Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 26-11-07, 20:52
Το avatar του χρήστη komis
komis Ο χρήστης komis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 08-05-2005
Μηνύματα: 56
komis is on a distinguished road
Γεια σου κατσαραιε

Στην Πάτρα τουλάχιστον η αντιπροσωπεία δεν κλέβει (οι τιμές είναι πολύ κοντά στο ETK/realoem και στις τιμές της αντιπροσωπείας που είναι εδώ στη Σκωτία). Ότι έχω ζητήσει από εκεί είναι σε σωστή τιμή και οι άνθρωποι με έχουν εξυπηρετήσει πλήρως.

Για να δώσω ένα παράδειγμα κλέφτη στο ebay, το χρωμιομένο πλαίσιο του παρ-μπριζ της Ζ3 το βρίσκεις συχνά-πυκνά στο ebayUK με περίπου £120 και στην αντιπροσωπεία me £75, που είναι ακριβώς ότι γράφει το realoem. Μιλάμε πάντα για καινούρια και γνήσια ανταλλακτικά.

Όσον αφορά άν ένα αξεσουάρ κάνει ή δεν κάνει, αυτό δε θα στο πεί καμμιά αντιπροσωπεία με σιγουριά γιατί θα σου πεί πάντα τι λέει το ΕΤΚ που σου λέει τα part numbers για κάθε μοντέλο. Πράγματα όπως πχ. αν πάει το τιμόνι της Ζ4 σε Ε46 (που πάει) φυσικά και δε θα σου πουν. Για τέτοιες πληροφορίες υπάρχει το φόρουμ και το ίντερνετ.

To ηθικό δίδαγμα παραμένει - παίρνουμε τηλέφωνο και ρωτάμε, μετά ψάχνουμε στο ίντερνετ και ρωτάμε στο φόρουμ, μετά ψάχνουμε στο ebay και τέλος αγοράζουμε με προσοχή!!!

__________________
wwwwOOOff!!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 28-11-07, 23:57
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Εχει αγορασει κανεις απο δημοπρασια??

Demis??

Πρεπει να χτυπησεις το προιον καποια ωρα πριν τη ληξη του?

Πρεπει να εχεις ηδη βαλει στην καρτα χρηματα, ή δεν παιζει ρολο αυτο?

Ειναι αξιοπιστο?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 29-11-07, 00:08
320 open Ο χρήστης 320 open δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 06-02-2006
Μηνύματα: 468
320 open is on a distinguished road
εχω παρει αρκετα πραγματα απο ε μπει.χρειαζεται μεγαλη προσοχη.προσφατα επεσα στην περιπτωση στην οποια πωλητης πουλουσε μεταχειρισμενα χενον ΚΛΕΜΕΝΑ.μεσα στο δεκεμβριο εκρεμει δικαστηριο στη γερμανια με ομαδικες αγωγες ατομων που εξαπατηθηκαν απο τον εν λογω κυριο.αλλοι γνωστοι μου ειτε δεν εχουν λαβει τα προπληρωμενα πραγματα τους ποτε ειτε δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που εβλεπαν στην οθονη του υπολογιστη τους.για αυτο προσοχη!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 29-11-07, 15:01
Το avatar του χρήστη Babis_Compact
Babis_Compact Ο χρήστης Babis_Compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 827
Babis_Compact is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχει αγορασει κανεις απο δημοπρασια??

Demis??

Πρεπει να χτυπησεις το προιον καποια ωρα πριν τη ληξη του?

Πρεπει να εχεις ηδη βαλει στην καρτα χρηματα, ή δεν παιζει ρολο αυτο?

Ειναι αξιοπιστο?
Δεν έχει σημασία, και τελευταίο λεπτό να κάνεις bid το ίδιο είναι. (Καλό είναι να μην κάνεις βιαστικά προσφορές, ώστε να μην δείξεις ότι θέλεις πάρα πολύ το αντικείμενο)
Δεν παίζει κανένα ρόλο να έχεις ήδη χρήματα στην κάρτα. Πρώτα θα τελειώσει η δημοπρασία και μετά αν έχεις κερδίσει στέλνεις τα χρήματα στον πωλητή.
Αξιόπιστο είναι όσο είναι και το ebay. Άλλωστε αρχικά το ebay με δημοπρασίες ξεκίνησε και μετά εμφανιστικά τα ebay-shops.
__________________
-- BMW 316ti E46 Compact --
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 29-11-07, 15:25
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχει αγορασει κανεις απο δημοπρασια??

