Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-05-13, 10:35
storki Ο χρήστης storki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-07-2012
Μηνύματα: 25
storki is on a distinguished road
παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.
αυτα με το διαφορικο και τα λοιπα το σκεφτηκα αλλα και θα μου καιει περισοτερο αλλα και δεν θα μπορω να παω ενα ταξιδι με την ησυχια μου αλλα μονο με κοφτες και την φασαρια τις 60mm straight through εξατμισης σε ολο τις το μεγαλειο.
απ`την αλλη μου ειπε ο μηχανικος (ειναι φιλαρακι πολλα χρονια με ξερει απο τα 14 που πηγαινα το αμαξι του πατερα μου) πως θα λυσουμε κεφαλη και τα λοιπα συν το οτι θα αλλαξουμε καποια μεταλλα απο κατω. εγω πιστευω παντως πως και 1500-1800 να μου παει με ολα αυτα δεν πρεπει να ειναι και ασχημα αν σκεφτεις ολα αυτα και το οτι μπορει να θελει και κανεναν δισκο μιας και θα ανοιχτει.

για μπλοκε παντως λεω να παρω ενα αλλο απλο και να το κολλησω.
εχουμε και μια τουρμπινα που περισσευει αλλα αυτα μετα θα δειξει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη storki : 24-05-13 στις 10:37
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-05-13, 11:33
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Γιατι να παρεις αλλο διαφορικο να κολλησεις??Κολλα το δικο σου.Επισης ενα μελος του φορουμ πουλαει ενα κολλημενο 3.38...Παντως αν σκεφτεσαι ηδη απο τωρα τουρμπινες και αλογα,καλυτερα να πας σε κανα 6κυλινδρο μοτερακι απο την αρχη....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-05-13, 11:54
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από storki Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτα με το διαφορικο και τα λοιπα το σκεφτηκα αλλα και θα μου καιει περισοτερο αλλα και δεν θα μπορω να παω ενα ταξιδι με την ησυχια μου αλλα μονο με κοφτες και την φασαρια τις 60mm straight through εξατμισης σε ολο τις το μεγαλειο...........εχουμε και μια τουρμπινα που περισσευει αλλα αυτα μετα θα δειξει.
Προφανώς και δεν ισχύει τίποτα από όσα λες εκτός ίσως από την λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση σε συνθήκες πολής και μόνο και αυτό όχι πάντα.

Κανείς δεν σου είπε ότι πακέτο με το is μοτέρ πάει εξάτμιση για να ανασταίνεις νεκρούς και κοντό διαφορικό ώστε να μην μπορείς να κάνεις ταξίδι......

Επίσης, το κολλημένο διαφορικό είναι περισσότερο για χρήση σε πίστα νομίζω. Επίσης, όντως αν σκέφτεσαι από τώρα τουρμπίνες για αυτό το μοτέρ, ίσως να μην είναι και η κατάλληλη λύση για περισσότερα άλογα...παρά να πας σε μεγαλύτερο μοτέρ όπως αναφέρθηκε παραπάνω...
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-05-13, 18:09
storki Ο χρήστης storki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-07-2012
Μηνύματα: 25
storki is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
Προφανώς και δεν ισχύει τίποτα από όσα λες εκτός ίσως από την λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση σε συνθήκες πολής και μόνο και αυτό όχι πάντα.

Κανείς δεν σου είπε ότι πακέτο με το is μοτέρ πάει εξάτμιση για να ανασταίνεις νεκρούς και κοντό διαφορικό ώστε να μην μπορείς να κάνεις ταξίδι......

