Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-06-10, 18:07
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Έχω μεσαίες ποτηροθήκες... Αλλά είναι άβολες γιατί στην πίσω πέφτει ο τεμπέλης πάνω στο ποτήρι του φραπέ και το διαλύει...

Για αυτό θέλω πλαινή
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-06-10, 18:15
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Οκ καταλαβα! Ναι, υπαρχει ενα θεμα εργονομιας και χωρων τελικα σ αυτο τ αμαξι! Πρεπει να πινεις φραπε απ την μπροστινη ποτηροθηκη στη μεσαια κονσολα ή απ την πισω με τον τεμπελη σηκωμενο! Παντως η πλαινη ειναι αρκετα βολικη αλλα αμα κατσει καποιος ευσωμος στη θεση του συνοδηγου καλο θα ειναι να αφαιρειται γιατι παιζει να στη σπασει ειδικα στο μπες-βγες!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-09-10, 01:12
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Το καλοκαίρι τέλειωσε και τελικά δεν έκανα τίποτα

Λάστιχα δεν άλλαξα γιατί τελικά το αμάξι έκανε 1000κμ όλο το καλοκαίρι και τα λάστιχα δεν ήταν τόσο χάλια... Οπότε περιμένω Οκτόβρη τις βροχές να βάλω τα χειμερινά μου... Το αστείο είναι ότι φίλος φίλου μου έκανε προσφορά για 205 λάστιχο με 330€ ενώ κάτω από 480€ δεν βρήκα πουθενά... Του χρόνου τώρα...

Για την ποτηροθήκη επειδή κάπου πέτυχα κάτι φώτο της διαδικασίας μάλλον δεν θα μπω στον κόπο να την αλλάξω γιατί δεν μπορώ να δω πριόνι να μου κόβει το πλαινό από την κονσόλα...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-09-10, 13:54
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Το καλοκαίρι τέλειωσε και τελικά δεν έκανα τίποτα

Λάστιχα δεν άλλαξα γιατί τελικά το αμάξι έκανε 1000κμ όλο το καλοκαίρι και τα λάστιχα δεν ήταν τόσο χάλια... Οπότε περιμένω Οκτόβρη τις βροχές να βάλω τα χειμερινά μου... Το αστείο είναι ότι φίλος φίλου μου έκανε προσφορά για 205 λάστιχο με 330€ ενώ κάτω από 480€ δεν βρήκα πουθενά... Του χρόνου τώρα...
Για χειμερινα ποια εχεις και σε ποια διασταση?.. Ειναι κι αυτα rft?..
Εγω χρησιμοποιουσα τα Continental Winter Contact rft κι ηταν απλα τα καλυτερα χειμερινα που υπηρχαν στην κατηγορια τους! Λιγο ακριβα βεβαια αλλα αξιζαν τα λεφτα τους.

Για την ποτηροθήκη επειδή κάπου πέτυχα κάτι φώτο της διαδικασίας μάλλον δεν θα μπω στον κόπο να την αλλάξω γιατί δεν μπορώ να δω πριόνι να μου κόβει το πλαινό από την κονσόλα...[/

