Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Περιποίηση

Περιποίηση Όλα τα θέματα που έχουν σχέση με την περιποίηση του αυτοκινήτου (πλύσιμο, γυάλισμα, κέρωμα, αλοιφές κλπ)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-04-11, 18:23
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Γρατζουνια σε ζαντα

Παιδια πριν κατι μηνες που μας επιασαν τα χιονια την ωρα που ξεπαρκαρα το αμαξι ακουμπησα τη ζαντα στο πεζοδρομιο καθως δεν εχω μπλοκε και στο χιονι παει οπου θελει...η γρατζουνια ειναι αρκετα μικρη αλλα επειδη με εκνευριζει οταν τη βλεπω θελω να την εξαφανισω...η γρατζουνια εγινε στο σημειο της ζαντας που ειναι χρωμιο...δειτε το γκαραζ και θα καταλαβετε...υπαρχει καποια λυση που θα κοστισει λιγοτερο απο 350-400 ευρω που κανει η αλλαγη της? ειναι δυο γραμμουλες και δεν λεει να αλλαξω ολη τη ζαντα για αυτο
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-04-11, 20:06
SerafeimS3 Ο χρήστης SerafeimS3 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 127
SerafeimS3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexVag Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια πριν κατι μηνες που μας επιασαν τα χιονια την ωρα που ξεπαρκαρα το αμαξι ακουμπησα τη ζαντα στο πεζοδρομιο καθως δεν εχω μπλοκε και στο χιονι παει οπου θελει...η γρατζουνια ειναι αρκετα μικρη αλλα επειδη με εκνευριζει οταν τη βλεπω θελω να την εξαφανισω...η γρατζουνια εγινε στο σημειο της ζαντας που ειναι χρωμιο...δειτε το γκαραζ και θα καταλαβετε...υπαρχει καποια λυση που θα κοστισει λιγοτερο απο 350-400 ευρω που κανει η αλλαγη της? ειναι δυο γραμμουλες και δεν λεει να αλλαξω ολη τη ζαντα για αυτο
εάν δεν έχει πάθει ζημιά η ζάντα δεν υπάρχει λόγος να την αντικαταστήσεις.μπορείς να την επισκευάσεις,με πολύ λιγότερα λεφτά από τι ανεφερες...με ένα καλό searching στο google βρίσκεις αρκετούς που κάνουν αυτή τη δουλεία....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-04-11, 10:25
Το avatar του χρήστη P.S
P.S Ο χρήστης P.S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 224
P.S is on a distinguished road
Φιλε μου δεν χρειαζεται να αλλαξεις την ζαντα σου για μια γρατζουνια...αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να απευθυνθης στον Στεργιο ή στον Πετα και να στην επισκευασουν με πολυ χαμηλο κοστος και χωρις να φαινεται τιποτα μιας και ασχολουνται χρονια με το αντικειμενο.!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-04-11, 10:52
Το avatar του χρήστη HULK
HULK Ο χρήστης HULK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2009
Μηνύματα: 151
HULK is on a distinguished road
Αρκει να μην στην φανε γιατι ο δευτερος σε επισκευη ζαντας καταφερε να μου την φαει αρκετα και το καταλαβα οταν την εβαλα στο αμαξι και εχανε το λαστιχο αερα.Βρηκαμε μετα οτι δεν εφταιγε το λαστιχο αλλα η ζαντα και την πλακωσαμε στις κολλες κατι που δεν συνεβαινε πριν του τις παω.Θα σου προτεινα να την αφησεις ως εχει.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-04-11, 11:20
SerafeimS3 Ο χρήστης SerafeimS3 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 127
SerafeimS3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από HULK Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρκει να μην στην φανε γιατι ο δευτερος σε επισκευη ζαντας καταφερε να μου την φαει αρκετα και το καταλαβα οταν την εβαλα στο αμαξι και εχανε το λαστιχο αερα.Βρηκαμε μετα οτι δεν εφταιγε το λαστιχο αλλα η ζαντα και την πλακωσαμε στις κολλες κατι που δεν συνεβαινε πριν του τις παω.Θα σου προτεινα να την αφησεις ως εχει.
Ακριβώς γιαυτό δε πρότεινα και γω το πέτα γιατι δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-04-11, 12:04
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Το θεμα ειναι οτι ειμαι απο Θεσσαλονικη και σπουδαζω ΛΑρισα οποτε μπορω να παω σε ενα απο αυτα τα δυο μερη...η chipsaway ξερετε αν ασχολουνται με ζαντες? δεν εχει στραβωσει απλα εχει 2 γρατζουνιες η μια διπλα στην αλλη...δηλαδη αν υπηρχε πινελκακι με βαφη χρωμιου θα το εκανα μονος μου...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-04-11, 12:33
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Βαφή χρωμίου έχω την εντύπωση ότι έχω δει στο praktiker.. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο θα "κάτσει" το χρώμα στην ζάντα και για πόσο καιρό αλλά δεν χάνεις να δοκιμάσεις!

Κι εγώ ψάχνω Θεσσαλονική κανάν καλό ζαντά, να μου ισιώσει μια ζάντα να την έχω για ρεζέρβα..
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-04-11, 12:39
SerafeimS3 Ο χρήστης SerafeimS3 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 127
SerafeimS3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexVag Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θεμα ειναι οτι ειμαι απο Θεσσαλονικη και σπουδαζω ΛΑρισα οποτε μπορω να παω σε ενα απο αυτα τα δυο μερη...η chipsaway ξερετε αν ασχολουνται με ζαντες? δεν εχει στραβωσει απλα εχει 2 γρατζουνιες η μια διπλα στην αλλη...δηλαδη αν υπηρχε πινελκακι με βαφη χρωμιου θα το εκανα μονος μου...
γνώμη μου είναι,καλύτερα να αφήσεις τις ερασιτεχνικές δουλειές και να πας σε κάτι πιο επαγγελματικό..
από το site της chipsaway υποστηρίζει ότι διορθώνει-επισκευάζει γρατζουνιές σε ζάντες..

Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-04-11, 12:47
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
θα παω στο chipsaway και στο paintbull να ρωτησω αλλιως παω πρακτικερ...χαχα...ρε παιδια μια γραμουλα ουτε ενος εκατοστου ειναι μην φανταστειτε τιποτα σπουδαιο...αν βρω χρωμα ειναι ετοιμο...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-04-11, 14:58
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
πέρνα μιά βόλτα απ αυτόν. σίγουρα θα κάνεις σωστή δουλειά....http://www.car.gr/parts/view/1424659/
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.