Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-02-09, 13:30
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Προβλημα Παραθυρα E46 coupe

Το προβλημα ειναι το εξης,
Οταν ανοιγω την πορτα δεν κατεβαινει παντα 1εκ. το παραθυρο και σκαλωνει λιγο στο ανοιγμα της η πορτα.
Επισης και το αναποδο, οταν κλεινω πορτα καμια φορα δεν ανεβαινει αυτο το 1εκ. για να κλεισει καλα το παραθυρο.

Το εχει αντιμετωπισει κανεις?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-02-09, 13:33
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
εβγαλες προσφατα πολο μπαταριας?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-02-09, 13:34
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Μου φάνηκε ότι το έχω πάθει και εγώ 1-2 φορές.
Ίσως να μην έκλεισε μέχρι επάνω και θεωρεί ότι δε χρειάζεται να κάνει αυτή τη μετακίνηση του 1cm. στο άνοιγμα-κλείσιμο.
Τη μια φορά που είμαι σίγουρος ότι έγινε όντως όταν τράβηξα λίγο το διακόπτη με κλειστή την πόρτα ανέβηκε ένα χιλιοστό (πολύ λίγο) και μετά ανοιγόκλεινε σωστά.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-02-09, 13:38
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lil Εμφάνιση μηνυμάτων
εβγαλες προσφατα πολο μπαταριας?
Εχω βγαλει πολο απο τοτε που κανει το προβλημα.Ειναι πολυς καιρος απλα τωρα μου ηρθε να ασχοληθω...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου φάνηκε ότι το έχω πάθει και εγώ 1-2 φορές.
Ίσως να μην έκλεισε μέχρι επάνω και θεωρεί ότι δε χρειάζεται να κάνει αυτή τη μετακίνηση του 1cm. στο άνοιγμα-κλείσιμο.
Τη μια φορά που είμαι σίγουρος ότι έγινε όντως όταν τράβηξα λίγο το διακόπτη με κλειστή την πόρτα ανέβηκε ένα χιλιοστό (πολύ λίγο) και μετά ανοιγόκλεινε σωστά.

Εχω κανει κι εγω τετοιες δοκιμες αλλα τιποτα!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-02-09, 13:39
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Στο 36αρι όταν μου το έκανε,απλά έριξε λίγο αντισκωριακό σε όλους τους μηχανισμους...και μετά λειτουργούσε.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-02-09, 13:40
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Μήπως βρίσκει κάπου το τζάμι, ή δε κλείνει μέχρι το τέλος της διαδρομής του, οπότε και το συστημα αντιλαμβάνεται ότι δε χρειάζεται να το ανοιγοκλείσει?
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-02-09, 14:28
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
στο ε36 που ειχε ο stelmaniac θυμαμαι που του το εκανε αυτο και αλλαξε απλα το αντικρισμα δλδ το σιδερακι που ειναι στο πλαισιο και κλεινει η πορτα.για ρωτα τον στελιο
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-02-09, 15:49
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Αν καθ`οδον αναβει στα καλα καθουμενα η πλαφονιερα η παιζει το τζαμι πανω η κατω απο μονο του τοτε εχει χαλασει το κλειστρο στην κολωνα της πορτας και "διαβαζει" λαθος θεση στην πορτα. Μπορεις να το δεις και μονος σου. Αλλιως,πας για μηχανισμο.....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-02-09, 17:41
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Μου εκανε κατι τετοια το μινι κουπερ. Λυθηκαν με επαναπρογραμματισμο παραθυρων. Μπορεις και μονος σου. Ειναι μια μικρη διαδικασια που αν τη βρω στο νετ θα στη ποσταρω
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-02-09, 17:44
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο 36αρι όταν μου το έκανε,απλά έριξε λίγο αντισκωριακό σε όλους τους μηχανισμους...και μετά λειτουργούσε.
Το ιδιο θα ελεγα και εγω Στρατο . . .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.