Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 16-07-11, 10:13
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
βάλ'τε και άλλα να μου φτάξουν τη διάθεση....ούτε Benny Hill να έβλεπα!
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 16-07-11, 10:26
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stallion3.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
βάλ'τε και άλλα να μου φτάξουν τη διάθεση....ούτε Benny Hill να έβλεπα!
Ναι έχεις δίκαιο. Ευτυχώς που δεν βάζουν και φώτο από την ''πανέμορφη'' Τζουλιέτα (bravo με άλλο σήμα και μικροπαρεμβάσεις που ...δεν τα κατάφεραν), ή τη Mito που μοιάζει με τρακαρισμένο μικρομεσαίο, για να μη μιλήσω για τα Lancia...που μου θυμίζουν μοντέλα της ssangyong.

Όπως καταλαβαίνεις ...με αυτό που θέλω να πώ είναι ότι ο καθένας έχει τα γούστα του και τις προτιμήσεις του.

Όμως. Είναι πολύ κουραστική η συνεχής παρέμβαση με ειρωνικό τρόπο για όλα τα άλλα αυτοκίνητα εκτός των ''θεϊκών'' και ''τέλειων'' ιταλικών μοντέλων που κατά κοινή ομολογία δεν έχουν καλά σχόλια για ...τίποτα. (εκτός από τους φανατικούς οι οποίοι τα βρίσκουν πανέμορφα, τέλεια στο στήσιμο, τέλεια σε επιδόσεις, τέλεια στα πάντα).

Δε λέω να μην εκφέρουμε τη γνώμη μας ο καθένας, αλλά δε γίνεται το 95% των ποστ σου να καταλήγει στην υπεροχή των Ιταλικών αυτοκινήτων σε κάθε thread που συμμετέχεις, είτε έχει σχέση είτε όχι, δημιουργώντας έριδες μέσα στο φόρουμ.


Υ.Γ. Για την ιστορία πάντως στην αρχή μου είχε φανεί πανάσχημη η νέα 1. Από τα βίντεο όμως την εκτίμησα πολύ περισσότερο και δεν είμαι σίγουρος για τη μούρη της αν δεν την δώ από κοντά. Όμορφη δεν είναι, είναι όμως επιθετική.
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 16-07-11, 10:41
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
1-ξαναδιάβασε τα ποστ μου...νομίζω ότι έχω εξυμνήσει κάποιες bmw πολύ περοσσότερο απο τους ιδιοκτήτες τους (πχ Μ3 Ε30, Μ3 Ε46,6series,Z4.....ακόμα και η 1Μ είναι καταπληκτική -εκτός απο την εμφάνιση-).
2-Αν θεωρείς άσχμη την giulietta και ,έστω, μη-κακή την σειρά 1 (παλιά και νέα-που είναι και χειρότερη-) θες γυαλιά.
3-απλά δεν είναι θύμα της μάρκας, μάλλον ίσως ήμουν....κάαααποτε, όπως όμως δεν υπήρχε περίπτωση EVER να αγόραζα πχ brera/spider 2.2, giulietta/mito 120ps,νεα delta-ypsilo-thema, γιατί τα θεωρώ απο μέτρια ως κακά έτσι και δεν θα έπαιρνα σειρά 1,316,Χ6,5gt,7 μόνο και μόνο γιατί είναι bmw.... ξεκολλάτε!
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 16-07-11, 11:02
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stallion3.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
1-ξαναδιάβασε τα ποστ μου...νομίζω ότι έχω εξυμνήσει κάποιες bmw πολύ περοσσότερο απο τους ιδιοκτήτες τους (πχ Μ3 Ε30, Μ3 Ε46,6series,Z4.....ακόμα και η 1Μ είναι καταπληκτική -εκτός απο την εμφάνιση-).
2-Αν θεωρείς άσχμη την giulietta και ,έστω, μη-κακή την σειρά 1 (παλιά και νέα-που είναι και χειρότερη-) θες γυαλιά.
3-απλά δεν είναι θύμα της μάρκας, μάλλον ίσως ήμουν....κάαααποτε, όπως όμως δεν υπήρχε περίπτωση EVER να αγόραζα πχ brera/spider 2.2, giulietta/mito 120ps,νεα delta-ypsilo-thema, γιατί τα θεωρώ απο μέτρια ως κακά έτσι και δεν θα έπαιρνα σειρά 1,316,Χ6,5gt,7 μόνο και μόνο γιατί είναι bmw.... ξεκολλάτε!
Αντίστρεψε το ''θες γυαλιά'' για την 1Μ coupe - giullietta, εγώ πιστεύω ότι το 1Μ είναι πανέμορφο και η giullieta αν όχι πανάσχημη...μη όμορφη, ένα hatchback με προσπάθεια αλλαγής από το bravo (είναι ίδια κατά 99% σχεδιαστικά κατά βάση αν τα βάλεις δίπλα δίπλα).
Η προηγούμενη 1 πάντως (που την ανέφερες και αυτή) είναι πολύ πιο ωραία από τη Giullietta. (και ας μοιάζει από το πλάι με station wagon, και αυτά έχουν ψυχή όπως τα όμορφα 156-159 sw)

Φοράω φακούς επαφής πάντως, με βολεύουν καλύτερα

Καταλαβαίνεις τι εννοώ? κάποιες εκφράσεις δεν πετυχαίνουν να ''ενταχθούν'' στα όρια της συζήτησης. Αφού υπάρχουν γνώμες που διαφέρουν (κυρίως αισθητικής φύσεως).

