Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 08-08-09, 13:16
xxxvagos Ο χρήστης xxxvagos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-04-2009
Μηνύματα: 327
xxxvagos is on a distinguished road
ακου να δεις χρησταρα...

ηταν μια πλακα που ξεκινησε αυτος ο πως τον ειπες και εγινε μεταξυ σας δημοσιως αλλα η πλακα ειχε επικεντρο εμενα..(αλλαξα λαστιχα και δεν αναβει το φλας)..ειναι ξεκαθαρο που αναφερεται

αν θελατε να κανετε πλακα τα 2 φιλαρακια ας μη την κανατε δημοσιως με επικεντο (ξαναλεω) αυτο που ειπα εγω..

και δεν με αφορουν οι φιλιες σου αλλωστε δεν ειναι αυτο το θεμα

στο ξαναλεω επικριτικο χιουμορ δεν κανουμε με θεμα τους αγνωστους γιατι μπορει να φαμε μεχρι και ξυλο..για ολους μας μιλαω.


φιλικα παντα
βαγγος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xxxvagos : 08-08-09 στις 13:19
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 08-08-09, 13:28
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xxxvagos Εμφάνιση μηνυμάτων
ακου να δεις χρησταρα...

ηταν μια πλακα που ξεκινησε αυτος ο πως τον ειπες και εγινε μεταξυ σας δημοσιως αλλα η πλακα ειχε επικεντρο εμενα..

αν θελατε να κανετε πλακα τα 2 φιλαρακια ας μη την κανατε δημοσιως με επικεντο (ξαναλεω) αυτο που ειπα εγω..

και δεν με αφορουν οι φιλιες σου αλλωστε δεν ειναι αυτο το θεμα

στο ξαναλεω επικριτικο χιουμορ δεν κανουμε με θεμα τους αγνωστους γιατι μπορει να φαμε μεχρι και ξυλο..για ολους μας μιλαω.

φιλικα παντα
βαγγος
Εσενα ειχε επικεντρο ε ; ; ;

Εσυ εγραψες για λαμπα φλας δηλαδη και οχι ο Κωστας ε ; ; ;

Αναφεραμε το ανομα σου καπου η απλα εχεις μια μυγα και την κυνηγας ; ; ;

Οσον αφορα για το ξυλο δεν μιλας μα ολους αλλα μαζι μου . . .

Και να σου πω και κατι στο φιναλε ; ; ; απο pc μπορουμε να πουμε και να κανουμε πολλα . . .

Δεν σε προκαλω αλλα ριξε λιγο τους τονους σου . . .

Αγνωστος εσυ αγνωστος εγω η πλακα εγινε μονο με τον φιλο μου τον Κωστα και εμενα

εσυ που πειραχτηες δεν καταλαβα ακομα ; ; ;

Εσυ ειπες την αποψη σου για τα λαστιχα που απο εμας πηγε ασχολιαστο (και καλα εκανες βεβαια μπορει σε κατι να βοηθουσες) . . .

Βρσκομαστε σε ενα φορουμ που ολα ειναι δεκτα αν το εχεις καταλαβει . . .

Οποτε δες καλυτερα πως ξεκινησε η πλακα απο που και που σταματησε . . .

Αν θες στειλε μου ενα pm με το τηλ σου να σε παρω να πουμε δυο κουβεντες και να ληθει

η παρεξηγηση καλυτερα . . .
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 08-08-09, 14:02
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xxxvagos Εμφάνιση μηνυμάτων
ας απαντησω..(αν και ασκοπα)

1)rapid fast καλουτσικα τα λες αν και αγνοεις τελειως καποια αισθητηρια/πηλοτικα...ξερεις πολυ καλα ποια ειναι συμφωνα με τις σπουδες σου αλλα δεν τα λες διοτι κατευθυνεις την αποψη σου με τετοιο τροπο ωστε να βγω λαθος

2)rapid fast ξερεις πολυ καλα για τα σφαλματα και τα κερδη των Σ.Α.Ε..αλλα μη μπερδευεις τον κοσμο

3)στεφανε δεν γνωριζω απο laser..οπως μου το ειπε ο μηχανικως το λεω

4)στο 316 εγω αυτα εκανα και επαψε να μουκωνει..αλλα οταν αλλαξα λαστιχα (ξαναλεω) επειδη δεν εχει δυναμη να τα σπινιαρει αιστανομαι σαν να μπουκωνει...ειναι πολυ απλο αυτο που λεω και κατανοητο..και το ειπα γιατι παιζει να μην εχει καποιο προβλημα ντε και καλα το αυτοκινητο του παιδιου

