Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-03-16, 22:36
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Εγκατασταση ΟΕΜ multimedia σε E46.

Παιδια Καλησπέρα. Μου χαρίζει ένας φίλος γνήσια οθόνη βγαλμένη από Μ 3. Μαζι με τη cdέρα. Τι θα χρειαστώ ώστε να τη βάλω στο αμάξι μου και άν αξίζει να μπω σε αυτή τη διαδικασία; τώρα το αμάξι φοράει το business cd της μάνας του και έχει τα κουμπιά στο τιμόνι .
Ευχαριστώ προκαταβολικά !!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-03-16, 02:18
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
navigation , fm-tuner, βασεις για πισω , αλλαγη τριμ μπροστα ,καλωδίωση, εγκατασταση και εισαι έτοιμος

το αν αξιζει ειναι σχετικο με το τι θελει ο καθενας
αν βρεις οικονομικα αυτα που σου λοιπουν σιγουρα αξιζει και εννοειτε και εναν καλο να μπορει να τα τοποθετηση
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MZ3 : 31-03-16 στις 02:24
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-03-16, 10:07
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=203145

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=798849

Εγώ θα πρότεινα να πουλήσεις την οθόνη και να αγοράσεις ένα plug and play σύστημα αν θές να αναβαθμίσεις το υπάρχον, αλλιώς κράτα τα χρήματα!!!!
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-03-16, 14:10
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Πετα τη.
Μονο aftermarket που ειναι 10 φορες ανωτερη και με touch
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-03-16, 14:15
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Στα σκουπιδια. Με 450 ευρω 1000 φορες καλυτερη και πιο προηγμενη....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-03-16, 21:37
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Μάλιστα. Μόλις έμαθα ότι υπάρχει και το navigation και το fm tuner.
Αυτό θα χρειαστεί προγραμματισμό παιδιά ή θα παίξει κατ ευθείαν ; ευχαριστώ πολύ όλους όσους απάντησαν !!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-03-16, 21:37
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Νομίζω ότι πρέπει να σκεφτείς ότι όλο το σύστημα κατασκευάστηκε με προδιαγραφές 2003(max) και σήμερα έχουμε 2016... Αυτό σημαίνει ότι σε σχέση με ότι aftermarket κυκλοφορεί είνια μίλια πίσω...

ΟΜΩΣ

- Είναι εργοστασιακό με ότι σημαίνει αυτό (για όποιον έχει κολλήματα όπως εγώ)
- Αν είναι σαν των E60 που είχαμε στην οικογένεια (ΔΕΝ έχω γνώμη για το E46), μπορεί να δώσει στοιχεία από το OBC -όπως χρόνο άφιξης, ΜΟΤ, καταναλώσεις κλπ). Δεν ξέρω όμως αν αυτό γίνεται ως retrofit, αν δηλαδή έχει το αυτοκίνητο αισθητήρες, συνδέσεις κλπ κλπ.

Έχοντας διαβάσει παρόμοιες εμπειρίες από κόσμο του φόρουμ (σε άλλα μοντέλα) μπορώ με σιγουριά να σου πω ότι είναι από τις πιό απαιτητικές DIΥ εργασίες που μπορείς να κάνεις, χωρίς να είναι σίγουρο ότι τελικά θα δουλέψει όπως το θέλεις... Μια ματιά στα links που σου δώσανε και μπορείς να δεις ότι πρέπει να γδύσεις το μισό αυτοκίνητο αν θες να το κάνεις σωστά (να περάσεις σωστά τις καλωδιώσεις, να στήσεις το rack στον χώρο αποσκευών, να αλλάξεις trims μπροστά στο εσωτερικό...) Καταλαβαίνεις ότι αν το κάνεις έξω θα σου πάρουν αρκετά χρήματα... δεν ξέρω αν αξίζει...

Καλό κουράγιο πάντως αν το δοκιμάσεις!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsalin : 31-03-16 στις 21:42
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-03-16, 22:20
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Γι αυτό ρώτησα... το αν αξίζει να μπεί ,μιας κ μου.τα χαρίζουν. Η περίπτωση του να το κάνω DIY δεν παίζει μιας κ δεν υπάρχει πλέον χρόνος κ υπομονή. Πριν 3 χρονια το συζητούσα. Τώρα πλέον όχι. Θέλω να ρωτήσω ένα καλό ηλεκτρολόγο κ άμα μου πει καλή τιμή θα το σκεφτώ.
Η καλωδίωση πόσο να στοιχίζει περίπου γνωρίζουμε ;
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-04-16, 00:12
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Θαναση τωρα τελευταια παρατηρω πως εχεις αρχισει να παρουσιαζεις δυσανεξια στην ελληνικη γλωσσα.!!!!
Δεν αξιζει να το βαλεις στο αμαξι σου αυτο μονο κσι μονο επειδη στο χαρισανε, για να στο χαρισανε, πιθανως ειχαν τους λογους τους. Ειναι παρωχημενο, θελει πολυ κοπο,χρονο και χρημα με μηδαμηνα αποτελεσματα. Δε θα λειτουργησει οπως πρεπει με τα σημερινα δεδομενα, ουτε για φιγουρα δεν κανει.

Αν θελεις μεγαλη οθονη στο αμαξι σου, παρε μια αφτερμαρκετ που ειναι:
Ιδιο αισθητικα με το γνησιο.
Ετοιμο να παιξει τηλεοραση, τηλεφωνο bluetooth και ολα τα φορματ ψηφιακων δισκων.
Συμβατο με ελληνικο gps και εχει και touch screen, χωρις πατεντες, καλωδιωσεις, σιντιερες και αλλες αηδιες της προηγουμενης δεκαετιας. Αυτα τα ολιγα....

υγ, για να μη σου πω να κανεις μια μικρη πατεντα και να βαλεις ενα ταμπλετ των 100 ευρω και να τα εχεις ολα...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelmaniac : 01-04-16 στις 00:18
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-04-16, 00:29
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
δεν αξιζει πλεον ειναι ξεπερασμενο και δεν μπορει να σου προσφερει τπτ παραπανω απο τα αφτερμαρκετ περα απο το οτι ειναι εργοστασιακο.μικρες οι δυνατοτητες και μεγαλος ο μπελας για το ξηλωσε ραψε.ειμαι και εγω υπερ μιας αφτερμαρκετ οθονης χωρις ξηλωματα και που κανει πολλα περισσοτερα απο το εργοστασιακο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.