Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 14-05-09, 18:07
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Πως μπαίνει Παναγιώτη; Κουμπωτή; ή θέλει βιδώματα;
Αν είναι να ξεβιδώνεις, μην κάνεις τέτοιο κόπο...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-05-09, 18:14
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πως μπαίνει Παναγιώτη; Κουμπωτή; ή θέλει βιδώματα;
Αν είναι να ξεβιδώνεις, μην κάνεις τέτοιο κόπο...
Έχει κανά δυο βίδες από ότι θυμάμαι (πλαστικές). Κατεβαίνω μία γρήγορη και επανέρχομαι με φωτό αν μπορέσω. Εν τω μεταξύ δείτε αυτό:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...paymentmethods

Έχει πολλά κομάτια, στέλνει Ελλάδα με €38,99 + €11,99 (έξοδα αποστολής). Αν μαζευτείτε, κάνει και ιδιαίτερη τιμή στην αποστολή (+ €2 για κάθε επιπλέον κομάτι ...). Αν χρειαστείτε βοήθεια στα Γερμανικά, εδώ είμαστε. Κατεβαίνω σίφουνας !!!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-05-09, 18:16
Το avatar του χρήστη patherhan
patherhan Ο χρήστης patherhan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 187
patherhan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mitsos_chania Εμφάνιση μηνυμάτων
καποιο λαθος εγινε γιατι εγω πληρωσα 30 ευρω τη θηκη με καπακι και 20 ευρω σκετες τις ποτηροθηκες.300 ευρω βεβαια για την αντιπροσωπεια στα μερη μας ειναι και λιγα...τι να πω
Άσε, άσε... Το 300άρι το έδωσα σίγουρα! Δεν θυμάμαι αν ήταν και παραπάνω... Αλλά ήθελα μόνο το δικό του. Βέβαια είναι δέρμα και δεν ξέρω αν παίζει σημασία... Πήγα, τους είπα τι θέλω, μου είπαν τιμή, καράφλιασα(!), αλλά τα έμπαξα. Και μάλιστα μου είπαν ότι το ανταλλακτικό είναι fix και δε χωρίζεται σε κομμάτια...
__________________
Το κλειδί του "παραδείσου"...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-05-09, 18:28
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Λοιπόν παλικάρια, νέες φωτό με την κονσόλα ξηλωμένη. Δείτε και θα καταλάβετε. Ααα, ξέχασα να αναφέρω ότι μπορείτε να τα βάλετε με όποια σειρά θέλετε. π.χ. με κατεβασμένο τον τεμπέλη να έχετε προσβάσιμο τασάκι ή μία ποτηροθήκη. Εγώ πάντα έχω τασάκι (βάζω εκεί το κινητό γιατί τσιγάρο μέσα απαγορεύεται δια ροπάλου), και όταν πάω ταξίδι βάζω ποτηροθήκη για καφεδάκι.

Εγώ λέω να μαζευτείτε για μία μίνι παραγγελία από τον τύπο. Γλυτώνετε €9 το άτομο, για κάθε επιπλέον κομάτι, οπότε μοιράζετε τη διαφορά και είστε όλοι ευχαριστημένοι ...
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00434 (1024 x 768).jpg (121,2 KB, 102 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00435 (1024 x 768).jpg (143,5 KB, 101 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00436 (1024 x 768).jpg (150,1 KB, 125 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00437 (1024 x 768).jpg (140,9 KB, 107 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00438 (1024 x 768).jpg (119,3 KB, 104 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 14-05-09, 19:01
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παναγιώτη, είσαι καταπληκτικός...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sswift13 Εμφάνιση μηνυμάτων
...Εγώ πάντα έχω τασάκι (βάζω εκεί το κινητό γιατί τσιγάρο μέσα απαγορεύεται δια ροπάλου), και όταν πάω ταξίδι βάζω ποτηροθήκη για καφεδάκι...
Εγώ έχω απαγορεύσει επίσης φαγητό και ποτό... Επί ποινή αποβολής!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 14-05-09, 19:22
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
κατατοπιστικοτατες οι νεες φοτο.Νομιζω θα το παρω απο το e-bay
Αν ειναι να μαζευτουμε για ομαδικη αγορα μιληστε!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 14-05-09, 19:30
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παναγιώτη, το αυτοκίνητο το πήρες με την ποτηροθήκη ή την τοποθέτησες εκ των υστέρων;

