Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 19-05-14, 00:12
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάμε λοιπόν...

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5064754/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4668132/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4341433/

Αυτά από εμένα, (ειδικά το πρώτο), με την προυπόθεση όυι θα τα ελέγξεις λεπτομερώς βέβαια όλα..
το πρωτο φαινεται κουκλι πολυ ομορφο.το δευτερο το κοκκινο εχει τυχει να το δω και απο κοντα ειναι και αυτο σε αριστη κατασταση
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 20-05-14, 14:22
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάμε λοιπόν...

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5064754/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4668132/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4341433/

Αυτά από εμένα, (ειδικά το πρώτο), με την προυπόθεση όυι θα τα ελέγξεις λεπτομερώς βέβαια όλα..
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω ποιός δίνει 9500EUR σήμερα για αυτοκίνητο τουλάχιστον 10ετίας... Επίσης τα χιλιόμετρα αυτά δεν υπάρχουν, ειδικά αυτά που είναι κάτω από 100000 και ειδικά για μάντρα. Προσωπικά δεν θα εμπιστευόμουν ποτέ κάποιον που εκ των προτέρων καταλαβαίνω ότι προσπαθεί να με κοροϊδέψει κατεβάζοντας χιλιόμετρα.

Για τον φίλο που άνοιξε το thread, μην ψαρώνετε με τα MPack και τους πλυμένους κινητήρες. Η αγορά ενός οχήματος 10ετίας θέλει πολύ πολύ ψάξιμο και πολύ μεγάλη επιμονή και καλό, πολύ καλό έλεγχο. Ένα αυτοκίνητο από μεσήλικα ιδιώτη μπορεί να είναι παλιότερο και με περισσότερα χιλιόμετρα, είναι όμως σχεδόν σίγουρο ότι θα είναι καλύτερα συντηρημένο από μία άγνωστη εισαγωγή ή έναν κάγκουρα 25άρι.

Ειδικά για τα Ε46 υπάρχουν 100άδες αυτοκινήτων, όλων των κατηγοριών. Το θέμα είναι να μην αγοράσεις κάτι ακριβότερα από αυτό που πραγματικά κάνει. Προσωπικά δεν θα έδινα ποτέ πάνω από 5000-6000EUR για ένα τέτοιο αυτοκίνητο και θα κράταγα τουλάχιστο ένα χιλιάρικο για ότι βγάλει μέσα στον πρώτο χρόνο (και είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα βγάλει).

Τέλος, ο M43/1.9 είναι εξαιρετικός και τρομερά αξιόπιστος κινητήρας. Εγώ έχω κάνει 220000 χιλιόμετρα, έχω εδώ και 50000 LPG και έχω την αίσθηση ότι αν είναι να μείνει κάτι από το αυτοκίνητο στα επόμενα 100000 χιλιόμετρα είναι το μπλοκ του κινητήρα... Όμως είναι σχεδόν βέβαιο ότι αυτοκίνητο του 2000 δεν μπορεί να έχει λιγότερα από 150000 πραγματικά χιλιόμετρα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 20-05-14, 15:56
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
Ο φιλος tsalin τα ειπε μια χαρα.και οι αλλοι συμφορουμιτες ηταν κατατοπιστικοτατοι με μοτερ και χρονολογιες.
η επιλογη ειναι δικη σου φιλε αλλα εμενα οι καροτσα απο το 46αρι μου φανταζει βαρια (τουλαχιστον οσες φορες εχω βρεθει εντος καμπινας ) για μονο 118 αλογακια.θα εψαχνα μαλλον κατι πριν το 2001 στην σωστη τιμη φυσικα.
και φυσικα ελεγχος και παλι ελεγχος και πολυ καλο service μετα την αγορα .οχι μονο λαδια μπουζι και τα σχετικα.ολα τα περιφερειακα.
μαλλον θα κανεις νεο thread μετα την αγορα και οπως ειπα το πιο καλο σχολιο ειναι μονο εδω
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 20-05-14, 15:57
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsalin Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω ποιός δίνει 9500EUR σήμερα για αυτοκίνητο τουλάχιστον 10ετίας... Επίσης τα χιλιόμετρα αυτά δεν υπάρχουν, ειδικά αυτά που είναι κάτω από 100000 και ειδικά για μάντρα. Προσωπικά δεν θα εμπιστευόμουν ποτέ κάποιον που εκ των προτέρων καταλαβαίνω ότι προσπαθεί να με κοροϊδέψει κατεβάζοντας χιλιόμετρα.

Για τον φίλο που άνοιξε το thread, μην ψαρώνετε με τα MPack και τους πλυμένους κινητήρες. Η αγορά ενός οχήματος 10ετίας θέλει πολύ πολύ ψάξιμο και πολύ μεγάλη επιμονή και καλό, πολύ καλό έλεγχο. Ένα αυτοκίνητο από μεσήλικα ιδιώτη μπορεί να είναι παλιότερο και με περισσότερα χιλιόμετρα, είναι όμως σχεδόν σίγουρο ότι θα είναι καλύτερα συντηρημένο από μία άγνωστη εισαγωγή ή έναν κάγκουρα 25άρι.

Ειδικά για τα Ε46 υπάρχουν 100άδες αυτοκινήτων, όλων των κατηγοριών. Το θέμα είναι να μην αγοράσεις κάτι ακριβότερα από αυτό που πραγματικά κάνει. Προσωπικά δεν θα έδινα ποτέ πάνω από 5000-6000EUR για ένα τέτοιο αυτοκίνητο και θα κράταγα τουλάχιστο ένα χιλιάρικο για ότι βγάλει μέσα στον πρώτο χρόνο (και είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα βγάλει).

