Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 12-10-07, 18:54
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Chalyps Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι την επιτυχία του δεν την παρατήρησες?????¨τώρα το bmw μου το έχω ακόμα....¨

Μπραβοοοο!! αλήθεια που μένεις?
Πριν 6 χρονια μου κλεψανε ενα λουλουδι daihatsu charade gtti (μεχρι και ανακλινομενες λεκανες ειχα...με 160 αλογα...) και πριν 3 χρονια κλεψανε το saxo vts του αδερφου μου!!!
Συνολικα μας τα ειχαν "ανοιξει" αλλες 3 φορες για κλοπη ηχοσυστηματων!!!!

Τελικα μετακομισα αλλου, με κλειστο γκαραζ και με ....προσευχες για να μην υπαρχει και 3η κλοπη!!!
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 12-10-07, 18:57
Thronos Ο χρήστης Thronos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-05-2007
Μηνύματα: 673
Thronos will become famous soon enoughThronos will become famous soon enough
Ωπαια το θεμα ξεκαθαριζεται καπως τωρα το μονο που μενει ειναι να μας πει καποιος ΣΙΓΟΥΡΑ τι γινεται στην πρωτη περιπτωση οπως τις αριθμησες αν δηλαδη θα μας αποζιμιωσει η ξενη εταιρεια σε μπαξιματα που εχουμε κανει και δεν τα εχουμε δηλωσει στη δικη μας.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 12-10-07, 18:58
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Chalyps Εμφάνιση μηνυμάτων
Δίπλα απο την παροχή ¨κλοπή ολική¨ στο συμβόλαιο σου υπάρχει ένα ποσό πχ 7000 και δίπλα το ποσό του ασφαλίστρου που αντιστοιχεί στο ποσό αυτό.Ε το πρώτο ποσό είναι αυτό που θα διεκδικήσεις.

