Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 16-06-11, 21:32
MGD Ο χρήστης MGD δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-02-2008
Μηνύματα: 10
MGD is on a distinguished road
Παναγιώτη πιστεύω να μας κρατας ενήμερους για το πείραμα σαυ. Παρεπιμπτόντως , είδα στο pixelfix.net ότι η αιτία για τα προβλήματα είναι η καλωδιοταινία - αυτοί πουλάνε την ταινια με 23 Ευρώ. Λέω να κάνω και την δοκιμή αυτή και μετά θα ακολουθήσω την συμβουλή του Στέλιου , δηλ. θα αγοράσω μια καινούργια πλακέτα. Αλήθεια , πως μπορεί να αγοράσει κανείς μια καινούργια πλακέτα - εννοείται όχι από επίσημη BMW Ελλάδος. Μόνο μέσω ανταλλακτικατζή πού λέει ο Στέλιος: Δεν υπάρχει άλλος τρόπος: Πρίν κάνα χρόνο ένας φίλος αγόρασε από Παναγιωτίδη , νομίζω 200 Ευρώ. Στην Γερμανία είναι φθηνότερα ;
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 17-06-11, 00:45
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MGD Εμφάνιση μηνυμάτων
Παναγιώτη πιστεύω να μας κρατας ενήμερους για το πείραμα σαυ. Παρεπιμπτόντως , είδα στο pixelfix.net ότι η αιτία για τα προβλήματα είναι η καλωδιοταινία - αυτοί πουλάνε την ταινια με 23 Ευρώ. Λέω να κάνω και την δοκιμή αυτή και μετά θα ακολουθήσω την συμβουλή του Στέλιου , δηλ. θα αγοράσω μια καινούργια πλακέτα. Αλήθεια , πως μπορεί να αγοράσει κανείς μια καινούργια πλακέτα - εννοείται όχι από επίσημη BMW Ελλάδος. Μόνο μέσω ανταλλακτικατζή πού λέει ο Στέλιος: Δεν υπάρχει άλλος τρόπος: Πρίν κάνα χρόνο ένας φίλος αγόρασε από Παναγιωτίδη , νομίζω 200 Ευρώ. Στην Γερμανία είναι φθηνότερα ;
1. Μην παρεις την καλωδιοταινια, ειναι πεταμενα λεφτα. Δεν φταιει αυτη, ειπα τα εχω δοκιμασει ΟΛΑ...
2.Για πλακετα ο Παναγιωτιδης(του εχω εμπιστοσυνη) μου ειπε 300 ευρω καινουρια απο Γερμανια, δηλαδη 210ε. λιγοτερα σε σχεση με τον Σπανο ας πουμε...
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 17-06-11, 11:33
MGD Ο χρήστης MGD δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-02-2008
Μηνύματα: 10
MGD is on a distinguished road
1. Στέλιο , μήπως ξέρεις πόσο μπορεί να έχει η πλακέτα στην Γερμανία ; Ρωτάω γιατί τον Αυγουστο θα είμαι εκεί για καμμία βδομάδα
2. Λές ότι έχεις δοκιμάσει και την καλωδιοταινία και δεν έγινε τίποτα. Το δικό σου τι πρόβλημα έβγαζε - είχε καμμένα pixels ή δεν φαινόντουσαν καλά ;
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 17-06-11, 15:37
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MGD Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Στέλιο , μήπως ξέρεις πόσο μπορεί να έχει η πλακέτα στην Γερμανία ; Ρωτάω γιατί τον Αυγουστο θα είμαι εκεί για καμμία βδομάδα
2. Λές ότι έχεις δοκιμάσει και την καλωδιοταινία και δεν έγινε τίποτα. Το δικό σου τι πρόβλημα έβγαζε - είχε καμμένα pixels ή δεν φαινόντουσαν καλά ;
αν εννοεις να αγορασω μονος μου την πλακετα χωρις το κερδος του εμπορου, οχι καθως δεν εχω συνδεσμο με γερμανια. Εσυ αμα πας εκει σιγουρα θα βρεις φτηνοτερη...

