Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 16-11-16, 17:33
mitsiakis69 Ο χρήστης mitsiakis69 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 16-11-2016
Μηνύματα: 4
mitsiakis69 is on a distinguished road
Μετατροπή e46 320 σε 330

Γεια σας νέο μέλος εδώ στο φόρουμ θα ήθελα την βοήθεια σας για όσους γνωρίζουν για την μετατροπή του αυτοκινήτου μου . Λοιπόν έχω ένα 320 coupe με κινητήρα m52tub20 μετά από 11 χρόνια απροβληματιστα με αυτό το μοτέρ και με μεγάλη λύπη καθώς το αυτοκίνητο μου έχει μόλις 102000 χλμ και ο κινητήρας δουλεύει λες και είναι καινούργιος πήρα την απόφαση να το κάνω μετατροπή σε μεγαλύτερο και να δηλωθεί και κανονικά. Ενδιαφέρομαι για μετατροπή σε κινητήρα m54b25 ή m54b30 , θα ήθελα τα φώτα σας γενικά με το τι χρειάζομαι για αυτήν την μετατροπή , γνωρίζω ότι θα χρειαστούν μοτέρ σασμαν κεντρικός διαφορικό. Ή μόνη παρέμβαση που έχω κάνει πάνω του από m54 είναι τα μπροστινά φρένα από 330. H ερώτηση μου είναι τι άλλο χρειάζομαι για την μετάβαση από m52tu σε m54 γιατί από όσο γνωρίζω έχουν κάποιες διαφορές ; Τα ηλεκτρικά είναι ίδια ; Πρέπει να γίνει παρέμβαση στην πλεξούδα ; Με το γκάζι τι γίνεται από όσο γνωρίζω το δικό μου είναι με ντιζα ενώ από τα m54 με ηλεκτρονικό;
Θα εκτιμουσα κάθε βοήθεια από μέλη που γνωρίζουν σχετικά με το θέμα μου . Φιλικά Κωστας.
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.