Ρωτάω, επαναφέροντας ταυτόχρονα την αρχική ερώτηση του Σπύρου, γιατί η δική μου κονσόλα (η οποία δεν έχει ποτηροθήκη) δεν έχει τα ανοίγματα στον πυθμένα του σκαφακιού που έχει η δική σου. Αντιθέτως ο πυθμένας είναι εντελώς επίπεδος (με εξαίρεση μια εσοχή στο εμπρός μέρος όπου έρχεται και φωλιάζει το σταχτοδοχείο ή η θηκη μικροαντικειμένων που έχω βάλει εγώ) και επενδεδυμένος με το ίδιο υλικό (βινύλιο) που είναι επνδεδυμένη όλη η κονσόλα.

Η κονσόλα μου είναι τμήμα του σετ "υποβραχιόνιου μεταγενέστερης τοποθέτησης" (armrest front, retrofit kit), αλλά και η απλή που είχα πριν, είχε τον ίδιο πυθμένα. Άρα; Για να τοποθετηθεί η ποτηροθήκη χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη κονσόλα; Πάντως στον κατάλογο των ανταλλακτικών δεν αναφέρεται / απεικονίζεται κάτι τέτοιο... Ή μήπως χρειάζεται μια επέμβαση στην ταπετσαρία της κονσόλας, ώστε να αφαιρεθεί η επένδυση στον πυθμένα του σκαφακιού;
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 14-05-09, 19:41
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παναγιώτη, το αυτοκίνητο το πήρες με την ποτηροθήκη ή την τοποθέτησες εκ των υστέρων;

Ρωτάω, επαναφέροντας ταυτόχρονα την αρχική ερώτηση του Σπύρου, γιατί η δική μου κονσόλα (η οποία δεν έχει ποτηροθήκη) δεν έχει τα ανοίγματα στον πυθμένα του σκαφακιού που έχει η δική σου. Αντιθέτως ο πυθμένας είναι εντελώς επίπεδος (με εξαίρεση μια εσοχή στο εμπρός μέρος όπου έρχεται και φωλιάζει το σταχτοδοχείο ή η θηκη μικροαντικειμένων που έχω βάλει εγώ) και επενδεδυμένος με το ίδιο υλικό (βινύλιο) που είναι επνδεδυμένη όλη η κονσόλα.

