Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 05-11-09, 23:08
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george316 Εμφάνιση μηνυμάτων
κριμα ρε κουπου.
νομιζω οτι η πιο καλη λυση ειναι να βαλεις συναγερμο απο τη παραγγελια του αυτοκινητου.
αν δε γινει αυτο,τοτε ειναι νομιζω απαραιτητο να βαλεις ενας αμφιδρομο aftermarket (elser-clifford-python).
εγω εβαλα elser,ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το συναγερμο,ειναι πανεξυπνος.δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το μαστορα ο οποιος μου εσπασε κλιψακια απο την επενδυση της πορτας και εννοειτε οτι εκανε το κινεζο..χωρια που εκανε μια πα....ρια με τη συνδεση και τωρα στο κουπε οταν ανοιγεις τη πορτα του οδηγου και τεβαινει το παραθυρο του οδηγου αλλα και το παραυρο του συνοδηγου....εννοειτε οτι εκανε την απολυτη παπια και εκει.
Κατι τετοια διαβαζω-ακουω και σε συνδυασμο με κακη εμπειρεια απο συναγερμο τοποθετημενο απ την αντιπροσωπεια (κι οχι απ το εργοστασιο), σε προηγουμενο αμαξι, δεν εχω βαλει συναγερμο στον ασσο.
Δυστυχως ετσι ειναι. Θες καλο συναγερμο και εγγυημενα πως θα σου δουλεψει αψογα και θα συνεργαζεται και μ ολα τα ηλεκτρονικα που εχουν πλεον πανω τ αμαξια, παρηγγειλε τον απ το εργοστασιο να χεις το κεφαλι σου υσηχο...
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 06-11-09, 00:19
Το avatar του χρήστη e90 white alpine
e90 white alpine Ο χρήστης e90 white alpine δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Μηνύματα: 31
e90 white alpine is on a distinguished road
Εγω εβαλα Gemini και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 06-11-09, 08:28
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
γιαννη εχεις δικιο.στη περιπτωση ας πουμε που αυριο παω να παραγγειλω ενα Ε92,το μονο σιγουρο ειναι οτι θα το παραγγειλω με συναγερμο.
ομως εγω που εχω Ε36,να βαλω εργοστασιακο συναγερμο που θα μου κοστισει 500 και δε θα εχει ουτε στο ελαχιστο τις λειτουργειες του αμφιδρομου που μου κοστισε 350,νομιζω οτι με συμφερει πολυ περισσοτερο.
μετα παιζει ρολο ο μαστορας,που ως επι το πλειστον ειναι μουφες.
μη νομιζεις και εγω εχω obc,πιλοτους κλπ κλπ αλλα δεν επιρρεαζονται απο το συναγερμο.συν του οτι πραγματικα γνωριζω τι συμβαινει γυρω απο το αυτοκινητο γιατι τουλαχιστο σε αυτο,το ρυθμισε σωστα.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 10-11-09, 13:18
koupou Ο χρήστης koupou δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 27-10-2009
Μηνύματα: 3
koupou is on a distinguished road
συμφωνω και εγω οτι ο συναγερμος επιβαλλεται να ειναι μαμα . στην δικη μου περιπτωση ομως( ετοιμοπαραδοτο) αναγκαστικα επρεπε να τον τοποθετησω εγω. ειχα επιλογες πολλες αλλα διαβαζοντας πολλα και ακουγοντας συμβουλες κατεληξα στον med ο οποίος ΔΕΝ χτυπα οταν σε ακουμπισει καποιος
¨εξυπνος¨ στο παρκαρισμενο σωστα αμαξι σου.γιαυτο και ειπα στον βοηθο του βοηθου του μαστορα-τοποθετητη της πλακας να του προσθεσουμε μια πλακετα κραδασμων μηπως και σωσουμε κατι.
ρε παιδια τωρα που ειπαι μαστορας ξαναθημηθηκα αυτον που εκανα την τοποθετηση και μ,ου ανεβηκε η πιεση.ασχετοι , πανασχετοι εντελως.με τηγλεφωνα σε αλλους τον τοποθετησαν . δεν ηξεραν τι και πως να τον ενεργοποιήσουν . βλεπεις ειχα καλη εμπειρια απο τον συγκεκριμενο στο παλιο αυτοκινητο.τελος παντων μονο αντιπροσωπια για οτιδηποτε.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 10-11-09, 13:41
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
ΧΑΙΡΕ ΕΛΛΑΔΑ.
σε ενα κρατος που πραγματικα εχει χασει τη μπαλα και δε μπορει να ελεγξει τι γινεται στα σπλαχνα του..
μια απλη ερωτηση.σε ποσους ηλεκτρολογους εχετε παει να αυτοι ηξεραν απολυτα το τι εκαναν.....
απροπο..
το γνωριζεται βεβαια οτι οι συνεγερμοι τοποθετουνται εκ των υστερων ετσι?
δε θυμαμαι που ειχα διαβασει το πως ερχονται τα αυτοκινητα απο πχ ιαπωνια.μεσα σε αυτο το αρθρο η τοποθετηση καποιων αξεσουαρ η εξτρα γινοντας επι ελληνικου εδαφους εκτων υστερων της παραγωγης
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 17-11-09, 13:07
e46compact Ο χρήστης e46compact δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-10-2005
Μηνύματα: 9
e46compact is on a distinguished road
τελικα μετα απο ψαξιμο βρηκα clifford με ανταπτορα για can bus. το θεμα ειναι οτι για να δουλεψουν καποια πραγματα οπως το remote start πρεπει να γινουν πολλες επεμβασεις και με φοβιζουν
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 17-11-09, 13:34
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από e46compact Εμφάνιση μηνυμάτων
τελικα μετα απο ψαξιμο βρηκα clifford με ανταπτορα για can bus. το θεμα ειναι οτι για να δουλεψουν καποια πραγματα οπως το remote start πρεπει να γινουν πολλες επεμβασεις και με φοβιζουν

βάλε ένα συναγερμό για να κάνεις τη δουλεία σου και άσε τα κόλπα...
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.