Αληθεια δεν το εχω κοιταξει (ΝΟΜΙΖΩ 10000) γιατι εχω τυφλη εμπιστοσυνη στον ασφαλιστη.Το εχω ασφαλισει μαζι με αλλα ιχ που ανηκουν στην εταιρια που δουλευω ,μεικτη ΓΙΑ ΟΛΑ, ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΚΛΕΨΟΥΝ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ....ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 12-10-07, 20:16
Το avatar του χρήστη NAKATA-E30
NAKATA-E30 Ο χρήστης NAKATA-E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 287
NAKATA-E30 is on a distinguished road
λοιπον καταρχην δεν θα προσπαθησω να το παιξω μαγκας αλλα να σας πω τις προσωπικες μου εμπειριες που θα σας λυσουν καποιες αποριες.1ον ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ=ΛΑΜΟΓΙΑ!,2ον ΠΛΗΡΩΜΗ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ ΑΠΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ=ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ(ΜΑΡΚΑ) ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.ΜΟΝΟ!!τα περι φωτογραφιων και επαναφωτογραφησεις ας ερθει εμενα να μου τα πει ενας που το εχει κανει και να του εξηγησω πολυ απλους λογους που θα ενστερνιστουν ωστε να μην το πληρωσουν.ειχαμε ενα mitsu carisma του βαζουμε μποντικιτ το φωτογραφιζει εμπειρογνωμονας και του δινουμε φωτοτυπια τα τιμολογια,τρακαρει ο πατερας μου και περνουμε τα αρ@@@@α μου.<<κυριε η φωτογραφιση γινεται για περαιταιρω και γενικοτερη ενημερωση της ασφαλιστικης οχι για τετοιους σκοπους>>δευτερον,τρακαρω με την μηχανη ειχα βαλει εξατμιση την κανω χαλια μου λενε εμεις κυριε δεν πληρωνουμε εξατμιση που κοστιζει πανω απτο 30% της εργοστασιακης.εδω μου λεγανε οτι πως γινετε να πεσει κατω η μηχανη και να σπασουν οι χουφτες!!!!!!!!!!!!!!στο αμαξι εχω βαλει ενα φρυδι και πριν τις εκλογες βγαινει μια απο παρκαρισμενη και μου βρισκει λιγο φτερο και το φρυδι το ραγισε <<ποιο φρυδι κυριε?δεν εχουμε υποχρεωση να αποζημιωσουμε αφτερμαρκετ αγορες>>το εφτιαξα μονος μου.η εταιριες που πληρωνουν ειναι μια η εθνικη.αν εχεις μικτη εθνικη σωθηκες.στην χειροτερη ιντεραμερικαν.οι αλλοι απλα ας κανουν το σταυρο τους.και το αμαξι και την μηχανη την ειχα φωτογραφησει πριν και μετα!!οποιος νομιζει πως υπερβαλλω και εχει αμφιβολιες ας ερθει να του δειξω το ποδι μου πως ειναι 3 χρονια σχεδον μετα για το οποιο μου δινανε χαριστικα 300 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!λες και πατησανε κανενα σκυλι!!λοιπον υπαρχουνε και περιπτωσεις που θα πληρωσουν κατευθειαν,αυτοι ειναι οι τυχεροι!απο κει και περα εξαντλουνε καθε πιθανοτητα να μην το κανουν.ποσο μαλλον οταν θα βαλεις στο αμαξι σου αφτερμαρκετ.!!τοσο καιρο αποτελεσμα------>εχω 2 δικαστηρια με ασφαλιστικες γιατι δεν πληρωνανε.ΛΛΛΛΑΑΑΜΜΜΟΟΟΓΓΓΙΙΙΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΑΚΡΙΑ!
__________________
ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:
ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ V8
(ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΓΙΝΩ Μ5)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 12-10-07, 21:22
Thronos Ο χρήστης Thronos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-05-2007
Μηνύματα: 673
Thronos will become famous soon enoughThronos will become famous soon enough
Φιλε NAKATA στη περιπτωση που αναφερεις με το body kit που φωτογραφισες δεν σε πληρωνε
η δικη σου ασφαλιστικη??? (μαλλον θα ειχες κανει μεικτη αφου ο πατερας σου ευθυνοτανε αν καταλαβα καλα).Απλα προσπαθω να καταλαβω αν ακομα και σε μεικτη ασφαλεια η ιδια η ασφαλεια σου κανει τα παντα για να μην πληρωσει κατι aftermarket που μπορει να εχεις,οποτε αντιλαμαβανομαι οτι αν δεν το πληρωνει μια φορα η δικη σου ακομα και με μεικτη δεν θα το πληρωνει 1000 φορες η ασφαλεια του αλλου που θα σε εχει τρακαρει.Αν ισχυει κατι τετοιο το σκεφτομαι και φρικαρω δηλαδη,εχω βαλει m pack φαναρια led πισω καθρεπτες Μ3 δεν μπορω να σκεφτω οτι οποτε καποιος με τρακαρει σε αυτα τα σημεια θα τα πληρωνω απο την τσεπη μου εστω και τη διαφορα..Δηλαδη τσαμπα πανε τα μπαξιματα????
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 12-10-07, 21:47
Το avatar του χρήστη NAKATA-E30
NAKATA-E30 Ο χρήστης NAKATA-E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 287
NAKATA-E30 is on a distinguished road
ρε φιλε τζαμπα δεν πανε,αν η ασφαλεια ειναι μικτη εισαι καλυμενος και ακομα καλθτερα αν ειναι μια απο αυτες που σου ειπα,τωρα αν τρακαρεις και σε πληρωνει η δικια σου ασφαλεια (και εχεις και μικτη) και εχεις φωτογραφισει το αμαξι με τα μπαξιματα θα σου ανεβασουν κανα ασφαλιστρο και (γνωμη μου)θα σε πληρωσουν.τωρα αν εχεις καμια ασφαλεια βασικη και μαρκα φεξε μου και γλιστρισα(βλεπε εγνατια που ηταν κολοσσος και ειχε και προσφατη συνεργασια με την λε μοντ και και και και και και ,και ενα μηνα πριν το δικαστηριο που ειχα μαζι της ,απτο πουθενα κυρησει πτωχευση και ακομα τα περιμενω απτο επικουρικο κεφαλαιο)και τρακαρεις better start praying.το λεω για αλλη μια φορα αν εχεις μικτη και μια απτις ασφαλειες που σου ειπα μην φοβασαι τιποτα,αν εχεις κατι αλλο και σου πουνε <<βεβαια δεν το συζηταω ειστε απολυτως καλυμενος κυριε εννοειται οτι θα πληρωθειται αμεσως σε μια τετοια περιπτωση αφου το λεει καθαρα και το συμβολαιο>>ε σε αυτη την περιπτωση μην το δεσεις σκοινι κορδονι και μην πεις τελος ειμαι καλυμενος γιατι οτι και να σου λεει οποιος και να στο λεει δεν εισαι ρε φιλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:
ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ V8
(ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΓΙΝΩ Μ5)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 12-10-07, 22:10
Thronos Ο χρήστης Thronos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-05-2007
Μηνύματα: 673
Thronos will become famous soon enoughThronos will become famous soon enough
Φιλε ετσι οπως το λες ειναι .Δεν πιστευω οτι θα μου πληρωσει καμια ασφαλιστικη τα μπαξιματα μου ΣΙΓΟΥΡΑ!.Η μονη περιπτωση ειναι αν εχω κανει μεικτη και μου εχουν ανεβασει τα ασφαλιστρα αρα τα αναγνωριζουν και επισης δεν πιστευω και κανενα ασφαλιστη αν δεν ειναι πολυ γνωστος μου οτι θα με καλυψει σε μια τετοια περιπτωση.
Γενικα παντως θεωρω(δε το εχω ψαξει ομως) οτι προιοντα που ειναι της ιδιας μαρκας με το αυτοκινητο τα πληρωνουν π.χ m pack που ειναι BMW,φαναρια LED που να ειναι BMW καθρεπτες που να ειναι BMW αν εχεις ομως τιποτα δοντακια οπως εγω schinzter ειμαι 1000% σιγουρος οτι θα παρω τα @@@ μου και αυτο γιατι πιστευω οτι οι οι ασφαλιστικες πληρωνουν συμφωνα με τα προιοντα που εχουν απο τις μαρκες των αυτοκινητων και οχι με τα αξεσουαρ που εχει ο καθε βελτιωτικος οικος.Μαλλον αυτο ειναι το συμπερασμα που βγαινει απο αυτο το thread τα προιοντα που ειναι τις ιδιας μαρκας με το αυτοκινητο πληρωνονται τα aftermarket ξεχαστε τα
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 12-10-07, 22:50
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
ΚΑΝΟΝΙΚΑ:

