Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 21-10-13, 13:21
Το avatar του χρήστη roadsterakias
roadsterakias Ο χρήστης roadsterakias δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Μηνύματα: 77
roadsterakias is on a distinguished road
Talking slk200 vs z4 2.0 - 2.2

Δεν εχω κλεισει 24ωρο ακομα ως μελοσ του φορουμ.. καλησπερα σε ολα τα παιδια και συγχαρητηρια για ολη τη βοηθεια που παρεχετε οι πιο εμπειροι σε εμας τους πιο "ασχετους" περι αυτοκινητων!!

Θα μου πειτε οτι εχει ξαναγινει η συζητηση αυτη σε αλλο threat ομως επειδη ζουμε στην Ελλαδα και τα πραγματα αλλαζουν με ταχυτητες τρελες, εγω βρισκομαι στο διλημμα
2008 (σλκ)αστερι 1.8 με μεταλικη οροφη και 330 ευρω τελη τον χρονο και ειναι αμαξι που σε παει απλα οπου θες
η παμε στο απολυτο κιβωτιο ταχυτητων και στο καλυτερο τιμονι 2005 μπεμπα 2.2 660ευρω και 440ευρω φορος πολυτελειας με εξακυλινδρο απο κατω που ειναι αθανατος 5ταχυτο με καταναλωση 2 λιτρα παραπανω απο τα αλλα δυο και υφασματινη οροφη?
Υπαρχει ωστοσο θα μου πειτε και το Ζ4 2.0 με 6 ταχυτητες που εχεις οτι και το αστερι, 4 κυλινδρους δηλαδη και καις οσο το αστερι και εχεις ολα τα θετικα του Ζ4 στρηψιμο κλπ

Τα θεματα μου ειναι τα εξης:
1) το 2.0 που βγαινει μετα το 6 ειναι πιο καινουριο μοντελο και ακουσα οτι εχουν εξαλειφθει καποια τριξηματα απο το εσωτερικο που προυπηρχαν στο 2.2.. ισχυει κατι τετοιο?
2) ποια η καταναλωση του 2.0 και του 2.2??
3)εκτος απο τον ηχο του 6κυλινδρου και τον λιγο πιο γεματο κινητηρα του, υπαρχει κατι αλλο που θα με προτρεπατε στην αγορα του 2.2 αντι του 2.0
4)Εχει σημαντικες αλλαγες εκτος του κινητηρα το 2.2 του 2005 απο το 2.0 του 2008
και 5) τελικα αξιζει να δινεις περιπου 1.000 ευρω τον χρονο παραπανω η διαφορα του σλκ απο το Ζ4 (δεν μας περισευουν παιδια γιαυτο σας ρωταω) κοινως αξιζει να στερηθω 1000 το χρονο για να οδηγαω το Ζ4 αντι του ΣΛΚ??

Ευχαριστω εκ των προτερων..
αν το βρειτε περιτο το θρετ απαντηστε μου σε πμ και σβηστε το!
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.