Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-10-09, 07:42
Akamatis Ο χρήστης Akamatis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 14-10-2009
Μηνύματα: 8
Akamatis is on a distinguished road
BMW X6 Navigation Professional

Καλημέρα σε όλους.
Μόλις χτες παρέλαβα το X6 μου.
Καθώς λοιπόν μου το έδειχναν, ενώ είχα πληρώσει ένα σορό λεφτά για να βάλω σύστημα Navi, μου πέταξε την ώρα που έφευγα πως πρέπει να αγοράσω και το dvd που έχει τους χάρτες και η τιμή του είναι 350 ευρό...
Έτσι ξεκίνησα και εγώ να ψάχνω μπας και μπορέσω να τους περάσω μόνος μου.
Κατέβασα διάφορες εκδόσεις όπως για παράδειγμα :
BMW Road Map Europe Professional 2009-2, BMW Road Map Europe BUSINESS 2009-1 (Multilingual) DVD, Navteq VDODayton-BMW.
Δοκίμασα να τις γράψω με 4 διαφορετικά προγράμματα με την πιο αργή ταχύτητα ( 4 x ) αλλά τίποτα. Βάζοντας τα dvd δεν αναγνόρισε κανένα.
Να σημιώσω πως το dvd player είναι Professional και βρίσκεται μπροστά στο σαλόνι.

Εάν ειπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει θα του είμαι υπόχρεος.
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-10-09, 07:58
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
φιλε με γειά το εργαλείο και καλά χιλιόμετρα.
Είναι μερικά παιδιά εδώ που ξέρουν τα πάντα για BMW Navigation, κάνε ένα search ...
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-10-09, 10:41
Το avatar του χρήστη asot
asot Ο χρήστης asot δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Μηνύματα: 501
asot will become famous soon enough
Καλώς ήλθες (εστω και με αφορμή το DVD)

