Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-01-10, 06:52
Το avatar του χρήστη ΣΚΟΡΠΙΟΣ
ΣΚΟΡΠΙΟΣ Ο χρήστης ΣΚΟΡΠΙΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-11-2009
Μηνύματα: 35
ΣΚΟΡΠΙΟΣ is on a distinguished road
Talking ΑΛΛΑΓΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΣΕ Ε46 325 ΣΕ Μ3

Παιδιά εχθές συζήτησα με σοβαρό? συνεργείο για αλλαγή του κινητήρα μου με κάποιον της Μ σειράς και για το κόστος που θα έπιανε....μάγκες το κόστος που μου ανέφεραν ήταν 20 με 25 χιλιάδες....βέβαια μου ανέφεραν εγγυήσεις και όλα τα σχετικά , αλλά σε αναφορά κάποιων λεπτομερειών μου είπαν ότι 1ον ο φανοποιός θέλει 5-6000 για τα φτέρα και όλη τη φανοποιία και 2ον οτι είναι υποχρεωτική για να μπει το μοτέρ διαφορετικά δεν μπαίνουν ούτε οι ζάντες....τέσπα μου είπαν στο τέλος να μην το κάνω και καλύτερα να ψάξω για ανταλλαγή με το εν λόγω μοντέλο....εγώ το μόνο που ζήτησα ήταν αν μπορούσαν να μου αλλάξουν το κινητήρα γιατί το look , για ένα τέτοιο κόστος δεν με ενδιαφέρει.....μπορεί να μην γνωρίζω πολλά απο μετατροπές και ιδιαίτερα με την bmw , αλλά ρε παιδιά μου φάνηκε εξωφρενική η πρόταση αυτή....επειδή κρατήθηκα και δεν με πιάσανε τα γέλια μπροστά τους , παρακαλώ πέστε μου και σείς την γνώμη σας....(παρεπιπτώντος ψάχνοντας βρήκα απο κάποιον που φέρνει ανταλλακτικά και τροπέτα , Μ3 κινητήρα και ότι χρειάζεται για μια μετατροπή απο μηχανικά μέρη , για να δουλέψει όπως μου είπε και ο ίδιος , με εγγύηση καλής λειτουργείας κινητηρα , με 2500 ευρώ)
__________________
Ο ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ , Ο ΧΑΖΟΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΚΑΙ.....Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ !!!! ALWAYS TRUTH !!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-01-10, 06:58
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Φιλε ιστοριες ειναι αυτο με το φανοιποιο οτι πρεπει οπωσδηποτε να μπουν οι ζαντες.Εγω ξερω 2 κουπε και 2 κομπακτ που κυκλοφορουν σε μετατροπη σε Μ3 και φοραν απλα 18αρια χωρις να εχει πειραχτει το αμαξωμα σε φανοποιο.Ισως για το look..Τωρα με 2500 ευρω..Ουτε το σασμαν δε βρισκεις τοσο...Χρειαζεσαι τα εξης:
σασμαν,εγκεφαλο,διαφορικο,φρενα,αναρτηση,πλεξουδα κινητηρα και ποσα αλλα για να δουλεψει,χωρια τη λαμαρινοδουλεια αν κανεις..Τα 2500 ουτε για μετατροπη σε Ε30 δε φτανουν..
Οι μετατροπες σε Μ3 Ε46 κοστιζουν στην καλυτερη των περιπτωσεων 12 χιλιαδες ευρω..(το χαμηλοτερο που εχω ακουσει..)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-01-10, 11:22
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
Στα Χανια στα ειπαν αυτα σκορπιε??????/
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-01-10, 13:13
Το avatar του χρήστη ΣΚΟΡΠΙΟΣ
ΣΚΟΡΠΙΟΣ Ο χρήστης ΣΚΟΡΠΙΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-11-2009
Μηνύματα: 35
ΣΚΟΡΠΙΟΣ is on a distinguished road
Exclamation

....Παιδια , εξηγούμε για να μη νομίσεται λαθος ...στις 2500 ευρώ , ο τύπος μου'δινε κινητήρα Μ3 Ε46- σασμάν - άξονα - πλεξούδα - εγκέφαλο - κοντέρ - τιμόνι/ταμπλώ....αυτός μου τα πουλούσε τόσο...η τιμή ήταν ''αγοράς'' μόνο , και πιστεύω ότι ήταν ευκαιριακή...δεν γνωρίζω απο γενικές τιμές ''πιάτσας'' , γι αυτο και η κρίση μου δεν είναι απόλυτη...πάντως και εμένα αρχικά μου φάνηκε χαμηλή η τιμή και επηρεάστηκα και απο το γεγονος ότι μου είπε οτι ''σου δίνω τα πάντα που χρειάζεται για να το κάνει ο μηχανικός να δουλεύει'' και ότι αν για οποιοδήποτε λόγο κατι δεν είναι σωστό , μου φέρνει άλλο...όλα αυτά στο κατάστημα που έχει , και είναι και χρόνια σε αυτή την δουλειά...τέσπα , όσον αφορά την πρώτη πρόταση , ναι στα Χανιά μου το είπαν...τα 2500 ήταν απο περιοχή Ηρακλείου , αλλά επειδή κανείς μηχανικός απο τους γνωστούς μου , δεν μου έδινε μια τίμη τοποθέτησης τελειωμένη αλλά μου έλεγαν ''θα τα βρούμε'' και αυτό στο παρελθον το έχω πληρώσει παραπάνω απότι περίμενα , το άφησα στην άκρη κάμποσο καιρό και έτσι η υποτιθέμενη ''ευκαιρία''...πέταξε.
