Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-06-10, 17:33
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Ποτηροθήκη και λάστιχα :)

Γειά σε όλους!

Παρόλο που δεν γράφω πολύ μιας και ο άσσος δεν είναι το βασικό μου αμάξι, έχω διαβάσει τα πάντα εδώ μέσα!

Έχω 2 ερωτήσεις όμως!

1) Σκέφτομαι να βάλω την ποτηροθήκη που μπαίνει δεξιά από τις ταχύτητες... Δεξιά από το τασάκι αν καταλάβατε

Το θέμα είναι το εξης: Η ποτηροθήκη σαν ανταλλακτικό από την BMW έχει 50€. Αλλά μου είπαν ότι θέλουν 150€ εργατικά δηλαδή 90 λεπτά για να περαστεί...

Αν πάρω την ποτηροθήκη, μόνος μου μπορώ να την περάσω? Τα χέρια μου γενικά πιάνουν, απλά επειδή δεν την έχω δει παρά μόνο σε φωτογραφίες δεν μπορώ να καταλάβω τι το ιδιαίτερο έχει και θέλει 90 λεπτά να περαστεί από μηχανικό της BMW...

2) Ήρθε ο καιρός να αλλάξω λάστιχα και είμαι ανάμεσα σε Dunlop και Goοdyear Excellence... Επειδή το αμάξι κάνει χιλιόμετρα ΜΟΝΟ σε εθνική και υψηλές ταχύτητες μου πρότειναν τα Goodyear... Έχει κάποιος άλλη γνώμη? Επίσης δεν με ενδιαφέρει η μάρκα απλά να έχει την καλύτερη απόδοση στην εθνική και να μπορεί να ανέβει πεζοδρόμιο σε παρκάρισμα... Μην είναι κανα michelin και σκιστεί στο πρώτο παρκάρισμα... Οι διαστάσεις είναι 195/55/16... Α, και μόνο runflat θα φορέσω...

Θα μάθω μετά αν γίνεται η ζάντα να πάρει και φαρδύτερο ελαστικό...

Περιμένω απαντήσεις και απόψεις!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-06-10, 18:10
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σε όλους!

Παρόλο που δεν γράφω πολύ μιας και ο άσσος δεν είναι το βασικό μου αμάξι, έχω διαβάσει τα πάντα εδώ μέσα!

Έχω 2 ερωτήσεις όμως!

1) Σκέφτομαι να βάλω την ποτηροθήκη που μπαίνει δεξιά από τις ταχύτητες... Δεξιά από το τασάκι αν καταλάβατε

Το θέμα είναι το εξης: Η ποτηροθήκη σαν ανταλλακτικό από την BMW έχει 50€. Αλλά μου είπαν ότι θέλουν 150€ εργατικά δηλαδή 90 λεπτά για να περαστεί...

Αν πάρω την ποτηροθήκη, μόνος μου μπορώ να την περάσω? Τα χέρια μου γενικά πιάνουν, απλά επειδή δεν την έχω δει παρά μόνο σε φωτογραφίες δεν μπορώ να καταλάβω τι το ιδιαίτερο έχει και θέλει 90 λεπτά να περαστεί από μηχανικό της BMW...

2) Ήρθε ο καιρός να αλλάξω λάστιχα και είμαι ανάμεσα σε Dunlop και Goοdyear Excellence... Επειδή το αμάξι κάνει χιλιόμετρα ΜΟΝΟ σε εθνική και υψηλές ταχύτητες μου πρότειναν τα Goodyear... Έχει κάποιος άλλη γνώμη? Επίσης δεν με ενδιαφέρει η μάρκα απλά να έχει την καλύτερη απόδοση στην εθνική και να μπορεί να ανέβει πεζοδρόμιο σε παρκάρισμα... Μην είναι κανα michelin και σκιστεί στο πρώτο παρκάρισμα... Οι διαστάσεις είναι 195/55/16... Α, και μόνο runflat θα φορέσω...

Θα μάθω μετά αν γίνεται η ζάντα να πάρει και φαρδύτερο ελαστικό...