5)οπως ειπα και στον στεφανο χιουμορ στην κριση αποψεων με αγνωστους δεν κανουμε..
1) Καλά κάνεις και απαντάς, και σίγουρα καθόλου άσκοπα.
Δε λέω οτι έχεις λάθος, δίκιο έχεις. Κανένα διαγνωστικό δεν σου λέει απο μόνο του αν χρειάζεται να αλλάξεις φίλτρο, ή να καθαρίσεις τα μπέκ. Σου δίνει όμως όλα εκείνα τα στοιχεία που χρειάζεσαι, για να καταλάβεις ακόμα και αν χρειάζεται αλλαγή φίλτρου αέρα.
Και μηχανικό να ξέρει τι κάνει ένα διαγνωστικό, δεν έχω βρεί ακόμα.. Ολοι νομίζουν οτι σε βοηθάει να βρείς βραχυκυκλώματα και χαλασμένους αισθητήρες..
4) Σωστό είναι το 4, όταν αλλάζει η πρόσφυση προς το καλύτερο, ο κινητήρας κομπιάζει να σηκώσει στροφές απο το ρελαντί. Το φορτίο είναι μεγαλύτερο. Με παλιά ελαστικά, όταν ο τροχός ολισθαίνει μειώνεται το φορτίο, άρα ο κινητήρας ανεβάζει πιο έυκολα. (πραγματικά απορώ γιατί σε πήραν με τις πέτρες, αφου έχεις δίκιο 100% σε αυτό που λές.)
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 08-08-09, 14:33
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
4) Σωστό είναι το 4, όταν αλλάζει η πρόσφυση προς το καλύτερο, ο κινητήρας κομπιάζει να σηκώσει στροφές απο το ρελαντί. Το φορτίο είναι μεγαλύτερο. Με παλιά ελαστικά, όταν ο τροχός ολισθαίνει μειώνεται το φορτίο, άρα ο κινητήρας ανεβάζει πιο έυκολα. (πραγματικά απορώ γιατί σε πήραν με τις πέτρες, αφου έχεις δίκιο 100% σε αυτό που λές.)
Παναγιώτη αν το έθετε έτσι κανείς δεν θα διαφωνούσε μαζί του, ο Βαγγέλης είπε:
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xxxvagos Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλος αλλαξες ελαστικα προσφατα..αν ναι φταιει λιγο και αυτο

και εμενα εκανε ετσι..




αυτα φταινε για το μπουκωμα των bmw αν ολα τα αλλα ειναι ενταξει
κάτι που σε καμία περίπτωση δεν έχει να κάνει με πρόσφυση, ολίσθηση
ή συνισταμένη δυνάμεων κλπ.

αν και το ζητούμενο δεν είναι να κάτσουμε να αναλύσουμε λεπτομέρειες μηχανολογίας
αλλά να βοηθήσουμε τον συμφορουμίτη socorico στο πρόβλημα που έχει με πιθανές δικές μας
εμπειρίες.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 08-08-09, 14:57
Το avatar του χρήστη yannisv
yannisv Ο χρήστης yannisv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 400
yannisv will become famous soon enough
Γιατί μία ερώτηση για βοήθεια να προξενεί ένα κύμα απαντήσεων - ανταπαντήσεων σε ύφος ανθυγειούς αντιπαράθεσης μεταξύ μελών-συναδέλφων άραγε? Και δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό....σίγουρα κάποια εξήγηση πρέπει να υπάρχει για το φαινόμενο....παιδιά ένας χώρος συζήτησης και ανταλλαγής απόψεων είναι και κάθε αντίθετη άποψη (σωστή ή λάθος) πρέπει να αντιμετωπίζεται με το βαθμό επιείκειας, κατανόησης που αρμόζει σε έλλογα όντα. Ας μη ξενχάμε ότι είμαστε άνθρωποι όλων των βαθμίδων μόρφωσης και όλων των κοινωνικών τάξεων συναγμένοι εδώ μέσα.
Μπράβο σε αυτούς που γνωρίζουν καλύτερα από τους υπολοίπους και δύο μπράβο σε αυτούς που μεταλαμπαδεύουν τις γνώσεις τους χωρίς να γίνονται δηκτικοί προς αυτούς που δεν γνωρίζουν ή ακόμα και σε αυτούς που τα ξέρουν μισά.
Μιλάω γενικά και αόριστα αλλά πολύ συγκεκριμένα ως προς το πρότυπο, το κοινώς αποδεκτό μέτρο συμπεριφοράς.
Συγγνώμη για την παρέμβαση και πάντα φιλικά προς όλους τους συναδέλφους.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 08-08-09, 16:35
socorico Ο χρήστης socorico δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-08-2009
Μηνύματα: 21
socorico is on a distinguished road
λυπαμαι που το θεμα μου ξεσικωσε θυελλα αλλα μεγαλα παιδια ειμαστε,ας χαλαρωσουμε λιγο..οσον αφορα τα λαστιχα κα την προσφηση ,τα λαστιχα μου ειναι για πεταμα οποτε δεν παιζει να μην σπινιαρουν..το κανουν και αρκετα θα ελεγα..αρα δεν νομιζω να φταιει αυτο..το αμαξι μπουκωνει(πνιγεται)στο ξεκινημα δεν χανει απλα την ισχυ του ο κινητηρας..ελπιζω να κατατοπισα καπως
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 08-08-09, 18:00
xxxvagos Ο χρήστης xxxvagos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-04-2009
Μηνύματα: 327
xxxvagos is on a distinguished road
εγω ειπα 1 απο τα 3 που συμβαινουν σε μενα αλλωστε για αυτο ρωτησε ο φιλος με το ε46..

