Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-08-09, 16:14
Το avatar του χρήστη VANGELAS
VANGELAS Ο χρήστης VANGELAS δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 05-08-2009
Μηνύματα: 7
VANGELAS is on a distinguished road
Πληροφορίες για Μ3 Ε46

Γειά σας,

Ζώ μόνιμα στο εξωτερικό και ετοιμάζομαι να πάρω το πρώτο μου ΒΜW ένα Μ3 Ε46.
Έχω βρεί δύο αυτοκίνητα σε καλή τιμή στην Γερμανία.
Το πρώτο είναι σε μάντρα ΕλληνοΓερμανού και είναι:
BMW M3 Coupe SMG Navi Prof. EURO 4 Coupé, Gebrauchtfahrzeug, EZ 01/ 2006, 114.000 km, 252 kW, HU 01/ 2011, Carbonschwarz metallic, Leder anthrazit, Automatik, Fahrer u.Beifahrersitz elektr. verstellb., Fahrerairbag, Sport-Paket, 1. Hand EUR 26.890,-
MwSt. ausweisb.
Σε επικοινωνία μαζί τους έμαθα οτι έχει σημαδάκια στο καπώ εμπρός απο πετραδάκια, καινούρια λάστιχα continental αλλά ζάντες 18 ιντσών.
Το δίνει στα 26890 ευρώ αλλά αν πληρώσω παραπάνω έχει και μπορέι να μου βάλει τις 19" ζάντες με καινούργια λάστιχα continental.
--------------------------------------------------------------
Το δέυτερο αυτοκίνητο είναι μέσα απο την BMW με την εγγύηση BMW premium.
Έχει επίσης σημαδάκια στο καπώ αλλά τώρα το επισκευάζουν ( χρώμα-λάκα ) και την δευτέρα θα είναι έτοιμο.
Έχει 89000κμ, μοντέλο 08/2005,ένας ιδιοκτήτης, βιβλίο σερβις,leather trim,xenon, παρόμοιο εξοπλισμό με το πρώτο αυτοκίνητο 19" ζάντες, και το ίδιο χρώμα μάυρο καρμπον.
Η τιμή του είνα στα 27900 ευρώ.
----------------------------------------------------

Τί λέτε ?
Τί ισχύει σχετικά με τις ζάντες 18" vs +19" αλλά και τα λάστιχα τους ? ( καλύτερα, χειρότερα, οι 19 είναι στάνταρτ εξοπλισμός η με τις 18 παίζει κάποια μαιμουδία, κόστος, κτλ)

Σχόλια και παρατηρήσεις δεκτές...


Ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη VANGELAS : 07-08-09 στις 16:17
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-08-09, 16:19
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
το δευτερο ειναι η πιο σωστη επιλογη σου μονο και μονο απο θεμα εγγυησης!!!!!!
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-08-09, 16:24
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Εγω θα διαλεγα αυτο απ τη BMW γιατι δινει και εγγυηση, ασε οτι απο μαντραδες στη Γερμανια εχω καει προσωπικα αλλα και αρκετοι συναδελφοι μου οταν εμενα εκει. Αφου μενεις μονιμα εξ/κο μη το συζητας καθολου για τις ζαντες, βαλε τις 19αρες και δε θα χεις κανενα προβλημα απο θεμα ανεσης αφου οι δρομοι εκει ειναι αψογοι. Το σιγουρο ειναι ομως πως θα επιβαρυνεσαι λιγο παραπανω οικονομικα, οταν αλλαζεις λαστιχα, σε σχεση με το αν ειχες 18αρες αλλα μπρος στα καλη...Προσωπικα προτιμω τις 19αρες ζαντες στην Ε46 Μ3, φαινεται πιο ομορφη. Καλη αγορα λοιπον!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-08-09, 16:26
Το avatar του χρήστη arism3e36
arism3e36 Ο χρήστης arism3e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-12-2008
Μηνύματα: 78
arism3e36 is on a distinguished road
Παράθεση:
το δευτερο ειναι η πιο σωστη επιλογη σου μονο και μονο απο θεμα εγγυησης!!!!!!
+1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-08-09, 16:31
Το avatar του χρήστη VANGELAS
VANGELAS Ο χρήστης VANGELAS δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 05-08-2009
Μηνύματα: 7
VANGELAS is on a distinguished road
Και εγώ προσωπικά με βλέπω να πηγαίνω προς το αυτοκίνητο του bmw dealer, λίγο ακριβότερο αλλά εχει τις 19 ζάντες επάνω, θα έχει φρεσκοβαμμένο καπώ και την εγγύηση τους bmw premium.