Τέλος, ο M43/1.9 είναι εξαιρετικός και τρομερά αξιόπιστος κινητήρας. Εγώ έχω κάνει 220000 χιλιόμετρα, έχω εδώ και 50000 LPG και έχω την αίσθηση ότι αν είναι να μείνει κάτι από το αυτοκίνητο στα επόμενα 100000 χιλιόμετρα είναι το μπλοκ του κινητήρα... Όμως είναι σχεδόν βέβαιο ότι αυτοκίνητο του 2000 δεν μπορεί να έχει λιγότερα από 150000 πραγματικά χιλιόμετρα.
Με βρίσκεις σύμφωνο σχεδόν σε όλα.Η μόνη μου ένσταση είναι για τα χρήματα...Για κάποιον που το έχει αγοράσει καινούριο του είναι κάπως δύσκολο να το δώσει 5χιλιάρικα εφόσον το έχει συντηρήσει καλά και το γνωρίζει...
Κατά τα άλλα με τα χιλιόμετρα και ότι ένα αυτοκίνητο 15ετίας σίγουρα θα χρειάζεται κάποια ψιλομαζέματα συμφωνώ απόλυτα...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 20-05-14, 19:15
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με βρίσκεις σύμφωνο σχεδόν σε όλα.Η μόνη μου ένσταση είναι για τα χρήματα...Για κάποιον που το έχει αγοράσει καινούριο του είναι κάπως δύσκολο να το δώσει 5χιλιάρικα εφόσον το έχει συντηρήσει καλά και το γνωρίζει...
Κατά τα άλλα με τα χιλιόμετρα και ότι ένα αυτοκίνητο 15ετίας σίγουρα θα χρειάζεται κάποια ψιλομαζέματα συμφωνώ απόλυτα...
Θα συμφωνούσα αν οι εποχές που ζούμε ήταν αυτές πριν την κρίση... δυστυχώς όμως δεν είναι, οπότε ναι μπορείς να βρεις καλό αυτοκίνητο με λίγα χρήματα.

Η μεγάλη πλειοψηφία που το είχε πάρει καινούριο το έχει δώσει πριν την κρίση. Αυτοί που λες και που πουλάνε ακριβά μετριούνται στα δάκτυλα των χεριών, μεταξύ πολλών εκατοντάδων αυτοκινήτων προς πώληση και είναι αυτοί που "τους έχει μείνει" αλλά που δεν έχουν και ανάγκη να το δώσουν. Είναι αυτά τα αυτοκίνητα που είναι πραγματικά εξαιρετικά και που μπορείς να το καταλάβεις όχι από το αυτοκίνητο, αλλά από τον ιδιοκτήτη.

Όμως και πάλι εσύ θα έδινες 10χιλιάρικα για αυτοκίνητο τουλάχιστον 10ετίας? Εγώ θα προτιμούσα να βρω ένα αξιοπρεπές με 5-6Κ και να κρατήσω και ένα 2Κ για τα μαζέματα που θα προκύψουν...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 20-05-14, 22:14
Το avatar του χρήστη GeorgeN
GeorgeN Ο χρήστης GeorgeN δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-05-2014
Μηνύματα: 12
GeorgeN is on a distinguished road
Καλησπερα! Οκ ευχαριστω παιδια! Βασικα απο αυτες που εβαλα η δευτερη μου αρεσε παρα πολυ.Αλλα ενταξει εχω ακομα καποιο καιρο μπροστα μου μεχρι να κανω την αγορα και οταν παω Αθηνα σιγουρα δεν θα δω μονο ενα αυτοκινητο.

Οταν λες πολυ πιο ομορφα απο πια αποψη? σε καλυτερη κατασταση εννοεις?

Για τον ελεγχο επειδη δεν εχω στην Αθηνα καποιο μηχανικο σκεφτομουν για ελεγχο την bmw.Περα απο αυτα που μπορουν να δουν εκει τι αλλο θα μπορουσα να κοιταξω?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GeorgeN : 20-05-14 στις 22:20
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 20-05-14, 22:14
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsalin Εμφάνιση μηνυμάτων
Όμως και πάλι εσύ θα έδινες 10χιλιάρικα για αυτοκίνητο τουλάχιστον 10ετίας?
πολύ δύσκολα.Εκτός αν επρόκειτο για πραγματικό κελεπούρι που το γνώριζα πριν το πάρω...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 21-05-14, 00:44
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
πολύ δύσκολα.Εκτός αν επρόκειτο για πραγματικό κελεπούρι που το γνώριζα πριν το πάρω...
Είδες που τελικά συμφωνούμε!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 21-05-14, 15:09
Το avatar του χρήστη Α8hnaios
Α8hnaios Ο χρήστης Α8hnaios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-11-2005
Μηνύματα: 637
Α8hnaios will become famous soon enough
Πάρε 6κύλινδρο να βρεις την υγεία σου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 21-05-14, 16:19
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Συμφωνώ απολύτως

Αλλά το εξακύλινδρο συνεπάγεται αυξημένα έξοδα, τεκμήρια κλπ. και μιλάμε μόνο για 2,2 αλλιώς είναι καλύτερο το valvetronic 2,0 με τα 143 από το 320 Ι6 με τα 150 σαν αγορά.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
coupe, e46

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.