Σε καταλαβαινω απολυτα αλλα δε χρειαζεται να το δεις καθολου! Απλα αστο στο συνεργειο να στο φτιαξουν και μετα οταν το παρεις δε θα καταλαβεις τιποτα! Απλα θα υπαρχει μια ποτηροθηκη εξτρα! Εγω αυτο εκανα! Μαλιστα η κεντρικη κονσολα ηταν σα να μην ειχε κουνηθει απ τη θεση της και η ποιοτητα της δουλειας ηταν απολυτα επαγγελματικη και σωστη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 14-09-10 στις 13:43
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-09-10, 14:55
Το avatar του χρήστη drum
drum Ο χρήστης drum δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-01-2009
Μηνύματα: 701
drum is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M_enzo Εμφάνιση μηνυμάτων
για να μην ανοιγω νεο θεμα για e46 υπαρχει κατι σε ποτηροθηκη?
κ βεβαια υπαρχει κ μπαινει πανευκολα κουμπωτη.
ειναι σε 2 κομματια, ποτηροθηκη κ κερματοθηκη.
πολυ πρακτικη.. παρα πολυ... (εγω της εβαλα κ φωτισμο)
κοστος, αν θυμαμαι καλα, σκαρτο πενηνταρι.
__________________
..δεν υπάρχουν πολλοί τρόποι να αγαπάς τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ...μόνο ένας, ο απόλυτος!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-09-10, 17:33
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drum Εμφάνιση μηνυμάτων
κ βεβαια υπαρχει κ μπαινει πανευκολα κουμπωτη.
ειναι σε 2 κομματια, ποτηροθηκη κ κερματοθηκη.
πολυ πρακτικη.. παρα πολυ... (εγω της εβαλα κ φωτισμο)
κοστος, αν θυμαμαι καλα, σκαρτο πενηνταρι.
Στα 46αρια ηταν οντως ετσι βολικα και λιγοτερο μπελαλιδικα και πιο φτηνα αυτα τα εξτρα αξεσουαρ. Στις σειρες Ε8Χ, Ε9Χ θελει ξηλωμα ολη η κεντρικη κονσολα για να μπουν ποτηροθηκες ή αλλαγη της με αλλη ωστε ο πελατης να σκαει εξτρα φραγκακια στην αγαπημενη μας εταιρια!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 11-09-10, 23:36
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Runflat κι αυτά... Νομίζω τα conti είναι γιατί θυμόμουν που ήταν πανάκριβα... Θα σου πω όταν τα βάλω γιατί τώρα είναι στο χωριό στην αποθήκη
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-09-10, 01:28
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Τα Conti Winter Contact rft αν και ειναι ειδικα λαστιχα στην ουσια ως rft και χειμερινα, συνδυασμος περιεργος, ειναι οντως οτι καλυτερο μπορεις να φορεσεις για χιονια. Σε τεστ σε διαφορα περιοδικα αυτοκινητου βγηκαν μακραν τα πρωτα αλλα δε χρειαζομαι κανενα τεστ πλεον να με πεισει γ αυτο αφου τα χρησιμοποιησα 3 χειμωνες στη Γερμανια κι εναν στην Ελλαδα κι εκανα πανω σε αυτα περιπου 40.000 χειμωνιατικα χιλιομετρα σε βρεγμενους, χιονισμενους και παγωμενους δρομους απ τη Σουηδια, τη Δανια, ολη τη Γερμανια, τις Αλπεις στην Αυστρια, Ιταλια και Ελβετια αλλα και σε Ελληνικα βουνα. Μπορω να πω οτι τα λεφτα τους τα εβγαλαν με το παραπανω, μου εσωσαν το τομαρι παρα πολλες φορες απο δικες μου βλακειες και με εβγαλαν απ τη δυσκολη στιγμη και μ εκαναν παλικαρι και μαγκα σε καταστασεις πραγματικα δυσκολες και επικινδυνες με καταρρακτωδεις βροχες, πυκνο χιονι αλλα και παγο. Να σημειωσω πως αν και ειχα παντα ενα σετ αλυσιδες για πιο extreme καταστασεις, δεν τις χρειαστηκα ΠΟΤΕ. Με αυτα τα λαστιχα εστριβα, επιταχυνα, επιβραδυνα, ανεβαινα και κατεβαινα βουνο με μειωμενη ταχυτητα βεβαια χωρις να αγχωθω σχεδον ποτε και παντα με αισθημα ασφαλειας, συν οτι συνεργαζονταν τοσο καλα τα λαστιχα με το στησιμο του αυτοκινητου, τα φρενα του και τα ηλεκτρονικα του λες κι αναπτυχθηκαν συγκεκριμενα γι αυτο τ αμαξι και γι αυτες τις συνθηκες.

