Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-02-15, 11:18
marauder Ο χρήστης marauder δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-02-2015
Μηνύματα: 20
marauder is on a distinguished road
νέο μέλος, νεα Ζ4!!!

καλημερα σε όλα τα μέλη... είμαι νέος ιδιοκτήτης μιας πανέμορφης Ζ4, 2000 του 2005. εχω πολλές ερωτήσεις για αξεσουαρ και άλλες βελτιώσεις και θέλω τη γνώμη σας.

Σε θέματα αξεσουάρ, θελω να βάλω ποτηροθήκες, υπολογιστή ταξειδίου και ανεμοθώρακα.

Επίσης εξετάζω την πιθανότητα να βάλω υγραεριο για οικονομία.

Τα παραπάνω είναι δυνατόν να μπούν επιπρόσθετα; έχει κανείς να μου προτείνει αξιοπιστους και οικονομικούς τρόπους να το κάνω;

ευχαριστώ και καλά ταξείδια με τις κούκλες μας!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-02-15, 11:33
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Καλορίζικο και καλοτάξιδο το εργαλείο σου φίλε μου και καλως ηρθες στο φόρουμ!

Από νωρίς βλέπω έχεις στο μυαλό σου μπαξίματα..Εννοείται ότι όλα τα αξεσουάρ που αναφέρεις μπορούν να προστεθούν στο αυτοκίνητο. Το πόσο θα σου στοιχίσει εξαρτάται από εσένα..Σαν αγορά θέλει ψάξιμο να βρεις τα ανταλλακτικά σε καλές τιμές από εδώ ή το εξωτερικό...Σαν τοποθέτηση, αν πιάνουν τα χέρια σου και ψαχτείς-διαβάσεις τα βάζεις και μόνος σου αλλιώς θα πληρώσεις τον κατάλληλο επαγγελματία να το κάνει. Φαντάζομαι ότι για το board computer θα σου ζητήσουν πολλά..

Μόνη μου διαφωνία το υγραέριο..Είναι κρίμα για μένα να βάλεις αέριο σε ένα τέτοιο αυτοκίνητο βόλτας (και όχι εργασίας-κίνησης μέσα στη πόλη). Αν ήθελες οικονομία μάλλον έκανες λάθος επιλογή..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-02-15, 12:03
marauder Ο χρήστης marauder δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-02-2015
Μηνύματα: 20
marauder is on a distinguished road
Σε ευχαριστω για τις ευχές σου φίλε συνφορουμιτη. Δυστηχως δεν εχω χρόνο για βόλτες και η οικογενειακή μου κατάσταση επισης δεν επιτρέπει να κανω βόλτες με αυτη την έννοια. Η χρήση του λοιπον ειναι για την πόλη. Ευτυχώς δεν δουλεύω κέντρο οποτε εχω άνεση στους δρόμους. Γιατι λοιπον να μην απολαύσω αυτο το υπέροχο αυτοκίνητο - όνειρο; Κανω 25κ χιλιόμετρα το χρόνο, το κόστος βενζίνης ειναι τεράστιο. Εκτος λοιπον απο την προκατάληψη, υπαρχει λόγος να μην βάλω υγραέριο και να μου κοστίζει μισό ;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-02-15, 17:31
marauder Ο χρήστης marauder δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-02-2015
Μηνύματα: 20
marauder is on a distinguished road
Μπορείτε να μου προτείνετε απο που μπορω να αγοράσω τα παραπάνω σε καλές τιμές ;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-02-15, 20:23
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
καλως μας ηρθες..υγραεριο ναι μπορεις να βαλεις με πολυ πιο λιγα ευρω βλεπε σκοπια βουλγαρια αλλα και με 300-500 ευρω εντος συνορων αλλα το θεμα για μενα δεν ειναι η τιμη αλλα το ποσο αξιοπιστο θα ειναι χωρις προβληματα κλπ γτ πολλα ακουμε για την αξιοπιστια τους.εννοειται οτι θα εχεις οικονομια εννοειται οτι θα ειναι πιο αργο το αυτοκινητο και εννοειται θελει μαστορα με μεγαλα ...ιδια για να μην εχεις μετεπειτα προβληματα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-02-15, 20:25
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
για τα αξεσουαρ που θελεις μπορεις να τα βρεις και μετεχειρα σε πολυ καλη κατασταση και σε τιμες καλες.υπολογιστη ταξιδιου εννοεις που?για board computer αναφερεσαι?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-02-15, 14:40
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από marauder Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα σε όλα τα μέλη... είμαι νέος ιδιοκτήτης μιας πανέμορφης Ζ4, 2000 του 2005. εχω πολλές ερωτήσεις για αξεσουαρ και άλλες βελτιώσεις και θέλω τη γνώμη σας.

