Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 21-05-14, 15:19
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Ολα καλα αυτα που λετε αλλα....

1. Μακρυα απο το δευτερο ασιμι . Ειναι για γελια....
Δευτερον...το καλο αμαξι θα το πληρωσεις. Αμα ρχισει κ ζηταει το 46 αρι θα ξενερωσεις. 2.000 δε φτανουν για να το κανεις αυτοκινητο. Παρε ενα σαν το κοκκινο πληρωσε το ΜΙΑ φορα και θα το χαρεις για πολλα χρονια... κ ειναι και face lift... ενα ταλαιπορημενο αμαξι θα το πληρωνεις συνεχεια....

Υγ. Επισης υπαρχουν 46 αρια με λιγοτερα απο 150.000 πχ το δικο μου. Μ43 1900 του 2001 με 117.000 χλμ. Αλλα δυσκολα τα βρισκεις...
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ThaNOS E46coupe : 21-05-14 στις 15:24
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 21-05-14, 17:07
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Με το κόκκινο εννοείς αυτό?
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4668132/

γιατί αν παρατηρήσεις λέει 316 με 192 άλογατα..., οπότε αυτό συνεπάγεται... ότι συνεπάγεται!!!

Αυτό για τα λίγα χιλιόμετρα που λες ισχύει, θυμάμαι έναν φίλο με ένα e36 318i luxus με ελάχιστα χιλιόμετρα αγορασμένο από ναυτικό και κατάσταση εντελώς βιτρίνας. Όμως νομίζω ότι είνα εξαιρετικά δύσκολο να βρεις τέτοιο e46, ειδικά coupe [βλέπεις οι συνταξιούχοι, οι ναυτικοί και οι λοιποί που αγόραζαν garage queens προτιμούσαν τα sedan...]!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsalin : 21-05-14 στις 17:11
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 21-05-14, 18:19
Το avatar του χρήστη GeorgeN
GeorgeN Ο χρήστης GeorgeN δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-05-2014
Μηνύματα: 12
GeorgeN is on a distinguished road
Αν προκειται για ενα καλοσυντηρημενο ειμαι διατεθημενος να το πληρωσω..Δεν ψαχνω για κατι φτηνιαρικο.Απλως δεν θελω 1600 με τιποτα...Τα τελευταια χρονια ημουν με 1300ρι micra και τωρα με 1600ρι αθανατο Audi 80 αλλα θελω κατι να τραβαει παραπανω.

Δεν εχω τρελες απαιτησεις.Ξερω οτι το 1900 δεν ειναι ενα γρηγορο αμαξι αλλα πιστευω απο οτι οδηγαω μεχρι σημερα καλυτερο θα ειναι και πανω απολα μου αρεσει παρα πολυ..

Για το δυλιτρο λογικα εχω παραπανω πιθανοτητες να βρω καποιο σε καλη κατασταση του 2003-2004 Αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν με το τεκμηριο θα εχω θεμα.Απλως στις μερες που ζουμε...Αν κοπουνε και δωρα κλπ... :/
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 21-05-14, 20:16
karamitsos Ο χρήστης karamitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-04-2012
Μηνύματα: 28
karamitsos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsalin Εμφάνιση μηνυμάτων
Με το κόκκινο εννοείς αυτό?
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4668132/

γιατί αν παρατηρήσεις λέει 316 με 192 άλογατα..., οπότε αυτό συνεπάγεται... ότι συνεπάγεται!!!

Αυτό για τα λίγα χιλιόμετρα που λες ισχύει, θυμάμαι έναν φίλο με ένα e36 318i luxus με ελάχιστα χιλιόμετρα αγορασμένο από ναυτικό και κατάσταση εντελώς βιτρίνας. Όμως νομίζω ότι είνα εξαιρετικά δύσκολο να βρεις τέτοιο e46, ειδικά coupe [βλέπεις οι συνταξιούχοι, οι ναυτικοί και οι λοιποί που αγόραζαν garage queens προτιμούσαν τα sedan...]!
Μαλλον για το δικο μου e36 316i luxus λες αγαπητε .Το δικο μου ειναι του 97 το πηρα το 2012
με 9000χλμ και τωρα μετα απο 2 χρονια εχει 25000χλμ .Οπως λεει και η γυναικα μου
με το ρυθμο που κινειται αυτο το αμαξι οταν θα ειναι 30 χρονων θα κανει το πρωτο μεγαλο service .Τι να κανω ομως που πνιγομαι στη δουλεια και δεν προλαβαινω .

Και οντως ειναι εξαιρετικα δυσκολο να βρεις αμαξι και να πιστεψεις οτι
οντως εχει λιγα χιλιομετρα .Και εγω αν δεν ηταν συγγενης μου και αν δεν το εβλεπα
καθε μερα μπροστα μου δεν θα πιστευα οτι και να μου λεγανε .
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 09-01-15, 16:35
Το avatar του χρήστη GeorgeN
GeorgeN Ο χρήστης GeorgeN δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-05-2014
Μηνύματα: 12
GeorgeN is on a distinguished road
Καλησπεριζω το φορουμ..Καλη χρονια!

