Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Περιποίηση

Περιποίηση Όλα τα θέματα που έχουν σχέση με την περιποίηση του αυτοκινήτου (πλύσιμο, γυάλισμα, κέρωμα, αλοιφές κλπ)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 13-11-08, 08:31
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Το δέρμα που ανάφερα είναι αυτό που στεγνώνουν το αυτοκίνητο.

Πετσέτες με μικροΐνες είχα πάρει από Αμερική.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 13-11-08, 15:58
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Α ναι αυτά που μου είχες πει θυμάμαι
Από πλευράς δέρματος τι αγοράζουμε και από πού?
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 23-01-09, 10:38
Snoopy Ο χρήστης Snoopy δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μηνύματα: 2.651
Snoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν, δεν θέλω ακόμα να πω από που αλλά πήρα αυτό το Νανοτεχνολογικό νερό και έκανα το Α6.
Λογικά, επειδή το αυτοκίνητο είναι αγρατζούνιστο και χωρίς αράχνες κτλ αν κάνει ότι λέει, πρέπει σε 6 μήνες να είναι στην ίδια κατάσταση.

Θα επανέλθω με εντυπώσεις, αλλά μέχρι στιγμής νομίζω οτι απλά πέταξα 80 ευρώ. Θα δούμε.

Highlight της υπόθεσης, έχω πάει στο νανοτεχνολογικό μαγαζί και είναι μέσα ένας τύπος (πελάτης) θεόκοντος ίσα που φτάνει τον πάγκο και ρωτάει και αυτός πληροφορίες και σκέφτηκα ότι αγοράζει το ιδανικό προϊον για το ύψος του.
(βγήκα έξω, ψοφησα στο γέλιο και ξαναμπήκα σοβαρός)


Ενα update για το νανοτεχνολογικό κόλπο.
επειδή αλλάζω δουλειά και παρέδωσα το αυτοκίνητο μου, το κατέβασα μετά απο πολύ καιρό στο υπόγειο γκαραζ για να το παρκάρω.
Κάτω απο τις λάμπες του φθορίου, μπορώ με σιγουριά να σας πώ οτι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.
το αυτοκίνητο το άφησα πλυμένο και σας λέω ότι ΚΑΙ αράχνες έχει και γρατζουνιές στο χρώμα και σημαδάκια.
το μόνο στο οποίο βοήθησε αυτό το προϊόν είναι ότι στο πλύσιμο καθάριζε πιο εύκολα.
Με τίποτα όμως δεν προστατεύει 100% το χρώμα όπως λέει ότι κάνει.
ΙΣΩΣ αν δεν το είχα βάλει η κατάσταση να ήταν χειρότερη αλλά σύνολο άντε να του έκανα 20 πλυσίματα όσο καιρό το είχα, οπότε δεν μπορώ να σας πω.
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 25-01-09, 23:24
Το avatar του χρήστη YAziDis
YAziDis Ο χρήστης YAziDis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 14-12-2007
Μηνύματα: 1.197
YAziDis has a spectacular aura aboutYAziDis has a spectacular aura about
Καταρχήν καλή επιτυχία με την καινούργια σου δουλειά, όπως και ελπίζω Σταμάτη να έιναι και δική σου απόφαση.

Εγώ αυτές τις μέρες το σκέφτομαι πάρα πολύ. Μου είπαν συνολικά 200 για το αμάξι (150 λαμαρίνα + 50 τζάμια).
Λέω να πάω αυτές τις μέρες να το κάνω έστω στα τζάμια γιατι πιστεύω ότι ειδικά στο πίσω παράθυρο που δεν υπάρχει υαλοκαθαριστήρας ότι θα βοηθήσει πολύ.
Τώρα για τις λαμαρίνες, αρχίζω να το σκέφτομαι μετά και από τη δική σου άποψη...
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 26-01-09, 00:32
Το avatar του χρήστη kostasz4
kostasz4 Ο χρήστης kostasz4 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-10-2008
Μηνύματα: 169
kostasz4 is on a distinguished road
να κανω και εγω μια ερωτηση . Αυτες οι μεμβρανες που κυκλοφορουν ειναι καλες ???????? Καταλαβατε οι διαφανες που μπαινουν πανω στην λαμαρινα και δεν φαινεται τιποτε .
__________________
Τo Μωρο μου ειρθε APRILIA V4 IS FINALLY HERE 180 HP 179 KG
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 22-02-09, 00:25
Το avatar του χρήστη YAziDis
YAziDis Ο χρήστης YAziDis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 14-12-2007
Μηνύματα: 1.197
YAziDis has a spectacular aura aboutYAziDis has a spectacular aura about
Πήρα sonax σφουγγαράκι μικροϊνών με κρόσια, και μ'αρεσε πάρα πολύ. Τώρα το πότε θα στεγνώσει δε ξέρω, γιατί είναι ΥΠΕΡαποροφυτικό.

