Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #521  
Παλιά 21-06-12, 02:12
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ με τον gearboxer... απόλυτα.


Το δυστυχές σε αυτές τις εκλογες είναι ότι κανείς δεν προσέφερε ελπίδα για κάτι διαφορετικό και κάτι ανακουφιστικό για το σύνολο του Ελληνικού λαού. Πραγματικά κάποιος που θα τα μελετήσει από όλες τις απόψεις δεν είχε κανέναν να ψηφίσει με βεβαιότητα...κανέναν.


Επίσης και επειδή εμφανίζεται στο θέμα με τα τέλη κυκλοφορίας...

Πιστεύει κανείς άνθρωπος ότι το Συριζα ή το ΚΚΕ ή οποιοσδήποτε άλλος, θα μείωνε τέλη, εισφορές κλπ για αυτοκίνητα άνω των 1929cc...???

Όχι γιατί αν το πιστεύει ....



Αυτό μπορεί να συμβεί μόνο από τεχνοκράτες που θα μελετήσουν τα προφανή κέρδη από επανακυκλοφορία οχημάτων (που είναι πολύ δύσκολη πια)
Γενικώς...ξεχάστε το.
Δεν χρειάζονται τεχνοκράτες.
Άνθρωποι με κοινή λογική χρειάζονται.

Και προφανώς το να μειώσουν τέλη και εισφορές για 2λιτρα και πάνω, όπως και την τιμή της βενζίνης, θα σήμαινε αυξημένα έσοδα για το κράτος, οπότε και οι αναρχικοί να κυβερνούσαν, που λέει ο λόγος, θα το έκαναν γιατί και προσοδοφόρο για το κράτος θα ήταν και μια μεγάλη μερίδα "προνομιούχων" με 2λιτρα, ακόμα και 3λιτρα, που τα'χουν να σαπίζουν στα γκαράζ, θα ελάφραινε.

Να δούμε πάντως τώρα οι τεχνοκράτες της Τρόικα και της κυβέρνησης αν θα το κάνουν.
Είμαι εντελώς σίγουρος ότι δεν πρόκειται.
Όχι γιατί δεν ξέρουν ότι θα είναι προσοδοφόρο για τα ταμεία, αλλά γιατί δεν τους ενδιαφέρει πραγματικά η σωτηρία της χώρας παρα μόνο το ξεπούλημά της, κάτι που θα γίνει πολύ ευκολότερα με μηδενικά έσοδα και εξαθλιωμένους πολίτες.

Αλλά ξεφεύγουμε από το θέμα του τόπικ και δεν θα επεκταθώ.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #522  
Παλιά 21-06-12, 04:06
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Μα είναι πολύ απλό το θέμα. Έστω η περίπτωση μου.

Άνεργος 1 χρόνου -> 1600cc αυτοκίνητο -> τέλη + φόρος + ασφάλεια = 1600 ευρώ το χρόνο για να είναι το αμάξι σε ακινησία.

Επιλογές:
1) Πουλάς το αυτοκίνητο
2) Τρώς απο τις αποταμιεύσεις για να το συντηρήσεις.

Κάντε μια αναγωγή σε κάποιον που είναι σε παρόμοια θέση, αλλα εκτός απο αυτό, έχει στο όνομα του κι ένα σπίτι + ένα οικόπεδο... Κάθε επιλογή είναι, επιλογή ξεπουλήματος ατομικού πλούτου.

Και είτε θα το πληρώσεις, με το κράτος να τα βάζει στον ειδικό λογαριασμό στέλνοντας τα λεφτά έξω, είτε θα σου κάνει κατάσχεση, με το ίδιο αποτέλεσμα, είτε θα τα πουλήσεις, με τους Έλληνες αυτή την περίοδο να έχουν 0 αγοραστική δύναμη.

Υ.Γ : Και το αστείο, είναι πως το κράτος που μου ζητάει τα παράλογα, είναι το ίδιο που δε με αφήνει να δουλέψω καθώς καθυστερεί 11 χρόνια να μου δώσει επαγγελματικά δικαιώματα για πτυχίο που το ίδιο μου απένειμε... Δηλαδή σύμφωνα με αυτούς, θα έπρεπε να γεννάω λεφτά.