Το Μ3 απο ότι άκουσα ερχότανε με στανταρντ τις 19... και με προβληματίζει που έχει ο Ελληνογερμανός έμπορος τις 18 επάνω στο αυτοκίνητο...?!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-08-09, 16:32
Το avatar του χρήστη VANGELAS
VANGELAS Ο χρήστης VANGELAS δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 05-08-2009
Μηνύματα: 7
VANGELAS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω θα διαλεγα αυτο απ τη BMW γιατι δινει και εγγυηση, ασε οτι απο μαντραδες στη Γερμανια εχω καει προσωπικα αλλα και αρκετοι συναδελφοι μου οταν εμενα εκει. Αφου μενεις μονιμα εξ/κο μη το συζητας καθολου για τις ζαντες, βαλε τις 19αρες και δε θα χεις κανενα προβλημα απο θεμα ανεσης αφου οι δρομοι εκει ειναι αψογοι. Το σιγουρο ειναι ομως πως θα επιβαρυνεσαι λιγο παραπανω οικονομικα, οταν αλλαζεις λαστιχα, σε σχεση με το αν ειχες 18αρες αλλα μπρος στα καλη...Προσωπικα προτιμω τις 19αρες ζαντες στην Ε46 Μ3, φαινεται πιο ομορφη. Καλη αγορα λοιπον!

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα απο την εμπειρία σου ( καλή ή κακή )...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-08-09, 16:35
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Εαν δεν σε δεσμεύει η τιμή κοίτα και για αμάξι με λιγότερα χιλιόμετρα εαν μπορείς, αρκεί να είναι πραγματικά
Όσο για τις ζάντες οι 18άρες ήταν στον standard εξοπλισμό ενώ οι 19άρες έξτρα.
Το αμάξι είναι πιο "στριφτερό" αλλά με τις 19άρες πιο όμορφο, η επιλογή είναι δική σου....
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 07-08-09, 17:19
Το avatar του χρήστη VANGELAS
VANGELAS Ο χρήστης VANGELAS δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 05-08-2009
Μηνύματα: 7
VANGELAS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Εαν δεν σε δεσμεύει η τιμή κοίτα και για αμάξι με λιγότερα χιλιόμετρα εαν μπορείς, αρκεί να είναι πραγματικά
Όσο για τις ζάντες οι 18άρες ήταν στον standard εξοπλισμό ενώ οι 19άρες έξτρα.
Το αμάξι είναι πιο "στριφτερό" αλλά με τις 19άρες πιο όμορφο, η επιλογή είναι δική σου....


Αν θέλω να κοιτάξω για ζάντες, τί νούμερα φοράει αυτό το αυτοκίνητο...?
Προτεινόμενο size και μάρκα ελαστικών...?
Κάποιο site με ωράιες ζάντες για αυτό το μοντέλο / αυτοκίνητο...?

Ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 07-08-09, 19:59
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VANGELAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα απο την εμπειρία σου ( καλή ή κακή )...
Φιλε VANGELA, μακαρι να χα εμπειρια απο Μ3! Οποτε για τ αμαξι καλο ειναι ν ακολουθησεις συμβουλες συμφορουμιτων που ειναι ή ηταν κατοχοι Μ3.
Τωρα για τους μαντραδες που εκει δυστυχως εχω εμπειρεια...Μακρια! Η απατεωνια τελικα δεν ειναι Ελληνικο προνομιο μονο. Και εγω αλλα και αρκετοι γνωστοι μου που αγορασαμε αμαξια μεταχειρισμενα απο μαντραδες διαφορετικους μεταξυ τους στη Γερμανια, μας βγηκαν σχεδον ολα σκαρτα και με μεγαλες ζημιες στο τελος. Οποτε καλο ειναι ν αγορασεις αμαξι απο επισημη αντιπροσωπεια που στο καλυπτει και με εγγυηση κ ας δωσεις λιγα χρηματα παραπανω, να χεις το κεφαλι σου ησυχο.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-12-09, 02:22
zannis Ο χρήστης zannis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Μηνύματα: 41
zannis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε VANGELA, μακαρι να χα εμπειρια απο Μ3! Οποτε για τ αμαξι καλο ειναι ν ακολουθησεις συμβουλες συμφορουμιτων που ειναι ή ηταν κατοχοι Μ3.
Τωρα για τους μαντραδες που εκει δυστυχως εχω εμπειρεια...Μακρια! Η απατεωνια τελικα δεν ειναι Ελληνικο προνομιο μονο. Και εγω αλλα και αρκετοι γνωστοι μου που αγορασαμε αμαξια μεταχειρισμενα απο μαντραδες διαφορετικους μεταξυ τους στη Γερμανια, μας βγηκαν σχεδον ολα σκαρτα και με μεγαλες ζημιες στο τελος. Οποτε καλο ειναι ν αγορασεις αμαξι απο επισημη αντιπροσωπεια που στο καλυπτει και με εγγυηση κ ας δωσεις λιγα χρηματα παραπανω, να χεις το κεφαλι σου ησυχο.
Συμφωνω απολυτα
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.