Δε χρειάζεται να ξαναδιαβάσω τα ποστ σου. Τα έχω διαβάσει.
(Και διαβάζω ΟΛΑ τα ποστ).

Το θέμα είναι ότι αυτή τη στιγμή εδώ σε αυτόν τον χώρο υπάρχουν πάμπολλοι κάτοχοι σειράς 1 που τους αρέσει πάρα πολύ το αυτοκίνητο τους και μόλις είπες σε όλους ότι ''θέλουν γυαλιά''. Φαντάσου το αντίστοιχο ποστ σε ''ιταλικό φόρουμ''.

Υ.Γ. Ήμουν πολύ πιο φανατικός αλφίστι από πολλούς...Αλλά οι σημερινές άλφα δεν είναι άλφα.

Είχα και έχω και φιατ από παλιά. Τα τελευταία 2 Grande punto και grande punto EVO είναι από τα αυτοκίνητα που τα παίρνεις απλά για να σε πάνε από εδώ και από κεί με ΜΗΔΕΝΙΚΗ αίσθηση.
Τουλάχιστον το EVO είναι όμορφο γιατί το grande ήταν και άσχημο. (εκτός της απαράδεκτης ποιότητας στο εσωτερικό, μηδεν πρακτικότητα, ΤΡΑΓΙΚΗ αίσθηση χειριστηρίων πεντάλ-τιμονιού-σασμάν).

To punto EVO είναι αρκετά οικονομικό πάντως.

Φτάνει το off topic εδώ και συγνώμη από όλους.

Υ.Γ.2 Και εγώ δεν θα έπαιρνα κάποιες BMW γιατί είναι BMW...Μόνο κολλημένος δεν είμαι σε μάρκες. (άσχετα αν κάνουμε και πλάκα καμμιά φορά, το αυτοκίνητο που παίρνω είναι θέμα οικονομοτεχνικό και...όρεξης της περιόδου που έρχεται η αλλαγή-δεν αλλάζω συχνά)
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 16-07-11, 12:19
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
http://www.autoblog.com/2011/07/15/2...k-spin-review/
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 16-07-11, 13:55
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Εκτος απ τα πισω φαναρια του VW κλεψανε και το δοχειο διαστολης! Αυτη η στρογγυλη διαφανη 'φουσκα' δεν ειναι καρμπον ιδια απο VAG μοτερ?!
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 16-07-11, 15:01
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Δεν μπορουμε να συγκρινουμε μπουρουχες τυπου 147 και Julieta με οποιονδηποτε Ασσο....
Η συγκριση σε οποιδηποτε επιπεδο,ακομα και στο αγαπημενο των ιταλοφιλων σχεδιαστικο κομματι,ειναι συντριπτικα υπερ του Ασσου....
Αλλα τσουζει πολυ που αναγκαζονται να κυκλοφορουν με μπροστοκινητα κουβαδακια....
Ημαρτον πια...
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 16-07-11, 15:05
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about


ναι σαι καλά! πάνω που διάβαζα σε άλλο site για το μνημόνιο και είχα πάθει ψυχοπλάκωμα....
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 16-07-11, 15:11
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Kαι εγω χ%^$ε στο γελιο οταν μπαινω στις 147 2 γνωστων μου....
Σπορ αυτοκινητο θεση με οδηγησης απο το Vitara των γονιων μου...
Ποιοτητα απλα δεν υπαρχει.Ο σχεδιασμος πιο γυναικειος δεν μπορουσε να ειναι...
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 16-07-11, 15:15
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
ΤΑΖ, ξερεις καλα ποσο κολλημενος BMW δακιας ειμαι και ποσο πολυ γουσταρω αυτη τη μαρκα και ακομα πιο πολυ ξερεις οτι ειμαι φανατικος της σειρας 1.
Να ειμαστε και λιγακι αντικειμενικοι ομως και χωρις παρωπιδες. Οκ η 147 ισως ηταν ας πουμε χειροτερη σε πολλους τομεις απ τη σειρα 1 αλλα η σειρα 1 βγηκε κατι χρονια μετα την 147 οποτε η συγκριση ειναι ατοπη. Να συγκρινουμε καλυτερα Golf αναλογης χρονολογιας με 147.
Η Giulietta τωρα που λες ετυχε και την οδηγησα και μπορω να πω πως αν ηταν πισωκινητο θα ηταν για μενα ισως το ιδανικο αυτοκινητο, αλλα και παλι δεν ειμαι αντικειμενικος γιατι ειμαι κολλημενος με την πισω κινηση. Αυτη τη στιγμη ειναι το καλυτερο hatch (ναι και απ το οροσημο που το λενε Golf) που εχω οδηγησει αλλα δεν εχει πισω κινηση!
Σιγουρα απ την προηγουμενη σειρα 1 καλυτερη σε τομεις οπως γκαζι. Η νεα σειρα 1 τωρα, για να μη βγαινουμε κι εκτος θεματος, ειναι νεο προιον, με φρεσκο μοτερ ολοκαινουριο και καλυπτει το μειονεκτημα των ασθενικων ατμοσφαιρικων μοτερ. Εαν δεν τη δω απο κοντα τη νεα 1 και γιατι οχι να την οδηγησω δε μπορω να κρινω και να βγαλω συμπερασματα, αλλα ας μην κακολογουμε αυτοκινητα που αν το παρουμε και απο θεμα αριθμων και μονο σα να παιζουμε σουπερ ατου καρτες, ε, δε τα λες και μπουρουχες!
Και αυτα στα λεει ενας κολλημενος με τη BMW και δη με τη σειρα 1 αλλα που δεν εχει παρωπιδες και σεβεται τον ανταγωνισμο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.