Για το Χ6 χρειάζεσαι την Professional έκδοση (αυτή που κατεβασες 1η) και η πιο πρόσφατη είναι η 2009-2.
Πες μου ποιους φακέλους βλέπεις στο DVD να σου πω αν είσαι σε καλό δρόμο...
Η έκδοση 2009-2 είναι περίπου 6,63 GB (7.123.243.008 byte), προφανώς θέλει δισκάκι DVD+R DL - βλέπεις το ίδιο μέγεθος στο IMAGE που έχεις???
__________________
X5 3.0d (2004)
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-10-09, 13:59
Akamatis Ο χρήστης Akamatis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 14-10-2009
Μηνύματα: 8
Akamatis is on a distinguished road
Αρχικά σας ευχαριστώ πάρα πολύ και για τις ευχές σας αλλά και για τις τόσο γρήγορες απαντήσεις!!!
Το BMW Road Map Europe Professional 2009-2 που κατέβασα ήταν 23 αρχεία rapid και μετά προέκυψαν και άλλα αρχεία από την αποσυμπίεση.
Κάνοντας αποσιμπίεση και τα αρχεία που προκείψανε ( στο κά8ε αρχείο έβγαζε ένα error αλλά ωστόσο δεν σταμάτησε η αποσιμπίεση) προέκηπσε ένα image 6.956.289 KB.
Μέσα έχει 6 αρχεία (config, db, dbal, fill, telemat, tpd) 2 αρχεία (cdrom.toc, files.cfg) και 1 text (INFO_MAP.TXT)
Να σημιώσω πως εγώ το έγγραψα σε dvd-r 8.5 verbadmin γιατί όλοι έτσι έλεγαν αλλά τώρα θα πάω να αγοράσω dvd+r .
Τέλος έψαξα πάρα πολύ και πιστεύω πως μόνο εδώ δήνετε σίγουρες λύσεις για ότι έχει σχέση με bmw γιαυτό και μπήκα και εγώ στην παρέα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-10-09, 15:23
Το avatar του χρήστη 745power
745power Ο χρήστης 745power δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-05-2006
Μηνύματα: 59
745power is on a distinguished road
Εαν θες το DVD εχω ετοιμο το 2009-2 στειλε μου Pm!!
__________________
There are two kinds of people: Those who like me, and those who can go to Hell
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-10-09, 21:34
Akamatis Ο χρήστης Akamatis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 14-10-2009
Μηνύματα: 8
Akamatis is on a distinguished road
Παιδία 1000 ευχαριστώ τελικά τα κατάφερα!!!
Για να ξέρετε πάντως για όσους το επιχειρήσουν πρέπει να βρείτε το σωστό dvd εγώ το βρήκα σε rapidshare files. Επίσης παίζει ρόλο το πρόγραμμα που θα το κάψετε. Εγώ το έκαψα με το ImageBurn που είναι και δωρεάν και τέλος χρειάζεται DVD+RDL που είπε και ο φίλος πολύ σωστά πιο πάνω.
Και πάλι ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-10-09, 23:44
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Akamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδία 1000 ευχαριστώ τελικά τα κατάφερα!!!
Για να ξέρετε πάντως για όσους το επιχειρήσουν πρέπει να βρείτε το σωστό dvd εγώ το βρήκα σε rapidshare files. Επίσης παίζει ρόλο το πρόγραμμα που θα το κάψετε. Εγώ το έκαψα με το ImageBurn που είναι και δωρεάν και τέλος χρειάζεται DVD+RDL που είπε και ο φίλος πολύ σωστά πιο πάνω.
Και πάλι ευχαριστώ!
DVD+R Dual και κάψιμο στην πιο αργή ταχύτητα που μπορείς (πχ 4Χ) αλλιώς θα σου βγάζει συνέχεια μήνυμα "please insert Navigation DVD"
Εγώ χρησιμοποιώ Nero χωρίς πρόβλημα.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-10-09, 02:38
Akamatis Ο χρήστης Akamatis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 14-10-2009
Μηνύματα: 8
Akamatis is on a distinguished road
Μιας που ρε παιδιά δεν έχει κλήσει το θέμα θα κάνω μια ψηλό άκυρη ερώτηση αλλά έχει και κάποια σχέση.
Έχω βάλει την μεγάλη οθόνη και από όσο ξέρω αν θες να έχεις navi η μεγάλη οθόνη είναι αναγκαστική.
Ξέρει κάποιος να μου πει πως γίνεται να μην είναι χωρισμένη στα 2 ( βασική οθόνη και βοηθητική) και να είναι ενιαία?
Είναι σπαστικό να είναι αναγκαστηκά χωρισμένη.
Εγώ για παράδειγμα θέλω την ώρα που χρεισημοποιώ το navi να είναι full screen τόσο δύσκολο είναι πια??
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-10-09, 04:07
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Κατα την πλοήγηση σπρώχνεις δεξιά τον μοχλό. Στο μενού που ανοίγει έχει μια επιλογή split screen προσς το τέλος ή είναι μέσα στο μενού settings, δεν θυμάμαι ακριβώς είναι καιρός που έπαιξα με αυτό στην δικιά μου. Επιλέγεις την επιλογή split screen και επιλέγεις να το δείχνει σε όλη την οθόνη. Αν κάποιος έχει κάτι να προσθέσει ας το κάνει μιας και αναφέρομαι στο τελευταίο i-drive professional με τον σκληρό δίσκο
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-10-09, 08:47
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατα την πλοήγηση σπρώχνεις δεξιά τον μοχλό. Στο μενού που ανοίγει έχει μια επιλογή split screen προσς το τέλος ή είναι μέσα στο μενού settings, δεν θυμάμαι ακριβώς είναι καιρός που έπαιξα με αυτό στην δικιά μου. Επιλέγεις την επιλογή split screen και επιλέγεις να το δείχνει σε όλη την οθόνη. Αν κάποιος έχει κάτι να προσθέσει ας το κάνει μιας και αναφέρομαι στο τελευταίο i-drive professional με τον σκληρό δίσκο
Στράτο εσύ έχεις το CIC (Car Infotainment Computer) ενώ εμείς έχουμε CCC (Car Communication Computer)

To split screen δεν ελέγχεται στο CCC. Είναι πάντοτε χωρισμένη σε main window και info window.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.