Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 09-09-11, 20:04
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
ευχομαι να μην σου ξανασυμβει! μιας και εχεις 2 στα 2 υπερ σου!
δεν ειναι αναγκη να ζησεις το 3το και "κακο"

εχω να κανω μια παρατηρηση αφου το αμαξι εχει "ιμομπιλαιζερ" ΔΕΝ παιρνει μπροστα αν δεν εχει το κλειδι του σωστα? τοτε πως θα παρει? και τον αφαλο της μιζας να γυρησει καποιος με "ξενο" αντικειμενο και κατι ακομα, θα εβαζα εναν after market συναγερμο με τηλεειδοποιηση στο κοντρολ σε περιπτωση που θα χτυπησει ο συναγερμος να σε ενημερωνει, πιστευω οτι ισως ηρθε η ωρα να τον βαλεις
__________________
E30 325 M50 SOLD
E30 318 M40 R.I.P
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 09-09-11, 23:37
Dimpas Ο χρήστης Dimpas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Μηνύματα: 325
Dimpas has a spectacular aura aboutDimpas has a spectacular aura about
Exclamation

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mitsos_chania Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου τετοια δεν πρεπει να γραφονται σε δημοσιο φορουμ.Δεν στο παιζω εξυπνος αλλα μπορει να βρεις τον μπελα σου...Ποτε δεν ξερεις ποιος διαβαζει
Κοίτα Δημήτρη ! Υπάρχουν πολλοί τρόποι να βρεις σε ποιόν ανοίκει το μηχανάκι !
Ένας στους 3 έχουν πρόσβαση σε βάσεις δεδομένων ασφαλιστικών εταιριών , αστυνομίας , εφορίας !

Υπάρχουν και μερικοί που έχουν πρόσβαση και στα 3 !

Οπότε το να βρεθεί είναι απλά ζήτημα χρόνου , και εφόσον ΔΕΝ είναι κλεμμένο με 2 - 3 κινήσεις μπορείς να τον ξαναδείς !

Τώρα αν θέλεις να τον "τιμωρήσεις" και να είσαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι δεν θα το ξανακάνει ΥΠΑΡΧΟΥΝ τρόποι !

Δυστυχώς να πας στην ΕΛ.ΑΣ και να τους κάνεις επώνυμη καταγγελία , να τους τον πας έτοιμο , ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΟΥΝ ΠΑΛΙ ΕΞΩ και σε 2-3 μέρες αν δεν είναι το αυτοκίνητο του γείτονα ίσως να είναι ΠΑΛΙ το δικό σου !

Λοιπόν τι λές ? το ρισκάρεις ?

Πάντως είμαι της άποψης ότι αν το αμάξι έχει Immobilizer χωρίς αντίγραφο κλειδί δεν νομίζω να το πάρουν εκτός και έχουν λαπτοπ με φύσα κτλ κτλ κτλ ....
__________________
Opel Kadett D GTE
Looking for a REAL car .....
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 10-09-11, 02:39
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mitsos_chania Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου τετοια δεν πρεπει να γραφονται σε δημοσιο φορουμ.Δεν στο παιζω εξυπνος αλλα μπορει να βρεις τον μπελα σου...Ποτε δεν ξερεις ποιος διαβαζει
Η αποσταση του "θα ψαξω να τον βρω κ θα τον βιδωσω στην ασφαλτο" μεχρι το "αποδειχτηκε οτι εγω βιδωσα στην ασφαλτο το κλεφτρονι που βρεθηκε βιδωμενο στην ασφαλτο", ειναι τεραστια.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 10-09-11, 09:14
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αποσταση του "θα ψαξω να τον βρω κ θα τον βιδωσω στην ασφαλτο" μεχρι το "αποδειχτηκε οτι εγω βιδωσα στην ασφαλτο το κλεφτρονι που βρεθηκε βιδωμενο στην ασφαλτο", ειναι τεραστια.
Σωστα.....Οσο δικιο κι αν εχεις,το να ψαξεις να βρεις καποιον και να τον σκοτωσεις στο ξυλο συνιστα πραξη τραμπουκου και οχι σοβαρου ανθρωπου. Εκεινη τη στιγμη που τον πιανεις συμφωνω να ξεφυγεις λογω βρασμου.....μετα οχι.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 11-09-11, 02:58
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Ενα κλεφτρονι λιγοτερο στους δρομους, ενας λιγοτερος που ειναι πιθανος να κλεψει το αμαξι σου/μου.