Περιμένω απαντήσεις και απόψεις!
Για το πρώτο δε μπορώ να σε βοηθήσω. Αλλά για ελαστικά, αφού θες οπωσδήποτε rft και για χρήση εκτός πόλης, τα potenza της bridgestone είναι ίσως ό,τι καλύτερο σε στεγνό οδόστρωμα και είναι και αρκετά σκληρό ώστε να αντέχει πολύ καιρό. Πολύ καλά είναι και τα continental sport contact2 (τα 3 αν δεν κάνω λάθος βγαίνουν από 17'' και πάνω). Σε ένα από τα δύο θα πήγαινα...
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-06-10, 19:06
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
για να μην ανοιγω νεο θεμα για e46 υπαρχει κατι σε ποτηροθηκη?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-06-10, 20:13
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Στις υπαρχουσες ζαντες μπορεις να φορεσεις και 205/50 και 205/55 λαστιχο...
Ψαξε να βρεις τα RunFlat νεας γενιας...Παρεχουν το ιδιο επιπεδο προστασιας απο κλαταρισμα και ειναι καπως πιο ανετα απο τις προηγουμενες γενιες...
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-06-10, 21:03
Το avatar του χρήστη KiNG
KiNG Ο χρήστης KiNG δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2008
Μηνύματα: 121
KiNG is on a distinguished road
Δοκίμασέ το μη μασάς
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-06-10, 21:06
Το avatar του χρήστη MrZ
MrZ Ο χρήστης MrZ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2005
Μηνύματα: 713
MrZ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M_enzo Εμφάνιση μηνυμάτων
για να μην ανοιγω νεο θεμα για e46 υπαρχει κατι σε ποτηροθηκη?
Ρίξε ένα βλέφαρο εδώ,λένε και για 46άρια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-06-10, 22:17
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
ωραιος! ευχαριστω! ειχα βρει το part αλλα δν ηξερα τι παιζει με το υποβραχιονιο...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-06-10, 14:47
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Δες εδω φιλε μου:

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...8&postcount=89

Εγω εβαλα αφτερμαρκετ την ποτηροθηκη που λες αλλα οχι σε αντιπροσωπεια αλλα σε μη εξουσιοδοτημενο, καλο εξειδικευμενο συνεργειο BMW ομως. Την εβαλα γιατι το αυτοκινητο ηρθε με κεντρικη κονσολα χωρις ποτηροθηκες λογω παραλειψης μου στην αρχικη παραγγελια του αυτοκινητου.
Δε θυμαμαι ακριβως την τιμη στα εργατικα που χρεωθηκα αλλα τοσο οσο σου ζητανε δεν ηταν. Ηταν ομως αρκετα για μια ποτηροθηκη γιατι θελει βγαλσιμο ολη η κεντρικη κονσολα για να κοπει ενα κοματι της ωστε να βιδωθει απο κατω της η υποδοχη της θηκης αφου ειναι αποσπωμενη. Εχει δουλιτσα δηλαδη. Δε θα σου προτεινα να το κανεις μονος σου μπορει να κανεις ζημια στο βαλε βγαλε της κονσολας. Δεν κοιτας να την βαλεις σε μη εξουσιοδοτημενο συνεργειο ωστε να μη σε 'πιασουν' στα εργατικα;

Για τα λαστιχα που λες εγω θα σου προτεινα πρωτα τα Continental και μετα τα Bridgsestone.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-06-10, 14:52
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!

Ολόκληρη εταιρεία και έχει κόψε-ράψε στα ταμπλό για μια ποτηροθήκη? Το βαρέθηκα αυτό το αμάξι και τις ιδιοτροπίες του...

Κάτι ακόμα που δεν έπιασα... Στην μανίσια ζάντα με 195/55/16 μπορώ να βάλω 205 λάστιχο? Είστε σίγουροι για αυτό?

Η ζάντα μου είναι αυτή: Ζάντα 139
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-06-10, 15:50
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!

Ολόκληρη εταιρεία και έχει κόψε-ράψε στα ταμπλό για μια ποτηροθήκη? Το βαρέθηκα αυτό το αμάξι και τις ιδιοτροπίες του...

Κάτι ακόμα που δεν έπιασα... Στην μανίσια ζάντα με 195/55/16 μπορώ να βάλω 205 λάστιχο? Είστε σίγουροι για αυτό?

Η ζάντα μου είναι αυτή: Ζάντα 139
Οχι στο ταμπλω αλλα στην κεντρικη κονσολα. Φαινεται καθαρα η θεση στις φωτος μου. Μεσαιες ποτηροθηκες δεν εχει στην κονσολα σου; Αν δεν εχει συμφερει πιο πολυ απ το να αλλαξεις ολοκληρη κονσολα με αλλη με ποτηροθηκες εκτος κι αν βρεις καμια φτηνη μεταχειρισμενη.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.