η δικια σου ασφαλεια, σε περιπτωση εξτρα, σε πληρωνει για οτι εχεις δηλωσει (και πληρωσει). Η δικια σου ασφαλιστικη πληρωνει σε κλοπη ή σε τρακαρισμα οταν φταις εσυ και εχεις μεικτη. Πραγματα που δεν εχεις δηλωσει και πληρωσει στην ασφαλεια σου, δεν πληρωνονται.

ΟΤΑΝ ΣΕ ΤΡΑΚΑΡΕΙ ΑΛΛΟΣ, η ασφαλεια του ειναι υποχρεωμενη να σε αποζημειωσει τοσο ωστε να ερθεις στην προ του ατυχηματος κατασταση. Αν λοιπον εσυ εχεις βαλει ολο το γνησιο look Μ3 και ζαντες γνησιες CSL, πρεπει να σου πληρωσει αυτα. Ειναι ΑΣΧΕΤΟ το τι εχεις δηλωσει στην ΔΙΚΙΑ σου ασφαλιστικη, η εταιρεια αυτου που ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΖΗΜΙΑ πρεπει να σου κανει το αμαξι ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΑ.
Ειτε ειναι BMW ειτε ειναι aftermarket. Αμα δηλαδη βαλεις BBS LeMans και σε στειλει ο αλλος στο πεζοδρομιο, BBS LeMans πρεπει να σου παρουν.