Η κονσόλα μου είναι τμήμα του σετ "υποβραχιόνιου μεταγενέστερης τοποθέτησης" (armrest front, retrofit kit), αλλά και η απλή που είχα πριν, είχε τον ίδιο πυθμένα. Άρα; Για να τοποθετηθεί η ποτηροθήκη χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη κονσόλα; Πάντως στον κατάλογο των ανταλλακτικών δεν αναφέρεται / απεικονίζεται κάτι τέτοιο... Ή μήπως χρειάζεται μια επέμβαση στην ταπετσαρία της κονσόλας, ώστε να αφαιρεθεί η επένδυση στον πυθμένα του σκαφακιού;
Αντώνη, όπως έγραψα και εδώ http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...7&postcount=12 όταν το πήρα είχε κασσετοθήκη/τασάκι. Τα έβγαλα και μπήκε "κουτί" αυτό που θέλει να ψωνίσει ο Σπύρος. Μήπως τελικά εσύ έχεις άλλη κονσόλα? Από ότι κατάλαβα δεν ταιριάζει η δικιά σου με τους ακριβώς προηγούμενες φωτό που ανέβασα ...
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 14-05-09, 20:15
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Αυτα διαβαζω και κλαιω ...Τελικα σε μερικα πραγματα καθε περσι και καλυτερα ισως...
Εγω εκανα τη μ@λ. και στον ασσο δεν παρηγγειλα κονσολα με ποτηροθηκες, ηταν εξτρα οταν εβαλα την παραγγελεια στη Γερμανια που εμενα και το διαπιστωσα με λυπη μου οταν το παρελαβα. Οταν θελησα να βαλω after μου ειπαν πως για να χω ποτηροθηκες στη κεντρικη κονσολα θα πρεπει να αλλαχτει ολη η κονσολα με το αντιστοιχο μεγαλο κοστος και τα αναλογα ξηλωματα!
Και καλα, τασακι δε με χαλασε που δεν εχει, ουτως η αλλως δε καπνιζω και μεσα στ αμαξι απαγορευεται και να κλανουν ακομα ! Αλλα ποτηροθηκες ειναι μεγαλο μειον για μενα που δεν εχει μια που ειμαι καφεινομανης!
Σκεφτομαι να παω στη λυση των aftermarket γνησιων ομως BMW ποτηροθηκων που μπαινουν ειτε στο ταμπλω η μια ειτε στη δεξια πλευρα της κεντρικης κονσολας η αλλη. Βεβαια δεν εχω προχωρησει στην τοποθετηση γιατι εχω τις αμφιβολιες μου το κατα ποσο θα επηρεαστει η εργονομια. Δεν ξερω κατι δε μου παει καλα μ αυτες απο φωτο και σχεδια που εχω δει. Η μια στο ταμπλω ισως να εμποδιζει τα κουμπια του RCD και του κλιματισμου, η δε αλλη στη κονσολα ισως να χτυπα στα ποδια του συνοδηγου. Θελω να τις δω πρωτα live και μετα βλεπουμε..
Παντως μεγαλη μ@λ. της εταιρειας ετσι οπως τα εκανε με τις νεες σειρες. Δηλαδη για να βαλεις μια ποτηροθηκη θα πρεπει να ξηλωσεις το συμπαν και να την πληρωσεις λες και μεσα εχει καμια σαμπανια!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 14-05-09, 22:12
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Λοιπόν παλικάρια, είχαμε μια επικοινωνία με τον Αντώνης Ε36Μ42 για το θέμα. Μετά από επικοινωνία μαζί του, συμφωνήσαμε για να μην ξανα-γράφουμε από την αρχή, να κάνουμε copy-paste από τα pm μας. Βρήκα ένα link με έναν τύπο που έχει βάλει την συγκεκριμένη κονσόλα, με πολλές φωτό που ενδεχομένως θα μας λύσουν πολλές απορίες.

http://www.bimmerfest.com/forums/sho...d.php?t=336485

Θα σας βοηθήσει να καταλάβετε την όλη κουβέντα που είχαμε. Από ότι φαίνεται και εγώ και ο Αντώνης πρέπει (?) να έχουμε την ίδια κονσόλα. Ο συγκεκριμένος τύπος λοιπόν (που έχει σαν την κονσόλα του Αντώνη, και ίσως σαν την κονσόλα πολλών από εσας), ψώνισε το σετάκι για το οποίο συζητάμε και έκοψε κάποια ποδαράκια ώστε να μπορέσει να "κουμπώσει" πάνω στην υπάρχουσα κονσόλα. Διαβάστε μπας και βγάλουμε καμιά άκρη ...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sswift13
Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει με την κονσόλα σου. Στο realoem την βλέπω σαν τη δικιά μου. Πρέπει να τα πούμε από κοντά να την δώ ...
Γιατί στο realoem την δικιά σου την βλέπεις με τρύπες στο σκαφάκι;

Και αν υποθέσουμε πως δεν ήθελες να βάλεις την ποτηροθήκη (που είναι πρόσθετος / προαιρετικός εξοπλισμός) θα κυκλοφορούσες με την κονσόλα σου όπως φαίνεται στις φωτο που ανέβασες (με απεγκατεστημένη την ποτηροθήκη);

