Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 04-05-09, 06:20
Kaminia Ο χρήστης Kaminia δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-02-2008
Μηνύματα: 72
Kaminia is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Επαναλαμβάνομαι, εσύ λες πως υποθέτεις (ξανά), εγώ δεν κάνω υποθέσεις.

Επίσης δεν περιαυτολογώ για τον εαυτό μου, απλώς κρίνω και απαντώ σε αυτά που γράφεις εσύ και είναι το λιγότερο παραπλανητικά για όλους. Το να βγαίνεις και να λες ότι κάποιο οποιοδήποτε αυτοκίνητο είναι αναξιόπιστο είναι θέμα, αλλά όταν μάλιστα λες ότι τα ανταλλακτικά τους είναι β διαλογής και το βγάζεις σκάρτο σε μέρη που είναι πανομοιότυπα με αυτά που μπήκαν στα προγενέστερα μοντέλα καταντάει κουταμάρα. Αν εσύ "το έψαξες και έκρινες" και βγαίνεις και λες ότι τα facelift έχουν προβλήματα αξιοπιστίας και ειδικά όταν αναφέρεις ότι έχουν μέτριας ποιότητας εσωτερικό την στιγμή που τα περισσότερα μηχανικά μέρη και όλα τα μέρη του εσωτερικού είναι ολόιδια με τα προγενέστερά τους, συνέχισε το ψάξιμο.

Τα υπόλοιπα που λες περί δικών μου επιλογών αδυνατώ να τα καταλάβω, οπότε δεν γίνεται να πω κάτι...

Δεν έχω να πω τίποτα άλλο πέρα από αυτά, όποιος θέλει να σε πιστέψει και να κρίνει πως τα facelift είναι χαμηλότερης ποιότητας και μάλιστα σε μέρη ολόιδια με των προγενέστερων μοντέλων επιλογή του είναι.




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kaminia Εμφάνιση μηνυμάτων
.....και γώ γι'αυτά που γράφεις.Με ερευνα αγοράς σε σερβις και πωλήσεις,βλεπει κανείς τι γίνεται,και αν μπορεί να ελέγξει καλώς.Οπότε περι ορέξεως ....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kaminia : 04-05-09 στις 06:22
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 04-05-09, 06:46
Το avatar του χρήστη Konstantinos335i coupe
Konstantinos335i coupe Ο χρήστης Konstantinos335i coupe δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 20-04-2009
Μηνύματα: 20
Konstantinos335i coupe is an unknown quantity at this point
Eγω παντως το τουτου μου πιστευω οτι ειναι το πιο ομορφο απολα βεβαια τα schnitzer θα μπουν στο μελλον γιατι μετα απο ομορφο γινεται Alessandra Ambrosio.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 04-05-09, 09:22
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
τα πάντα στη ζωή χρειάζονται ένα ρετουσάρισμα.
οι εμφανισιακές αλλαγές σε ένα αυτοκίνητο πάντα χρειάζονται για να κρατούν σε εγρύγορση τους υποξήφιους αγοραστές μιάς και απο τους παλαιότερους τους τα αρπάζουν με άλλους τρόπους πλέον(ανταλακτικά κτλ).
επίσεις είναι και άλλα θέματα που αφορούν τις αλλαγές τα οποία είναι χρηματικά.
είναι λογικό με την αυξανόμενη αξία του χρήματος οι τιμές σε όλα να ανεβαίνουν και οι παραγωγοί να ανακοινώνουν συνέχεια αυξήσεις στα προιόντα τους .
στη συγκεκριμένη περίπτωση ένας παράγοντας για τα facelift είναι και αυτός μιάς και η αυτοκινητοβιομηχανία μεριμνεί να δικαιολογήσει την αύξηση της εκάστωτε τιμής ενός αυτοκινλητου μέσα απο αυτό, στο επόμενο αγοραστικό κοινό το οποίο θα πληρώσει 1-2-3 χιλιάρικα παραπάνω άπο αγοραστές 4-5 μηνών νωρίτερα.
επίσεις για σκεφτήτε το προσωπικό που πρέπει μονιμως με κάτι να ασχολείτε για να δικαιολογεί το μισθό που παίρνει!!!
πιστεύετε ότι όλο το δημιουργικό της εταιρείας ασχολείτε με τη δημιουργεία των καινούριων οχημάτων;ΟΧΙ αυτό το κάνουν εξωτερικοί συνεργάτες και τις λεπτομέρειες τις επιμελήται μετά η ίδια η εταιρεία.
όσων αφορά τη ποιότητα πιστεύω οτι η bmw είναι μία εταιρεία η οποία θέτει πολύ υψηλά στάνταρ στη ποιότητα των οχημάτων της και πως δε θα ρισκάριζε με τπτ την αξιοπιστία της ,ειδικά στις συμβατικές σειρές οι οποίες τρώνε και τις περισότερες αλλαγές , γιατί αυτές είναι και η καρδιά της παραγωγής.
όχι δε συμφωνώ σε καμία περίπτωση ότι ένα ρετουσαρισμένο μοντέλο της εταιρείας αυτής έχει χαμηλότερης ποιότητας υλικά , συμφωνώ ότι μπορεί ένας πολύ απρόσεκτος οδηγός να έχει ένα facelift και να το έχει κάνει σα τα μούτρα του και ένας πολύ προσεκτικός και μερακλής να έχει προfacelift και να το έχει σα καινούριο.
κατ εμέ καλά κάνουν και φρεσκάρουν τα προιόντα τους γιατί αυτό δείχνει μία εταιρεία που δε σταματάει ποτέ να φτιάχνει το καλό καλύτερο.
φυσικά δεν είναι και ότι καλύτερο για τους παλαιότερους ιδιοκτήτες , αλλα και τι να κάνουμε.
στο κάτω κάτω υπάρχουν και οι μικτές......... για όσους καίγονται για τα facelift parts .ετσι για να λέμε και μερικές αλήθειες

