Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-06-09, 15:58
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
εμ βεβαια βαζουν τα πακιστανια που το μονο που πλεναν στο χωριο τους ηταν κανα τρακτερ και τους λενε ριξε εκει με την πιεση .αρε λαμογια πλυντηριαδες..
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-06-09, 16:01
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gregE39 Εμφάνιση μηνυμάτων
εμ βεβαια βαζουν τα πακιστανια που το μονο που πλεναν στο χωριο τους ηταν κανα τρακτερ και τους λενε ριξε εκει με την πιεση .αρε λαμογια πλυντηριαδες..
Κανονικα δεν φταινε ουτε αυτα τα ατομα . . .

Πριν μαθει να κανει ζημιες τον μαθαινεις πως να πλενει . . .
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-06-09, 16:03
Το avatar του χρήστη GIANNISKW
GIANNISKW Ο χρήστης GIANNISKW δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Μηνύματα: 168
GIANNISKW is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από djalma Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας!! Είμαι καινούριο μέλος στο forum και λόγω φόρου εργασίας (εξεταστική γαρ) δεν έχω ολοκληρώσει το profile μου...Τεσπα,στο θέμα μας...

Ο φάδερ είναι ευτυχής ιδιοκτήτης μιας 530xi εδώ και έναν χρόνο περίπου, αγορασμένη από το εργοστάσιο της Γερμανίας (για περισσότερη αξιοπιστία ). Στο θέμα μας τώρα... Κάθε φορά που χρειάζεται πλύσιμο, το πηγαίνει σε πλυντήριο αυτοκινήτων που στο καθαρίζουν στο χέρι. Εκτός από τις αμέτρητες γραντζουνιές που έχω παρατηρήσει (και οι οποίες σαφώς και οφείλονται στα πανιά που χρησιμοποιούν στο πλυντήριο), συνέβη και το εξής τις προάλλες. Πήγα να παραλάβω το αυτοκίνητο και μου αρχίζει τον πρόλογο ο ιδιοκτήτης. Μου λέει "πες στον πατέρα σου να καθαρίζει τα κουνούπια και τα μυγάκια από την μάσκα γιατί φθείρουν το χρώμα και φεύγει και αν το πλύνει ακόμα 5-6 φορές θα διαλυθεί όλο το χρώμα από την μάσκα". Του λέω καλά οκ και πάω να παραλάβω το αυτοκίνητο και πάω και βλέπω την μάσκα... Τι το θελα... Σε 2 σημεία (εμφανή) είχε φύγει το λούστρο πάνω από το χρώμα (σαν να ξεφλουδίζεται το χρώμα). Και τώρα έρχεται η απορία μου... Είναι δυνατόν να στέκει αυτό που μου είπαν από το πλυντήριο?? Ή μήπως δεν έγινε καλό ψήσιμο στο χρώμα από το εργοστάσιο?? Γνωρίζει κανείς?? Θα το πάω στην αντιπροσωπεία της ΒΜW να ακούσω τι θα μου πούνε και αυτοί βέβαια αλλά είπα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς.

Υ.Γ. 1: Το αυτοκίνητο πλένεται τακτικά, 2 φορές το μήνα στο ίδιο πλυντήριο. Την προηγούμενη φορά δεν είχαν φύγει τα μυγάκια από την μάσκα (πρόχειρο πλύσιμο) και τα έβγαλα μόνος μου με σπρέυ από την ΒΜW (μαγικό το σπρέυ...)

Υ.Γ. 2: Μετά από ερώτηση σε άνθρωπο που δούλευε στο εργοστάσιο της Audi, μου είπε ότι φταίει το πλυντήριο καθώς βαριόντουσαν να σκύψουν και να τρίψουν τα μυγάκια και ρίχνανε με το πιεστικό επί πολύ ώρα και γι'αυτό έγινε ότι έγινε...


Υ.Γ. 3: 1.000.000 συγνώμη για το τεράστιο κείμενο μου
τα πλαστικα ειναι ευαισθητα στο ζεστο νερο υπο πιεση στο παλιο μου αυτοκινητο εχουν φυγει πολλα κομματακια απο ζεστο νερο στα πλαστικα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 23-07-09, 12:24
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
Υ.Γ. 1: Το αυτοκίνητο πλένεται τακτικά, 2 φορές το μήνα στο ίδιο πλυντήριο. Την προηγούμενη φορά δεν είχαν φύγει τα μυγάκια από την μάσκα (πρόχειρο πλύσιμο) και τα έβγαλα μόνος μου με σπρέυ από την ΒΜW (μαγικό το σπρέυ...)

