Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-12-04, 14:41
Το avatar του χρήστη nazman
nazman Ο χρήστης nazman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-12-2004
Μηνύματα: 24
nazman is on a distinguished road
καιρος να μαθουμε αν καποιο απο αυτα τα εξουσιοδοτημενα εχουν κατι προκειμενου να βελτιωσω το καϊμενο το 316ti με τα 115 αλογα!!.
οποιος γνωριζει κατι ας δοσει τα φωτα του.το εχω 9 μηνες και εχω ψαξει παντου.γνωμες ολων ειναι να βαλω το 2.5-3.0-2.2,αλλα δεν υπαρχει ουτε ψιχουλο για το μοτερ αυτο.κατι κανει τωρα ο carlos στα βριλησσια, και περιμενω να μου πει(εκκεντροφοροι λεει..)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-12-04, 15:31
tzort Ο χρήστης tzort δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-11-2004
Μηνύματα: 96
tzort is on a distinguished road
KAI EGO POU EXO TO 116 ME TO IDIO MOTER PSAXNO NA BRO KATI,ALLA MATAIA.TO POINT EINAI NA PAREIS ALOGA XORIS NA XASEIS ROPH XAMHLA.TO COMPACT TI KATANALOSH EXEI MESA STHN POLH.EMENA DYSKOLA PEFTEI KATO APO 9.5 LITRA MESA STHN POLH.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-12-04, 16:09
Το avatar του χρήστη BMW523i
BMW523i Ο χρήστης BMW523i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 928
BMW523i is on a distinguished road
Για 316 ξέρω ότι εδώ η αντιπροσωπεία το πάει στα 192 ps με turbo! Το πόσο κοστίζει δεν γνωρίζω!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-12-04, 08:22
Το avatar του χρήστη nazman
nazman Ο χρήστης nazman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-12-2004
Μηνύματα: 24
nazman is on a distinguished road
Συμφωνω για την καταναλωση μεσα στη πολη δεν πιανεται, γιατι δεν τραβαει χαμηλα, οποτε και ρουφαει.ασε που με τα 17αρια του sport ti γινεται βασανο.
Μπορει να μου πει κανεις αντι για 205/50/17, τι αλλη διασταση μπαινει στην ζαντα του sport ti, νομιζω η ζαντα ειναι 7αρα.
Παντως μετα που αλλαξα αμορτισερ ελατηρια απο schnitzer, βελτιωθηκε πολυ η οδικη συμπριφορα στην εθν. οδο.
αντε να βρεθει κανα κιτακι υπερκυβισμου μπας και δουμε κανα αλογακι παραπανω.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-12-04, 10:03
Το avatar του χρήστη nazman
nazman Ο χρήστης nazman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-12-2004
Μηνύματα: 24
nazman is on a distinguished road
Σιγουρα ο κινητηρας ειναι πολυ καλος για την κατηγορια του, αλλα μη ξεχναμε οτι το compact ζυγιζει 1350 κιλα!!!
και εμενα δεν με ενδιαφερει αλλαγη κινητηρα, λογω κοστους και το οτι ειναι κρυμα να βγαλω τον καινουριο που εχει εγγυηση ακομα.παντως απο το τοτε που το πηρα ειχα φορεσει schnitzer εξατμιση, απο το σπανο και μου ειχαν πει τοτε οτι βελτιωνει λιγο τη ροπη..
Πρεπει παντως να μαζευτουμε ολοι οι ταλαιπωροι με τα 16αρια να πουμε το πονο μας..
!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-12-04, 11:25
Το avatar του χρήστη nazman
nazman Ο χρήστης nazman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-12-2004
Μηνύματα: 24
nazman is on a distinguished road
Οπως ειπα πριν εβαλα την εξατμιση με την αγορα του αυτοκινητου, οποτε δεν μπορω να σου πω για διαφορες με πριν, απο ηχο ειναι αποστευτη σε ανοιγμα 2 ή 3 ταχυτητα κανει ενα τρελο φυσιμα (δεν ενοχλει καθολου μεσα).
Απο τιμη γυρω στα 800 ευρω..(ασε ετσουξε..)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.