__________________
Ο ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ , Ο ΧΑΖΟΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΚΑΙ.....Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ !!!! ALWAYS TRUTH !!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-01-10, 13:26
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Φιλε για 46αρι Μ3?Εγω δεν το νομιζω παντως..Γιατι ολοι κατω απο 9αρι μετατροπη κομπλε για 46αρι Μ3 δεν εχω δει πουθενα...Εστω και σκετα ανταλλακτικα..Κατι αλλο θα παιζει..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-01-10, 13:35
Το avatar του χρήστη jim_pas
jim_pas Ο χρήστης jim_pas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2009
Μηνύματα: 380
jim_pas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΣΚΟΡΠΙΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
....Παιδια , εξηγούμε για να μη νομίσεται λαθος ...στις 2500 ευρώ , ο τύπος μου'δινε κινητήρα Μ3 Ε46- σασμάν - άξονα - πλεξούδα - εγκέφαλο - κοντέρ - τιμόνι/ταμπλώ....αυτός μου τα πουλούσε τόσο...η τιμή ήταν ''αγοράς'' μόνο , και πιστεύω ότι ήταν ευκαιριακή...δεν γνωρίζω απο γενικές τιμές ''πιάτσας'' , γι αυτο και η κρίση μου δεν είναι απόλυτη...πάντως και εμένα αρχικά μου φάνηκε χαμηλή η τιμή και επηρεάστηκα και απο το γεγονος ότι μου είπε οτι ''σου δίνω τα πάντα που χρειάζεται για να το κάνει ο μηχανικός να δουλεύει'' και ότι αν για οποιοδήποτε λόγο κατι δεν είναι σωστό , μου φέρνει άλλο...όλα αυτά στο κατάστημα που έχει , και είναι και χρόνια σε αυτή την δουλειά...τέσπα , όσον αφορά την πρώτη πρόταση , ναι στα Χανιά μου το είπαν...τα 2500 ήταν απο περιοχή Ηρακλείου , αλλά επειδή κανείς μηχανικός απο τους γνωστούς μου , δεν μου έδινε μια τίμη τοποθέτησης τελειωμένη αλλά μου έλεγαν ''θα τα βρούμε'' και αυτό στο παρελθον το έχω πληρώσει παραπάνω απότι περίμενα , το άφησα στην άκρη κάμποσο καιρό και έτσι η υποτιθέμενη ''ευκαιρία''...πέταξε.
φίλε αν πάντως δεν σε ενδιαφέρει η συγκεκριμένη προσφορά επειδή είμαι κ Ηρακλειο θα μπορούσες να μου δώσεις στοιχεία με ενα Pm εστω για το ποιο μαγαζί ειναι που σ έδωσε την προσφορα??? Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-01-10, 14:13
Το avatar του χρήστη NICK BMW LOVER
NICK BMW LOVER Ο χρήστης NICK BMW LOVER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2008
Μηνύματα: 767
NICK BMW LOVER will become famous soon enoughNICK BMW LOVER will become famous soon enough
Κ οι δυο που σου τα ειπαν αυτα,προφανως λενε οτι να'ναι...
__________________
Οποιος ειναι αλαζονας
οδευει παντα κατα μονας...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-01-10, 17:53
Το avatar του χρήστη ΣΚΟΡΠΙΟΣ
ΣΚΟΡΠΙΟΣ Ο χρήστης ΣΚΟΡΠΙΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-11-2009
Μηνύματα: 35
ΣΚΟΡΠΙΟΣ is on a distinguished road
....επειδή δεν τα πάω πολυ καλά με το computer , γραψε μου αν πήρες πμ.
__________________
Ο ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ , Ο ΧΑΖΟΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΚΑΙ.....Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ !!!! ALWAYS TRUTH !!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-01-10, 19:16
leyteris Ο χρήστης leyteris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 366
leyteris is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΣΚΟΡΠΙΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
....επειδή δεν τα πάω πολυ καλά με το computer , γραψε μου αν πήρες πμ.
εγω κατω απο 15000 ευρω για μετατροπη σε Μ3 δεν εχω ακουσει
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-01-10, 19:24
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Οπως τα λεει ο φιλος leyteris και ο NICK BMW LOVER...Ειχα ακουσει και 12 αλλα σε μοτερ με αρκετα χιλιομετρα....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.