φιλε εγω το πλενω τρεις φορες την εβδομαδα...
πιθανοτερο πατατα του πλυντηριου και προσπαθει να αποφυγει τη κατασταση.
και επειδη γνωριζω πολυ μα πολυ καλα τα προιοντα που χρησιμοποιηθουν μπορω να σου πω πως αν δεν κανεις την σωστη αραιωση στο υλικο το αποτελεσμα θα ειναι σαν αυτο το δικο σου.

γνωμη μου ειναι οτι ο πλυντηριας για να μη καθεται να τριβει με σφουγγαρι και του πιανεται το χερακι,αραιωνει λιγοτερο(οχι πολυ μη φανταστεις,αντι για 10 προς 1,9 προς 1,αρκει)
με αποτελεσμα να γινει πιο δραστικο.
εχω δει πολλα τετοια περιστατικα σε πλυντηρια συνεργαζομουν και ειναι ανευθυνο απο τη πλευρα των πλυντηριων
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 28-08-09, 15:20
djalma Ο χρήστης djalma δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-06-2009
Μηνύματα: 44
djalma is on a distinguished road
Νεότερα από το ξεφλούδισμα...
Μετά από επικοινωνία που υπήρξε με τον Γερμανό αντιπρόσωπο (το αυτοκίνητο αγοράστηκε από Γερμανική αντιπροσωπεία καινούριο), με πληροφόρησε και μου είπε ότι ΔΕΝ είναι λογικό να γίνει κάτι τέτοιο, ούτε καν από το πλυστικό. Έτσι, μας παρότρυνε να βγάλουμε φωτογραφίες και να του τις στείλουμε. Αυτός με την σειρά του θα ενημερώσει την BMW Hellas για να στείλει πραγματογνώμονα για να το δει και ο ίδιος και να ενημερώσει την BMW Γερμανίας. Το θέμα τώρα όμως που προέκυψε, είναι ότι όταν πήγαμε το αυτοκίνητο στην αντιπροσωπεία και μετά που τους είπαμε ότι υπήρξε επικοινωνία με την Γερμανία, τότε αλλάξανε άποψη σχετικά με το κόστος (μου είχανε πει 120€) και μου είπανε ότι θα το κάλυπτε η εγγύηση... Τραγικοί??? Sorry για το μεγάλο topic αλλά πιστεύω ότι έπρεπε να σας ενημερώσω
__________________
5.20 Ε34---> Απλά δεν παίζεται...!
z4 s23i ---> Το E34 βρήκε αντίπαλο...!

Ζ4 και 5.20 από πιο κοντά...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 28-08-09, 19:44
Το avatar του χρήστη onyx
onyx Ο χρήστης onyx δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-04-2007
Μηνύματα: 267
onyx will become famous soon enoughonyx will become famous soon enough
Γιατί έχουν τόσο πρόβλημα να τα περάσουν στην εγγύηση δεν καταλαβαίνω. Αφού τους τα πληρώνει ανταλλακτικά και εργατικά η ΒΜW, τους συμφέρει να περνάνε όσα μπορούν περισσότερα στην εγγύηση και να έχουν έτσι δουλειά αλλά και ευχαριστημένη πελατεία....
Έχω την εντύπωση ότι κάποιοι (άλλη μάρκα) το κάνουν αυτό πολύ εύκολα, σου αλλάζουν πράγματα στην εγγύηση ακόμα και αν είσαι και λίγο εκτός ή τα χρεώνουν σε άλλο αυτοκίνητο που είναι εντός για να σε έχουν ευχαριστημένο, αφού πληρώνονται για αυτό γιατί να μην το κάνουν...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 26-09-09, 15:13
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
την επαθα και εγω εχτες που αφησα το αμαξι για πλυσιμο στο γειτονικο μου εκο οπως παντα σημερα το πρωι το παρατηρησα εχει ξεφλουδισει στο χειλος του μπροστινου φτερου ενα κομματι 3 ποντους και λιγο στο πλαι του μπροοστινου προφυλακτηρα εχει φυγει το λουστρο.το εδειξα στο παιδι στο πλυντηριο και την δευτερα θα το δει ο υπευθυνος .ηδωμεν
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.