Τώρα, πήρα και sonax Γυαλιστικό μεταλλικών χρωμάτων... Αυτό είναι τελείως διαφορετικό με το κερί είπαμε; Δηλαδή μόλις τελειώσω με το γυάλισμα με αυτό το προϊόν να πάρω και ένα κερί να το περάσω;
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 22-02-09, 16:50
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Διάβασε προσεκτικά τις οδηγίες ή ψάξε στο net, για να καταλάβεις αν το συγκεκριμένο προϊόν τρώει βερνίκι ή όχι. Μην εμπιστευτείς τη μετάφραση!!

Στα αγγλικά το polishing τρώει βερνίκι, το waxing όχι.
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 03-03-09, 00:04
Το avatar του χρήστη YAziDis
YAziDis Ο χρήστης YAziDis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 14-12-2007
Μηνύματα: 1.197
YAziDis has a spectacular aura aboutYAziDis has a spectacular aura about
Συμβουλέυτικα τον φίλο bmw330vasilis και τις γνώμες πολλών από εδώ μέσα για την εταιρεία Meguiar's. Πήγα από εκεί, και ενώ στην αρχή ήταν να πάρω το gold κερί (που είναι από φυσικό κερί) πήρα τελικά την NXT 2.0 σειρά. Μου έκανε μια επίδειξη και το παλικάρι που ήταν εκεί στο μαγαζί και με τα 2, οπότε επέλεξα το δεύτερο. Μου είπε (όπως και είδα) ότι το φυσικό κερί δίνει το φυσικό χρώμα στο αυτοκίνητο, αλλά επειδή είναι φυσικό κερί φεύγει αρκετά πιο εύκολα. Το ΝΧΤ δίνει πάρα πολύ γυαλάδα οπότε και επέλεξα αυτό. Παρεπιπτόντως το ΝΧΤ ήταν και 5 ευρώ πιο ακριβό.

Σήμερα λοιπόν που δεν είχα τι να κάνω (κάθε μέρα πετάω τον χαρταετό οπότε σήμερα είπα να πάρω ένα ρεπό λόγω μέρας) κατέβηκα και ξεκίνησα να περιποιούμε το αυτοκίνητό μου (πλύσιμο - κέρωμα).
Αν και ο καιρός από ηλιόλουστός έγινε σε συνεφιασμένος με πολύ μεγάλες πιθανότητες βροχής, δεν με σταμάτησε και συνέχισα μέχρι το τέλος. Η φάση του κερώματος μου πήρε σχεδόν μια ώρα (γύρω στα 55 λεπτά πρέπει να'ταν) με ένα διάλειμα για στρίψιμο ένα τσιγαράκι, και πίνοντας μια γουλιά καφέ.
Προσωπικά το αποτέλεσμα μ'άρεσε πάρα πολύ. ειδικά από πολύ κοντά η επιφάνεια του αυτοκινήτου φαίνεται υπέροχη... Σας παραθέτω και σχετικές φωτογραφίες ...

Υ.Γ. Με τυράνησε λίγο παραπάνω το καπό. Ενώ έβαζα πχ Χ ποσότητα για ένα κομμάτι αυτοκινήτου, σε ίδια διάσταση κομματιού πάνω στο καπό χρειάστηκε να βάλω παραπάνω για να γίνει πιο ομοιόμορφο κτλ. Αυτό έγινε επειδή το καπό είναι προφανώς πιο ταλαιπορημένο και χρειαζόταν πιο πολύ κερί;

Απάντηση με παράθεση
  #129  
Παλιά 03-03-09, 00:09
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
αστραψε το εργαλειο....μπραβο γιαννακη!!!
Απάντηση με παράθεση
  #130  
Παλιά 03-03-09, 00:09
Το avatar του χρήστη YAziDis
YAziDis Ο χρήστης YAziDis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 14-12-2007
Μηνύματα: 1.197
YAziDis has a spectacular aura aboutYAziDis has a spectacular aura about
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.