Επίσης, το κολλημένο διαφορικό είναι περισσότερο για χρήση σε πίστα νομίζω. Επίσης, όντως αν σκέφτεσαι από τώρα τουρμπίνες για αυτό το μοτέρ, ίσως να μην είναι και η κατάλληλη λύση για περισσότερα άλογα...παρά να πας σε μεγαλύτερο μοτέρ όπως αναφέρθηκε παραπάνω...
ρε φιλαρακι δεν ειπα εγω οτι με το is παει εξατμιση που ανασταινει νεκρους αλλα το οτι ηδη η εξατμιση μου ειναι ολη ελευθερη ως απαντηση στον φιλο που ειπε να μην πειραξω τιποτα παρα μονο διαφορικο που εν συνεχεια θα μου αυξησει την καταναλωση και γενικοτερα θα μου ζοριζει περισσοτερο την μηχανη αφου θα δουλευει πιο ψηλα. το τουρμπο εαν γινει κατι τετοιο πιο μετα θα ειναι ενα πολυ λαιτ τουρμπισμα ισα -ισα να παρει εαν δεν μου κανει σαν μοτερ βεβαια μια ανασα ακομα.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-05-13, 18:19
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από storki Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε φιλαρακι δεν ειπα εγω οτι με το is παει εξατμιση που ανασταινει νεκρους αλλα το οτι ηδη η εξατμιση μου ειναι ολη ελευθερη ως απαντηση στον φιλο που ειπε να μην πειραξω τιποτα παρα μονο διαφορικο που εν συνεχεια θα μου αυξησει την καταναλωση και γενικοτερα θα μου ζοριζει περισσοτερο την μηχανη αφου θα δουλευει πιο ψηλα. το τουρμπο εαν γινει κατι τετοιο πιο μετα θα ειναι ενα πολυ λαιτ τουρμπισμα ισα -ισα να παρει εαν δεν μου κανει σαν μοτερ βεβαια μια ανασα ακομα.
ενα light τουρμπισμα στο 318ις θα σε παει περιπου στα 190-200 αλογα αναλογα την τουρμπινα που θα χρησιμοποιησεις,νουμερα δλδ που ενα 328 τα'χει εργοστασιακα...Καλα για κοστος τουρμπισματος,δεν το συζητω,εχει συζητηθει εκτενως.....αποφασισε φιλε μου τι ακριβως θες και περιμενεις στο μελλον απ'τ'αμαξι σου γιατι δεν ειναι εποχη για σπαταλες.....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-05-13, 18:31
storki Ο χρήστης storki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-07-2012
Μηνύματα: 25
storki is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
ενα light τουρμπισμα στο 318ις θα σε παει περιπου στα 190-200 αλογα αναλογα την τουρμπινα που θα χρησιμοποιησεις,νουμερα δλδ που ενα 328 τα'χει εργοστασιακα...Καλα για κοστος τουρμπισματος,δεν το συζητω,εχει συζητηθει εκτενως.....αποφασισε φιλε μου τι ακριβως θες και περιμενεις στο μελλον απ'τ'αμαξι σου γιατι δεν ειναι εποχη για σπαταλες.....
ενταξει κι`εγω γι`αυτο δεν λεω οτι θα τα κανω ολα μαζι. γιατι θα μπορουσα πολυ ομορφα να παρω το μοτερ να το κανω ενα rebuilt να του φορεσω σφυριλατα και τα λοιπα σιγα-σιγα να το εφτιαχνα και να βγει 200+ η 300+ η δεν ξερω κι`εγω. απλα επιδη εχω τραβηξει ειδη ενα ζορι απο κατι θερμοστατες που κολλησαν και τρωει και το καθημερινο ζορι απο το δεξι μου ποδι γι`αυτο το λεω να το βαλω και απ`την αλλη υπαρχει τουρμπο ιντερκουλερ και περιμενουν και δεν θελω να ξεφυγω σε μοτερ γι`αυτο συζηταω το is και μετα βλεπουμε.
το ξερω οτι το γκαζι ειναι ομορφο αλλα δεν ξεχναω οτι με αυτο το αμαξι παω στην δουλεια μου για ψωνια και λοιπα και γι`αυτο δεν θελω να ξεφυγω και παω σε λαιτ πραγματα
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-05-13, 18:37
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από storki Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε φιλαρακι δεν ειπα εγω οτι με το is παει εξατμιση που ανασταινει νεκρους αλλα το οτι ηδη η εξατμιση μου ειναι ολη ελευθερη ως απαντηση στον φιλο που ειπε να μην πειραξω τιποτα παρα μονο διαφορικο που εν συνεχεια θα μου αυξησει την καταναλωση
ΟΚ, δεν κατάλαβα ότι την εξάτμιση την έχεις ήδη.

Πάντως για την κατανάλωση εξακολουθώ να διαφωνώ...εκτός κι αν εννοείς ότι λόγω του παραπάνω γκαζιού σε σχέση με το 316, θα το πατάς πιο πολύ.
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 24-05-13, 18:45
storki Ο χρήστης storki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-07-2012
Μηνύματα: 25
storki is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
ΟΚ, δεν κατάλαβα ότι την εξάτμιση την έχεις ήδη.

Πάντως για την κατανάλωση εξακολουθώ να διαφωνώ...εκτός κι αν εννοείς ότι λόγω του παραπάνω γκαζιού σε σχέση με το 316, θα το πατάς πιο πολύ.
καλα και αυτο θα συμβαινει
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 24-05-13, 18:49
storki Ο χρήστης storki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-07-2012
Μηνύματα: 25
storki is on a distinguished road
πριν λιγο που μιλησαμε μου ειπε οτι μιλαμε για το Μ42 μοτερ.
τι λετε κι`εσεις να το κυνηγησω?η να το αφησω και οτι μου βγαλει?
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 24-05-13, 19:10
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Straight six Εμφάνιση μηνυμάτων
το is με το αναιμικο 316 τι δουλεια εχει? και με το διαφορικο και το τελικο δηλ τι παραπανω θα

γινει?? τιποτα απολυτως. να κοντυνει το διαφορικο στο 316 για ποιο λογο? πιο πολυ νευρο?? με

105 αλογα και τετοιο βαρος δεν θα καταλαβει και κατι,,,,,,να ειχε αλογα, να ειχαμε να

μιλαγαμε....

αν η μετατροπη εχει νορμαλ κοστος αξιζει μια χαρα....
σιγα τ πυραυλο μια χαρα παει κ το 316 σε σχεση με το ιs εγω που εκανα τ μετατροπη απο τ πρωτη βολτα το μετανιωσα που δε το κανα τουλαχ 325

αν κοντινει το διαφορικο θα χει περισσοτερα αρπαγματα απο χαμηλα

τεσπα τι μετατροπη να κανει απο τ στηγμη που με 2000 ευρω (που η τιμη με παζαρια πεφτει κ αλλο σιγουρα) βρισκει ετοιμο

http://www.car.gr/classifieds/cars/photos/3429539/
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.