Και μετά έχουν το θράσος να λένε να μείνουν οι νέοι άνθρωποι στη χώρα. Έχε χάρη που γενικά είμαι χαρούμενος και αισιόδοξος άνθρωπος, αλλιώς δε θα με έβλεπα πολύ στα καλά μου.
__________________
Κι όπως θα παίρνω τις στροφές, κάτσε στο VAG και κοίταζε με
Απάντηση με παράθεση
  #523  
Παλιά 21-06-12, 06:53
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
ενταξει παιδια τοτε ας παμε να πληρωσουμε τις χιλιαρουμπες και το νοικι (χαρατσι) στα ιδια μας τα σπιτια και ας μην μιλαμε καθολου για το ποσα θα πληρωσει ο ενας και ο αλλος γιατι ειναι ολοι λεφταδες και μας τρεχουν απο την τσεπη τα λεφτα.......
ολα ωραια και καλα.ουτε να μας νοιαζει για το μελλον των παιδιων μας ουτε τιποτα.εγω προσωπικα σιχαινομαι την πολιτικη.
αλλα οταν βλεπω πρωτο κομμα μνημονιακο απο κει φαινεται η κριση του ελληνα.
εγω το ειπα γενικα και καποιοι μου απαντησαν για συριζα κ.λ.π. λες και γω ανεφερα αυτο το κομμα.προσωπικα δεν με ενδιαφερει κανενας απο αυτους.αυτοι κοιτανε την παρτη τους και πως θα μας μαμησουν...και μεις παμε και ψαναψηφιζουμε τους ιδιους.....μια αλλαγη προσωπου δεν εκανε ποτε κακο οταν οι αλλοι τα εχουνε κανει ταναπου......
ερχονται τωρα οι σωτηρες να μας ξαναμαμησουν....ετοιμαστητε....υπουργος οικονομικων ο προεδρος της εθνικης τραπεζας λεει που δεν εχει δουλεψει ποτε μεροκαματο στην ζωη του.χαχαχαχα
τεσπα τι θελω και μιλαω οταν δεν καταλαβαινουν μερικοι......
εγω παντως σημερα θα ειμαι με την εθνικη ελλαδας και οχι με το μνημονιο.....χαχαχαχα
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #524  
Παλιά 21-06-12, 09:47
Lambros Ο χρήστης Lambros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 294
Lambros is on a distinguished road
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
ενταξει παιδια τοτε ας παμε να πληρωσουμε τις χιλιαρουμπες και το νοικι (χαρατσι) στα ιδια μας τα σπιτια και ας μην μιλαμε καθολου για το ποσα θα πληρωσει ο ενας και ο αλλος γιατι ειναι ολοι λεφταδες και μας τρεχουν απο την τσεπη τα λεφτα.......
ολα ωραια και καλα.ουτε να μας νοιαζει για το μελλον των παιδιων μας ουτε τιποτα.εγω προσωπικα σιχαινομαι την πολιτικη.
αλλα οταν βλεπω πρωτο κομμα μνημονιακο απο κει φαινεται η κριση του ελληνα.
εγω το ειπα γενικα και καποιοι μου απαντησαν για συριζα κ.λ.π. λες και γω ανεφερα αυτο το κομμα.προσωπικα δεν με ενδιαφερει κανενας απο αυτους.αυτοι κοιτανε την παρτη τους και πως θα μας μαμησουν...και μεις παμε και ψαναψηφιζουμε τους ιδιους.....μια αλλαγη προσωπου δεν εκανε ποτε κακο οταν οι αλλοι τα εχουνε κανει ταναπου......
ερχονται τωρα οι σωτηρες να μας ξαναμαμησουν....ετοιμαστητε....υπουργος οικονομικων ο προεδρος της εθνικης τραπεζας λεει που δεν εχει δουλεψει ποτε μεροκαματο στην ζωη του.χαχαχαχα
τεσπα τι θελω και μιλαω οταν δεν καταλαβαινουν μερικοι......
εγω παντως σημερα θα ειμαι με την εθνικη ελλαδας και οχι με το μνημονιο.....χαχαχαχα
Αύριο παίζουμε ρε!Κοίτα μην στηθείς σε καμιά τηλεόραση και περιμένεις!!!
__________________
Member of RAA (Rulesss Approved Association)
Απάντηση με παράθεση
  #525  
Παλιά 21-06-12, 10:11
Το avatar του χρήστη alf
alf Ο χρήστης alf δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-04-2010
Μηνύματα: 75
alf is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλα οταν βλεπω πρωτο κομμα μνημονιακο απο κει φαινεται η κριση του ελληνα.
εγω το ειπα γενικα και καποιοι μου απαντησαν για συριζα κ.λ.π. λες και γω ανεφερα αυτο το κομμα.προσωπικα δεν με ενδιαφερει κανενας απο αυτους.αυτοι κοιτανε την παρτη τους και πως θα μας μαμησουν...και μεις παμε και ψαναψηφιζουμε τους ιδιους.....μια αλλαγη προσωπου δεν εκανε ποτε κακο οταν οι αλλοι τα εχουνε κανει ταναπου......
ερχονται τωρα οι σωτηρες να μας ξαναμαμησουν....ετοιμαστητε....υπουργος οικονομικων ο προεδρος της εθνικης τραπεζας λεει που δεν εχει δουλεψει ποτε μεροκαματο στην ζωη του.χαχαχαχα
Συμφωνώ απολύτως. Δεν έχει σημασία ποιοι ψήφισαν συριζα, ανεξ.ελλ, δημαρ, Χρ.Αυ κτλ, ούτε αν θα βγαίναν αυτοί τι θα κάνανε γιατι πολύ απλά δεν θα μάθουμε ποτέ.
Το 43% των ελλήνων (όσων ασχολήθηκε βεβαια) ψήφισε για άλλη μια φορά πασοκ/νδ. Απο εκει και περα τι να συζηταμε τωρα..
Απάντηση με παράθεση
  #526  
Παλιά 21-06-12, 10:29
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Το τραγικότερο όλων είναι το μεγαλύτερο ποσοστό αποχής διαχρονικά, και αυτό στην χειρότερη περίοδο για την χώρα τα τελευταία χρόνια.

