Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-01-10, 14:32
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Καλυτερα φρενα η 1

Συμφωνα με μετρησεις γνωστου περιοδικου η σειρα 1 εχει τα καλυτερα φρενα στην κατηγορια της...

http://www.autotriti.gr/data/magazin...8154_22656.asp
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-01-10, 14:48
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνα με μετρησεις γνωστου περιοδικου η σειρα 1 εχει τα καλυτερα φρενα στην κατηγορια της...

http://www.autotriti.gr/data/magazin...8154_22656.asp
Το καλύτερο φρενάρισμα μπορεί... τα καλύτερα φρένα είναι άλλη ιστορία....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-01-10, 14:58
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Μα, αν δεν εχει τα καλυτερα φρενα στην κατηγορια της πως γινεται να φρεναρει καλυτερα απο ολα τα υπολοιπα;.. Κι αν σκεφτουμε πως ισως ειναι και το βαρυτερο αυτοκινητο της δοκιμης τοτε εχει οντως καλυτερα φρενα απ τα αλλα με τα οποια συγκρινεται.
Δηλαδη τι ειναι αυτο που κρινει τα καλυτερα φρενα;.. Η αισθηση, η αποδοση, η αντοχή, η αποτελεσματικοτητα γενικα;..
Για μενα που το ταλαιπωρω αρκετα τ αμαξι σε καθημερινη χρηση και σε κινηση στην πολη αλλα και εκτος, ακομα και φορτωμενο, τα φρενα του τα βρισκω θαυμασια, με αποτελεσματικοτητα, αντοχη και καλη αισθηση. Τα φρενα για αυτη τη σειρα ειναι στα +.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-01-10, 14:05
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Το είπες θαυμάσια και συμφωνούμε απόλυτα φίλε.. "Η αισθηση, η αποδοση, η αντοχή, η αποτελεσματικοτητα γενικα"
Ρωτάω τώρα εγώ αυτούς που ξέρουν, γιατί εγώ σαν αγαθός νέος είμαι και λίγο άσχετος με το θέμα....
Αυτοι που βάζουν 96πίστονες δαγκάνες γιατί το κάνουν? Εχει όντως διαφορά, ή είναι μύθος??
Στο κείμενο του περιοδικού διαφωνώ ώς προς το "η 116i επιτυγχάνει την καλύτερη επίδοση και μέσω της κατανομής του βάρους της στους δύο άξονες (51/49 εμπρός/πίσω)"
Είναι μια απο τις μεγαλύτερες μηχανολογικές ΒΛΑΚΕΙΕΣ που έχω ακούσει στη ζωή μου... και δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την πραγματικότητα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 07-01-10 στις 14:08
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-01-10, 14:11
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνα με μετρησεις γνωστου περιοδικου η σειρα 1 εχει τα καλυτερα φρενα στην κατηγορια της...

http://www.autotriti.gr/data/magazin...8154_22656.asp
Μπράβο στη μπέμπα. Αφού φρενάρει νωρίς ας το κάνει και με άγκυρα, δικό της πρόβλημα πως θα το κάνει. Εμείς να σταματάμε θέλουμε και αν είναι δυνατόν να μην κουράζοντε τα φρένα σε σχετικά σκληρή χρήση
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-01-10, 16:44
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Autotriti ε ? Το fiat bravo ακόμα στο χαντάκι το έχουν ?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-01-10, 17:10
Το avatar του χρήστη ///M_Spartan
///M_Spartan Ο χρήστης ///M_Spartan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 550
///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen Εμφάνιση μηνυμάτων
Autotriti ε ? Το fiat bravo ακόμα στο χαντάκι το έχουν ?
Xαχα.....Μαλλον..αραγε γιαυτο ηταν τοσο χαλια η κριτικη τοτε ?????
Μολις εγινε η φαση οι τυποι τους γειωσαν για τα καλα γιατι κανεις δεν
ασχοληθηκε να βοηθησει τους δημοσιογραφους.....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 07-01-10, 18:27
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Το είπες θαυμάσια και συμφωνούμε απόλυτα φίλε.. "Η αισθηση, η αποδοση, η αντοχή, η αποτελεσματικοτητα γενικα"
Ρωτάω τώρα εγώ αυτούς που ξέρουν, γιατί εγώ σαν αγαθός νέος είμαι και λίγο άσχετος με το θέμα....
Αυτοι που βάζουν 96πίστονες δαγκάνες γιατί το κάνουν? Εχει όντως διαφορά, ή είναι μύθος??
Στο κείμενο του περιοδικού διαφωνώ ώς προς το "η 116i επιτυγχάνει την καλύτερη επίδοση και μέσω της κατανομής του βάρους της στους δύο άξονες (51/49 εμπρός/πίσω)"
Είναι μια απο τις μεγαλύτερες μηχανολογικές ΒΛΑΚΕΙΕΣ που έχω ακούσει στη ζωή μου... και δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την πραγματικότητα...
Όχι ρε συ το 50:50 δεν είναι βλακεία, είναι απλά μάρκετινγκ, και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ΠΟΤΕ δεν είχε ΟΥΤΕ έχει, ΟΥΤΕ πρόκειται να έχει ΠΟΤΕ σχέση όχι μόνο με την μηχανολογική, αλλά και με την οδηγική πραγματικότητα.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 07-01-10, 18:59
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι ρε συ το 50:50 δεν είναι βλακεία, είναι απλά μάρκετινγκ, και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ΠΟΤΕ δεν είχε ΟΥΤΕ έχει, ΟΥΤΕ πρόκειται να έχει ΠΟΤΕ σχέση όχι μόνο με την μηχανολογική, αλλά και με την οδηγική πραγματικότητα.
Γιατί όχι ???
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 08-01-10, 10:35
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Αυτο με την κατανομη βαρους λεω εγω τωρα χωρις να ξερω και πολυ απ αυτα, απλα μια σκεψη κανω... Αν ηταν τ αμαξι πιο βαρυ μπροστα οπως ειναι και τα περισσοτερα μπροστοκινητα, δεν θα ειχαν μεγαλυτερη επιβαρυνση τα εμπρος φρενα που καλουνται να δεχτουν ουτως ή αλλως και το μεγαλυτερο φορτιο στο φρεναρισμα; Οποτε μια καλη κατανομη βαρους ισως να βοηθαει και την καλυτερη πεδηση γενικα.
Τι λετε κι εσεις γι αυτο;..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.