Δηλαδη ποια ειναι η πραξη του μη τραμπουκου? Να βρει ποιος ειναι κ να ενημερωσει την αστυνομια? Κλαιν μαιν, κ με αυτη την (ρομαντικη) αποψη αν πορευομαστε, την γαμησαμε ολοι...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 11-09-11, 06:53
Το avatar του χρήστη HULK
HULK Ο χρήστης HULK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2009
Μηνύματα: 151
HULK is on a distinguished road
Aυριο θα παω στο συνεργειο να το δει πραγματογνωμονας.Θα ρωτησω εαν μπορουσαν να το βαλουν μπροστα και θα ανεβασω και φωτογραφιες απο τον αφαλο της μιζας και πως τον καταντησαν.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 11-09-11, 07:55
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
μια φορα σε ενα bmw χαλασε / ξεσιχρονισε το ιμομπιλαιζερ..
με κλειδη δεν επερνε
σπροχτω ομως πειρε και κουφαθικαμε ολοι
μηπως τελικα τα βαζουνε σπροχτα με ανοιχτο /βραχυκληκλομενο διακοπτη και φευγουνε?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 11-09-11, 14:44
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενα κλεφτρονι λιγοτερο στους δρομους, ενας λιγοτερος που ειναι πιθανος να κλεψει το αμαξι σου/μου.

Δηλαδη ποια ειναι η πραξη του μη τραμπουκου? Να βρει ποιος ειναι κ να ενημερωσει την αστυνομια? Κλαιν μαιν, κ με αυτη την (ρομαντικη) αποψη αν πορευομαστε, την γαμησαμε ολοι...
Τωρα αναιρεις αυτα που προειπες.....Αμα σου τυχει εσενα, ψαξε βρες τους και σκοτωσε τους στο ξυλο...οχι θεωριες, στη θεωρια ολα ευκολα ειναι...
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 11-09-11, 15:21
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
μια φορα σε ενα bmw χαλασε / ξεσιχρονισε το ιμομπιλαιζερ..
με κλειδη δεν επερνε
σπροχτω ομως πειρε και κουφαθικαμε ολοι
μηπως τελικα τα βαζουνε σπροχτα με ανοιχτο /βραχυκληκλομενο διακοπτη και φευγουνε?
οταν αναβει το κλειδακι του immobilizer στο καντραν κανονικα δεν κανουν σπινθηρα τα μπουζι.

ακομα δηλαδη κι αν αναβει το κλειδι και με εξωτερικη μπαταρια δωσεις ρευμα στη μιζα δεν πρεπει να παρει μπροστα.


το ξερυθμισμα του immobilizer φανταζομαι πως ειναι απλη διαδικασια για ενα κλεφτη
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 11-09-11, 21:59
Το avatar του χρήστη MrZ
MrZ Ο χρήστης MrZ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2005
Μηνύματα: 713
MrZ will become famous soon enough
Και ο πιο φθηνός συναγερμός έχει ογκομετρικό...Γιατί να μην έχεις ένα συναγερμό;
Μόλις άνοιγε η πόρτα (αν όχι από τους κραδασμούς παραβίασης) θα βάραγε η σειρήνα...
Πολλά κλεφτρόνια δεν αγγίζουν αμάξι μόλις δουν ότι έχει συναγερμό.Πρίν χρόνια άνοιξαν το Uno της μάνας μου επειδή είχε βάλει την ηλιοπροστασία πάνω στο led του συναγερμού και δεν φαινόταν.Μόλις βάρεσε ο συναγερμός εξαφανίστηκαν όμως.
Μην αρχίσετε τώρα τα τύπου "άμα θέλουν, το έχουν πάρει" γιατί δεν είναι όλοι επαγγελματίες.Και πιο φθηνά και ανώδυνα περνάς ένα συναγερμό από τους νέους αφαλούς και δεν ξέρω ποιά άλλη ζημιά έχει προκληθεί στην παραβίαση.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.