Demis??

Πρεπει να χτυπησεις το προιον καποια ωρα πριν τη ληξη του?

Πρεπει να εχεις ηδη βαλει στην καρτα χρηματα, ή δεν παιζει ρολο αυτο?

Ειναι αξιοπιστο?
Φίλε μου, έχω αγοράσει πολλά από δημοπρασία, και μια φορά πάλευα μέχρι τελευταίο λεπτό για να το πάρω, αφού είχα ξυπνησει 03:00 τα ξημερώματα που έληγε η δημοπρασία, ήταν θυμάμαι ένα GPS με έξτρα πραγματάκια η συσκευασία.

Υπάρχουν φορές που ο ίδιος ο πωλητής χτυπάει το προιόν του με άλλους λογαριασμούς για να ανέβει η τιμή του, αλλά αυτοί που έχουν χιλιάδες πωλήσεις, δεν κάθονται να ασχολούνται με αυτά, άρα προσοχή και ρέγουλο στα χτυπήματα.
Ακολούθα τακτική εξερεύνησης και παρακολούθα αν και πόσοι ενδιαφέρονται, τα χτυπηματα τους και ΒΑΣΙΚΟ βάλε μια ανώτερη τιμή που διαθέτεις για αυτο το προιόν (εφόσον έχεις κάνει έλεγχο αγοράς στο ίδιο από άλλους πωλητες σε άλλες δημοπρασιες) και χτύπα το. Αν δεν βρεθεί άλλος να το θέλει τόσο πολύ, το έχεις κερδίσει.

Τελευταία αγοράζω με "ΆΜΜΕΣΗ ΑΓΟΡΑ" γιατί πολλά πράγμτα που θέλω για το BMW, τα βρίσκω τόσο περίπου που μπορώ να δώσω και δεν περιμένω μέχρι να λήξει η δημοπρασία.

Βγάλε προπληρωμένη κάρτα αν δεν έχεις, κάνε λογαριασμό στο PAYPAL, χτύπα το προιόν που θέλεις, κέρδισε το και άστον να περιμένει τον πωλητή μέχρι να του στείλεις τα λεφτά μέσω PAYPAL. Εγώ ΠΑΝΤΑ ΠΡΙΝ να χτυπησω κάτι, επικοινωνώ με email μαζί του, μετά κάνω την αγορά, μετά ξανα επικοινωνώ και του λεω ότι το κέρδισα και να είναι stand-by να περιμένει την πληρωμή μου. Μόλις πληρώσω, του ξαναστέλνω mail και του λέω ότι ήδη έστειλα τα λεφτά και περιμένω το προιόν. Με άλλα λόγια, τους ψιλο-τρελαίνω στα mail για να θυμούνται οτι αυτός ο Έλληνας είναι στην μπρίζα !
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 29-11-07, 19:04
Το avatar του χρήστη m3kriti
m3kriti Ο χρήστης m3kriti δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-12-2006
Μηνύματα: 42
m3kriti is an unknown quantity at this point
ρε παιδια αυτη η προπληρωμενη καρτα εχει συνδρομη και ποσο?
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 29-11-07, 19:39
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m3kriti Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια αυτη η προπληρωμενη καρτα εχει συνδρομη και ποσο?
Δεν πληρώνεις τίποτα φίλε μου από συνδρομές, το μόνο που πληρώνεις είναι όταν την φορτίζεις 1 με 1,5 ευρώ, ανάλογα πόσα θα βάλεις, στα κρατάει από το ποσό που θα την γεμίσεις.

Δηλ. βάζεις 100 ευρώ, αλλά τελικά θα έχεις για αγορές 99 ευρώ.
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 30-12-07, 10:59
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
αν η καρτα μου δεν ειναι prepaid παιζει να γινει καμια μακακια?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 30-12-07, 11:24
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lil_Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
αν η καρτα μου δεν ειναι prepaid παιζει να γινει καμια μακακια?
Φίλε Lil_Mike, θα σου συνιστούσα αν είναι να χρησιμοποιήσεις κανονική πιστωτική και όχι Prepaid, να κάνεις αγορές ΜΟΝΟ μέσω Paypal. Γιατί στο λέω αυτό ?

