήστης nikos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-08-2016
Μηνύματα: 31
nikos_m3 is on a distinguished road
Είναι σίγουρο αυτό φίλε μου θέλω να πω είναι σε όλα τα e39 το μουαγέ μεγαλύτερο ή μονο σε κάποιες εκδόσεις??Αν βάλω τα δαχτυλίδια που λες θα είναι σωστό ή καλύτερα να είναι ακριβώς η ζάντα για το μουαγέ του e36?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-02-18, 18:57
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos_m3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι σίγουρο αυτό φίλε μου θέλω να πω είναι σε όλα τα e39 το μουαγέ μεγαλύτερο ή μονο σε κάποιες εκδόσεις??Αν βάλω τα δαχτυλίδια που λες θα είναι σωστό ή καλύτερα να είναι ακριβώς η ζάντα για το μουαγέ του e36?
Με τα δαχτυλιδια θα εισαι μια χαρα, δεν θα εχεις τρεμουλο κτλ..

Αλλα οι ζαντες ΔΕΝ μπαινουν με τοσο μικρο οφσετ σε σειρα 3.. Θα βγαινουν εξω απο τα φτερα και θα βρισκουν.
Πριν τις αγορασεις μπορεις να πας να κανεις δοκιμη απο τη μια μερια να δεις και μονος σου.. οτι ΔΕΝ μπαινουν..

Οσο πιο μικρο οφσετ, τοσο εξω βγαινει η ζαντα.. Τα 3αρια συνηθως φορανε 35-38 οφσετ για να καταλαβεις..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-02-18, 19:19
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
στο μουαγιε το 36αρι εχει 72,6 χιλ διαμετρο ενω το 39αρι εχει 74.5.με δαχτυλιδια θα κανεις δουλεια.αλλα το οφσετ της 39αρας ,παιζει απο 15 εως 25....αν οι ζαντες που βρηκες εχουν 25αρι,ειναι το πολυ 7ιντες σε φαρδος και βαλεις μεχρι 215 φαρδος και δεν το εχεις χαμηλωμενο ή φορτωμενο,δεν θα εχεις προβλημα.σε καθε αλλη περιπτωση θα βρισκει φτερα.....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-02-18, 19:21
nikos_m3 Ο χρήστης nikos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-08-2016
Μηνύματα: 31
nikos_m3 is on a distinguished road
Ναι φίλε μου το ξέρω αυτό για το offset το δικό μου έχει 46offset τώρα αλλα το αυτοκίνητο έχει φουσκωμένα φτερά παλιότερα είχε 10αρες ζαντες πίσω με 15offset απλά δεν ήξερα αυτό με το μουαγέ και τα δαχτυλίδια και ήθελα να σιγουρευτώ μην πάρω τις ζάντες και δεν ταιριάζουν
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-02-18, 19:27
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos_m3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι φίλε μου το ξέρω αυτό για το offset το δικό μου έχει 46offset τώρα αλλα το αυτοκίνητο έχει φουσκωμένα φτερά παλιότερα είχε 10αρες ζαντες πίσω με 15offset απλά δεν ήξερα αυτό με το μουαγέ και τα δαχτυλίδια και ήθελα να σιγουρευτώ μην πάρω τις ζάντες και δεν ταιριάζουν
Ας πουμε οτι πισω μπαινουν..

Μπροστα..???
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-02-18, 19:32
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos_m3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι φίλε μου το ξέρω αυτό για το offset το δικό μου έχει 46offset τώρα αλλα το αυτοκίνητο έχει φουσκωμένα φτερά παλιότερα είχε 10αρες ζαντες πίσω με 15offset απλά δεν ήξερα αυτό με το μουαγέ και τα δαχτυλίδια και ήθελα να σιγουρευτώ μην πάρω τις ζάντες και δεν ταιριάζουν
αν εχει γυρισμενα ή φουσκομενα φτερα ,και οι ζαντες που βρικες εχουν κανα 20αρι ή 25αρι οφσετ,δεν θα εχεις θεμα.απο χαμηλωμα τι παιζει?
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-02-18, 19:57
nikos_m3 Ο χρήστης nikos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-08-2016
Μηνύματα: 31
nikos_m3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stauros772000 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν εχει γυρισμενα ή φουσκομενα φτερα ,και οι ζαντες που βρικες εχουν κανα 20αρι ή 25αρι οφσετ,δεν θα εχεις θεμα.απο χαμηλωμα τι παιζει?
φουσκωμένα φτερά έχει μονο πίσω..μπροστά δεν μπαίνουν έτσι?χαμηλωμένο είναι 3,5 πόντους..οι ζάντες που θέλω να βάλω έχουν 13offset και ειναι 17αρες με 8,5 φάρδος.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-02-18, 19:59
nikos_m3 Ο χρήστης nikos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-08-2016
Μηνύματα: 31
nikos_m3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας πουμε οτι πισω μπαινουν..

Μπροστα..???
ούτε μπροστά μπαίνουν?νόμιζα ότι έχουν μονο πίσω θέμα...τα μπροστά τα φτερά περνούν άνοιγμα?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.