Σε θέματα αξεσουάρ, θελω να βάλω ποτηροθήκες, υπολογιστή ταξειδίου και ανεμοθώρακα.

Επίσης εξετάζω την πιθανότητα να βάλω υγραεριο για οικονομία.

Τα παραπάνω είναι δυνατόν να μπούν επιπρόσθετα; έχει κανείς να μου προτείνει αξιοπιστους και οικονομικούς τρόπους να το κάνω;

ευχαριστώ και καλά ταξείδια με τις κούκλες μας!!!!
Καλωσηλθες συναδελφε. Καλοταξιδη καταρχην.

Για αυτα που θες μπορεις να ψαξεις σε μαγαζια που πουλανε μεταχειρισμενα ανταλλακτικα αλλα μην περιμενεις και πολλα.

-Ποτηροθηκες απο ebay ψαξε "BMW Z4 cup holder". Καπου 50 ευρω με μεταφορικα η μια (θες 2). Μπορει και η BMW βεβαια να σου δωσει και ιδια τιμη. Οποτε ρωτα το συνεργειο σου.
-Υπολογιστη ταξιδιου το βλεπω περιεργο οτι δεν εχεις. (υπολογιστης ειναι αυτος που γραφει θερμοκρασια εξωτερικη, καταναλωση, lt/100km κτλ.- δες για πλαινο κουμπι στο φλας). Αν εννοεις cruise control, δηλαδη να βαζεις μια ταχυτητα και να στην κραταει σταθερη τοτε θες 70 ευρω αν εχεις καλωδιωση και καπου 200 αν δεν εχει και νομιζω του 2005 δεν εχουν.
- Ανεμοθωρακα αν θες υπαρχει ο OEM που κοστιζει καπου 250ευρω, αν εισαι τυχερος και βρεις στο ebay με καπου 200ευρω. Εγω ομως που εχω δεν το βαζω ποτε γιατι το θεωρω κακασχημο και ας κανει καλη δουλεια. Γνωμη μου ειναι ας δεν θες τον αερα να σε φυσαει να μην επαιρνες roadster

Για το υγραεριο:

Aρνητικα: Σου χαλαει το φοβερο ζυγισμα του οχηματος αφου εχεις ενα πολυ μεγαλο βαρος μεσα στο port-bagaz. Επισης εφοσον δεν ειναι εργοστασιακο αντε βγαλε ακρη μετα αν παει κατι στραβα αν φταιει αυτο η αν φταιει το μοτερ. Ο ενας μαστορας θα σε πεταει σαν μπαλακι στον αλλο.

Θετικα: Μειωμενη καταναλωση. Επρεπε να παρεις ενα Smart δηλαδη.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-02-15, 15:42
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από marauder Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείτε να μου προτείνετε απο που μπορω να αγοράσω τα παραπάνω σε καλές τιμές ;
Κινείσαι στο όριο παραβίασης των κανονισμών του φόρουμ..
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/faq.php
Δεν είναι επιτρεπτό τα νέα μέλη να βάζουν αγγελίες, είτε για πώληση, είτε για εύρεση..
Τήρησε τους κανόνες.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-02-15, 16:31
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Κινείσαι στο όριο παραβίασης των κανονισμών του φόρουμ..
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/faq.php
Δεν είναι επιτρεπτό τα νέα μέλη να βάζουν αγγελίες, είτε για πώληση, είτε για εύρεση..
Τήρησε τους κανόνες.

Σε βρισκω υπερβολικο. Δηλαδη και εγω που του προτεινα τι να ψαξει στο ebay (ουσιαστικα απαντωντας του) παραβιασα τους κανονες?

Τουλαχιστον καλωσορισε τον...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-02-15, 21:40
marauder Ο χρήστης marauder δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-02-2015
Μηνύματα: 20
marauder is on a distinguished road
Δεν έβαλα αγγελία, ρωτησα γνώμες. Δεν ειναι ευγενική η πρωτη σας προσέγγιση...

Ευχαριστω για το καλοσόρισμα στους πιο ευγενικούς και παθιασμένους με τις bmw!!!

@fanatic εχω μονο ένδειξη θερμοκρασίας και οχι κατανάλωσης, μέσης κατανάλωσης κτλ. Η οθόνη που εχω δει σε καποια z4 τι ακριβως ειναι; navigator;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.