Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-02-07, 21:40
tomaik Ο χρήστης tomaik δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-07-2006
Μηνύματα: 63
tomaik is on a distinguished road
Thumbs down e30 3.20i Vs honda accord vs ibiza top gun

Σημερα το απογευματακι και ενω γυρνουσα απο την Λαρισα προς Σερρες πετυχαινω ενα Honda accord στον δρομο εξω απο κατερινη.Με 140 εγω και 5ες στην μεσαια λωριδα τον βλεπω με περναει απο αριστερα με πολλα km θα ελεγα, γιατι απομακρυνθηκε αρκετα...κοιταω τον συνοδηγο μου κυριο λιμ λιμσον και με νοημα μου λει σπαστο!!!!!!! αρχιζω και εγω σανιδωνω το γκαζι και ανοιγω με γοργους ρυθμους.200 205...210 και τον φτανωωωω αρχιζω και πλησιαζω επικινδυνα! 215 και πλησιαζω και εκει που ειμαι να βγω διπλα του και να τον κανω μαγκα 220 και κοφτες...Με προδωσε το διαφορικο που ειχα σκεφτει να το κρατησω ετσι οπως ειναι γιατι το γουσταρω τρελα στα μπαντηλικια ..Μαλλον θα το μακρινω τελικα..

Μετα το τσαγακι και την ανακουφιση του χοντακια οπως προλαβαμε να δουμε...για καλη μας τυχη πεταχτηκε ενα κουβαδακι (ετσι τα λεω εγω τα ibiza) top gun παρακαλω ...τσσσ
Δεν θα κατσω να αναφερω τιποτα αμελητεα ποσοτητα αφου χανομουν μπροστα του και το περιμενα αλλα ματαια το ζοριζε το καημενο..

Τουλαχιστον ηπια αλλα κερασα τσαγακι και ελπιζω συντομα με ενα διαφορικο

ΥΓ. το accord θα σας γελασω τι ηταν αλλα τα ορια του ηταν εκει 220 και κατι ψηλα αντε 225
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DSCI0220.JPG (157,8 KB, 69 εμφανίσεις)
__________________
BMW ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ Μ3!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tomaik : 12-02-07 στις 10:54
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-02-07, 23:02
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Ωραίος ωραίος, αλλά επειδή έχω ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο αμάξι (320i 4door) αλλά με σιδερένιους ποροφυλακτήρες,θέλω να ρωτήσω τι βήμα διαφορικό φοράς;


Υ.Γ.: από ότι είδα στο γκαράζ σου έχεις και συ το ίδιο λαμπάκι με εμένα αναμένο, αναφέρομαι σε αυτό των φρένων. Πως θα γίνει να το σβήσουμε σωστα; (εγώ αφαίρεσα την λυχνία γιατί μου έσπαγε τα νεύρα)
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-02-07, 01:32
kotskoutr Ο χρήστης kotskoutr δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 47
kotskoutr is on a distinguished road
το .......... για λαμπάκι!

Παιδιά κι εμένα αναμένο είναι (ε30 εχω) στο δικο μου άρχισε να ανάβει όταν ένας "μάστορας" δεν έποιασε καλά το καλώδιο που δείχνει όταν είναι φαγωμένα τα τακάκια με συνέπεια να το φάει ο τροχός. Αναβόσβηνε όποτε του ερχόταν εφτιαξά το καλώδιο αλλά αυτό συνέχιζεί!! Με μία σφαλιάρα στο ταμπλό είναι μια χαρά! Περίεργα πράγματα!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-02-07, 01:42
Το avatar του χρήστη BMW523i
BMW523i Ο χρήστης BMW523i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 928
BMW523i is on a distinguished road
Off topic! Είναι στον μπροστά αριστερό τροχό και ανάβει για τα τακάκια, ή δεν κάνει καλή επαφή το καλώδιο ή θέλει άλλαγμα!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-02-07, 11:23
tomaik Ο χρήστης tomaik δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-07-2006
Μηνύματα: 63
tomaik is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίος ωραίος, αλλά επειδή έχω ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο αμάξι (320i 4door) αλλά με σιδερένιους ποροφυλακτήρες,θέλω να ρωτήσω τι βήμα διαφορικό φοράς;


Υ.Γ.: από ότι είδα στο γκαράζ σου έχεις και συ το ίδιο λαμπάκι με εμένα αναμένο, αναφέρομαι σε αυτό των φρένων. Πως θα γίνει να το σβήσουμε σωστα; (εγώ αφαίρεσα την λυχνία γιατί μου έσπαγε τα νεύρα)
το βημα που φοραω ειναι το 4.1 ..δεν ξερω αλλα ακομα σκεφτομαι αν θα το μακρινο.Οσο για το λαμπακι εμενα δεν αναβε καθολου στο check κατα την εκκινηση και ετσι το ανοιξα και ειδα οτι ειναι καμμενο.εβαλα ενα καλο γιατι ηθελα να δουλευουν ολα σωστα.Αλλα ελα που δεν σβηνει ,μου ειπαν ειναι απο τον αισθητηρα των φρενων μπροστα και οτι ειναι κομμενος.Αλλα ακοκα δεν ασχοληθηκα πολυ με αυτο αν και μου την σπαει αφανταστα.
__________________
BMW ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ Μ3!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-02-07, 19:34
Το avatar του χρήστη E46 POWER
E46 POWER Ο χρήστης E46 POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Μηνύματα: 910
E46 POWER is on a distinguished road
ετσι ετσι μια χαρα ηταν το ταξιδακι με τον Lim...να σε δω τωρα που θα εισαι επ ομου αρμ με κρανος και εξαρτηση πως θα πατας τα κουβαδακια....


__________________
.all-in-stock.com
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-02-07, 00:12
giogio Ο χρήστης giogio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2004
Μηνύματα: 227
giogio is on a distinguished road
Nα σας ρωτησω για το λαμπακι?Τι καντραν φορατε?Πλεξουδα?Στο δικο μου αναβε αλλα επειδη ειχα κακο ηλεκτρολογο και εκανε μαγειες,Εβαλε πλακετα πισω οργανων απο το 316 γιατι απο μααα εκαψε του μ3,αναβε συνεχεια λογω του οτι το 316 εωσ και καποια 320 λογω ταμπουρων δεν ειχαν αισθητηρα φθορας και μετραει διαφορετικη αντισταση.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-02-07, 00:17
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Καλά είμαστε ΤΕΛΕΙΩΣ offtopic εμένα μου άναβε πριν την μετατροπή και μετά που άλλαξα καντράν γιατί πήρε φωτιά η πλακέτα!!!Μετά έβαλα και πίσω δισκόφρενα άλλαξα και φίσες μπροστά (οι πίσω είναι off ) αλλά το @@@μένο εκεί, οπότε το βγαλα και ησύχασα!

giogio Αν βάλω φίσες από το 320ι λες να σβήσει;
(όχι ότι με νοιάζει κιόλας)
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.