Ξερω πολλους που δεν ειχαν κανενα προβλημα με αυτη την διαδικασια, οπως επισης και πολλους που δεν τους τα πληρωνε η ασφαλεια του αλλου και δεν πηγαν στο δικαστηριο να τα ζητησουν. Αμα πηγαιναν, θα τα επαιρναν.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 13-10-07, 03:13
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΝΟΝΙΚΑ:

η δικια σου ασφαλεια, σε περιπτωση εξτρα, σε πληρωνει για οτι εχεις δηλωσει (και πληρωσει). Η δικια σου ασφαλιστικη πληρωνει σε κλοπη ή σε τρακαρισμα οταν φταις εσυ και εχεις μεικτη. Πραγματα που δεν εχεις δηλωσει και πληρωσει στην ασφαλεια σου, δεν πληρωνονται.

ΟΤΑΝ ΣΕ ΤΡΑΚΑΡΕΙ ΑΛΛΟΣ, η ασφαλεια του ειναι υποχρεωμενη να σε αποζημειωσει τοσο ωστε να ερθεις στην προ του ατυχηματος κατασταση. Αν λοιπον εσυ εχεις βαλει ολο το γνησιο look Μ3 και ζαντες γνησιες CSL, πρεπει να σου πληρωσει αυτα. Ειναι ΑΣΧΕΤΟ το τι εχεις δηλωσει στην ΔΙΚΙΑ σου ασφαλιστικη, η εταιρεια αυτου που ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΖΗΜΙΑ πρεπει να σου κανει το αμαξι ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΑ.
Ειτε ειναι BMW ειτε ειναι aftermarket. Αμα δηλαδη βαλεις BBS LeMans και σε στειλει ο αλλος στο πεζοδρομιο, BBS LeMans πρεπει να σου παρουν.

Ξερω πολλους που δεν ειχαν κανενα προβλημα με αυτη την διαδικασια, οπως επισης και πολλους που δεν τους τα πληρωνε η ασφαλεια του αλλου και δεν πηγαν στο δικαστηριο να τα ζητησουν. Αμα πηγαιναν, θα τα επαιρναν.

Και εγω ετσι ακρηβως τα ξερω..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 13-10-07, 09:22
Το avatar του χρήστη E36 M POWER
E36 M POWER Ο χρήστης E36 M POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-09-2007
Μηνύματα: 1.044
E36 M POWER will become famous soon enoughE36 M POWER will become famous soon enough
παιδια τα πραγματα ειναι απλα!!!
βαζεις κατι στο αμαξι σου; παιρνεις τηλεφωνακι στην ασφαλεια και το δηλωνεις και ειναι υποχρεωμενοι να ερθουν να το φωτογραφισουν και σαφως να σου αυξησουν και τα ασφαλιστρα κρατοντας παντα αντιγραφο του τιμολογιου που σου κοστισε η αλλαγη!!!
αυτα σου τα αντικαθηστα επ'ακριβως τα ιδια σε περιπτωση βεβαια που καλυπτεσαι απο το συμφωνιτικο που εκανες με την οποια ασφαλιστικη εταιρεια!!!
αν ας πουμε εχεις m-pack και δεν το δηλωσεις το εχασες!!!!
οπως ειπανε ομως και αλλοι εχουμε να κανουμε με επαγγελματιες ΛΑΜΟΓΙΑ και το σιγουρο ειναι οτι ξερουν τα ψιλα γραμματα που γραφουν μεσα στις πολυαριθμες σελιδες που σου παρουσιαζουν σαν συμφωνιτικο και εσυ οπως και εγω οπως και ολοι μας πιστευω που δεν καθομαστε να τα διαβασουμε την παταμε ''στα ψιλα γραμματα''!!!
__________________

Heaven above you...
Heaven beneath you...
///M POWER
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.