http://www.gegonota.net/2012/06/388.html
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #527  
Παλιά 21-06-12, 11:13
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Όσοι ψήφισαν ΝΔ-ΠΑΣΟΚ έβαψαν τα χέρια τους με αίμα... (αυτή τη φορά δεν υπήρχαν δικαιολογίες)

^αν δεν καταλαβαίνει κάποιος το παραπάνω, να το πει...
Απάντηση με παράθεση
  #528  
Παλιά 21-06-12, 14:24
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
Παράθεση:
στο 316ε36compact :
<<Αν δεν κάνω λάθος, καινούργιο δίλιτρο...και να μην έχεις εισόδημα κάπου εκεί πρέπει να βγαίνει (και αν δεν είναι χιλιάρικο, τότε σίγουρα θα είναι 800ευρώ μόνογια το αμάξι... αν έχεις και σπίτι.... άστα....)

Πάντως φίλε μου, γενικώς τα 2χίλιαρα φέτος στην εφορία πέφτουν σύννεφο....>>
συγγνωμη αλλα γνωριζω οτι το 2.0 κατω της 5ετιας εχει περιπου 8.800ευρω τεκμηριο διαβιωσης/συντηρησης ή οπως σκ@τ@ αλλιως το λενε...κανω καπου λαθος;
το τεκμηριο ειναι με τους μηνες κυκλοφοριας, το σημα τελων κυκλοφοριας παει με τον ημερολογιακο χρονο. τουλαχιστον εδω στην αγγλια ειναι πιο λογικοι και μπορεις να το πληρωνεις και ανα 6μηνο και φυσικα σαν ημερομηνια εναρξης πιανεται η μερα που το πληρωνεις, δλδ αν καποιος αγορασει αμαξι σημερα τοτε τα τελη κυκλοφοριας που θα πληρωσει θα ληξουν στις 21/06/2013 (αν αγορασει ετησιο)...μονο εμεις ειμαστε τα κοροιδα...για να μην αναφερω κ το κατα πολυ μικροτερο κοστος του αντιστοιχου road tax εδω...


για να βγω κ εγω λιγο off topic μετη σειρα μου, σαφως οσοι ψηφισαν νδ-πασοκ εβαψαν τα χερια τους με αιμα, σαφως οσοι δεν πηγαν να ψηφισουν εβαψαν τα χερια τους με αιμα, σαφως υπαρχουν κ καποια ατομα που ισχυριζονται οτι με συριζα-κκε κλπ θα ηταν χειροτερα τα πραγματα....με ολα αυτα καποιος, ισως, να τα εχει ολιγον χαμενα, ετσι;
προσωπικα θεωρω οτι το να μενεις τελειως απραγος κ να μην ψηφιζεις καποιον (ωστε να του δωσεις δυναμη να "φαει" και αυτος λιγακι -ή να φαει πολυ, αναλογως την ορεξη του κ τις περιστασεις- ) ειναι σιγουρα αθλιο, οπως επισης το να πηγαινεις να ψηφιζεις παλι αυτους που μας εφτασαν εδω στα σκ@τ@ με την ακαταπαυστη λαιμαργια τους και την ηλιθια ασχετοσυνη τους και που μονο 1-2 απο τα λαμογια αυτα μπηκαν φυλακη για να βγουν συντομα λογω ηλικιας ειναι κ αυτο αθλιο....ετσι;
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 21-06-12 στις 15:24
Απάντηση με παράθεση
  #529  
Παλιά 21-06-12, 14:42
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
με τετοιους μηχανισμους που διαθετουμε κ την τοσο μεγαλη κινητοποιηση που υπαρχει πλεον σε ολους τους ελεγκτικους μηχανισμους της χωρας, οριστε μια λυση για το πως θα βγουμε απο τα χαλια μας...θα κληθουν να πληρωσουν ολοι...κ εδω νοουνται ολοι μα ολοι :
http://gr.news.yahoo.com/%CE%BC%CF%8...093541999.html

Επιτελους βρεθηκε η λυσις....
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #530  
Παλιά 21-06-12, 18:06
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Το τραγικότερο όλων είναι το μεγαλύτερο ποσοστό αποχής διαχρονικά, και αυτό στην χειρότερη περίοδο για την χώρα τα τελευταία χρόνια.

http://www.gegonota.net/2012/06/388.html
Το τραγικό είναι να βλέπεις ανθρώπους να μην έχουν την οικονομική
δυνατότητα να πληρώσουν 1 ευρώ, για να πάν να ψηφίσουν..
Πόσο μάλλον σε άλλους νομούς..
Δεν ξέρω τι γίνεται κάτω, εδώ τα πράγματα είναι πέρα απο κάθε φαντασία..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.