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomelef : 04-05-09 στις 09:36
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 04-05-09, 15:24
Kaminia Ο χρήστης Kaminia δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-02-2008
Μηνύματα: 72
Kaminia is an unknown quantity at this point
Οπως έχω γράψει εχω τσεκάρει απο σερβις ,τις περισσότερες βλάβες και μέτρια αντοχής εσωτερικό έχουν όλες οι εκδοσεις λιφτ προσιτες ΒΜW τα τελευταία χρόνια .Τώρα αν τα φέρνει η αντιπροσωπεία έτσι κάθε φορά,για πιό φθηνο κοστος σε προδιαγραφές επειδή το αμάξι πάει για αλλαγή μοντέλου,δεν ξέρω, και ούτε με ενδιαφέρει τι γραμμές παραγωγής και ανταλλακτικών αλλάζει η κάθε εταιρία καθε φορα και για ποιες αγορές κλπ εμπορικά θεματα .

Το θέμα λοιπον πάει στο τι αρεσει στο καθένα όχι μόνο από εμφανιση, και τι ζητά από ένα αμάξι γιατί το παιρνεις βασικά να το ευχαριστηθεις.

Oσο αφορά τις τιμές αυτές έχουν ελάχιστη διαφορά προ facelift με facelift όταν αλλάζει στα μέσα της καριερας του στην αγορα για μαρκετινκ λόγους,αλλά ούτε στην μεταπώληση σε σχέση με άλλες φίρμες και ανταγωνιστικά μοντέλα.Τωρα αν κάποιοι δεν το ψάχνουν ,δεν προσπαθώ να πείσω κανένα ,αλλά ούτε αλλάζω γνώμη όταν ασχολήθηκα αρκετά γι'αυτό για δικούς μου λόγους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kaminia : 04-05-09 στις 15:32
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 04-05-09, 15:41
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kaminia Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως έχω γράψει εχω τσεκάρει απο σερβις ,τις περισσότερες βλάβες και μέτρια αντοχής εσωτερικό έχουν όλες οι εκδοσεις λιφτ προσιτες ΒΜW τα τελευταία χρόνια .Τώρα αν τα φέρνει η αντιπροσωπεία έτσι κάθε φορά,για πιό φθηνο κοστος σε προδιαγραφές επειδή το αμάξι πάει για αλλαγή μοντέλου,δεν ξέρω, και ούτε με ενδιαφέρει τι γραμμές παραγωγής και ανταλλακτικών αλλάζει η κάθε εταιρία καθε φορα και για ποιες αγορές κλπ εμπορικά θεματα.
Και όπως ήδη εγώ έχω γράψει, βγάζεις σκάρτα τα facelift έτσι "από το μυαλό σου" και μάλιστα σε εξοπλισμό ίδιο με των προγενέστερων μοντέλων. Απλώς επαναλαμβάνεις την ίδια, ασαφή και άτοπη φράση.