Και αν, ακόμα και τώρα, τη βαρεθείς ή θελήσεις να τη βγάλεις για να εκμεταλλευθείς τον χώρο σε όλο το σκαφάκι χωρίς να έχεις την "δουλεία" των ποτηροθηκών τι θα κάνεις; Θα πρέπει να πας σε ταπετσέρη.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sswift13
Αντώνη, για δες αυτό. Έτσι είναι η δικιά σου ή όχι?
http://www.bimmerfest.com/forums/sho...d.php?t=336485
Μπλέξαμε τα μπούτια μας ...
Ναι Παναγιώτη μου! Η κονσολίτσα μου είναι αυτή! Με υποδοχές / ανοίγματα (και ένα καλωδιάκι με λαμπάκι) μόνο για το σταχτοδοχείο!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sswift13
Ωραία βρε Αντώνη. Άρα? Είμαστε κομπλέ ή νομίζω? Για πόσταρε στο Thread να τελειώνουμε ... Πάντως αν είσαι ταξιδιάρης στην προτείνω. Για δείτε μήπως μαζευτείτε για ομαδική αγορά ...
Ναι ρε Παναγιώτη, αλλά τι να ποστάρω... δεν μπορώ να εξηγήσω πως κουμπώνει ο τύπος το πλαίσιο της ποτηροθήκης στο σκαφάκι... Σαν ακουμπιστό φαίνεται... Μου φαίνεται πως έχει κάνει πατέντα. δες προσεκτικά τη φωτό μετά το κεφ. 10, τα ποδαράκια του πλαισίου που αγκιστρώνουν, πρέπει να είναι κομμένα. Όπως κομμένο πρέπει να είναι και το ποδαράκι που παίρνει τη βίδα. Αν δεις και άλλες φωτό (πλαϊνές όψεις της ποτηροθήκης συναρμολογημένης, εκτός κονσόλας φυσικά) δεν φαίνονται πουθενά τα ποδαράκια που φαίνονται στις δικές σου φωτό (αλλά και στην εικόνα του ανταλλακτικού στο realoem)...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sswift13
Αντώνη, το ίδιο πράγμα έχουμε. Δες την 1η φωτό στο κεφ.9 και σύγκρινέ το με την δικιά μου. απλά έχει κομένα τα δύο ποδαράκια - δεν ξέρω γιατί. Ειδικά στη φωτό που μου είπες (10), θα δεις ξεκάθαρα τα σπασμένα ποδαράκια ανάμεσα στις δύο ποτηροθήκες, συν τα 4 πλαινά τα οποία χρησιμοποιούνται για να κουμπώσουν στην κονσόλα. Τσέκαρε λίγο και πές μου.

P.S. Μήπως να αρχίσουμε να τα Postaroume κατ'ευθείαν στο thread? Εγώ θα έλεγα να έκανα copy-paste τν κουβέντα που είχαμε μέσω pm ώστε να μην τα ξαναγράφουμε. Τι λές?
Ναι Παναγιώτη, το ίδιο πράγμα έχετε, από πλευράς ποτηροθήκης όμως! Δεν έχετε όμως το ίδιο σκαφάκι στην κονσόλα! Το δικό σου έχει τις υποδοχές για να κουμπώσει η ποτηροθήκη - και χωρίς ποτηροθήκη εμφανίζει ένα άθλιο θέαμα. Το δικό του δεν έχει τις υποδοχές γι' αυτό αναγκάστηκε να κόψει ότι θα κούμπωνε σ' αυτές! Τελικά δεν θα μάθουμε πως την στηρίζει ο Χριστιανός; Την κόλλησε με θερμοσιλικόνη;

Όπως καταλαβαίνεις αυτό ήταν και το ερώτημα του Σπύρου, από το οποίο ξεκίνησε το thread.

Όσον αφορά τη "δημοσιοποίηση" των ΡΜ μας δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα! Προχώρα στο copy - paste!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.