Συγγνωμη αν φαινεται διαφημιση, δεν ειναι απλα παραθετω τις εμπειριες μου απο ενα ομολογουμενως αψογο 'ειδικο' λαστιχο.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-09-10, 12:08
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Γιάννη συμφωνώ μαζί σου Κι εμένα το αμάξι πριν έρθει Ελλάδα τα πρώτα χρόνια ήταν Γερμανία και αυτά τα λάστιχα μου τα πρότεινε ένας τρελός Ιταλός συνεργειάς... Το παιδί ήταν μεγάλο αλάνι και τελικά αυτά τα λάστιχα έβγαλαν 2 χειμώνες σε πάγους που μπροστοκίνητα αμάξια έφευγαν για πλάκα... Και μην πει κανείς ότι δεν έχει άλογα το 116.. Στον πάγο αν ξεκινήσεις με τιμόνι όχι ίσια και 5 άλογα να έχεις το αμάξι φέρνει σβούρα...

Γιάννη άκουσες τίποτα για καινούριο λάστιχο runflat 4 εποχών? Μου το είπε ένας φίλος από Γερμανία ότι τώρα έσκασαν μύτη εκεί και άκουσε ότι είναι αρκετά καλά... Δεν ήξερε παραπάνω πράματα αλλά θα μου πει, γιατί του είπα να μάθει
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-09-10, 16:05
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιάννη συμφωνώ μαζί σου Κι εμένα το αμάξι πριν έρθει Ελλάδα τα πρώτα χρόνια ήταν Γερμανία και αυτά τα λάστιχα μου τα πρότεινε ένας τρελός Ιταλός συνεργειάς... Το παιδί ήταν μεγάλο αλάνι και τελικά αυτά τα λάστιχα έβγαλαν 2 χειμώνες σε πάγους που μπροστοκίνητα αμάξια έφευγαν για πλάκα... Και μην πει κανείς ότι δεν έχει άλογα το 116.. Στον πάγο αν ξεκινήσεις με τιμόνι όχι ίσια και 5 άλογα να έχεις το αμάξι φέρνει σβούρα...


Αυτο ισχυει. Για να εξοικειωθω με το αυτοκινητο μου το εβαζα σε χιονισμενες αλανες και κλειστα παρκιν χωρις αυτοκινητα ή εμποδια τριγυρω και το φερνα σβουρες! Με το DTC εντος, εκτος και μια φορα πατημενο ωστε να δω πως θα συμπεριφερθει σε τετοιες ακραιες συνθηκες ολισθηροτητας! Φερνει σβουρες πολυ ευκολα σε παγο και με τα χειμερινα και με το DTC! Οποτε το χιονι κι ο παγος θελουν πολυ προσοχη, συνεση και προνοητικοτητα κι ας φορας τα καλυτερα χειμερινα κι ας εχεις τα καλυτερα συστηματα ευσταθειας κι ας μην εχεις πολυ δυναμη! Δεν τα βαζεις με τη φυση ποτε σε τετοιες συνθηκες!



Γιάννη άκουσες τίποτα για καινούριο λάστιχο runflat 4 εποχών? Μου το είπε ένας φίλος από Γερμανία ότι τώρα έσκασαν μύτη εκεί και άκουσε ότι είναι αρκετά καλά... Δεν ήξερε παραπάνω πράματα αλλά θα μου πει, γιατί του είπα να μάθει
Δυστυχως εχω εγκλωβιστει στην Ψωροκωσταινα τα τελευταια 4 χρονια κι εχω να ξεμυτισω προς τον πολιτισμο απ'το χειμωνα του '06, οποτε δεν εχω καμια πληροφορηση για αυτα τα νεα λαστιχα που λες. Εαν μαθεις το οτιδηποτε παρακαλω ενημερωσε και το φορουμ, νομιζω θα ναι αρκετα ενδιαφερον για πολλους.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.