Πες μου σε παρακαλώ ένα ανταλλακτικό του "μέτρια αντοχής εσωτερικού" σε "προσιτή facelift" που βγάζει πρόβλημα, ή έστω κάποιο από τα άλλα συγκεκριμένα ανταλλακτικά. Θέλω να μου πεις ότι "χαλάει -αυτό- το εξάρτημα σε -αυτό- το αυτοκίνητο". Για να ξέρουμε δηλαδή τι είναι αναξιόπιστο και κακής ποιότητας, εγκυκλοπαιδικά.
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 04-05-09, 15:50
Kaminia Ο χρήστης Kaminia δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-02-2008
Μηνύματα: 72
Kaminia is an unknown quantity at this point
Και έχω απαντήσει...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kaminia Εμφάνιση μηνυμάτων
....Με ερευνα αγοράς σε σερβις και πωλήσεις,βλεπει κανείς τι γίνεται,και αν μπορεί να ελέγξει καλώς.....
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 04-05-09, 16:08
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kaminia Εμφάνιση μηνυμάτων
Και έχω απαντήσει...
Ε ναι βρε αδερφέ, μοιράσου τα αποτελέσματα της "έρευνάς" σου μαζί μας. Μην σου κλέψουμε την διδακτορική διατριβή φοβάσαι; Πες μας, τι ακριβώς είναι αυτό που χαλάει και ειδικά στο εσωτερικό των facelift; Γιατί ειδικά στα νέα μοντέλα που αναφέρεσαι, για να μπορέσει κάποιος να πει ότι κάτι είναι αναξιόπιστο και ειδικά δε σε βάρος προηγούμενου μοντέλου θα πρέπει να έχει παρουσιάσει πολύ αυξημένο αριθμό αντικαταστάσεων και σε μικρό χρονικό διάστημα. Άρα είναι κάτι αρκετά γνωστό μεν και μοναδικό δε οτιδήποτε κάνει τα facelift "αναξιόπιστα" σε βάρος των πρώτων εκδόσεων. Γιατί δεν μας λες ποιά μέρη είναι αυτά που κρίνονται κακής ποιότητας και αναξιόπιστα λοιπόν;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 04-05-09 στις 16:12
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 04-05-09, 16:21
Το avatar του χρήστη ΦΑΝΗΣ
ΦΑΝΗΣ Ο χρήστης ΦΑΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2005
Μηνύματα: 735
ΦΑΝΗΣ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Zer0cooL Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο καμουφλαρισμενο αναφερομαστε κι εμεις και λεμε οτι (λογω του καλου καμουφλαρισματος, βλεπε σχολια Jason...) δεν ειναι εμφανεις οι διαφοροποιησεις...
Κι οπως ειπαμε τα φεισλιφτ αναβαθμιζουν συνηθως την εμφανιση...
Δε ξερω αν διαφωνουμε τελικα καπου....
Ποπooo!! τι είστε 'σεις!!!!!! ούτε ένα αστείο δεν σηκώνεται,bmw και άσχημες δεν υπάρχουν,εκτός κάποια μοντέλα που δεν μου άρεσαν,ας βγεί πρώτα με το καλό και βλέπουμε,απλώς έτσι που την είδα μου θύμισε την μάσκα του Jason....
__________________
X6M///
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 04-05-09, 17:14
Το avatar του χρήστη Zer0cooL
Zer0cooL Ο χρήστης Zer0cooL δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-10-2007
Μηνύματα: 489
Zer0cooL will become famous soon enoughZer0cooL will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΦΑΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποπooo!! τι είστε 'σεις!!!!!! ούτε ένα αστείο δεν σηκώνεται,bmw και άσχημες δεν υπάρχουν,εκτός κάποια μοντέλα που δεν μου άρεσαν,ας βγεί πρώτα με το καλό και βλέπουμε,απλώς έτσι που την είδα μου θύμισε την μάσκα του Jason....
Μαλλον δεν καταλαβες οτι εκτιμησα το αστειο σου...!!!
__________________
Εχω κι εγω ενα κλειδι....του παραδεισου!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.