Πρόσεξε.

-Σε νορμάλ αγορές Online, στη φόρμα παραγγελίας σε αναγκάζουν να δίνεις τα στοιχεία σου μαζί με τα στοιχεία της κάρτας σου και να τα στέλνεις στο online μαγαζί, οι οποίοι τα παίρνουν και σύμφωνα με αυτα σε χρώνουν στην τράπεζα. Είναι μαμακία να έχουν τα στοιχεία σου διασταυρωμένα με την κάρτα σου στην βάση δεδομένων τους. Κινδυνεύεις ή από τους ίδιους αν αποδειχτούν απατεώνες και σε χρεώσουν και δεν σου στείλουν αυτό που αγόρασες ή να χακάρουν την βάση δεδομενων τους και να παρουν λογαριασμούς μαζί με τον δικο σου.

-Σε πληρωμές μέσω Paypal, ο πωλητής δέχεται την πληρωμή σε Online κατάθεση στον εταιρικό ή προσωπικό Premier Paypal λογαριασμό του (σαν τον δικο μου), με τα στοιχεία του αγοραστή ΑΛΛΑ δεν φαίνεται ο αριθμός της κάρτας σου και γενικά τα στοιχεία της κάρτας σου, που σε άλλες περιπτώσεις, θα φαίνονταν. Ακόμα στα email επιβεβαίωσης & ηλεκτρονικών αποδείξεων των αγορών, φαίνεται σαν xxxx-xxxx-xxxx-3764

Γνωστός μου την πάτησε, χωρίς να με ρωτήσει και ακόμα τα κλαίει τα ευρουλάκια του και η μαμακια είναι ότι τα χρέωσε σε πιστωτική !Με την κατσάδα που του έριξα, πήγε και την ακύρωσε.
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 30-12-07, 11:28
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demis_bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Lil_Mike, θα σου συνιστούσα αν είναι να χρησιμοποιήσεις κανονική πιστωτική και όχι Prepaid, να κάνεις αγορές ΜΟΝΟ μέσω Paypal. Γιατί στο λέω αυτό ?

Πρόσεξε.

-Σε νορμάλ αγορές Online, στη φόρμα παραγγελίας σε αναγκάζουν να δίνεις τα στοιχεία σου μαζί με τα στοιχεία της κάρτας σου και να τα στέλνεις στο online μαγαζί, οι οποίοι τα παίρνουν και σύμφωνα με αυτα σε χρώνουν στην τράπεζα. Είναι μαμακία να έχουν τα στοιχεία σου διασταυρωμένα με την κάρτα σου στην βάση δεδομένων τους. Κινδυνεύεις ή από τους ίδιους αν αποδειχτούν απατεώνες και σε χρεώσουν και δεν σου στείλουν αυτό που αγόρασες ή να χακάρουν την βάση δεδομενων τους και να παρουν λογαριασμούς μαζί με τον δικο σου.

-Σε πληρωμές μέσω Paypal, ο πωλητής δέχεται την πληρωμή σε Online κατάθεση στον εταιρικό ή προσωπικό Premier Paypal λογαριασμό του (σαν τον δικο μου), με τα στοιχεία του αγοραστή ΑΛΛΑ δεν φαίνεται ο αριθμός της κάρτας σου και γενικά τα στοιχεία της κάρτας σου, που σε άλλες περιπτώσεις, θα φαίνονταν. Ακόμα στα email επιβεβαίωσης & ηλεκτρονικών αποδείξεων των αγορών, φαίνεται σαν xxxx-xxxx-xxxx-3764

Γνωστός μου την πάτησε, χωρίς να με ρωτήσει και ακόμα τα κλαίει τα ευρουλάκια του και η μαμακια είναι ότι τα χρέωσε σε πιστωτική !Με την κατσάδα που του έριξα, πήγε και την ακύρωσε.
μιλαω παντα για αγορες μονο μεσω paypal...
απλα επειδη η καρτα που χρησιμοποιω τυγχανει να ναι και της μισθοδοσιας μου οσο να ναι ενα μικρο αγχος το χω....
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.