το προβλημα ειναι κοινο. σβησμενα πιξελ μονιμα στην καλυτερη περιπτωση, αλλιως, ζωντανα πιξελ προσωρινα και μετα το ζεσταμα του αμαξιου αρχιζουν και σβηνουν μεχρι που δε φαινονται,στη χειροτερη.....Στο ζεστο καιρο το προβλημα επιδεινωνεται.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 18-06-11, 12:02
MGD Ο χρήστης MGD δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-02-2008
Μηνύματα: 10
MGD is on a distinguished road
Μετά την επέμβαση του Παναγιώτη το πρόβλημα λύθηκε ;
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 18-06-11, 17:53
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MGD Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά την επέμβαση του Παναγιώτη το πρόβλημα λύθηκε ;
Οχι ρε..
αν είχε λυθεί θα φτιάχναμε και θα είχαμε DIY..
Του Στέλιου σβήνουν σταδιακά, άλλαξα φωτοκύτταρο με ένα απο Ε46, και περιμένω
να με ενημερώσουν μόλις βρουν όχημα πειραματόζωο να το δοκιμάσω..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 30-06-11, 17:59
MGD Ο χρήστης MGD δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-02-2008
Μηνύματα: 10
MGD is on a distinguished road
Επανέρχομαι στο θέμα με νέες πληροφορίες. Ένας φίλος μου χάρισε μία σπασμένη πλακέτα από τρακαρισμένο Ε34 (2φισο). Το σύνδεσα στο αυτοκίνητο και ανακάλυψα ότι το display του χιλιομετρητή άναβε και μάλιστα όλα τα pixels ήταν σωστά. Ξεκόλλησα λοιπόν από την πλακέτα το module των display , και το κόλλησα στην πλακέτα του δικού μου καντράν, το οποίο έχει πρόβλημα με τα pixels. Όλα δουλεύουν τέλεια , μια βδομάδα τώρα , και χωρίς να επηρεάζονται από την ζέστη. Αυτό σημαίνει ότι τα pixels δεν επηρεάζονται από την υπόλοιπη πλακέτα δηλ. πυκνωτές ή φωτοκύτταρο - έτσι δεν είναι Παναγιώτη (rapid-fast) Περιμένω τις απόψεις σας
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 30-06-11, 21:36
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MGD Εμφάνιση μηνυμάτων
Επανέρχομαι στο θέμα με νέες πληροφορίες. Ένας φίλος μου χάρισε μία σπασμένη πλακέτα από τρακαρισμένο Ε34 (2φισο). Το σύνδεσα στο αυτοκίνητο και ανακάλυψα ότι το display του χιλιομετρητή άναβε και μάλιστα όλα τα pixels ήταν σωστά. Ξεκόλλησα λοιπόν από την πλακέτα το module των display , και το κόλλησα στην πλακέτα του δικού μου καντράν, το οποίο έχει πρόβλημα με τα pixels. Όλα δουλεύουν τέλεια , μια βδομάδα τώρα , και χωρίς να επηρεάζονται από την ζέστη. Αυτό σημαίνει ότι τα pixels δεν επηρεάζονται από την υπόλοιπη πλακέτα δηλ. πυκνωτές ή φωτοκύτταρο - έτσι δεν είναι Παναγιώτη (rapid-fast) Περιμένω τις απόψεις σας
Και στου Στέλιου όλα καλά πήγαιναν με τα πιξελ, απλά έκαναν fade out...
Με βραχυκυκλωμένο φωτοκύτταρο δεν κάνουν fade out...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 23-07-11, 15:45
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Λοιπόν παιδιά το απόγευμα θα έχω νέα! Να πέσει ο ήλιος!
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 23-07-11, 20:55
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν παιδιά το απόγευμα θα έχω νέα! Να πέσει ο ήλιος!
Αντε να δουμε...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.