Επιτελους εφτασε η ωρα να παρω το αμαξι και οταν τελειωσει ο μηνας θα μπορεσω να ερθω προς Αθηνα-Θεσσαλονικη μερια για να δω απο κοντα και να ξεκινησω την διαδικασια.

Τελικα αποφασισα να παρω το διλιτρο και κατα προτιμιση το facelift αν τελικα βρω καποιο...Αφου σημερα αρχισα να παιρνω τηλεφωνα για τα αμαξια που εχω δει μεχρι τωρα,δυστυχως διαπιστωσα οτι τα περισσοτερα ειναι ταξινομημενα απο το 2007 εως και το 10 και 11...Που σημαινει οτι θα πρεπει να πληρωνω καθε χρονο μεχρι να κλεισει 10 χρονια ταξινομημενο στην Ελλαδα και φορο πολυτελειας....

Εχει γινει τελικα καποια αλλαγη για τα εισαγωμενα αυτοκινητα με το θεμα της ημερομηνιας παραγωγης-ταξινομισης στην Ελλαδα?
Σε περιπτωση που δεν εχει γινει και πρεπει να πληρωσω κανονικα,αν π.χ. εχει ταξινιομηθει το 2008 θα πληρωνω τον φορο μεχρι και το 2018?
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 09-01-15, 18:02
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Νομίζω ότι υπάρχει κάπου σχετικό θέμα...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 09-01-15, 18:33
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeN Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπεριζω το φορουμ..Καλη χρονια!

Επιτελους εφτασε η ωρα να παρω το αμαξι και οταν τελειωσει ο μηνας θα μπορεσω να ερθω προς Αθηνα-Θεσσαλονικη μερια για να δω απο κοντα και να ξεκινησω την διαδικασια.

Τελικα αποφασισα να παρω το διλιτρο και κατα προτιμιση το facelift αν τελικα βρω καποιο...Αφου σημερα αρχισα να παιρνω τηλεφωνα για τα αμαξια που εχω δει μεχρι τωρα,δυστυχως διαπιστωσα οτι τα περισσοτερα ειναι ταξινομημενα απο το 2007 εως και το 10 και 11...Που σημαινει οτι θα πρεπει να πληρωνω καθε χρονο μεχρι να κλεισει 10 χρονια ταξινομημενο στην Ελλαδα και φορο πολυτελειας....

Εχει γινει τελικα καποια αλλαγη για τα εισαγωμενα αυτοκινητα με το θεμα της ημερομηνιας παραγωγης-ταξινομισης στην Ελλαδα?
Σε περιπτωση που δεν εχει γινει και πρεπει να πληρωσω κανονικα,αν π.χ. εχει ταξινιομηθει το 2008 θα πληρωνω τον φορο μεχρι και το 2018?
Μπορεις να αλλαξεις νομιμα την ημερομηνια 1ης αδειας απ' οσο ξερω..
Αλλα πιστευω οτι μπορεις να βρεις και αμαξι ελληνικης αντιπροσωπειας για να μαθεις και πιο ευκολα το ιστορικο του.. σε σχεση με ενα εισαγωγης..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 09-01-15, 18:42
Το avatar του χρήστη GeorgeN
GeorgeN Ο χρήστης GeorgeN δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-05-2014
Μηνύματα: 12
GeorgeN is on a distinguished road
Aυτο διαβασα καιγω οτι εχει βγει εγκυκλιος που τη "διορθωνει" αυτη την αδικια,αλλα δεν ξερω κατα ποσο στην πραξη γινεται.Πριν λιγο μιλησα με τον λογιστη μου και μου ειπε οτι το θεμα ειναι αν η εφορια την εφαρμοζει την εγκυκλιο.Την δευτερα θα παει στην εφορια και θα μαθουμε..

Δυστυχως μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κανενα Ελληνικης αντιπροσωπειας. :/
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 10-01-15, 11:37
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Από το οικονομικό έτος 2013 (δήλωση 2014) δεν ισχύει η πρώτη άδεια στην Ελλάδα αλλά αυτή στην Ευρώπη. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να πας στο υπουργείο συγκοινωνιών και να βάλεις στην άδεια την ημερομηνία πρώτης αδείας στην Ευρώπη αν δεν την έχει ήδη η άδεια, και μετά στην δήλωση εισοδήματος που θα κάνεις θα δηλώσεις αυτή ως πρώτη άδεια του αυτοκινήτου. Δεν χρειάζεται να πας στην εφορία.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 10-01-15, 14:46
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeN Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτο διαβασα καιγω οτι εχει βγει εγκυκλιος που τη "διορθωνει" αυτη την αδικια,αλλα δεν ξερω κατα ποσο στην πραξη γινεται.Πριν λιγο μιλησα με τον λογιστη μου και μου ειπε οτι το θεμα ειναι αν η εφορια την εφαρμοζει την εγκυκλιο.Την δευτερα θα παει στην εφορια και θα μαθουμε..

Δυστυχως μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κανενα Ελληνικης αντιπροσωπειας. :/
οντως υπαρχει αυτη η εγκυκλιος για τα αυτοκινητα που ερχονται απο αλλη χωρα και στη δηλωση που εκανα το 14 ειχε αλλαξει αυτοματα η ημερομηνια και δεν πληρωσα και καθολου φορο πολυτελειας
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
coupe, e46


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.