την πρωτη φορα που ειπα για τα λαστιχα δεν το αιτιολογησα αλλα την δευτερη το αιτιολογησα και οποιος ηθελε να το καταλαβει το καταλαβε (π.χ. ο rapid και ο στεφανος)

αλλα οταν με ειρωνευονται καποιοι αλλοι λεγοντας οτι μηπως φταιει το καινουριο παντελονι και οτι με τα καινουρια λαστιχα δεν αναβει το φλας και ολα αυτα απο ατομα που δεν ξερω..

απο την μια εχουμε εμενα που λεω απλα την γνωμη και απο την αλλη εχουμε ειρωνια και εξυπναδες...

απο μενα το θεμα ληγει..

φιλε με το ε46 μακαρι να γινει η δουλεια σου
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 08-08-09, 18:30
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yannisv Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί μία ερώτηση για βοήθεια να προξενεί ένα κύμα απαντήσεων - ανταπαντήσεων σε ύφος ανθυγειούς αντιπαράθεσης μεταξύ μελών-συναδέλφων άραγε?
Θα σου απαντήσω και εγώ γενικά, ορμόμενος από την εύλογη απορία σου που τη θεωρώ πολύ εύστοχη και χωρίς να γεμίσω το thread με άλλα άσχετα posts.

Αν ρωτήσω τι χρώμα έχει ο ουρανός και δεν ξέρεις
1) δεν πρέπει να απαντήσεις.
2) σίγουρα δεν πρέπει να απαντήσεις ροζ με βούλες
3) σε κάθε αντίθετη περίπτωση θα γίνει ότι έγινε εδώ

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yannisv Εμφάνιση μηνυμάτων
έλλογα όντα.
Εδώ είναι οι λέξεις κλειδιά. Δυστυχώς είμαι λίγο ευαίσθητος στο που αποδίδω αυτή την ιδιότητα.
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 08-08-09, 21:35
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
Για το μπουκωμα κοιτα τα παρακατω.

1. air flow meter
2. φιλτρο και πιεση βενζινης
3. διακενο μπουζι
4. ποντεσιομετρο πεταλουδας.

Υ.Γ. κι εγω αλλαξα λαστιχα και δεν αναβει η πλαφονιερα. ξερει κανεις τιποτα?
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SUPERCHARGER : 08-08-09 στις 21:37
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 09-08-09, 00:50
Το avatar του χρήστη ni19852003
ni19852003 Ο χρήστης ni19852003 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-07-2007
Μηνύματα: 413
ni19852003 is on a distinguished road
Εμένα είχε κοπεί το κολάρο στην εισαγωγή μέχρι να το αντικαταστήσω το είχα δέσει με μονοτική. Όσο καιρό το έιχα έτσι με την μονοτική απο την ζέστη ξεκολούσε στο σημείο που είχε το κόψιμο και μπούκωνε όπως λες το αυτοκίνητο σαν να κομπιάζει. Μερικές φορές δεν κρατούσε καν ρελαντί και έσβυνε κιόλας και το πιο χαρακτηριστικό ήταν ότι στην 3η μετά τις 4000 στροφές εκεί που ανέβαζε μπούκωνε τελέιως και έπεφταν οι στροφές.Φυσικά σταμάταγα και το ξανάδενα μέχρι που το αντικατέστησα και όλα μια χαρά.
__________________
Θέλω....
Τιμόνι ....
Όταν Νυχτώνει....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.